Aranizda Mantar Tedavisi Görüpte Düzelemeyenler Için

suzidil85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2008
255
4
ARKADAŞLAR BEN YAKLAŞIK 2 SENE MANTAR TEDAVİSİ GÖRDÜM.VE KESİN BİR SONUÇ ALAMADIM İÇTİĞİM İLAÇLARIN HADDİ HESABI YOK....
İZMİRDE NERDEYSE GİTMEDİĞİM DOKTOR KALMADI HERKES AYNI ŞEYİ SÖYLEDİ Candida MANTARI BENİMKİSİ:BELİRTİLERİM ŞUNLARDI

Candida Albicans bu vajinit türünün en sık görülen bulgusu vulva ve vajinada yo]ğun kaşıntıyla birlikte peynir kesiği şeklinde, beyaz renkli, kokusuz akıntıdır. Bazen akıntı çok yoğun olabilir. Dış genital bölgede enfeksiyonun kendisine ve kaşıntıya bağlı olarak kızarıklık ve ödem oluşmuş olabilir. Bazı durumlarda kaşınmanın yarattığı tahriş idrar yaparken yanmaya neden olabilir. İleri durumlarda vajinal mantar enfeksiyonları ilişki esnasında ağrıya da neden olabilmektedirler

DOKTORUM İLAÇLARIN YANINDA ŞUNLARI TAVSİYE ETTİ BANA

Vajinanın içini yıkamaya yönelik üretilen hijyen ürünlerinden vazgeçmek: Vajina zaten kendini sürekli yenileyen bir organdır. Bu nedenle bu "temizlik" uygulamaları çoğu durumda anlamsızıdır, hatta vajinanın doğal ortamının bozulmasına neden olabilir.

*En azından bir süre (6 ay - bir yıl) vajinal tampon kullanımına ara vermek ve bunun yerine ped kullanmak
* Genital sprey, parfüm katkılı ped ve tampon, ilişkide parfüm katkılı prezervatif kullanımı gibi allerji yapabilecek uygulamalardan vazgeçmek
*Dış genital bölgenin temizliğinde kullanılan sabunu değiştirmek: bu sabun allerji yapıyor olabilir. Vücut için kullanılan sabunu genital bölgede kullanmamak, bunun yerine dış genital bölge temizliğine uygun ürünlerle temizlik yapmak
*İç çamaşırı günlük değiştirmek ve pamuklu iç çamaşırları kullanmak
*Genital bölgenin kuru kalmasına önem vermek
*Kaşıntının giderilmesi için en kısa zamanda tanı ve tedavi için doktora başvurmak: Kaşıntı tahrişi atrtırır, tahriş daha çok kaşındırır ve bu kısır döngü her geçen gün daha zor kırılır hale gelir.
*Kilo vermek: aşırı kilo sık mantar enfeksiyonu nedeni olabilir.
* Dar pantolon ve iç çamaşırı kullanımından vazgeçmek.

HEPSİNİ DENEDİM AMA HİÇ BİR TÜRLÜ SONUÇ ALAMADIM BİR GÜN BİRİSİNE ANLATTIM MANTAR HASTAYIM DİYE BANA DEDİ Kİ HEMEN GİT HERHANGİ BİR AKTAR'A VAGİNAL BÖLGEMDE MANTAR VAR VEREBİLECEĞİNİZ BİR ŞEY VARMI DİYE SOR DEDİ.
BEN HEMEN GİTTİM ÇÜNKÜ GERÇEKTEN ÇOK ÇEKTİM MANTARDAN SÖYLEDİM VE BANA 200 GR KADAR ÇAY VERDİ DEMLEYİP GÜNDE 5 KERE İÇİCEKSİN 1 HAFTADA BİTİRMEN GEREK BUNU DEDİ BİRDE FARKLI BİR ŞEY DAHA VERDİ BUNUDA BALLA KARIŞTIRIP YİYECEKSİN DEDİ YİNE 1 HAFTADA BİTSİN DEDİ.BÜTÜN DEDİKLERİNİ AYNI ŞEKİLDE UYGULADIM VE TEMMUZDAN BERİ DOKTORLARIN BİLE GEÇİREMEDİĞİ MANTARDAN KURTULDUM

ARKADAŞLAR MUTLAKA DENEYİN HERHANGİ BİR AKTARA GİDİN DURUMUNUZU ANLATIN ONLAR YARDIMCI OLUYOR ZATEN.....

bende bir dönem yaşadım, çok illet bişi.
Şekerli gıda tüketiminiz fazla olması ve bazı antibiyotikler de tetiklermiş.
Bende özellikle antibiyotik tetikletiyor. :1no2:

ben kesinlikle ilaç kullanmıyorum hasta olduğumda ıhlamur adaçayı atlatmaya çalışıyorum.....genital bölge temizleyicisi çok sakıncalı kızlar sakınnnnnn

kızlar doktor bana mantar tevavisi gören bir kişi çok çabuk hamile kalır demişti aranızda duyan varmı....
biz 3 aydır korunmuyoruz ama olmuyorum hamiş

valla canım bana doktor öyle dedi ben tedavi gördüm ama temmuzdan beri ilaç içmediğim için mi olmuyo acaba....

