bebek bezi

D

duyalp

Ziyaretçi
yeni doğum yapanlar ve tecrubeli anneler,
hepinize bi sorum var..doğumuma 6 hafta var..yavaş yavaş bebek bezi depoluyorum ama ınternetteki araştırmam sonucu herkes farklı bezler oneriyor..genelde anneler primanın hep sızdırdığını ve buyuklerının acaıp kötü koktuğundan yakınıyorlar,ve genelde molfix,baby star,evy baby beğenilenler arasında.. sizler hangi bezlerden memnunsunuz..bende ona gore depolama yapıcam..yardımcı olursanız sevinirim:1rolleyes:

cnm ben primanın yenı dogan 2 numarasını kullanıyorum ve sızdırmıyo yenı duydum senden tatlicadiarzu
ve cok guzel krem kokuyo ole kotude kokmuyo ama buyuklerının nasıl koktugunu bılmıyorum yanı sımdılık memnunum

Bende prima kullanıyorum, bez zamanında değişirse sızdırma olacağını sanmıyorum. Sonuçta doldukça emiş azalacak ve sızdıracak. Prima yenidoğandan mutlaka al derdim, yenidoğanlar için gözenekleri büyük kakayı hemen emip, pişiği engelliyor.

kızlar zaten bı taraftan araştırıyorum,prima 3 numaradan ıtıbaren sızdırıyor ve kokuyor dıyor genelde anneler,tabi bide prima alışınca bebek diğer bezlerde pişik yapıyor dıyorlar zor bı durum yanı,

ben de pirima kullanıyorum yenidoğanı 2 numara kullanıyorum çok güzel kokuyor ve hiç pişik olmadı, şimdilik memnunum ama bi ara cildinde döküntü yaptı sonra alıştı. arkadaşım huggeys (doğru mu yazdım bilmiyorum ama:) ) tavsiye etti ama ben daha denemedim, bence kendin kullandıkça daha iyi anlarsın. herkese göre değişiyor sanırım. sevgiler...

canım ben ılk baslarda prıma kullandım hep sızdırdı sonra canbebe yı denedım çok memnun kaldım:1rolleyes:

ılk baslarda prıma yenıdoganla basladık canım sonra 2 numarayı epey kullandık en son molfıx aldım o da ıyı pısık sorunu oldu bızde ama bezle alakalı degıl cok sık degıstırmeme ragmen oldu bazı bebeklerın tenı cok hassas oluyormus bence onunla alakalı ıslak mendıl kullanmayıp mumkunse herseferde yıkamanı onerırım yada ıslak pamukla temızlemenı bez olarak prıma ve molfıx ıkısıde ıyı bence

teşekkurler kızlar cevaplarınız için bende hepsınden bırer tane alıyorum artık hangısınden memnun kalırsam devam edıcem sanırım

tatlım bence bez stoklamaya gerek yok,hersey elimizin altında nasıl olsa,bittikçe gider alırız,ben sadece kampanya oldukça prima aldım...

eloınızın altında kızlar ama tecrubelı olarak tavsıye herseyden once bez stok yapın cunku en cok bez gıdıyo su gıbıı:)))

bende prima kullanıyorum cnm çok memnunnum tavsiye ederim pişik falan hiç olmuyo

bebeğim doğduğunda prima 2 ile başladım 3 ve şu an 4 e devam ediyorum çok çok memnumum asla sızdırmıyor ve kuru tutuyor arkadaşlar şöyle düşünün orkid ve diğer pedler arasındaki farkı bilirsiniz işte öyle bişey...

ben pembe ve mavi muşamba alacammm
pardon mavii oglan olcagıı için bezleri yıkıyacam tekrar kullancamm
hatta sobada kazan içindekkaynatacamm daha hijyenikkk olu dimi...

Ben pembe ve mavi muşamba alacammm

Ben pembe ve mavi muşamba alacammm

ciddimisin bilemiyorum nasıl olur onu daha çok takip edip sık sık her ıslandığında bence değiştirmelisin

yeni doğum yapanlar ve tecrubeli anneler,
hepinize bi sorum var..doğumuma 6 hafta var..yavaş yavaş bebek bezi depoluyorum ama ınternetteki araştırmam sonucu herkes farklı bezler oneriyor..genelde anneler primanın hep sızdırdığını ve buyuklerının acaıp kötü koktuğundan yakınıyorlar,ve genelde molfix,baby star,evy baby beğenilenler arasında.. sizler hangi bezlerden memnunsunuz..bende ona gore depolama yapıcam..yardımcı olursanız sevinirim:1rolleyes:

canım benimde 3,5 aylık kızım var ve sana bikaç tane tavsiyem var

1- bebek bezi depolama çünkü çabuk büyüyorlar ve olmuyor ben yeni bebek 2 numarayı çok az kullandım hemen 3 numaraya geçtim hızla kilo alonca 4 numara kullandım

2- gerçekten prima berbat pişik yapıyor kötü kokuyor

3- huggies öneririm mükemmel emiyor...çok rahat pişik yapmıyor

ben ilk prima yeni doğan aldım.memnun kaldım.evy baby de kullandım.şuan 3 aylık oldu kızım uyu ve oyna kullanıyorum.ama papatya özlüymüş bezini çabuk değiştirmezsen kokuyor.prima yada evy baby önerebilirim

primanın uyu ve oynası hiç iyi değil ama onun bi üstü olan ULTRA PRİMA yazan bezi kızlarımın ikisindede kulanıyorum ve cok memnunum canbebe kulandım pişik yaptı hiç iyi değil artık o popodan popoya değişiyo sanırım herkesin cildi farklı...umarım iyisini bulursn..

yenı dogan bebege her seferınde farklı bır bebek bezı markası kullanılırsa bebekte pısık, tahrıs vs.. olmayacagını duymustum... depolama bence bız prıma kullandık yenı dogan bebek bezı almıstım dogdugunda 90'lı, ıyıkı de paket paket almamısım pısık oldu bezı bıtırene kadar ne yapacagımızı sasırdık prıma olmasına ragmen molfıx'e gecınce bezden kaynaklandıgını anladık, hemen duzeldı. hayırlı dogumlar...

benim nacizane fikrim de depolanmamasından yana. bazı bebekler çabuk büyüyor ve depoladıkların boşa gidebiliyor. benim oğlu 5 aylıktı 4 artı numara kullanıyorduk. bi de size tavsiyem bebeklerinizin poposunu çok sık bez değiştirmeye alıştırmayın. o zaman daha sık pişik oluyrlar bence. kakası belli bir düzene oturduktan sonra günde 3 veya 4 bez yeterli oluyor. bir de pişik oldukları zaman ıslak mendille silseniz bile sonra bi de yıkayın daha çabuk iyileşiyor popoşları...

X