Hamilelikte kan pıhtılaşması

leylim

Benim Adım Aşk
Kayıtlı Üye
16 Mart 2007
586
1
37
arkadaşlar aranızda kan pıhtılaşması olan varmı. benim iki tane düşük oldu üçüncüsündede kürtaj olmak zorunda kaldım cünkü bebek gelişmemişti kesesi sekiz haftalık görünüyodu ama bebekte gelişme yoktu doktor bizden tahliller istedi kromozon tahlili bide benden ayriyetten tahlil istedi yani bende kan pıhtılaşması acıktı doktorum önemli bişe deyil dedi ama kan pıhtılaşması bebegin gelişmesini engelliyormuş doktorum dediki hamile kaldıgın zaman dokuz ay boyunca hergün iğne vurulmam gerekiyomuş aranızda aynı sorunu olan varmı fisfisfis fisfisfis fisfisfis fisfisfis fisfisfis fisfisfis

evet benim hamile kalmadan önce ortaya çıkmıştı benim kanımdan fazla pıhtılaşma vardı.hamile kaldığından itibaren doğuma kadar clenaxe diye bir iğne vuruluyorsun koldan bacaktan veya karından insülün iğnesi gibi biraz pahalı ama eğer sosyal güvencen varsa heyet raporu ile ücretsiz alabiliyorsun fakat böyle durumda hamile kaldığın zaman çocuuğun plesantasında erken kireçlenme oluyor haberin olsun birde normal doğum yapamıyorsun canım...başka sormak istediğin bi şey varsa yaz onuda cevap verebilirim benim oğlum şimdi 15 aylık

diller bu igneyi her hamileliktemi vuruluyon yoksa bir hamileliktemi vuruluyon sosyal güvencemde var allahıma çok şükürbacaktan vurulmak istiyom devamlımı bacaktan vurulunuyo

evet ben sürekli koldan vurulmuştum ama 9 ay sonra kollarım mahvoldu ikinci hamilelikte vuruluyormusun bilmiyorum henüz bir oğlum var benim benim sana tavsiyem iyi bir doktora gitmen lazım çünkü benim bu sorunum yüzünden 6 aylık hamileyken çocuğum ölmek üzereydi profesöre gittim ben biraz pahalı oldu ama olsun oğlum sağ zaten tdoktorun sana herşeyi söylüyor birde 7 aylıktan sonra her hafta çocuğa giden kan akışına bakıyorlar eğer bir problem varsa hemen alıyorlar benim öyle olmadı yine sorun varsa msn adresimi veriyim oradan görüşebiliriz canım

leylim merhaba,öncelikle için rahat olsun.tanıdığım birinin kız kardeşi kan pıhtılaşması nedeniyle 9 ay iğne yaptırdı.şimdi oğlu 6 günlük.korkacak endişelecek birsey yok.çok sükür artık herseyin tedavisi var.

diller doktorum çok iyi doktorumada güveniyom

Son düzenleme:
iyi canım üzülme doktorlar gerekeni yapıyorlar doktorun daha önce böyle bir hastayla karşılaşmışsa bilir zaten onunla konuş ben hamile kaldığımda hemen başlamışdık iğneye gayet sağlıklı bir oğlum var allah bağışlasın seninkinide inşallah öğreniriz canım msn aldım oradan görüşebiliriz artık bebeşinin haberini verirsin canım allah izin verirse

Inşallah Bu Ay Hamile Kalirim Diyorum Doktorumda Hamile Kala Bilirsin Dedi Artik Nedenini Biliyo Ya Hamile Kaldimmi Tedaviye Başlicaz Doktorumada Cok Güveniyorum Msn Dende Görüşürüz.oğlunuda Allah Size Bagişlasin Allah Size Oğlunuzun Askerlinide Evliliginide Göstermek Nasip Etsin Inşallah Canim

leylim merhaba,öncelikle için rahat olsun.tanıdığım birinin kız kardeşi kan pıhtılaşması nedeniyle 9 ay iğne yaptırdı.şimdi oğlu 6 günlük.korkacak endişelecek birsey yok.çok sükür artık herseyin tedavisi var.

