Hamilelikte kan pıhtılaşması

Merhaba ırmakcım bana baya testler yapıldı teslerimin sonucu normal geldi fakat burası şırnak-cizre küçük bir yer testi nasıl yaptılar titiz çalıştılar mı ben riske atmayacağım dedi ve bu iğneleri verdi canım. Şuan herşey normal gb 7 hafta oldum şükürler olsun birde şu kalp atışlarını görsem yüregime su serpilecek. İyi dileklerin ve duaların için Allah razı olsun canım Amin. hııı unutmadan benim göbekten çok acıdı ve hafif alerji oldum dr sordum zayıf olduğun için yağ dokun çok az olabilir o yüzden yapmıştır dedi beimde gözüm bir daha yemedi açıksası sağ kol sol kol birde bacaklardan yaptırıyorum. öptüm seni.

canım ya evet orası küçük bir yer ama yinede bir sorun olsaydı çıkardı ama sen güçlü ol be güzelim bebeğini kucağına alacaksın benim içime doğuyor hislerimde yanılmam bak göreceksin bide kendini çok dinleme allah yanında olsun kendine iyi bak bol bol beslen öptüm bayy

Merhaba bayanlar
Benim de 1 düşük birde kürtaj geçti başımada.3 hamileliğimde Fraxiparin diye bi iğne yaptırıyordum günde iki kez.Bebeğim doğuma kadar sağlıklıydı.Ama olmayınca olmuyo işte.Daha sonra preeklemsiden kaybettim.İğne kullananlar özellikle son aylarda tansiyona dikkattttttttttttttt.Bide iğne olupta doğum yapanlar doğumlarını normal mi yokasa sezeryanla mı yaptılar?
Çektiğimiz sıksıntılar olacak bebişlerşimiz için.

selam canım benimde kan pıhtılaşması sonucu 9haftalıkken bebeğim öldü ben 3 ay ecopirin kullandım ve hamilelik döneminde 9ay boyunca ecopirini kullanmaya devam edeceğimi söledi doktorum

Merhaba arkadaşlar ben 7 haftalık hamileyim ve clexane kullanıyorum daha önce düşüklerim oldu doktorum testler istedi ve sonuçlarım ne kadar normal degerlerde gelsede riske atmayacağım ve hamile kalır kalmaz gel iğneye başlayacağız dedi işte hemen hemen 1 aydır iğnemi vuruluyorum. ben koldan tercih ediyorum dönüşümlü olarak sağ-sol kol bacak denedim göbek denedim ki ala alahh yani göbekten canım çok yandı bazende morarmalatım oluyor şuanda yaklaşık 6 aylık kullanıcaz bakalım çok şükür şimdilik herşey iyi gb 5+4ken kesemi gördü ve haftasına göte normal ve güzel bir kese dedi 8 olayım kalp atışları için nasipse gideceğim. Allah bu konuda muzdarip olan tüm bayanların yardımcısı olsun tez elden sağlıklı bebeklere kavuşurlar inşallah.

merhaba eylül.bende şu anda 6 haftalık hamileyim.ve bendede aynı sorun var.bende clexane kullanıyorum.2 ml lik.kalp atımını dinledin mi bebeğinin.inşallah bende 19 mayıs pazartesi dinlicem.
senin kahveringi akıntıların varmı.bana iğneden dedi doktorum.ayrıca benim düşük tehlikemde var progestanda kullanıyorum.

Merhaba bayanlar
Benim de 1 düşük birde kürtaj geçti başımada.3 hamileliğimde Fraxiparin diye bi iğne yaptırıyordum günde iki kez.Bebeğim doğuma kadar sağlıklıydı.Ama olmayınca olmuyo işte.Daha sonra preeklemsiden kaybettim.İğne kullananlar özellikle son aylarda tansiyona dikkattttttttttttttt.Bide iğne olupta doğum yapanlar doğumlarını normal mi yokasa sezeryanla mı yaptılar?
Çektiğimiz sıksıntılar olacak bebişlerşimiz için.

merhaba şimşek ben aranıza yeni katıldım öncelikle çok geçmiş olsun bebeğin doğdumu yoksa karnındamı kaybettin çünkü benimde bebeğim doğdu 1 yaşına kadar yaşayabildi kan pıhtılaşması olduğunu doktorum anlamadı bebeğime oksijen gitmediği için bebeğim hipotonik olarak doğdu 3 ay ne ağladı nede düzgün beslendi emme bilmiyordu yavrum.seninkini anlamadım doğuncamı kaybettin

merhaba balımcım Allah sağa salim kucağına almayı nasip etsin bebeğini hayırlı doğumlar. canım çok şükür 9 ncu haftamdayım lekelenmem falan olmadı.

