Hamilelikte kan pıhtılaşması

:teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey:
ırmak çok mutlu oldummmmmmmmmmm
allah nazarlardan saklasın canım

arkadaşlar 11 haftalık hamileyim plt değerim ilk önce 746 sonra 618 çıktı hemotolojideki doktor bebek aspirini verdi.sizin söylediğiniz gibi iğne falan vermedi.sizlerle msn den görüşebilirmiyiz.çok üzülüyorum bebeğime birşey olacak diye

arkadaşlar 11 haftalık hamileyim plt değerim ilk önce 746 sonra 618 çıktı hemotolojideki doktor bebek aspirini verdi.sizin söylediğiniz gibi iğne falan vermedi.sizlerle msn den görüşebilirmiyiz.çok üzülüyorum bebeğime birşey olacak diye
canm dr un ıgne vermedıyse vardır bır bıldıgı demekkı pıhtılasman bızımkısı gıbı ılerı degıldır
bn heterızıgot mutasyonum doguma kadar ıgne olmak zorundayım

ayrıca plt degerım demıssın bnm öle bı degerım ölculmedı ne oluyor o? genetık bölumde tramboz panelı testınde cıktı sonucumm

teşekkür ederim canım normal bir kadın doğumcuya gittim profösöre falan gitmediğim için acaba ilgilenilmedi mi diye düşündüm

plt beyaz kan hücresi demek trombositlerim çoğalıyormuş yani pıhtılaşma olduğunu söyledi doktor sanırım farklı şeylerden söz ediyoruz heterizigot mutasyon ne demek

leylim bende aynı sorunu yaşıyorum canım üzülme iki düşük yaptım bi bebegimi 3 aylıkken birinide 2 aylıkken kaybetim şuan 1 aylık hamileyim aspirin folik asit ve buğünde igneye baslıyacam ama daha bebegin kalb atışları ğözükmüyo canım bende daha neler yaşıyacam bilmiyorum yani bu düşerse bidaha denicem fazgecmek yok sakın umutsuzluga kapılma iyi olur inş doktorundan folik asite baslamanı iste hamile kalmadan rahim hazırlasın kendini

canım korkma komsumuzun gelını oluyordu kendısı vuruyordu bacakları mosmordu tuz yemıyordu ve yagsız yıyordu ılacı kullanınca ole oluyormus kzı suan 4 yasında hemen ustune 2. çocuna haıle kaldı onda kullanmadı ama sezaryen oldu

slm arkadaşlar ben maley benimde kanımda sorun var 2 düşük yaptım kızlar yine şimdi hamileyim 5 haftalık ama agrılarım var hamile olupta benimgibi agrısı olan varmı kasıklarda ve rahimde agrısı olan varmı korkuyorum şimdiden tşk ederim

[/QUOTE]

slm arkadaşlar ben maley benimde başımdan 2 defa düşük gecti araştımalar sonucu kanımda sorun oldugu ortaya cıktı şuan 5 haftalık hamileyim bebegin kesesi iyi ğözüküyo ama agrılarım var neden oluyo anlamıyorum folik asit kulanıyorum bebek aspirini kulanıyom ve igneye baslıyacaz ama agrımın nedenini anlamıyorum kasıklarım ve rahimde agrı var benimki ğibi hamileliğinde böyle sorun yaşıyan arkadaşlar varmı acaba korkulacak bi durumu acaba

merhaba aynı sorun bendede çıktı şuan hamile kalmaya çalışıyorum kaçıncı haftalarda vurulmaya başladınız yazarsanız çok sevinirim kalp atımından sonramı yada keseyi görüncemi nasıl nezaman başlanıyor

canım ben 6ncı ayıma giriyorum ve bu süreçte hergün clexane 0,6cc vuruluyorum kollarımdan ve bacaklarımdan. Benim başlangıcım doktorum hamile kalırk almaz keseyi gördüğü andan itibaren bu iğneyi başlattı çok şükür herşey yolunda gidiyor inşallah bu şekilde gider herşey.

