Aile Planlaması Spiral-Rahim içi Araç (RIA) Genel Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ria taktıracak olanların dikkatine :)
10 yaşında bi oğlum var 8 sene spiral kullandım ama zaman dolayısıyla çıkarttırdım 3 ay önce
bu sürede hiç zararını görmedim,çok rahattım
bugün yenisini taktırdım,adetimin son günüydü
ilkinde hiç hissetmemiştim
ama bugün allahım yok böyle acı
ağrı eşiği baya yüksek biriyim geçirdiğim ameliyatlardan sonra ağrı kesici hiç kullanmadım
oğlum sezeryanla doğdu ozaman bile hemen emzirdim ağrı kesici almadım
ama son günü diye canım inanılmaz yandı
siz siz olun son güne bırakmayın
hala sancı yapıyor bütün gün yattım
ben hormonlu taktırmadım normal olanını aldım medikalden 20 lira verdim merak edenler için bunuda söylim :KK34:

arkadaşlar bende spiral taktırdım 18 gün oldu hafif kanama ve çok kötü kokuyor ne oldu anlamadım:KK43:

arkadaşlar bende spiral taktırdım 18 gün oldu hafif kanama ve çok kötü kokuyor ne oldu anlamadım:KK43:

endişelenme canım normaldir bu bende 3 haftayı geçti taktıralı bendede aynı şeyler oluyo ebe normal olabilecek şeyler dedi merak etme yaniiii:KK45::KK45:

ama çok kötü koku var bide parça parça geliyor bunlar varmı sendede?:KK59:offff moralim çokbozuldu

ama çok kötü koku var bide parça parça geliyor bunlar varmı sendede?:KK59:offff moralim çokbozuldu

canım ya parça parça derken nededin anlamadım ,
benim ilk 2 hafta falan olmuştu ara ara kanamalar oluyodu akıntı gibi arada bi batıyodu işte birde koku oluyordu ama 1haftadır tık yok bazen akıntım oluyo koku var zaten geçicek inşallah merak etme ben en çok kaymasından korkuyorum şu 3 ayı bi atlattsak konrole gidince herşey yolundaysa süper olucak bye:79:

ben de doğumdan sonra taktırmayı düşünüyordum ama baya sorunlu bi iş galiba bu ya. kanama ağrı filan korktum valla:18:

ben de doğumdan sonra taktırmayı düşünüyordum ama baya sorunlu bi iş galiba bu ya. kanama ağrı filan korktum valla:18:
valla canım benim hiç ağrım olmadı ama adet olurken ağrı oluyomuş bakalım 1 hafta sonra bakalım olucam regl ağrı olucakmı haber veririm korkma sen şimdiden:KK34:

ben dayanamdım gittim bu gün:)normalmiş 3 ay devam edebilir dedi

ya ben sana normal demiştim dimi sakalımız yokki dinlensin:KK60::21::21:

bende mirena taktırdım bugün 11 gün oldu ama hala hafif hafif kanamalarım oluyo hiç kesilmedi adetimin 4.günü takıldı hiç canım acımadı fakat toplamda 15 gün oldu hala kanamam oluyor dr. normal dedi ama ben çok sıkıldım bu durumdan

bende mirena taktırdım bugün 11 gün oldu ama hala hafif hafif kanamalarım oluyo hiç kesilmedi adetimin 4.günü takıldı hiç canım acımadı fakat toplamda 15 gün oldu hala kanamam oluyor dr. normal dedi ama ben çok sıkıldım bu durumdan

canım çokmu kanamaların oluyo ara ara yoksa akıntı gibimi oluyo benimde ilk1.5 hafata ara ara hafif akıntı gibi kanamam oluyodu şuan 3 haftayı geçti 1.5 haftadır hiç kanamam olmadı ama biraz arada akıntım oluyo ve çok kötü kokuyo yawww:26::KK19::KK19:

yani nasıl söylesem çok afedersin tuvalete girdiğim zaman sızıntı şeklinde oluyor.yani günlük pet koyuyorum bıraksan 24 saat idare edicek.ama tam kesilmedi hala sinir oldum ya sanki hep böyle kalcakmışım gibi geliyo :))) sıkıldım yani

mınera turunu takdıran arkadaslar ne kadar takdırdınız ve nerde takdırdınız acaba. bırde bu mınera veya bakırlı olan cesıdını bır medıkalden alıp kendımız takdırabılırmıyız bılıyormusunuz

tesekkurler

mınera turunu takdıran arkadaslar ne kadar takdırdınız ve nerde takdırdınız acaba. bırde bu mınera veya bakırlı olan cesıdını bır medıkalden alıp kendımız takdırabılırmıyız bılıyormusunuz

tesekkurler

valla canım ben sağlık ocağında taktırdım ama ben kendim almadım direk gittim spiral taktırcam dedim yattım ve ebe taktı kalktım bukadar:KK64:

sağlık ocakaları mirena takıyormu sanırım onların taktırdığı bakırlı spiral.ben kendi dr.uma taktırdım 500 tl verdim.bu arada hala lekelenmelerim devam ediyor.yarın bi gideyim diyorum kontrole bide hafif kasık ağrısı var sizdede olmuşmuydu

tesekkurler
Merhaba ben de 2 hafta önce taktırdım Mirena'yı.Ben de doktoruma taktırdım minera 265 tl taktırma ücreti 200 tl bir de muayne ücretsi 275 ödedim..Dışardan alınıp taktırılıryo mu hiç fikrim yok ben doktoruma taktırdım.

bende geçen ay taktırdım ağrım falan olmadı 1 ay sonra kontrole gel dedi ama ben kokudan gidemiyorum taktırdıktan sonra adetim gününde oldu aynı düzen içinde gitmeme genede gerek var mı?

bende geçen ay taktırdım ağrım falan olmadı 1 ay sonra kontrole gel dedi ama ben kokudan gidemiyorum taktırdıktan sonra adetim gününde oldu aynı düzen içinde gitmeme genede gerek var mı?
Beni kontrole çağırmadı bir ay sonrası için.Adetinin son günü gel bakalım hem de smear alalım dedi.Ben hala adet olmadım.Mirena takıldıktan beri de hala hafif kanamam oluyor.Vücut yabancı madde olduğu için dışarı atmaya çalışıyormuş.

sağlık ocakaları mirena takıyormu sanırım onların taktırdığı bakırlı spiral.ben kendi dr.uma taktırdım 500 tl verdim.bu arada hala lekelenmelerim devam ediyor.yarın bi gideyim diyorum kontrole bide hafif kasık ağrısı var sizdede olmuşmuydu

valla bende ilk günlerde hafif olmuştu ama sonraki haftalarda olmamıştı , ama regl dönemim yaklaştı 9'unda başlıycak bakalım gününde başlıycakmı, ve dünle bugün biraz kasık ağrım başladı bakalım inşallah regl gelicek diyedir gebelikten hala korkuyorum..:KK50:

valla canım git bence bana 3 ay sonra kontrole gel dedi hem onların kontrol etmnelerinin sebebi kayma varmı bir sorun varmı diye bakıcaklar tutmuşmu vücuda alışmışmı ,uyum sağlamışmı diye bakıcaklarmış,sen git yinede için rahat olsun bye:KK3:

gittim bugün dr.a hiç bir sorun yokmuş ilk aylar normal biraz sabret bana güven sonrası çok rahat olucak dedi.bakalım inş dr.un dediği gibi olur.herkezde böyle lekelenme olmuyo senin vücudunla alakalı dedi.

X