hsgden sonra hemen hamile kalinir mi?

elizab@

pımpığın annesi
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
301
4
Arkadaslar, hsg (rahim filmi) adetten hemen sonra cekiliyor,peki o ay dinlenmek mi gerek yoksa hamile kalma ihtimalimiz var mi? Tecrubesi olanlardan yardim bekliyorum. Cok onemli..

ben şubat 7 de çektirdim hsg yi aşılama yapılacaktı doktorum buay kalsın dedi rahime ilaç verildiği için yapmadı allahın takdiri ilahisi şimdi hamileyim hsg den hemen sonra hamile kaldım

hemen hamile kalanlarin sayisi cok
cunku basincla verilen ilac bazi kucuk yapisikliklari aciyomus
bende cok duydum bence sende 1-2 ay normal yolla dene canim

hemen hamile kalanlarin sayisi cok
cunku basincla verilen ilac bazi kucuk yapisikliklari aciyomus
bende cok duydum bence sende 1-2 ay normal yolla dene canim
Yapisikliklari actigini ben de duydum ama yine de ilk ay dinlenmek mi gerekiyor acaba diye dusundum.Benim artik bekleyecek sabrim kalmadi da hic bi ayi bos gecmek istemiyorum. Allah hayirlisini versin tabi.Acele etmemek gerek.Yine de kendimi hakim olamiyorum

Bende bu ay hsg çekdirdim doktor ışın aldığınız için bu ay korunun dedi

valla ben kaldım hemen o ay hemde hsg yi 12. gün çekindim heralde 14 .dede kaldım ümitinizi sakın yitirmeyin

arkadaşlar yaaa bende bu ay çektireceğim okadar korkuyorumki ben ne yapacağım yaaa senağlama daha önce hiçbirşeyimiz olmadığını ve birkaç ay daha denememiz gerektiğini sölemişti ve olmadı arık birde rahim filmine bakalım dedik ama korkuyorum ve kapalı çıkacak diyede çok korkuyorum of of

arkadaşlar yaaa bende bu ay çektireceğim okadar korkuyorumki ben ne yapacağım yaaa senağlama daha önce hiçbirşeyimiz olmadığını ve birkaç ay daha denememiz gerektiğini sölemişti ve olmadı arık birde rahim filmine bakalım dedik ama korkuyorum ve kapalı çıkacak diyede çok korkuyorum of of

canım ya korkma.benimkide tıkanıktı sağ tüpüm açıldı ilaçla.rahim filmi çektirmek gerekiyomuş.çünkü ben o kadar çok ilaç kullndımki filmden önce ama olmadı.giden zaman boşa gitti.şimdi tedavim devem ediyor ama tüplerimin açık olduğunu biliyorum.allah yardımcınız olsun.rahim filmi çektirdikten sonra en fazla 6 ay içinde hamilelik olasılığı yüksekmiş.

HSG çekilmesi sonrası kendiliğinden oluşan gebeliklerde bir miktar artış gözlenmektedir. Bunun nedeni olarak ise tüplerdeki hafif yapışıklıkların basınçla verilen ilaç nedeni ile açılması şeklinde açıklanmaktadır. Bir de eğer kısırlığa bir sebep olarak mikrobik bir olay varsa verilen ilacın antimikrobial özellikleri de tedavi edici olabilir. alıntı.............

.verilen ilacın rahime faydası varmış.doktorum 3 ay bekliyelim belki hamile kalırsın demişti.dedigi gibide hsgden sonra hemen hamile kaldım..ama malesef bebegimi 5 aylıkken kaybettim..senağlama

yaa bende çektirdim ama benim sorun rahimde değil yumurtalarda büyümüyor ki yumurtalar döllensinde tüplerden geçip rahime tutunsun:KK43:

bu ay bend ehsg çektirdim ama sonuç çıkmadı
veeeeeeeee en önemlisi galiba hamileyim
yaklaşık 1 haftadır kumalarım var ve 3 gündür felaket baş dönmesi çekiyorum
adetime son 3 günnnnnnnnnn :))))))))))

bu ay bend ehsg çektirdim ama sonuç çıkmadı
veeeeeeeee en önemlisi galiba hamileyim
yaklaşık 1 haftadır kumalarım var ve 3 gündür felaket baş dönmesi çekiyorum
adetime son 3 günnnnnnnnnn :))))))))))

Özlemcim inşallah hamiş kalırsın.Ben de Hsg çektirdim.Şimdi bekliyorum işte.Haftaya salı çarşamba olmazsam 10 gün daha bekleyip doktora gidicem.Özlemcim eğer hamiş kalırsan bana haber verebilir misin?

.verilen ilacın rahime faydası varmış.doktorum 3 ay bekliyelim belki hamile kalırsın demişti.dedigi gibide hsgden sonra hemen hamile kaldım..ama malesef bebegimi 5 aylıkken kaybettim..senağlama

Canım büyük geçmiş olsun, çok üzüldüm :çok üzgünüm: 5 aylıkken çok acı...
Peki neden düşük oldu? bende pko olduğu için hamile kalmayı garanti olarak düşünmüyorum, her an düşük olma riskim var. Acaba senin durumun neden kaynaklandı?

Özlemcim inşallah hamiş kalırsın.Ben de Hsg çektirdim.Şimdi bekliyorum işte.Haftaya salı çarşamba olmazsam 10 gün daha bekleyip doktora gidicem.Özlemcim eğer hamiş kalırsan bana haber verebilir misin?

hamileymişim dün duramadım idrardan test yaptım 2.çizgi silik çıktı :)
geçen kaybettiğim bebbeğimdede böyle çıkmıştı pzt tekrar yapacam dua edin bana bu sefer hayırlısı ile olsun

hamileymişim dün duramadım idrardan test yaptım 2.çizgi silik çıktı :)
geçen kaybettiğim bebbeğimdede böyle çıkmıştı pzt tekrar yapacam dua edin bana bu sefer hayırlısı ile olsun

Özleemmmm ayyy çok sevindim!!!! Harika bir haber bu!! Tebrikler a.s. İnş. hayırlısıyla sağlıkla dünyaya gelir bebeğin canım benim! :1hug:

bende 1 ekimde rahim filmi çektirdim ve regle günüm 15 gün geçti hamilemiyim diye şüphelendim kan testi yaptım ama negatif :KK43: inşallah birdahaki aya :) dua edin lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Kızlarrr :):)ben gecen ayın 23unde fılm cektırdımmm temız cıktııı bu ay 17sınde olmam lazımmm 17 sı olsunn merak edıyorum ınsss gunum gecer we bebısım oldugunu ogrenırım :KK43:doktor banada 3 ay bekle o arada tecrube kazan dedı ::KK66:hadı hakkımızda hayırlısı

X