arkadaşım bendede son bir aydır bir sorun var bende bebek için korunmuyorum ama yumurtlama bozukluğu olduğu için 55 günde bir farlutalle adet görüyorum aşılmalar vs.birsürü hormon içeren ilaçlar kullandım ve hala kullanıyorum son 1 aydır yumurtlama döneminde olduğu gibi sümük gibi akıntım oluyor ama nasıl yoğun uzuyan bişey şimdi ise o akıntı beynir gibi oldu akıntı gelince vajinamın dışında kaşıntı oluyor ama ben mantar olunca hem dışta hem içte olurdu bu sadece dışında yapıyor dediğin gibi bir kaşıntı vurunca kanayana kadar kaşıyorum....birtane mantar kremim var onu kullanıyorum ama düzenli yapmadım bi süre şimdi ise kasık ağrım var gerçi adet olamam lazım aşırı kasık ağrısı ve o akıntı sarı geliyor intihap var sanrıım ve ben binmiligramlık iğne kullandım acaba bu iğneler intihaop vardıda dışarımı çıkartıyor diyorum şaşırdım kaldım yaa ben günlük ped kullanmam tampon kullanmam o bölegyi temizliyici kullanam pamuklu giyerim dar giyemem ama 1 aydır varr

valla canım seninkide benim yaşadığım mantarın başlangıcına benziyor gerçekten bak sana en yakın aktar nerdeyse mutlaka git ve al yazdığımdan..sende kurtulursun....
bu arada acaba sperme karşımı alerşin var yeni korunmayı bıraktınız

valla canım seninkide benim yaşadığım mantarın başlangıcına benziyor gerçekten bak sana en yakın aktar nerdeyse mutlaka git ve al yazdığımdan..sende kurtulursun....
bu arada acaba sperme karşımı alerşin var yeni korunmayı bıraktınız

yok cnm yeni değil 7 ay bitti 8 aya girdik cnm bilmiyorum neden böle oldu,
birde ben her otu kullanamam ki alerjim varr bakalım dokturum ne diyecek ilacım var o bitisin onu bekliyom

ARKADAŞLAR BEN YAKLAŞIK 2 SENE MANTAR TEDAVİSİ GÖRDÜM.VE KESİN BİR SONUÇ ALAMADIM İÇTİĞİM İLAÇLARIN HADDİ HESABI YOK....
İZMİRDE NERDEYSE GİTMEDİĞİM DOKTOR KALMADI HERKES AYNI ŞEYİ SÖYLEDİ Candida MANTARI BENİMKİSİ:BELİRTİLERİM ŞUNLARDI

Candida Albicans bu vajinit türünün en sık görülen bulgusu vulva ve vajinada yo]ğun kaşıntıyla birlikte peynir kesiği şeklinde, beyaz renkli, kokusuz akıntıdır. Bazen akıntı çok yoğun olabilir. Dış genital bölgede enfeksiyonun kendisine ve kaşıntıya bağlı olarak kızarıklık ve ödem oluşmuş olabilir. Bazı durumlarda kaşınmanın yarattığı tahriş idrar yaparken yanmaya neden olabilir. İleri durumlarda vajinal mantar enfeksiyonları ilişki esnasında ağrıya da neden olabilmektedirler

DOKTORUM İLAÇLARIN YANINDA ŞUNLARI TAVSİYE ETTİ BANA

Vajinanın içini yıkamaya yönelik üretilen hijyen ürünlerinden vazgeçmek: Vajina zaten kendini sürekli yenileyen bir organdır. Bu nedenle bu "temizlik" uygulamaları çoğu durumda anlamsızıdır, hatta vajinanın doğal ortamının bozulmasına neden olabilir.

*En azından bir süre (6 ay - bir yıl) vajinal tampon kullanımına ara vermek ve bunun yerine ped kullanmak
* Genital sprey, parfüm katkılı ped ve tampon, ilişkide parfüm katkılı prezervatif kullanımı gibi allerji yapabilecek uygulamalardan vazgeçmek
*Dış genital bölgenin temizliğinde kullanılan sabunu değiştirmek: bu sabun allerji yapıyor olabilir. Vücut için kullanılan sabunu genital bölgede kullanmamak, bunun yerine dış genital bölge temizliğine uygun ürünlerle temizlik yapmak
*İç çamaşırı günlük değiştirmek ve pamuklu iç çamaşırları kullanmak
*Genital bölgenin kuru kalmasına önem vermek
*Kaşıntının giderilmesi için en kısa zamanda tanı ve tedavi için doktora başvurmak: Kaşıntı tahrişi atrtırır, tahriş daha çok kaşındırır ve bu kısır döngü her geçen gün daha zor kırılır hale gelir.
*Kilo vermek: aşırı kilo sık mantar enfeksiyonu nedeni olabilir.
* Dar pantolon ve iç çamaşırı kullanımından vazgeçmek.