IRMAKCIMMM. inşallah canım yüreğimi rahatlattın. amin. şimdilik herşey iyi gb umarım böyle gider ama şu şişkinlik ve kabızlık fenalardayım arkadaşım.

gebelik öncesi diye bebe aspirini ve folik plus kullanıyorum günde birir kez
siz birmi üç kezmi kullanıyorsunuz ayrıca farklı şeyler kullunıyormusunuz

merhaba şimşek ben aranıza yeni katıldım öncelikle çok geçmiş olsun bebeğin doğdumu yoksa karnındamı kaybettin çünkü benimde bebeğim doğdu 1 yaşına kadar yaşayabildi kan pıhtılaşması olduğunu doktorum anlamadı bebeğime oksijen gitmediği için bebeğim hipotonik olarak doğdu 3 ay ne ağladı nede düzgün beslendi emme bilmiyordu yavrum.seninkini anlamadım doğuncamı kaybettin

Merhaba Begonya;
Ben bebeğimi doğumdan 1 saat önce kaybettim.Yani doğduğunda ölmüştü.Am nedeni pıhtılaşma değildi.Benim tansiyonum çıkmıştı ondan dolayı.Kan pıhtılaşması önceki hamillelillerimde oldu.5-6 haftalıkken düşük oluyodu.Onun içinde iğne vermişti doktor kolumdan yapıyodum.Hamillelik süresince hiç problem olmadı.Bebek çok sağlıklıydı.33 haftalık doğdu 3 kiloydu.Ama tansiyonum aniden yükselince onu kaybettik.Sana da çok geçmiş olsun Allah sabır versin.

ya rakadaşlar bişey sorabilirmiym aranızda doğum kontrol hapı kullanıpda kan pıhtılaşması yaşayan varmı yani sizdeki pıhtılaşmanın nedeni ne? ya bende 2 senedir hap kullanıyorum ve bi kaç tanede olsa günde sigara içiyorum korkmaya başladım gittim bebe aspirini aldım her gün içiyim diyorum

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.yazdıklarınız beni çok yakından ilgilendiriyor.sevgili bal kavanozu sorduğun soruya cevabım;2004 yılında aniden rahatsizlandım ve acilen hastaneye kaldırıldım.12 gün yoğun bakımda olmak üzere 45 gün hastanede yattım.kan pıhtılaşmasına bağlı karaciğer damarlarımda tıkanma olmuş doktor kontrolunde doğum kontrol hapı kullanmama rağmen ona bağlandı.4 yıldır kan sıvılaştırıcı ve pıhtılaşmayı engelleyici ilaçlar kullanıyorum.bildiğim kadarı ile doğum kontrol hapları ve sigara etkileşim yapıyor ben hiç sigara kullanmama rağmen hastalık gelişti dikkat etmenizi öneririm sevgiler..:icecream::icecream:

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.yazdıklarınız beni çok yakından ilgilendiriyor.sevgili bal kavanozu sorduğun soruya cevabım;2004 yılında aniden rahatsizlandım ve acilen hastaneye kaldırıldım.12 gün yoğun bakımda olmak üzere 45 gün hastanede yattım.kan pıhtılaşmasına bağlı karaciğer damarlarımda tıkanma olmuş doktor kontrolunde doğum kontrol hapı kullanmama rağmen ona bağlandı.4 yıldır kan sıvılaştırıcı ve pıhtılaşmayı engelleyici ilaçlar kullanıyorum.bildiğim kadarı ile doğum kontrol hapları ve sigara etkileşim yapıyor ben hiç sigara kullanmama rağmen hastalık gelişti dikkat etmenizi öneririm sevgiler..:icecream::icecream:[/QUay gerçektenmi geçmiş olsun canım off ya bana doktor ilacı yazarken öyle bişey sormadı bile ama ya korku düştü şimdi içime napıcam ben

