Prolaktin Yüksekliği Sorunu Olanlar

Kızlar benim prl 80 çıktı sizce cok mü kotu moralim cok bozuk hep 20 Lerde çıkardı

Kızlar benim prl 80 çıktı sizce cok mü kotu moralim cok bozuk hep 20 Lerde çıkardı

çok kötü diyemicem nacizane fikrim.. çünkü kötü denmesi için 100 üzeri olmalı diye biliyorum.. ama yinede kesinlikle takip etmeli ve doktor kontrolünde ilaç kullanıp düşürmelisin elbette.. moralini bozma, neler neler okudum ben! 200 lerde olan ve hamile kalan sonradan tedavi görüp düzelen bisürü kişi vardı..

mrb benimde bi sorum olacak bende adetin 3.günü hormon testi yaptırdım estradiol 97.68 prolaktin ise 15.74 çıktı sizce nasıl bir sonuç bu doktor baktı iyi dedi ama açıklama yapmadı bu da şimdi, aklıma takıldı

rabbim hepimize tez zamanda nasip etsin bebek sahibi olmayı

AAAAy çok güzel bi dilek buuuu.. amiiinnnn

mrb benimde bi sorum olacak bende adetin 3.günü hormon testi yaptırdım estradiol 97.68 prolaktin ise 15.74 çıktı sizce nasıl bir sonuç bu doktor baktı iyi dedi ama açıklama yapmadı bu da şimdi, aklıma takıldı

prolaktinin normal..o konuda sıkıntın yok,bu yüzden açıklama gerektiren bi durumda yok ama estradiol ile ilgili bi bilgim yok açıkçası...

İbrahim Saraçoğlu, prolaktin hormonunu düşürmek için şu tavsiyede bulunuyor: “Benim size önerim. Bir ay boyunca günde iki kez testere dişili arslanpençesi kürünü uygulayınız. Bu bitki hormon dengeleyicidir. Yüksek seyreden prolaktin hormonunuzun dengelenmesinde yardımcı olacaktır.
Arkasından 15 gün soğan kürünü uygulayınız. Tekrar kısa zamanda normal yoldan hamile kalabilirsiniz. Sağlığınız daim olsun.” , arkadaşlar internetten bi araşdırın bu konuyu ben şuan bakdığımda bu yazıyı gördüm , hani nekadar doğru yanlış bilmiyorum , birde kendiniz bakın eğer inanırssanız uygularsınız hatta ibrahim saraçoğluna email atın sıkça sorulan sorular diye bi sitesi var , genede doktorunuza sorupda yapın dokunur falan allah korusun

Hocam merhaba benim prolaktin hormonum normal değerlerden yüksek çıkıyor.Doktorlar bana hormon düzenleyici haplar veriyorlar ancak ben doğal yollardan tedavi olmak istiyorum. Hocam bana bir öneriniz olabilir mi? Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...
CEVAP :Brokoli kürü uygulamanızı öneririm. Sağlığınız daim olsun.
birde bu kürü yazmışlar , dedeğim gibi arkadaşlar eğer yapmaya niyetiniz olursa iyice araştırın öyle uygulayın bence , her sitede farklı yazıyor çünkü

kızlar düşüncelerinisi söleyin nolur,prolaktin yüzünden gebelik olmuyodu,dostinex kullandım 7 ay önce düştü adet düzene girdi şimdi yine kullandım ama adetim iki gün geçti ??????

kızlar düşüncelerinisi söleyin nolur,prolaktin yüzünden gebelik olmuyodu,dostinex kullandım 7 ay önce düştü adet düzene girdi şimdi yine kullandım ama adetim iki gün geçti ??????

benim 5 yıl önce prolaktinim 98 çıkmıştı ve hipofizde 3,5 mm. mikroadenom vardı(iyi huylu bir tümör)3 ay dostinex kullandım.3.ayın sonunda hamile kadım.
şimdi oğlum 4 yaşında.2.bebeği isitoruz.testler ve kontrollerde herşey normal fakat prolaktin 117 ve tümör 4,7 (yılda bir kez mr çektiriyorum.geçen sene 3 mm. e düşmüştü) yine başladım dostinex'e..geçen sefer adet düzensizliğide vardı ama bu sefer yok.hatta ultrasonda sağ yumurtalıktan bir yumurta geliyor dedi 2 ayrı dr.ama çatlarmı çatlamazmı belli olmaz dediler.23 ocak son adet tarihim.hala olmadım.2 gün arayla idrar testi yaptım negatif.
bikaç gün daha bekleyip tekrar yapıcam regli olmazsam.gerçi dr lar 4-5 ayı bulur prolaktinin düşmesi dediler ama kısmet..
Allah isteyen herkese bebiş nasip etsin.ve hayırlısını nasip etsin.
bu işte en önemlisi moral..unutmayın..

