bugün Acil' e gittim normal doğuma olan konsantremi Yitirdim , ne yapıcam ?

ZeytinKek

Guru
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2008
3.183
1.093
Arkadaşlar bugün bel ağrım yüzünden acil olarak hastaneye gittim . nst ye bağladılar hiç sancım yok bebeğimin kalp atışları güzel , ultrasonda da herşey normal gözüktü . yanlız doktorum en son alttan muayene etmek istedi üzerine prezervatif takılan aletle .. ilk önce o masaya çıktım sonra birden heyecanlandım izin vermedim , doktoruma da kusura bakmayın deyip indim masadan . Acıyacak diye korktuğum için muayeneden kaçmadım ; baktım sancım yok , nst - ultrason normal ... belki de o aleti içime soktuğunda herşey normalken suyum patlayacak durduk yerde kanamam başlayacak !!! bir an bunu düşündüm ve kaçar gibi evime geldim .. üstelik müşade odasında beni bu gece yatırmak da istediler reddettim ... bi de doktorum bu hareketime karşılık bana afra tafra yaptı , sinirim bozuldu . şimdi ne yapcam ben .. bir anda çok korktum normal doğumdan .. strese girdim . vegittiğim hastane de yani Gata da sezeryan yapmıyorlar .. şu an için malesef özel hastaneye gidip sezeryan olacak durumum yok :KK43:((

ay cnm senın yasadıklarını bı nevı bende yasadım sancılarım geldı ve dogum haneye alındım acılmam yoktu etrafımdakı kadınlar bas bas bagırıyordu allahım benı kurtar dıye ve ertesı gune kadr beklıyelım acılmanı dedı butun gece kabus gıbı kadınlar geldı aklıma normal dogumdan vazgectım ve sezeryan oldum

ay cnm senın yasadıklarını bı nevı bende yasadım sancılarım geldı ve dogum haneye alındım acılmam yoktu etrafımdakı kadınlar bas bas bagırıyordu allahım benı kurtar dıye ve ertesı gune kadr beklıyelım acılmanı dedı butun gece kabus gıbı kadınlar geldı aklıma normal dogumdan vazgectım ve sezeryan oldum

yani sizce de mantıksız değil mi yaptıkları .. madem sancım yok - herşey normal ve benim bebeğim 37 haftalık . belli ki zamanı var . niye beni evime göndermi yorsun ? neden alttan muayene etmek istiyorsun ? ben bir aksilik olsa zaten koşup gelirim . birçok kişiden gereksiz yere yapılan alttan muayene sonucu kanama başlamasını işittim ve orada onu akıl ettim . kendimi güzel motive etmiştim korkmuyordum normal doğumdan , şimdi sinirim bozuldu , vallahi gece uyumadım bişey de yemek gelmiyor içimden .şimdi ne olacağım ben :KK43:((

Arkadaşlar bugün bel ağrım yüzünden acil olarak hastaneye gittim . nst ye bağladılar hiç sancım yok bebeğimin kalp atışları güzel , ultrasonda da herşey normal gözüktü . yanlız doktorum en son alttan muayene etmek istedi üzerine prezervatif takılan aletle .. ilk önce o masaya çıktım sonra birden heyecanlandım izin vermedim , doktoruma da kusura bakmayın deyip indim masadan . Acıyacak diye korktuğum için muayeneden kaçmadım ; baktım sancım yok , nst - ultrason normal ... belki de o aleti içime soktuğunda herşey normalken suyum patlayacak durduk yerde kanamam başlayacak !!! bir an bunu düşündüm ve kaçar gibi evime geldim .. üstelik müşade odasında beni bu gece yatırmak da istediler reddettim ... bi de doktorum bu hareketime karşılık bana afra tafra yaptı , sinirim bozuldu . şimdi ne yapcam ben .. bir anda çok korktum normal doğumdan .. strese girdim . vegittiğim hastane de yani Gata da sezeryan yapmıyorlar .. şu an için malesef özel hastaneye gidip sezeryan olacak durumum yok :KK43:((

arkadaşım aynını bende yaşadım 36 haftalıkken kontrole gittim ultrasonda herşey normaldi nst dede sancı gözükmedi dr bide aşağıdan bakalım dedei ve muayene oldum dr da şok oldu tam 6.5 cm açılmam olmuş hemen doğumhaneye alındım suni sancı ve yarım saat içinde dpğum üstelik yanımda kimse yoktu ben normal kontrole gitmiştim hastane çıkışında bebişin eksiklerini yapalım beşik falan alırım diye düşünüyordum eşime haber verdim eşim işten gelene kadar ben doğum yaptım yani anlıcağın dr da bir bildiği vardır kendi başıma gelmese belki bende inanmazdım ama sancı yada başaka bir belirti vermeden açılma olabiliyor sakın korkma onlar dr bizim gibi binlerce kadını muayene ediyorlar sana vde bebeğine zarar verecek bişeyi asla yapmazlar doğumdanda korkma düşünmemeye çalış herşeyi oluruna bırak şimdiden allah kurtarsın..