ballıtatlı böyle hastalık bizde kimsede yok bitek bende cıktıgı icin biraz kafamı takıyom bilmedimiz için ama burda arkadaşlar sagolsunlar bildiklerinizi benimle paylaşıyonuz ondan biraz rahattım inşallah bu ayda hamiş olurum olursamda haber veririm :emir_bebek:

arkadaşlar aranızda kan pıhtılaşması olan varmı. benim iki tane düşük oldu üçüncüsündede kürtaj olmak zorunda kaldım cünkü bebek gelişmemişti kesesi sekiz haftalık görünüyodu ama bebekte gelişme yoktu doktor bizden tahliller istedi kromozon tahlili bide benden ayriyetten tahlil istedi yani bende kan pıhtılaşması acıktı doktorum önemli bişe deyil dedi ama kan pıhtılaşması bebegin gelişmesini engelliyormuş doktorum dediki hamile kaldıgın zaman dokuz ay boyunca hergün iğne vurulmam gerekiyomuş aranızda aynı sorunu olan varmı fisfisfis fisfisfis fisfisfis fisfisfis fisfisfis fisfisfis

selam leylim bende 3 düşük yaptım ve testlerde çıkmayan bir kılcal damarlarda olan kan pıhtılaşması varmış bende de o yüzden bebek beslenemeyip gelişemediği için düşükle sonuçlanıyormuş bende clexane iğne yiyorum koldan yada göbekten hergün yapıyorum kendime doğuma kadarda yapılacak çok şükür 3 gün sonra 3 ayıma gireceğim nasipse doğumuda görürüm inşallah darısı başına canım doktorunda iyiymş madem aman dikkat et ben ayrıca hergün bebek aspirini yiyorumm onada devam edecekmişim

kızlar ben yukarda söylemeyi unutmuşum bu hastalık genelde genetik oluyor bunun için doktorum bana genetik test yapmıştı ve ondan sonra hamilelikte iğne kullanacağımıda söylemişti bu tür rahatsızlıklar erken yaşta kalp krizi getirimiş diye söylemişti o zamanlar hatırlatığım dredim

evet allah kimseye yaşatmasın allah düşmanıma bile yaşatmasın benim üçtane oldu ikisi düştü üçünçüsündede kürtaj oldum dillerin dedigi gibi genetik testler yapıldı ondan sonra dedi doktor ama daha herşeyi konuşmadık doktorla hamile kaldımmı hemen gitcem ondan sonra anlatcak herşeyi nasıl olcak diye

selam leylim bende 3 düşük yaptım ve testlerde çıkmayan bir kılcal damarlarda olan kan pıhtılaşması varmış bende de o yüzden bebek beslenemeyip gelişemediği için düşükle sonuçlanıyormuş bende clexane iğne yiyorum koldan yada göbekten hergün yapıyorum kendime doğuma kadarda yapılacak çok şükür 3 gün sonra 3 ayıma gireceğim nasipse doğumuda görürüm inşallah darısı başına canım doktorunda iyiymş madem aman dikkat et ben ayrıca hergün bebek aspirini yiyorumm onada devam edecekmişim

allah kucanada almayı nasip etsin ikimizinde aynı benimde üçtane oldu ikisi düştü üçünçüyüde kürtaj oldum allah inşallah kucama almayı nasip eder bebe aspirinini vermişti doktor bana üçünçüsünde kullanıyodum sen koldanmı vuruluyon göbektenmi igneyi sigorta karşılıyomu benim sigortam varda

merhaba aynı sorun bendede çıktı şuan hamile kalmaya çalışıyorum kaçıncı haftalarda vurulmaya başladınız yazarsanız çok sevinirim kalp atımından sonramı yada keseyi görüncemi nasıl nezaman başlanıyor

canım karşı komşum şu anda hamile ama iki düşük yaşamış 8 yaşında birde oğlu var oğlundan sonra iki hamileliğide düşükle sonuçlanınca yazın hastanede baştan sona tahlil ve tetkik verdi en sonunda anneden geçen ikinci veya üçüncü hamilelikte ortaya çıkan genetik bir rahatsızlık çıktı yani kan pıhtılaşıp bebeği vücudun reddetmesiymiş üç ay boyunca bir hap alıp ondan sonra hamile kalacaktı fakat terslik oldu ve ikinci ayda hamile kaldı şu an 3 aylık hamile her gün iğneye gidiyor bacaktan koldan veya göbekten vuruluyormuş en çok koldan tercih ediyor komşum şimdilik bebkte kendide iyi kontrollerini hiç aksatmıyor inşallah seninde gönlünün istediği gibi olur ama sakın kendi başına hamile kalma muhakkak doktor kontrolünde hamile kal çünkü tekrar düşük yapabilirsin allah gönlüne göre verir inşallah hiçbir zaman ümitsizliğe kapılma çünkü isteyince her şey olur