Son düzenleme:
İlk prolaktinimin yüksek olduğunu öğrendiğimde çok kötü oldum,prolaktinin yanında troid problemimde vardı hepsi üstüste geldi.. 2.5 yıllık evliyim tam bebek düşünürken hastalıklarla tanıştım.. troid önemli olduğu için 7 ay korundum troid ilacı kullandım troid dengeye girdi prolaktin çıktı.. mr sonucuma göre de 4mm çapında mikroadenomuda duyuncaaa tamam dedim bebiş baya bi gecikir... neyse en son 80lere çıkınca prolaktin endokrin doktorum dostinexe başlattı.. ilacı içerken korunma dedi.. hamile olduğunu öğrenince bana geliyorsun dedi.. bende korunmadım.. ilacın kutusu bitmedeeennnn bu sabah adetime 1 gün kala şüpelerimde yanılmadım test yaptım ve gözlerime inanamadım.. çift çizgiyi gördüm.. nasıl ağlıyorum ama anlatamamm.. içimemi doğdu ne son ilacımı geçtimiz perş. içmedim bilerek iyiki de içmedim.. pzt. günü doktora gidicem umarım dostinex bana bi zararı dokunmamıştırda bebeğimden beni ayırmaz.. prolaktin ve troide ragmen hamile kalınabiliyor kafaya takmamak lazım bebeğimi dostinexten kaybetsem bile tek tesellim bu hastalıklara ragmen hamile kalabilyor olmam olucak.. güzel haberler vermek dileğiyle... :)

İlk prolaktinimin yüksek olduğunu öğrendiğimde çok kötü oldum,prolaktinin yanında troid problemimde vardı hepsi üstüste geldi.. 2.5 yıllık evliyim tam bebek düşünürken hastalıklarla tanıştım.. troid önemli olduğu için 7 ay korundum troid ilacı kullandım troid dengeye girdi prolaktin çıktı.. mr sonucuma göre de 4mm çapında mikroadenomuda duyuncaaa tamam dedim bebiş baya bi gecikir... neyse en son 80lere çıkınca prolaktin endokrin doktorum dostinexe başlattı.. ilacı içerken korunma dedi.. hamile olduğunu öğrenince bana geliyorsun dedi.. bende korunmadım.. ilacın kutusu bitmedeeennnn bu sabah adetime 1 gün kala şüpelerimde yanılmadım test yaptım ve gözlerime inanamadım.. çift çizgiyi gördüm.. nasıl ağlıyorum ama anlatamamm.. içimemi doğdu ne son ilacımı geçtimiz perş. içmedim bilerek iyiki de içmedim.. pzt. günü doktora gidicem umarım dostinex bana bi zararı dokunmamıştırda bebeğimden beni ayırmaz.. prolaktin ve troide ragmen hamile kalınabiliyor kafaya takmamak lazım bebeğimi dostinexten kaybetsem bile tek tesellim bu hastalıklara ragmen hamile kalabilyor olmam olucak.. güzel haberler vermek dileğiyle... :)

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin darışı inşallah bizlere olur...

Benimde prolaktinim yüksek bende dostinex kullanıorum yaklaşık 4 ay kullanıcam tekrar kontrole gidicem duruma göre aşılama yapılabilirmiş çok üzgünüm ama allahım hepimize gönlümüzdekini nasip etsin çok geçmiş olsun:KK43:((

ArkadAslar prl yuksek cikinca doktorum ilac verdi ilac iki haftaya bitiyor sonra test yaptir gel dedi .acaba normal gundemi yaptirmaliyim yoksa adetin 3.gunumu sadece prolaktine bakilcak bu sefer.ilac bittikten iki hafta sonra fln adet olcam

arkadaşlar buraya uzun zamandır yazan olmamış ama ben yinede yazmak istedim belki bir cevaplayan olur dün test yaptırdım prl 25 çıktı sizce yüksekmi,acil bir cevap veren olursa çoooook sevinirim.

arkadaşlar buraya uzun zamandır yazan olmamış ama ben yinede yazmak istedim belki bir cevaplayan olur dün test yaptırdım prl 25 çıktı sizce yüksekmi,acil bir cevap veren olursa çoooook sevinirim.

hayır canım tam sınırda benimde yüksek çıkmıştı dotinex kullandım ve tam 4 ay tahlile gitmedim naptım kendimi sakinleştirdim kuru incir asla yenmmeli ve stres yapmadım zaten aşılamam var mayısın 20 sindebaşlıcam bu süre boyunca ilaç kullanmadım sadece stresten uzak durdum durmaya devam ediyorum 42 den 24 e düştü ilaçsız demekki işe yarıyormuş süreki düşünek ploraktini tavan yaptırıyor ben denedim ve başardım sana tavsiyem stres olma ozaman düşer yüksk değil canım

kizlar 10 aydir evliyim ve uzun sure hastaliklarla ugrastim esimde tedavi filan gordu bugun prolaktinimin yuksek oldugunu ogrendim doktorda pek aciklama yapmadi internetten okuduklarimda pek bir moralimi bozdu ne yapacagimi bilemiyorum dogrusu....

Az once laboratuar sonuclarimi aldim. Prolaktinim epey yuksek cikmis. Ben kullandigim ilactan dolayi prolaktin yuksekligi yasiyorum. Haftaya doktor randevum var, buyuk ihtimal ilaci degistirecek boylece de prolaktinim normal seviyeye dusecek umarim. Bu da tekrar adet olabilecegim ve hamile kalabilecegim anlamina geliyor. :KK52::KK52:

Az once laboratuar sonuclarimi aldim. Prolaktinim epey yuksek cikmis. Ben kullandigim ilactan dolayi prolaktin yuksekligi yasiyorum. Haftaya doktor randevum var, buyuk ihtimal ilaci degistirecek boylece de prolaktinim normal seviyeye dusecek umarim. Bu da tekrar adet olabilecegim ve hamile kalabilecegim anlamina geliyor. :KK52::KK52:

geçmiş olsun.inş. en kısa sürede sağlıklı bir şekilde hamile kalırsın.

X