Prolaktin Yüksekliği Sorunu Olanlar

17 yaşındayım ve ben,mde yüksek çıktı mr da edenom a dair hiç bişey çıkmadı 75 civarında benimde süt fln da gelmedi :S

herkeste farklı etki yapıyo heralde

benimde prolaktin yüksek dosdinex diye bi hap kullanıyorum
evet prolaktin yüksek olunca yumurtalıklar çalışmazmış ama benimde yumurtalıklarım çalışıyo ben 5 yıllık evliyim adetin 3 günü yapılıyo tahlili canım

slm prolaktin hormonu yumurtalıklarla alakası yoktur.Prolaktin süt hormonu ve beyinde salgılanan hormondur.Yüksek olduğunda sadece engelliyor regl dönemlerinde de yada regl dönemsizlerden de bu kan tahlili yapılıyor.

http://www.kadinlarkulubu.com/jinekoloji/235729-fibrokist-hakkinda.html ben araştırma yapmıştım ve prolaktin yüksekliğinde göğüsten gelen sıvı sonucu çıkmıştı bir okuyun isterseniz

Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar bende bekarım ve başım bu prolaktin ile dertte. adet düzensizliği için doktora gittim prolaktinim 134 çıktı.daha öncede parlodel 3 ay kullandım düşürmedi. dahada yükseldi. aynı zamanda mr çekildi ve 13 adet mikroadenom var normal olduğunu söylediler. ben gene çok endişeliyim gittiğim doktor gene 3 aylık parlodel tedavisi verdi.ilaç bende sadece burun tıkanıklığı ve gözlerimi çok kuru hissetmek dışında bir problem yapmıyor. ancak benim sormak istediğim regl döneminde parlodel almaya devam mı ediyorum?. kendimi acayip şişkin hissediyorum. doktor bu arada adet göreyim diye sabah -akşam duphaston verdi. kanama olunca bırakırsın dedi. kutu bitmek üzere halen göremiyorum.mesala parlodel 3 ay kullan deniyor ya 3 ay kullanım bittikten sonra tahlile kadar ilacı kullanmaya devammı ediyonuz yoksa ilaç bittikten sonra reglinin 3. gününü mü bekliyoruz. bu geçen süreçtede yükselemezmi ay ne karışık işler allah hepimize sabır ve sağlık versin umarım hepimiz şifa buluruz..

merhabalar benim de prolaktinim 60 çıktı doktorum dostineks verdi umarım değerlerim düşer .moralim çok bozuldu bebişim olmaz diye çok korkuyorum çünkü hamileliği engeler gibi bilgeler okudum internetten

dün hormon tahlillerimi aldım ve 1 yıl önce 80 lerde cıkan prolaktinim 34 cıktı çok şaşırdım doğrusu doktorum ilaca gerek duymadı ilk defa cocuk denemesi yapıcam ilk defa korunmasız bu ay ilişkiye giricem inşallah hemen olur ugraştırmaz beni ayrıca gecen ay adetin 15 gün gecikmişti doktor ultrasonda paktı polikistik over sendromu dedi tamamen stresle alakalı bu durum dedi kesinlikle bu bir hastalık değildir dedi farlutal verdi hap bitince adet oldum baktık ultrasonda yoktu kistler sonra yumurtalarıma felan baktık bu ay işte bir tek duphaston verdi bide folik asit 3 ay normal yolla hamile kalmayı denicem inşallah olurda ugraşmak zorunda kalmam burda okuyorum neler yaşıyo insanlar sadece paylaşmak istedim

arkadaşlar bana yardım edin lütfen prolaktinim 39.75 cıktı hormon testinde selle mr istedi temiz cıktı şindi doktor endoknoroji diyo gıdebilirsin dedi. daha neler neler kaldıracak gücüm yok .prolaktini düşürecek ilac alsam kullansam zararı olurmu sizce.bide hayıt suyu ne kadar iii,prolaktini olan arkadaşlar stresım cok Allah rızası için bilgilendirin.

