Bebek Beslenmesi bebekleriniz kaç saat uyuyor?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
ben bu yüzden doktora gittim tebessümcüm....saat 18 de bir başlıyor ağlamaya 9a kadar...tek dediği şu fön makinası çalıştır ve emzir...21.günden itibaren 2,5 aylık olana kadar memede olmak istermiş sürekli bebek doktorum aynen bunu söyledi...uyuduğu zaman 5 saat bile olsa uyandırma dedi..her akşam aynı saatte banyoo yaptır dedi gece ve gündüzü ayırt edebilsin uyuyabilsin diye...oda 22 derece olucakmış,içinde bir badi üstünde ince bir tulum ve ince bir örtüyle ört dedi...gaz ilacı kullanmamı istemedi..bıraktım..kasları güçsüz olduğu için ıkınması zormuş ama öğrenmesi gerekiyomuş...çok iyi bir doktor biz baya bi düzene girdik...3 saate bir uyanıyor gece emzirip gazını çıkarıyorum uyuyor..umarım sizinkilerde düzene girer..sevgiyle kalın...ankarada yaşayıp çocuk doktoruna ihtiyacı olan varsa gittiğim profu tavsiye edebilirim...

valla denemediğimiz şey kalmadı. birde ben akşam 5 civarıderslerim oluyor derse gidiyorum 8 gibi dönüyorum o arada deliriyormuş. sütümü sağıp bırakıyorum ama beni arıyor ve ağlıyor. ve sanki gideceğimi anlıyor ve o saatlere doğru uyumuyor kucağımdan inmek istemiyor. bende ondan ayrılmak istemiyorum ama işe gitmek zorundayım

ben bu yüzden doktora gittim tebessümcüm....saat 18 de bir başlıyor ağlamaya 9a kadar...tek dediği şu fön makinası çalıştır ve emzir...21.günden itibaren 2,5 aylık olana kadar memede olmak istermiş sürekli bebek doktorum aynen bunu söyledi...uyuduğu zaman 5 saat bile olsa uyandırma dedi..her akşam aynı saatte banyoo yaptır dedi gece ve gündüzü ayırt edebilsin uyuyabilsin diye...oda 22 derece olucakmış,içinde bir badi üstünde ince bir tulum ve ince bir örtüyle ört dedi...gaz ilacı kullanmamı istemedi..bıraktım..kasları güçsüz olduğu için ıkınması zormuş ama öğrenmesi gerekiyomuş...çok iyi bir doktor biz baya bi düzene girdik...3 saate bir uyanıyor gece emzirip gazını çıkarıyorum uyuyor..umarım sizinkilerde düzene girer..sevgiyle kalın...ankarada yaşayıp çocuk doktoruna ihtiyacı olan varsa gittiğim profu tavsiye edebilirim...

evet canım ben öğrenmek isterim..telefon numarasını da verirsen sevinirim..a.s.

benim kizimda kucaga alisti anesi alistirdi tum gun kucakta torunumda torunum diyo .neyse yarin kirk gunluk olacak insallah prensesim.annemde bu aksam turkiyeye donuyo ne yapicam bilmiyorum bide iki taneler ya abiside var uc yasinda neyse benim doktorum dediki bebeklerinizi gece yatarken yaniniza alin cunku anne kokusunu ve sicakligini ariyorlar benimki yataginda yatmiyo yanima aldigim anda uyuyo uc ay yanina al dedi.gun icindede altetini cikar yatagina basinin altina koy kokunu duysun uyur dedi kizlar sizde deneyin ama unutmayin uc aydan sonra sakin yaninizda yatirmayin durmassa yataginda oyuncak koyun yada boynunun altina atletinizi koyun.allah kolaylik versin inanin sacimi bile tarayamiyorum .ama dunyanin en guzel seyleri geceleri cildiriyorum uykusuzlukluktan bide sabah oglumu yuvaya birakiyorum neyse ay ben deliriyorum benim minnacik kizim basiyo kahkalari agu magulara basliyo ay tum sinirim geciyo allah kolaylik versin kizlar tum bebislerinizi optum

valla denemediğimiz şey kalmadı. birde ben akşam 5 civarıderslerim oluyor derse gidiyorum 8 gibi dönüyorum o arada deliriyormuş. sütümü sağıp bırakıyorum ama beni arıyor ve ağlıyor. ve sanki gideceğimi anlıyor ve o saatlere doğru uyumuyor kucağımdan inmek istemiyor. bende ondan ayrılmak istemiyorum ama işe gitmek zorundayım

cnm ya kıyamam ben size...umarım biran önce düzene girersiniz..ben eylülde çalışmaya başlayacağım...muhtemelen bizde aynı şeyleri yaşıyacağız..benneyaptımki neyse sen üzülmede sütün falaz azalmasın kendine dikkat et cnm...

bizde gece 2 kez uyanıyoruz..5ten sonrahiç uyumuyo sabah..akşamda 6 gibi eşref saati tutuyor hepimiz diktabanız evde..vaaa vaaa ççığlıkları komşulra gidiyor..emmiyorda gazından..yapıcak bişey yok dayanıcaz...

cnm doktorumun adı vedat köseoğlu teli:03124199578 konur sok.39/6 muayahanesi...inanılmaz iyi bir doktor..ben aşılarınıda ona yaptırıyorum..sevgiyle kal...

aa canım ne tesadüf..bizim evin yakınında bir tıp merkezi var..acil durumlarda bebişi oraya götürmüştüm..ve vedat bey o tıp merkezinin doktoruydu..yani bebişi o muayene etmişti..
teşekkür ederim canım.

