Aile Planlaması Spiral-Rahim içi Araç (RIA) Genel Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
merhsba hanimlar bnde 2 haftaonce normal dogum yaptm Oglum iki bucuk yasinda buda 2 haftalik Cocuk duaunmuyorm spiral taktirmak istiyorm Ebe 40 nin 40 gunu gel takalm dedi.Takarken aci hissetmedigini soyluyor.Acidan cok koruyor mu yani cocuk olmasini engelliyor mu Spiralle hamile kalmak istemiyirm Iki cocuk yeter Rabbim olmayanlara nasip etsin❤
Konuyu açalı bayağı olmuş ama tecrubemi paylaşayım sizinle.3 sene içinde 2 kez kaydı spiralim 😐 Kesinlikle çocuk istemiyorsanız en az yılda 1 kontrolü ihmal etmeyin

Kızlar dün taktırdım spiral. Ama inanılmaz kötüydü. Ağrısız bir işlem diyemem. Benım tansiyonum oynadı bayılacak gibi oldum. ve aşırı adet sancısı gibi ağrım oldu tüm gün. Bugünde ara ara sızlıyor. Normal mi bilmiyorum. İnşallah geçer de bir daha uğraşmam 😢😢

MERHABALAR 9 aylık bir kızım var prezervatif ile korunuyorduk ancak eşimin ısrarı uzerine çekinerek spiral taktırmaya gittim dün sabah yapıldı işlem ancak işlem sırasında çok şiddetli ağrım oldu eve geldim sancıdan duramadım majezik içtim ilacın etkisi geçince sancım tekrar başladı bir tane daha içtim ilaçsız duramıyorum doktora bu ağrının ne zaman geçeceğini sorduğumda bir kaç saate geçer demişti ama bu saat oldu hala geçmiyor bebeğimi kucağıma alamıyorum yere eğilemiyorum sancım dahada artıyor böyle olacağını bilsem taktırmazdım :KK43: bilenler yardımcı olabilirmi bu sancı normalmi ne zmana geçer? takıldıktan sonra dr usg ile kontrol etti spiral rahimde dedi ama nedense benim vucut aşırı tepki gösterdi lutfen yardımcı olun napmalıyım....
Merhaba baya önce yazmışsınız ama sonra noldu. Bende suan sizin gibi oldum. Son durum nedir acaba

X