arkadaşlar bana yardım edin lütfen prolaktinim 39.75 cıktı hormon testinde selle mr istedi temiz cıktı şindi doktor endoknoroji diyo gıdebilirsin dedi. daha neler neler kaldıracak gücüm yok .prolaktini düşürecek ilac alsam kullansam zararı olurmu sizce.bide hayıt suyu ne kadar iii,prolaktini olan arkadaşlar stresım cok Allah rızası için bilgilendirin.

slm canım benimde prolaktinim yüksek.ben tedaviye başladım ve bıraktım.dr pardolel diye bir ilaç verdi.bende yan etkileri çok olduğu için bıraktım ve doğal yollarla düşürmeye çalışcam.bende hayıtı kullanmayı düşünüyorum.

prolaktini düşüren 2 ilaç var diye biliyorum pardolel ve dostinex. dostinex in yan etkisi daha az moş ben kullanmadım ama pardolel ağır bir ilaç.

ilacı kullananlar düştüğünü söylüyolar.tabi bu hormon çok oynak bir hormon bir anda düşüp bir anda yükselebiliyor.endokronoloji ye git bence tabi bende gitmeliyim tembellik yapıyom.

endoknorolojı heryerdede yok bildim kadar,hayıt suyu kullanıyorum bende yeni başladım baya ii bişeye benziyo ama görcez,

canım prolaktin gebeliğe engel oluyo.normal değeri 4-24 arası bişey.yükselince yumurtlamayı engelliyo ve regl olamıyosun.

endokronoloji araştırma hastanelerinde var canım. bizim baurda sadece araştırmada var.diğer illeri bilmiyorum.

bende hayıta başlamayı düşünüyorum sen nasıl kullanıyosun.hazır suyunumu içiyosun tohumumu kaynatıyosun

merhaba kızlar.benimde prolaktinim yüksek.7 senelik evliyim.1,5 ay önce farkedildi yüksekliği.parlodel kullanıyorum.umarım düşmüştür.37 lerde benim degerim.ama prolaktin yüksekliğine baglı bi şikayetim yok benim.adet düzensizliği, gögüsten süt gelmesi vs.vs.vs. bunların hiçbiri yok.

:eek:klava::eek:klava::eek:klava:
merhaba kızlar.benimde prolaktinim yüksek.7 senelik evliyim.1,5 ay önce farkedildi yüksekliği.parlodel kullanıyorum.umarım düşmüştür.37 lerde benim degerim.ama prolaktin yüksekliğine baglı bi şikayetim yok benim.adet düzensizliği, gögüsten süt gelmesi vs.vs.vs. bunların hiçbiri yok.[/QUOTE

Selam Kızlar

Arkadaşım seninle aynı durumdayız benim adetimden 2, 3 gün önce belirti gelip daha sonra sökülüyordum ve 7 günde o sürüyordu Benim değerim 37 'di 3 ay dostinex kullandım tahlil yaptırdım 8,1 düşmüş doktorum devam dedi dostinex kullanmaya başladığımdan beri gögüs uçlarım çıktı ve artık adetim 3 veya 4 gün sürüyor doktorumun bana demesi her prolaktin yüksekliğinde süt gelecek diye birşey yok her süt geleninde prolaktini yüksek diye birşey yok ve %80 neden çıktığı tam olarak bilinmiyormuş ve benden doktorum emar istemedi vallah burda yazılanları okuyunca kafam karışıyor. Kimi 50 ye kadar normal bebek oluyor diyor kimi dostinex kullanırken çocuğu olmuyor, olanın düşüyor veya tam tersi hamile kalıp 2. 3. aya kadar devam edenler oluyor çocuk düşmesin diye pardon kimi dediği doğru anlamış değilim

merhabalar arkadaşlar benimde değerim yüksek 4 aydır adetim düzensiz ve yumurtlamadım bu ay.
adetin 2.günü gideceğim yumurtlamaya yardımcı ilaç verecek farlutal aldım 11 gün geçti adetim yine bakalım ne olacak
Hayıta başladım bende arkadaşlar suyunu içemedim çok acı balla karıştırıp yiyorum öyle olacağınıda okumuştum allahım bizede nasip etsin inşallah çok bekletmeden .

X