sana veya bebeğine zarar vericek olsa dktrun muyene istemezdi canım korkma germe kendini benimde 38. haftada alttan baktı parmaklarıyla bu biraz canını acıtıyo ...ama o aleti hissetmiyosun bile kaygan oluyo benim düşük tehlikem vardı 3 ay hep alttan bakıldım o aletle bişi olsa bana olurdu risk vardı...buugünde alttan parmaklarıyla muayene etti 2 cm acılma var carsamba sabah ac karınla gel dedi

yani sizce de mantıksız değil mi yaptıkları .. madem sancım yok - herşey normal ve benim bebeğim 37 haftalık . belli ki zamanı var . niye beni evime göndermi yorsun ? neden alttan muayene etmek istiyorsun ? ben bir aksilik olsa zaten koşup gelirim . birçok kişiden gereksiz yere yapılan alttan muayene sonucu kanama başlamasını işittim ve orada onu akıl ettim . kendimi güzel motive etmiştim korkmuyordum normal doğumdan , şimdi sinirim bozuldu , vallahi gece uyumadım bişey de yemek gelmiyor içimden .şimdi ne olacağım ben :KK43:((

Doktorlar sana ve bebeğine zarar verecek birşeyi yapmazlar.Beyinlerinin içi bilgi dolu ve bütün gün bu işle uğraşıyorlar.Alttan muayene edip ağrının neden kaynaklandığını bulmaya çalışacaktı yada emin olmak istediği birşey vardı belkide oda bilyor nstde felan herşeyın normal olduğunu.ama sen en kötüsünü yapmışsın ve o masadan kalkmışsın peki Allah korusun erken dönemde tepit edilebilecek birşey varsa ve sen bunu yaptırmadığın için birşey olursa ki,mutlaka alttan bakmak istediğine göre doktorun bildiği bişey vardır.o zaman üzülmeyecekmisin.Doktorlara emanet etmeliydin bence kendini ve bebeğini. çok yanlişyapmışsın eve geri dönmekle kafandaki sorularla boğuşur durursun şimdi:KK43:Onlardan daha iyi bilemessin.Ne cesaret eve geldin anlayamıyorum.Cvbı burda değil hastanede aramalısın.Allah yardımcın olsun.

Doktorlar sana ve bebeğine zarar verecek birşeyi yapmazlar.Beyinlerinin içi bilgi dolu ve bütün gün bu işle uğraşıyorlar.Alttan muayene edip ağrının neden kaynaklandığını bulmaya çalışacaktı yada emin olmak istediği birşey vardı belkide oda bilyor nstde felan herşeyın normal olduğunu.ama sen en kötüsünü yapmışsın ve o masadan kalkmışsın peki Allah korusun erken dönemde tespit edilebilecek birşey varsa ve sen bunu yaptırmadığın için birşey olursa ki,mutlaka alttan bakmak istediğine göre doktorun bildiği bişey vardır.o zaman üzülmeyecekmisin.Doktorlara emanet etmeliydin bence kendini ve bebeğini. çok yanlişyapmışsın eve geri dönmekle kafandaki sorularla boğuşur durursun şimdi:KK43:Onlardan daha iyi bilemessin.Ne cesaret eve geldin anlayamıyorum.Cvbı burda değil hastanede aramalısın.Allah yardımcın olsun.

Doktorlar sana ve bebeğine zarar verecek birşeyi yapmazlar.Beyinlerinin içi bilgi dolu ve bütün gün bu işle uğraşıyorlar.Alttan muayene edip ağrının neden kaynaklandığını bulmaya çalışacaktı yada emin olmak istediği birşey vardı belkide oda bilyor nstde felan herşeyın normal olduğunu.ama sen en kötüsünü yapmışsın ve o masadan kalkmışsın peki Allah korusun erken dönemde tespit edilebilecek birşey varsa ve sen bunu yaptırmadığın için birşey olursa ki,mutlaka alttan bakmak istediğine göre doktorun bildiği bişey vardır.o zaman üzülmeyecekmisin.Doktorlara emanet etmeliydin bence kendini ve bebeğini. çok yanlişyapmışsın eve geri dönmekle kafandaki sorularla boğuşur durursun şimdi:KK43:Onlardan daha iyi bilemessin.Cvbı burda değil hastanede aramalısın.Allah yardımcın olsun.