HEPSİNİ DENEDİM AMA HİÇ BİR TÜRLÜ SONUÇ ALAMADIM BİR GÜN BİRİSİNE ANLATTIM MANTAR HASTAYIM DİYE BANA DEDİ Kİ HEMEN GİT HERHANGİ BİR AKTAR'A VAGİNAL BÖLGEMDE MANTAR VAR VEREBİLECEĞİNİZ BİR ŞEY VARMI DİYE SOR DEDİ.
BEN HEMEN GİTTİM ÇÜNKÜ GERÇEKTEN ÇOK ÇEKTİM MANTARDAN SÖYLEDİM VE BANA 200 GR KADAR ÇAY VERDİ DEMLEYİP GÜNDE 5 KERE İÇİCEKSİN 1 HAFTADA BİTİRMEN GEREK BUNU DEDİ BİRDE FARKLI BİR ŞEY DAHA VERDİ BUNUDA BALLA KARIŞTIRIP YİYECEKSİN DEDİ YİNE 1 HAFTADA BİTSİN DEDİ.BÜTÜN DEDİKLERİNİ AYNI ŞEKİLDE UYGULADIM VE TEMMUZDAN BERİ DOKTORLARIN BİLE GEÇİREMEDİĞİ MANTARDAN KURTULDUM

ARKADAŞLAR MUTLAKA DENEYİN HERHANGİ BİR AKTARA GİDİN DURUMUNUZU ANLATIN ONLAR YARDIMCI OLUYOR ZATEN.....

canım o aktara gidip mantar için verdiğiklerinin adını ögrenebilirsen çok iyi olur.çünkü her aktar ayrı şey veriyor.çok makbule geçer.teşekkür ederim

yok cnm yeni değil 7 ay bitti 8 aya girdik cnm bilmiyorum neden böle oldu,
birde ben her otu kullanamam ki alerjim varr bakalım dokturum ne diyecek ilacım var o bitisin onu bekliyom

ben doktoruma söyledim böyle bir şey kullandım öyle geçti dedim doktor ondan değildir falan dedi sonrada ilaçlarda otlardan yapılıyor zaten ded canım

benim arkadaşımın kronikleşen bir rahatsızlığı bu. gitmediği prof. görünmediği doktor kalmadı. tahlil tahlil üstüne herşeyine bakıldı. türlü ilaçlar, fitiller ne varsa herşeyi denedi. fakat geçmiyor bir türlü diyordu en son. özellikle adet dönemine yakın yanma ve kaşıntısı artıyormuş.bunu sölimm ona. doktorunada danışarak bir baksın bakalım...

benim arkadaşımın kronikleşen bir rahatsızlığı bu. gitmediği prof. görünmediği doktor kalmadı. tahlil tahlil üstüne herşeyine bakıldı. türlü ilaçlar, fitiller ne varsa herşeyi denedi. fakat geçmiyor bir türlü diyordu en son. özellikle adet dönemine yakın yanma ve kaşıntısı artıyormuş.bunu sölimm ona. doktorunada danışarak bir baksın bakalım...

valla arkadaşlar ben ot olan herşeyi içerim doktora kesinlikle danışmam çünkü doktor içme diyecek.iğleşeceğini bildiği için ben iyileştiremedimkendisi otlarla iyileşti takıntılarına girecek ben iyileştikten sonra doktora söyledim güldü ama doğrudur dedi

BENDE ÇOK UZUN BİR SÜRE MANTAR İLLETİYLE UĞRAŞTIM! TEDAVİ GÖRDÜM YİNE BAŞLADI YİNE BAŞLADI! EŞİMEDE BULAŞTI MECBURE ODA BİR SÜRÜ İLAÇ KULLANDI. DOKTOR BANA İLK BAŞDA ANTİBİYOTİK VERDİ AMA BİR BAKTIM DAHADA ÇOĞALDI. BEN ALERJİK BİR BÜNYEYİM MEĞER ANTİBİYOTİK YAPIYORMUŞ. NE ZAMAN ANTİBİYOTİK KULLANSAM GENE BAŞLAR. AYRICA 1-2 NEDEN DAHA VAR. ŞALDIR ŞALDIR YIKAMAKDA PH DENGESİNİ BOZDUĞUNDAN MANTAR OLMASINA NEDEN OLURMUŞ. AYRICA PREZERVATİFLERİN KOKULUSU IVIRI ZIVIRIDA MANTAR YAPIYOR BENDE :eek: BİZ BEBEK İÇİN KORUNMAYI BIRAKTIĞIMIZDAN BERİ HİÇ OLMADI ÇOK ŞÜKÜR :nazar:

kızlar antibiyotigi 5 günden fazla kullanırsanız oluyor.benim öyle olmuştu.onun için ben hiç ilaç kullanmam gerekli olmadıkça bir tarafı düzeltirken diger tarafı bozuyor.

aktar hani su kibris sehitlerindeki sonlarina dogru olan kucuk dukkanmi? Sahibi Harun Kolcaga benziyor. :))

X