teşekkürler arkaaşınız bu hastalıkla hiç iğne kullanmadan sağlıklı bir doğum yapmış ama buda ilginç yani bu test genetik bir test dr um oyle dedi yani bundan on sene oncede yaptırsam aynı sonuç çıkarmış sonradan edinilen bir durum deği bende MHFR 677 homozigot var ve birçok dr a gittim drlar kararsız kimi iğne diyor kimi gerek yok diyor benimle aynı durumda olan varmı acaba

Son düzenleme:
canım bende 2. gebeliğimi yaşıyorum bi önceki 32 haftalıkken doğuma bi ay kala içimde öldü.ölü doğum yaptım.şimdi bi sene sonra gene hamileyim ve bende iğne vurunuyorum..kendim yapıyorum hergün bacaktan....fluxum adı..ssk varsa doktorun yazacağı raporla ücretsiz alıyorsun....kan pıhtılaşması sorununa aspirinde iyi geliyormuş....

evet benim hamile kalmadan önce ortaya çıkmıştı benim kanımdan fazla pıhtılaşma vardı.hamile kaldığından itibaren doğuma kadar clenaxe diye bir iğne vuruluyorsun koldan bacaktan veya karından insülün iğnesi gibi biraz pahalı ama eğer sosyal güvencen varsa heyet raporu ile ücretsiz alabiliyorsun fakat böyle durumda hamile kaldığın zaman çocuuğun plesantasında erken kireçlenme oluyor haberin olsun birde normal doğum yapamıyorsun canım...başka sormak istediğin bi şey varsa yaz onuda cevap verebilirim benim oğlum şimdi 15 aylık

diller merhaba yazılarını okudum benim yazdıklarımıda okurmusun ve sana sorum olacak senin dediklerin benim için çok önemli olacak canım ben5 senelik evliyim tam üçtane bebeğimi kaybettim bu son bebeğim 7aylıktı karnımda öldü ikinci bebeğimi kaybettiğimde genetik test yaptırdım bende faktörv ve homozigot ve heterizigot bulunda yani iki bozuk geni ben almışım canım ben dr,kurbanı oldum dr,bu iğnelerden bana bahsettmedi şimdi başka dr,gidiyorum bu dr,bana bunun iğneleri var dedi ve hergün olacaksın dedi yani yaşadıklarım çok ağır şeylerdi canım ya benim sana sorum sendeki faktör neydi ve sen hergün bu iğneleri oldunmu ben şuan hamileliği pilanlıyorum cevablarsan sevinirim teşekkür ederim

diller merhaba yazılarını okudum benim yazdıklarımıda okurmusun ve sana sorum olacak senin dediklerin benim için çok önemli olacak canım ben5 senelik evliyim tam üçtane bebeğimi kaybettim bu son bebeğim 7aylıktı karnımda öldü ikinci bebeğimi kaybettiğimde genetik test yaptırdım bende faktörv ve homozigot ve heterizigot bulunda yani iki bozuk geni ben almışım canım ben dr,kurbanı oldum dr,bu iğnelerden bana bahsettmedi şimdi başka dr,gidiyorum bu dr,bana bunun iğneleri var dedi ve hergün olacaksın dedi yani yaşadıklarım çok ağır şeylerdi canım ya benim sana sorum sendeki faktör neydi ve sen hergün bu iğneleri oldunmu ben şuan hamileliği pilanlıyorum cevablarsan sevinirim teşekkür ederim

arkadaşım çok geçmiş olsun ya nasıl dr muş bu sen zaten daha önce bebk kaybetmişsin tüm tahlillerini ve kontrollerini çok titizlikle incelemesi lazımken para versinler diye valla kendi başlarına gelse....

X