selena06 hanım ben Allah ' a şükür cahil bir kadın değilim !!! doktorum rahimin uzunluğuna bakmak istediğini söyledi birden panikledim .. afedersiniz ben o masaya çıktığım zaman elim ayağım boşalıyor istem dışı kasılıyorum . bunu engelleyemiyorum.. sonra da anlattığım gibi gereksiz bir afra tafra yaptı , nette bazı sayfaları okudum bu muayenenin çok doğal ve 37. haftadan sonra yapılabileceğini okudum ... bana bunun zaten yapılacağını , korkmama gerek olmadığını söyleseydi dişimi sıkıp otururdum .. o da üzerine düşeni malesef bir doktor olarak yapamadı !!! inşallah anlatabilmişimdir. ..

dr.unun da ters bir anına denk geldi heralde canım, bir dahaki sefere düzelir umarım aranız,bence hasta doktor arasındaki bağ-ilişki-güven çok önemli

Efenim şimdi doğumu yaklaşmış hamilelere alttan ultrasonla bakıldığını hiç duymadım, görmedim. Sadece açılma varmı yokmu, veya çatı doğuma müsaitmi diye alttan parmakla muayene yapılır.

Hatta bu muayene doğumun son haftalarına kadar yapılmaz çünkü erken doğum riski vardır.

Yav ben kadın doğumcu olsaymışım ya, gidip sekreter oldum, tühhhh:smiley-cool:

selena06 hanım ben Allah ' a şükür cahil bir kadın değilim !!! doktorum rahimin uzunluğuna bakmak istediğini söyledi birden panikledim .. afedersiniz ben o masaya çıktığım zaman elim ayağım boşalıyor istem dışı kasılıyorum . bunu engelleyemiyorum.. sonra da anlattığım gibi gereksiz bir afra tafra yaptı , nette bazı sayfaları okudum bu muayenenin çok doğal ve 37. haftadan sonra yapılabileceğini okudum ... bana bunun zaten yapılacağını , korkmama gerek olmadığını söyleseydi dişimi sıkıp otururdum .. o da üzerine düşeni malesef bir doktor olarak yapamadı !!! inşallah anlatabilmişimdir. ..

Canım ya pc tutukluk yaptı o yüzden birkaç kez gelmiş yazı,ah bu doktorlar bende(hepsi değil tabi) geçen gün ultrasona zor gittim acıtmayan ultrason bile acıttı karnımı malum doktorun tavırları(ağlayarak çıktım valla).Ağrıların devam ediyorsa başka bir doktora gitmeyi deneyebilirsin.5. aydan sonra durumum olursa özele gitmek istiyorum umarım ilgilenirler özelde bende senden daha heyecanlıyım aslında normal muayeneye girerken titriyorum.Ama bebişimiz için daha güçlü olmalıyız.Bide ne olursa olsun normal doğumdan vazgeçme.İnan sezeryan daha zor oluyormuş.Bu arada şimdi nasılsın?Varmı yine ağrın?

MaVili_06 , canım ben 7,5. ayıma kadar hep özele gittim Mardin ' de doktorumdan çok memnundum , şimdi doğum için annemin yanına Ankara ' ya geldim . Oralarda bakacak kimsem olmayacaktı , annemin de oralara gelme imkanı yoktu kadının evinde sorumlulukları var :)) Burda da özel doktora gitmiyorum. Gerçekten insanın doktorunun iyi olması anlayışlı olması çok güzel bir durum , inşallah sizinde imkanlarınız el verir , memnun kalacağınız bir doktorla devam edersiniz hamileliğinize ... Şu an ki çektiğim ağrı sağ kalçamdan geliyor yürümemi engelliyor, doğal bir ağrıymış bakalım sonuna kadar böyle çekeceğiz , Allah ' ın izniyle az kaldı doğumuma ... Kendime tekrar normal doğumu kabullendirdim , dediğiniz gibi herşey yavrularımız için ...