leylimcim bende hamile kalmadan 3-4 ay önce folik asit ve bebe aspirini kullanmaya başladım sana özeldende yazdım canım aspirini 12nci haftamda bıraktım şuan sadece clexane kullanıyorum. Ya benim anlayamadığım kullanan ve kullanmış olan arkadaşlarından plesantada kireçlenme olur, kalp krizi geçirme riskin var yada tuzlu yağlı yenmiyor falan diye yazmış arkadaşlar ben yağlı yememeğe gayret ediyorum zaten yağın bizlere faydası yok ee tuzda zaten sodyum alımına dikkat etmeliyiz ama diğer konularda doktorum hiç terettütsüz bana endişe etmemem gerektiğini hiç bir yan etkisi olmayacağını söyledi bu yüzden rahatım ama işte pipiriğiz ya duyunca acaba mı diyorum??? Aman yarabbim herkezin hamileliği dilediği gb geçsin bekleyen anne adaylarınada bir an önce bu duyguyu tattırsın endişeli bir bekleyiş oluyor ama sonu güzel olsun.

merhaba şeffafkız benim plt değerim 642 bebek aspirini kullanıyorum.3aylık hamileyim ne tür ilaçlar kullanıyorsun ve hangi dr.gidiyorsun?benden 1 yıl sonra kemik iliği testi istediler yani bebek doğduktan sonra.aynı şeyi senden de istediler mi?plt ile ilgili yazan tek arkadaş sensin yardımcı olursan çok sevinirim.

leylimcim bende hamile kalmadan 3-4 ay önce folik asit ve bebe aspirini kullanmaya başladım sana özeldende yazdım canım aspirini 12nci haftamda bıraktım şuan sadece clexane kullanıyorum. Ya benim anlayamadığım kullanan ve kullanmış olan arkadaşlarından plesantada kireçlenme olur, kalp krizi geçirme riskin var yada tuzlu yağlı yenmiyor falan diye yazmış arkadaşlar ben yağlı yememeğe gayret ediyorum zaten yağın bizlere faydası yok ee tuzda zaten sodyum alımına dikkat etmeliyiz ama diğer konularda doktorum hiç terettütsüz bana endişe etmemem gerektiğini hiç bir yan etkisi olmayacağını söyledi bu yüzden rahatım ama işte pipiriğiz ya duyunca acaba mı diyorum??? Aman yarabbim herkezin hamileliği dilediği gb geçsin bekleyen anne adaylarınada bir an önce bu duyguyu tattırsın endişeli bir bekleyiş oluyor ama sonu güzel olsun.

böyle şeyleri nerden duyuyorsunuz bilmem kalp krizi falan durumları ne alaka relax olun.
ben de gebeyim clexane 0,4 oluyorum aylardır allaha binlerce şükür herhangi bir sorun çıkmadı. ayrıca corspıne 100 içiyorum bebek çok sağlıklı gözüküyor .
arkadaşlar boşuna stres ve endişe yaratmayın.

slm arkadaslar
Ben 1 düsük 2 kürtaj oldum.1.hamileligimden sonra yapilan tahlil sonuclariyla kanimda faktörv heterezigot(kan pihtilasmasi) cikti.2.hamileligimde igneye basladim ama bebegi 7 haftalikken kaybettim,3.dede kullandim yine sonuc basarisiz.Igneden korkmaya basladim,aspirin iyi gelir diyolar.yakinda yeni bir doktor bulup tedaviye baslayacam,umarim bu defa olur.Allah hepimize hayirli ve saglikli bebekler nasip etsin

slm arkadaslar
Ben 1 düsük 2 kürtaj oldum.1.hamileligimden sonra yapilan tahlil sonuclariyla kanimda faktörv heterezigot(kan pihtilasmasi) cikti.2.hamileligimde igneye basladim ama bebegi 7 haftalikken kaybettim,3.dede kullandim yine sonuc basarisiz.Igneden korkmaya basladim,aspirin iyi gelir diyolar.yakinda yeni bir doktor bulup tedaviye baslayacam,umarim bu defa olur.Allah hepimize hayirli ve saglikli bebekler nasip etsin

bndede heterozıgot mutasyon cıktı 3.hamılelıgımde ıgneye basladık çok sukur suan 18 haftalık hamıleyım inş sende bugunlere erısırsın canm
butun tahlıllerını yaptırdın mı ne bılıym rahım fılm felan cektırdın mı muhakkak dusuklerının bırsebebı vardır dr una arastırmasını derınlestırmesını söyleye bılırsın

X