Aile Planlaması Spiral-Rahim içi Araç (RIA) Genel Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
gittim bugün dr.a hiç bir sorun yokmuş ilk aylar normal biraz sabret bana güven sonrası çok rahat olucak dedi.bakalım inş dr.un dediği gibi olur.herkezde böyle lekelenme olmuyo senin vücudunla alakalı dedi.

valla lekelenme bendede oluyo hemde takıldığı günden beri bencede normal bişey olucak ve sonra kurtulucak birkaç ay sıkıntıdan sonra yihuuuu:KK9::KK9:

kızlar ben aile planlamasına konu açtım cevaplarsanız sevinirim spial narkozla takılırnı die
çok önemli benim için

mrh arkadaslar benimde sprial taktıralı 1 ay oldu reglim dün basladı dogumdan sonra reglim baslayacagında biraz agrı olurdu hiç agrı olmadı bu sefer ve tam zamanında oldu tabi biray boyunca benim de akıntım oldu(kan seklinde degil) ara arada kokulu oluyordu bakalım adetim kacgün olacak artma ihtimali oluyormus bakıp görücez:KK71:

evet seda 1986 narkoz verilip takılabiliyo bana öyle yapıldı.doktoruna her şeyi sorabilirsin çekinme ama tabi o uygun görürse yapar..uyandığımda hiçbir sorun yaşamadım.

valla canım benim hiç ağrım olmadı ama adet olurken ağrı oluyomuş bakalım 1 hafta sonra bakalım olucam regl ağrı olucakmı haber veririm korkma sen şimdiden:KK34:

ya ben sana normal demiştim dimi sakalımız yokki dinlensin:KK60::21::21:

haber ver cnm bekliorum:)

bende ilk doğum yaptığımda taktırmıştım
bir ay dayanabildim sancı yaptı doktora gittiğimde kaymış olduğunu
öğrendim çıkardılar birdahada taktırmadım
diğer yöntemlere göre daha rahat arkadaşım 5 senedir korunuyor
ama onunda mantar problemi bitmiyor sürekli kaşıntı akıntı çekiyor
kayma rsiki var tabi birde allahtan kaydığı zaman hamile kalmamışım
kızım çok küçüktü şimdi hapa başladım bakalım ondan memnun kalabilcekmiyim

mirena taktıra arkadaşlar ne alemdesin benim taktıralı 18 gün oldu hala kanamam devam ediyor.bi azalıyo gibi oluyo tekrar çoğalıyo çok sıkıldım

selam arkadaşlar
spiralin kaydığını nasıl anlaşılıyo
ben diyetteyim bu aralar spor yapıyodum ve su titreşimli bel kemerini taktım
ameliyat yerimin sol tarafı şişti 3gün sancı çektim ama adettim bi yandanda ama hiç adet dönemimde böyle sancı çekmemiştim
halada ara ara vuruyo sancı dr.a gittim tahlil yaptı
iltihap yokmuş iç iplerin reaksiyona uğramış dedi
ama alttan muayne etmedi şimdi korkum acaba kaymış olabilirmi diye

kaymamıştır inş. stres yapma.ama adetliyken titreşimli kemer kullanılmıyo bendede var kitapçığında yazıyor adet döneminde kullanılmaması gerektiği

:KK59:arkadaşlar, spiral taktırmayı düşünüyorum. kilo yapar mı acaba. kullanıp kilo alan var mı.

hanımlar mrb bi sorum olacak... lohusayken spiral taktırdım 3buçuk ay oldu düzensiz adet oluyorum geçen adetim çok olmuştu ama tam 10gün gecikti hamilemiyim diye korkuyorum açıkçası... spiral kanama gecikmesi yapar mı??? uzun süredir kullanan arkadaşlar lütfen cevap bekliyorum...

iyi günler bende tktırmak istiyorum. 1.gün bugun adetimin devlet hastanesindemi yoksa özelde mi tavsiye edersinizz ne zaman gitmeliyimm :) korkuorum bide :KK43: off yaaa :2::2:

bana sorarsan devlet hastanesi yerine özelde taktır. ben öyle yaptım çok rahat oluo korkacak bişide yok... yukarıdaki soruma cvp gelmedi kimseden ama merak eden varsa doktorumun söylediğini söylim hamileleik yok emzirdiğim için gecikirmiş

:13:
selam arkadaşlar
spiralin kaydığını nasıl anlaşılıyo
ben diyetteyim bu aralar spor yapıyodum ve su titreşimli bel kemerini taktım
ameliyat yerimin sol tarafı şişti 3gün sancı çektim ama adettim bi yandanda ama hiç adet dönemimde böyle sancı çekmemiştim
halada ara ara vuruyo sancı dr.a gittim tahlil yaptı
iltihap yokmuş iç iplerin reaksiyona uğramış dedi
ama alttan muayne etmedi şimdi korkum acaba kaymış olabilirmi diye

merhaba canım ben kontrole gittiğimde doktora sormustum kayma olursa nasıl anlayacagım diye oda kayma olursa iplar uzar demişti:kk77:

2. kez sprali kaymış ve tesadüfen muayenede öğrenmiş ve mucize eseri hamile kalmamış biri olarak spirale tövbe ettim ve doğum kontrol hapına başlıyorum adetimin ilk günü.. üstelik iltihap yapmış.. adetlerim çok düzensizdi bir tane polip oluşmuş.... tabiki sprale bağlamıyorum bu durumu ama yok artık 3. kez... neredeyse düşmek üzereymiş dedi doktorum :KK43:(

Herkese merhaba. Ben 3 yıl mirena kullandım doğumdan hemen sonra. Takma çıkarma sırasında adetli de değildim. Zaten kendinizi kasmazsanız hiç bir acı duymazsınız. Bendeki tek yan etkisi kanamaların düzensiz ve fazla olmasıydı. yani kesileceğine arttı. şimdi 2. çocuk istiyorum ama 2 ay oldu hala tutmadı. Halbuki tüm kontrol ve tetkikler temiz çıkmıştı. Bu spiralin etkisi sürüyor olabilir mi? Ben 2 nci ayda hamile kalırım sanıyordum. hormonlu spiral çıkarıldıktan sonra hemen hamile kalan var mı?

bende 2 inci bebek için çıkarkmıştım tam 1 yıl sonra hamile kalabildim.. ama hemen kalanlar da var umarım en kısa zamanda hamile kalırsınız ..:)))

Herkese merhaba. Ben 3 yıl mirena kullandım doğumdan hemen sonra. Takma çıkarma sırasında adetli de değildim. Zaten kendinizi kasmazsanız hiç bir acı duymazsınız. Bendeki tek yan etkisi kanamaların düzensiz ve fazla olmasıydı. yani kesileceğine arttı. şimdi 2. çocuk istiyorum ama 2 ay oldu hala tutmadı. Halbuki tüm kontrol ve tetkikler temiz çıkmıştı. Bu spiralin etkisi sürüyor olabilir mi? Ben 2 nci ayda hamile kalırım sanıyordum. hormonlu spiral çıkarıldıktan sonra hemen hamile kalan var mı?

ilk dogumdan sonra minera taktirmistimcikartinca cabuk hamil ekaldim 1 ay sonra filan yani ,,,zaten spiral cikarildigi anda etkisi bitiyor devam etmez,ama daha 2 ay olmus henuz olmuyo dicek bir durum degil,insallah kisa zamnda verir rabbim ,bu kadar istiyorsun mademki.

X