Canım bende İstanbul'da Haydarpaşa Gata'ya gidiyorum sürekli. Ben doktorumdan çok memnunum prof. zaten. Sana tavsiyem oradaki Gata'da dışarıdada muayanesi olan ve birazda kıdemli olan bir doktordan randevu alıp gitmen. Çünkü normal günlük randevu alınmadan gidildiğinde genelde Üsttegmen falan oluyor yada astegmenler oluyor. İnsan güvenemiyor haliyle. Tabi Ankara'yı bilemiyorum bu söylediklerim İstanbul için geçerli.

Canım bende İstanbul'da Haydarpaşa Gata'ya gidiyorum sürekli. Ben doktorumdan çok memnunum prof. zaten. Sana tavsiyem oradaki Gata'da dışarıdada muayanesi olan ve birazda kıdemli olan bir doktordan randevu alıp gitmen. Çünkü normal günlük randevu alınmadan gidildiğinde genelde Üsttegmen falan oluyor yada astegmenler oluyor. İnsan güvenemiyor haliyle. Tabi Ankara'yı bilemiyorum bu söylediklerim İstanbul için geçerli.

Canım haklısın aslında , muayeneye gittiğim zaman sürekli doktorlarım değişmiş oluyor . bana da burada gata yı fazlaca met etmişlerdi o sebepden gittim-geldim.. Doğumuma hislerime göre 10-12 gün kalmış olması gerek :)) Bakalım ne olacak ?

Sürekli herşeyin gayet normal ve kolay olacağı konusunda motive et kötü birşey olsada doğumda o olayın senin moralini bozup kendini kötü hissetmene izin verme geçicecek ve bebeğini kucağına aldığında herşeyi zaten unutacaksın. Bende doğumdan çok korkuyorum ama bu bir doğa kanununu annelerimiz bizi nasıl tek başlarına evde doğum yapmışlar elbet yüce rabbim bizlerede bu konuda yardım edecek ve çektiğimiz sancı en fazla 12 saatle sınırlı kalacak. Bebişlerimize birşey olmasına yüce rabbim izin vermesin çektiğimiz herşey zamanla unutulacak nasılsa.

tatlim sen kimseye bakma, kizlar bu kadar yuklenmeyin nilmisranin ustune bende 37 . haftamdayim ve stres doruk noktasinda. doktorun keske biraz daha anlayisli olsaydi sana guzelce izah etseydi. ama olan olmus sen hic canini sikma kalbini ferah tut. allaha dua et insallah bizlere ve bebislerimize bisey olmaz...

hayirli haberleirni bekliyoruz

Ama müşade altında tutulduğunda dediğiniz gibi doğum yapan , bağıran kadınların sesleri yüzünden , tansiyonu fırlayıp , doğum yapamayan çok tanıdığım var :KK43:(
Doktorlar şu müşade olayına da bir çözüm bulsalar ne güzel olur yaa.
Zaten heyecan ve korku içerisinde gidiyorsun doktora , birde o doğum anındaki panik seslerini duyunca insanın nevri dönüyordur , tüm kendine güveni yerle bir oluyordur..

Ben hamile değilim , doğurmadım da ama herhalde o doğum seslerini duysam şu halimle çocuk doğurmaya karar vermede çok zorlanırım..

canım bir keresinde ben de hastanede bağıran bir kadın duymuş sinirleri bozulmuş bir hasta sanmıştım meğer doğum yapıyormuş kadıncağız ama inanın ben hiç bağırmadım ve ebe doktoruma gizli gizli "doktor hanım, melike hanım hanımcık sancısını çekti, şimdiki kızlar arasından böylesini bulmak zor..." dedi. bence korkmana gerek yok, dğum tamamen konsantre olayı, iyice şartla kendini, ayrıca doktor konusunda da ben doktoruna kızdım açıkçası. sen hassas bir dönemdesin ve bu senin hikayen... sevgileer....

Beni anlayabilmiş olan bütün arkadaşlara teşekkür ederim. destek olduğunuz için sağolun. cumartesiden bu zamana kendimi daha iyi hissediyorum. kendimi toparladım sayılır :)) yarından itibaren 38. haftanın içinde olacağım. çok az kaldı , ne çabuk geçti gitti 9 ay :) candan can çıkıyor elbette korkuyorum , yazık kocamda benimle beraber doğuracak duruma geldi :))) annemde beni normal doğumla o zamanın şartlarında doğurmuş ve nice anneler :))) ama heyecanlanıyoruz işte .. bebeğim karnımda kalacak değil bir şekilde doğmak zorunda. Kendime ve bütün bebişlerini kucaklamak isteyen annelere dua ediyorum . Rabbim hepimizi yavrularımızı hayırlısı ile sağlıkla sıhhatle kurtarsın İnşallah ....

X