selam kızlar, üç ayımız doldu.... veee nihayet artık uykularımız düzene girdi. oğluşum akşam 19 da uyuyor ve gece saat 00.00 da uyanıyor. karnını doyurup altını temizleyince sabah 6ya kadar aralıksız uyuyor. sabah 6-7 arası nöbetimiz var yine mama ve alt temizliği... saat 7- 9 arası beraber uyuduğumuz günler var.. ama bazen oyun oynamak istiyor. işte böyle teyzeleri.... biz düzenimizi kurduk, umarım siz de kurmuşsunuzdur, hepinize kolay gelsin.

benim oğluşumda yavaş yavaş düzene girmeye başladı.gece 2 kez kalkıyor.ama akşam 8-11 arası uyumakta zorlanıyor.bazen hiç yatmıyor.demek ki bizimkinin düzeni böyle

melike tesekkurler cevabınicin ewet kasiga alistirmaya baslıyım.
Ya arkadaslr sizlerin emzirmesi ne durumda?Benim bebis butun gun emmek istiyor.Gece az emiyor uykusu daha agir basiyor.O yuzden de gunduz uyumuyor ve hep meme istiyor.Bu da beni cok yoruyor bazen lavobaya gidecek vaktim olmuyor.
bizde de durum ayni yerine koydugum an uyaniyor!demek yeni nesil cocuklair boyle:)
birde nasil yatiriyorsunuz???yan mı??benimki gundz yanımda sırt ustu yatarken bogazına agzına gelen sut kacti iyiki yanindaydım hemen kıcagıma aldım.genelde kafasını yana ceviriyordu ama birden duz yapmis.
Zaten cok hareketli koydugum gibide durmuyor
sizler de durum nasil????

merhaba,
benim oğlum şu anda tam 40 günlük. 22 günlük olduğundan beri gündüzleri hiç uyumuyor. akşam en erken 16'da uyuyor, bazen saat 18, 19'u buluyor. gece uykuları düzenli ve günde iki kere mama takviyemiz var. siz gündüz uyumama sorununu nasıl çözdünüz. yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar bebekjlerinizin uyku düzeniyle ilgili endişe etmetın çok fazla.benım kızımda aynıydı.En az 3 ay olana kadar cekmek gerekıyo galıba sıkıntısını.Ben öyle gözlemledimki ancak 3 ayda alışıyolar yavas yavas bu dünyaya.sonradan düzene giriyo.benım kızım 3 alık oldu hala gündüzleri uyuyor geceleri ısıgı kapatıyoruz tv seyredıyo yaramaz.:dance:

geçen hafta oğlumun uyumadığını yazmış, yardım istemiştim. şu anda sorununun gaz sorunu olduğunu çözdüm. gazı yoksa mışıl mışıl uyuyor ama gazı geldimi çıkartamıyorum. değişik gaz çıkarma teknikleri, sab simplex ve mylicon bile fayda etmiyor. sadece limonlu su işe yarıyor ama onuda zorda kalmadıkça kullanmamam gerektiğini söylemişlerdi, neden bilmiyorum. sizlerin gazı çıkartmak için uyguladığı yöntemler nelerdir.

geçen hafta oğlumun uyumadığını yazmış, yardım istemiştim. şu anda sorununun gaz sorunu olduğunu çözdüm. gazı yoksa mışıl mışıl uyuyor ama gazı geldimi çıkartamıyorum. değişik gaz çıkarma teknikleri, sab simplex ve mylicon bile fayda etmiyor. sadece limonlu su işe yarıyor ama onuda zorda kalmadıkça kullanmamam gerektiğini söylemişlerdi, neden bilmiyorum. sizlerin gazı çıkartmak için uyguladığı yöntemler nelerdir.

benim bebeğim 2 aylık oldu normal kucağımda dik tutarak veya yüz üstü yatırarak çıkarıyorum bebeğimin gazını bazende çıkaramıyo çok zorlanıyorum biraz hareket ettirip öyle çıkarttırmaya çalışıyorum fakat bazı çocuklar bu konuda çok sıkıntı çekiyolar çıkaramıyorlar onlara pek fazla çare yok deniliyo hatta benim br arkadaşıma dr yapacak hiçbirşey yok kulaklarını tıka ve ağlamasını dinle demiş çocuk doktorları bile bu konuda kendi çocuklarına yetersiz kalıyo ilk 3 ay sürermiş allah hepimize kolaylık versin :teselli:

Gaz sıkıntısını tam 7 aydır yaşıyorum. Erkek bebekler daha gazlı olur 3 ayda geçer demişlerdi ama hala geçmedi. Hatta bu sıkıntı yüzünden 4-5 kere acile gittik ve film çekildi. Sonuç: Gaz Artık her türlü gaz çıkarma tekniğini biliyorum.

1-Karnı omzunuza gelecek şekilde alıp sırtına masaj yapıp vuracaksınız
2-Karnına çok nazik bir şekilde değil biraz bastırarak masaj yapabilirsiniz
3-Dizlerinizin üstüne yatırıp dizinizle karnına baskı yapabilirsiniz
4-Sırtüstü yatırıp ayaklarını karnına doğru götürme hareketi yapabilirsiniz
5-Kucağınıza alıp (yüzü size bakacak şekilde) özellikle karnına baskı olacak şekilde sırtına vurabilirsiniz
v.b

Doktorlar bana bu gaz sornunun çocuğun bağısak yapısı ile alakalı olduğunu söylediler. Ama endişelenmeyin hepsi geçecek bir gülüşü ile dünyanız aydınlanacak.

oglum 4 ay 1 haftalik halen duzenli uykumuz yok....2 yada 3 saatte bir uyaniyor emiyor bazan hemen uykuya donuyor bazense uyumuyor gulumseyip oyun oynamak istiyor...geceleri aglayinca emziriyorum bu gece emzirmelerini nasil kesebilirim?

X