evet benim hamile kalmadan önce ortaya çıkmıştı benim kanımdan fazla pıhtılaşma vardı.hamile kaldığından itibaren doğuma kadar clenaxe diye bir iğne vuruluyorsun koldan bacaktan veya karından insülün iğnesi gibi biraz pahalı ama eğer sosyal güvencen varsa heyet raporu ile ücretsiz alabiliyorsun fakat böyle durumda hamile kaldığın zaman çocuuğun plesantasında erken kireçlenme oluyor haberin olsun birde normal doğum yapamıyorsun canım...başka sormak istediğin bi şey varsa yaz onuda cevap verebilirim benim oğlum şimdi 15 aylık

merhaba diller yazdıklarını okuyunca çok sevindim.benim durumumdaki bi bayandan bunları öğrenmek çok rahatlattı beni.4 yıldır bende bu hastalıkla mücadele ediyorum. kanda pıhtılaşma var. plt:850 lerde.bunun için sürekli pıhtılaşmayı düşürücü ilaç ve kan sulandırıcılar alıyorum.seninle hamilelik konusunda msn den görüşebilira.miyiz cevap verir bana dönersen sevinirim.hoşçakal.a.s.

ya rakadaşlar bişey sorabilirmiym aranızda doğum kontrol hapı kullanıpda kan pıhtılaşması yaşayan varmı yani sizdeki pıhtılaşmanın nedeni ne? ya bende 2 senedir hap kullanıyorum ve bi kaç tanede olsa günde sigara içiyorum korkmaya başladım gittim bebe aspirini aldım her gün içiyim diyorum

merhaba bal kavanozu;bende doğum kontrol hapını çok kullanmıştım ama ilk bebeğim doğduktan sonra kullanmaya başadım ilk oğlum çok sağlıklı doğdu ama sonra ikinci hamileliğimde düşük oldu üçüncüde ise bebeğim doğdu ama yaşamadı ben bunu araştırmaya karar verdim çünkü bebeğimin merkezi sinir sistemi etkilenmişti bu açıkça belliydi ama hiçbir prf. teşhis koyamadı bebeğimi kaybetiktek sonra başka doktora gittim başımdan geçenleri anlatınca hemen beni genetiğe sevk etti büyük ihtimalle kan pıhtılaşması dedi ve dediği gibi sonuç kan pıhtılaşmasıydı ama bunun için çok geç kalmıştım olsun yinede tekrar denemek istiyorum ama cesaret edemiyorum benim sana tavsiyem hamile kaldığında doktorundan kesinlikle kan pıhtılaşma tahlilini iste çünkü onlar sen demessen yapmıyorlar bu tahlili ve bu tahlili her yer yapıyor fakat değerleri yüksek çıkarsa genetiğe sevk ediyor keşke bende bunu zamanında araştırsaydım hiç bunlar olmazdı.

merhaba bal kavanozu;bende doğum kontrol hapını çok kullanmıştım ama ilk bebeğim doğduktan sonra kullanmaya başadım ilk oğlum çok sağlıklı doğdu ama sonra ikinci hamileliğimde düşük oldu üçüncüde ise bebeğim doğdu ama yaşamadı ben bunu araştırmaya karar verdim çünkü bebeğimin merkezi sinir sistemi etkilenmişti bu açıkça belliydi ama hiçbir prf. teşhis koyamadı bebeğimi kaybetiktek sonra başka doktora gittim başımdan geçenleri anlatınca hemen beni genetiğe sevk etti büyük ihtimalle kan pıhtılaşması dedi ve dediği gibi sonuç kan pıhtılaşmasıydı ama bunun için çok geç kalmıştım olsun yinede tekrar denemek istiyorum ama cesaret edemiyorum benim sana tavsiyem hamile kaldığında doktorundan kesinlikle kan pıhtılaşma tahlilini iste çünkü onlar sen demessen yapmıyorlar bu tahlili ve bu tahlili her yer yapıyor fakat değerleri yüksek çıkarsa genetiğe sevk ediyor keşke bende bunu zamanında araştırsaydım hiç bunlar olmazdı.

teşekkürler begonya ben bide doktor konrolunde kullanıyorum ama korkuyorum ya keşke hiç kullanmamış olsaydım ben doktora hamile kalmadan önce ne gibi testler yaptırmam gerek diye sordum zaten o da bana işaretledi verdi inşallah bi sorun çıkmaz ya sen ne kadar kullandın ben 2 sene kullandım yaklaşık ama buay bırakıcam karar verdim bu kadar yan etkisi olan bi ilacı doktorlar nasıl bu kadar rahat verebiliyolar ya

bide bu kanda pıhtılaşma olup olmadığını öğrenmek için hastanede hangi bölüme gitmek gerek yine kadın doğumamı gitmem gerekiyo testi nasıl oluyo arkadaşalr

bide bu kanda pıhtılaşma olup olmadığını öğrenmek için hastanede hangi bölüme gitmek gerek yine kadın doğumamı gitmem gerekiyo testi nasıl oluyo arkadaşalr

Merhaba bal kavanozu
yazdıklarımın seni korkutmasını istemem.doğum kontrol hapını bende doktor kontrolunde 5 ay kadar kullandım.doğuştan genetik bi rahatsızlığın varsa ki benim öyle olduğu saptandı. bu haplar ne kadar zararsız denilsede çok tehlikeli sonuçlar doğurabiliyo vücudun hormon dengesi ile oynanıyo.ben yinede yanlış bilgi vermek istemem.ama 4,5 yıldır bununla yaşıyorum araştırıyorum ve doktorlarla sürekli irtibat halindeyim akabinde bu konularda bazı birikimlerim oldu.aranızda daha çok bilgiye sahip olan yada bu konunun uzmanı dokror olan arkadaşlarımız varsa bizimle bunları paylaşsın ben bu şekilde faydalı olununmayı ve olmayı istiyorum.bal kavanozu sorduğun soruların cevabını uzman bi hemotoloğdan öğrenebilirisin.hemotoloji branşı olan bi hastaneye gidip bu branşın uzmanı olan bi doktorla görüşmen en doğrusu.a.s

:çok üzgünüm:slm arkadaşlar,ben 8 haftalıkken bir düşük yaptım nedenini söyleyemediler veterinerim meslek hastalığı mı acaba diye toxoplasma ve brucelle dan kaynaklı olabilir mi diye düşündüm test yaptırdım değil...psikolojisini atlatıp kendimi hazır hissettim bebek kararı aldık ve doktora gittim salı günü doktora anlattım başımdan geçenleri bütün testleri istedi sonuçlar çıksın gel dedi eşimin çalıştığı hastanede doktorum,eşim görüşmüş sonuçlar çıkmış homozigot tespit eilmiş genetik labaratuvarında pıhtılaşmadan kaynaklı yaşamışım o düşüğümü,bunu öğrendiğim iyi oldu aslında,allah kimseyi belirsizlikler içinde bırakmasın ben kendimi o dönem çok suçladım onu ben koruyamadım savunmasızdı benim yüzümden öldü diye...içim daha rahat artık neden olduğunu biliyorum.
neyse yarın çağırmış doktor beni gideceğim sabah,tedaviyi konuşacağız sanırım yazarım burdan neler verdiğini...
allah hepimizin yardımcısı olsun kızlar.....

arkadaşlar msj görürseniz lütfen cevaplayın ben bebeğimi 7 haftalıkken kaybetmiştim devlet hastaneleri 3 bebek ölümünü beklediği için özel bir labratuarda yaptıracağım bu testi öncelikle pıhtılaşma olup olmadığını anlamak için hangi testleri yaptırdınız,bugün gideceği inşallah Ankaraya gören olursa lütfen acil yazsın şimdiden teşekkür ederim.

merhaba nıfı.bende testlerimi ankarada yaptırdım.etlik doğumevi eğitim ve araştırma hastahanesinde.ben iki düşükten sonra yaptırdım.sigortan varsa ücretsiz tüm testler.zaten doktora söylediğin zaman hangi testleri yaptıracağını söylüyorlar.inşallah iyi sonuç alırsın.

X