Bebeğimin tekmeleri Kızlar bakın..

hic korkma cogu kadinda ole olabilir bebekler yapar oyle seyler
bende de olmustu bi ara kipirdiyordu bi ara yani 4 gun durduydu korktum sonra gene kipirdamaya basladi simdi 22 haftalik oldum cok sukur
20 haftalik a yaklasitigin zaman daha iyi hissetmeye baslicaksin korkma emi :KK66:

canım için (karın boşluğun) şuan çok geniş onun minicik boyutları için benimde o aylarda hiç yoktu ama 7. aydan sonra görsen korkardın:)) oynamayabilir hiç korkmayın.. yukarı uzanmayın,gerinmeyin,belinize yük ağırlık verecek şeylerle uğraşmayın taze yiyecekler yiyin etlere,yumurtaya elinizle temas etmeyin eldiven kullanın ,herşeyi mutlaka mevsimiyse yiyin anne karnında beslenme çok önemli cola içmeyin.. gerisi ALLAHa emanet..

Canım teşekkür ederim söylediklerini yapıyorum saol en azından dikkat etmeye çalışıyorum umarım bi problem yoktur.Aslında daha önce bende öğle düşünüyordum hareket etmeleri konusunda arkadaşlar hissediyorum değince bende tedirgin oldum saol içimi rahatlattın.Yarın dr a soracağım inş.Hayırlısıyla vaktinde sağlıklı doğarlar...

tam benım paronaya yaptıgım konu acılmıs
ben 26. haftamdayım daha yenı yenı hıssedıyorum tamam 2. haftadan berı ara ara pıt pıt seklınde vuruyodu ama cok nadır son 1 haftadır daha net hıssedıyorum dr a sordum ben kıloluymusum o yuzden cok net hıssedemeyebılırmısım bı sorun yok zaten sımdıden tekme atmasını bekleme dedı
bızım hatamız etrafımızdakılerle kendımızı kıyaslayıp panık yapmak her bebek ve her hamılelık farklı oldugu ıcın bence bu konusda bırbıtrımıze yardımcı olamayız ama genel olan gercek en gec 7ahydan ıtıbaren tekmeler baslıyo

canım için (karın boşluğun) şuan çok geniş onun minicik boyutları için benimde o aylarda hiç yoktu ama 7. aydan sonra görsen korkardın:)) oynamayabilir hiç korkmayın.. yukarı uzanmayın,gerinmeyin,belinize yük ağırlık verecek şeylerle uğraşmayın taze yiyecekler yiyin etlere,yumurtaya elinizle temas etmeyin eldiven kullanın ,herşeyi mutlaka mevsimiyse yiyin anne karnında beslenme çok önemli cola içmeyin.. gerisi ALLAHa emanet..

Canım nedne ete ve yumurtaya elle dokunmayalım...CADIARZU

Canım nedne ete ve yumurtaya elle dokunmayalım...CADIARZU

barzey cnm et ve yumurta dan toxoplazma denen bir parazit bulaşaßiliyormuş çünkü.O yüzden her nekadar iyi yıkanmış olsa da doktorum bana eldven kullanmamı söyledi.Yumurta için ben duymadım ama et iyi yıkanmamış sebze ve meyvelere dokunmak çiğ köfte,salam ,sucuk tarzı yiyecekler yememek lazım..TOXOPLAZMA gebelikte çok riskli...anomalili bebeklerin doğmasına sebep oluyor.

barzey cnm et ve yumurta dan toxoplazma denen bir parazit bulaşaßiliyormuş çünkü.O yüzden her nekadar iyi yıkanmış olsa da doktorum bana eldven kullanmamı söyledi.Yumurta için ben duymadım ama et iyi yıkanmamış sebze ve meyvelere dokunmak çiğ köfte,salam ,sucuk tarzı yiyecekler yememek lazım..TOXOPLAZMA gebelikte çok riskli...anomalili bebeklerin doğmasına sebep oluyor.

arkadaşlar ete ve yumurtaya çiğken dokunmak yasak özellikle ete kesinlikle çiğken dokunmayacaksın dedi banada doktorum. o yüzden çiğ ürünler yasak çiğköfte salam sucuk gibi. dikkat etmemiz lazım arkadaşlar.a.s

ya arkadaşlar bide bişey sorucam ben yeni üyeyim bu çizelgenizi nasıl koyuyorsunuz oraya pek bilmiyorumda.

canım herzaman aynı olcak dıye bısey yokkı
sen ıcını ferah tut eger butun gun hıc bısey hıssetmezsen dr ararsın maksat ıcın rahatlasın

merhaba arkadaşlar bende 10 haftalık hamileyim ben ikizlere hamileyim........ben bazen şimdiden hissediyorum seyirme oldu birkaç kez yoksa banamı öyle geliyor bilmiyorum ama yanılmıyorum sanırım önceden öyle şeyler olmuyordu........

birde çiğ et olayını bilmiyordum ben sucuk yemiyorum ama salama aşermiştim yedim birkaç kez çiğ köfte yemedim......yumurtaya dokundum çok kez korktum şimdi dr.soracağım cumartesi gittiğimde.......inş bebişlerimi sağsalım sağlıklı dünyaya getiririm.hepimiz kucağımıza alırız inş.........

kızlar endişelenmeyin lütfen bebeğinizin kaslarının gelişimine bağlı yani kaslar çok zayıf ilerki haftalarınızda daha net hissedeceksiniz hatta oldukça fazla bunları yaşamadım ama gebelik.org sitesinde hafta hafta gebelik takibi var oradan bakarak öğreniyorum dr sağlıklı diyorsa stres yapmayın eğer siteye girmiyorsanız hemen deneyin çok güzel bilgiler var.Rabbim hayırlı sağlıklı doğumlar nasip etsin hepimize inşallah

Merhaba kızlar ben geçen hafta bebeğimin hareketlerini hissetmeye başlamıştım sabah ve akşamları özellikle çok belirgindi 3 gün aynı sürdü ama 3 günden sonra hiç hissedemiyorum:uhm:
Sırf içim rahat etsin diye cmt günü doktora gittim.Doktor herşey normal dedi ama ben hala hissedemiyorum ..

Bu normalmidir neden geçen hafta başları hareketler çok belirginlen şimdi hiç yok..

yaşayanlar lütfen yazın..

CANIM STRES YAPMA ZAMANLA HAREKETLERİ ÇOĞALACAK VE DAHA NET HİSSEDECEKSİN BENDE AYNI ŞEYİ YAŞADIM DOKTORA KOŞTUM BEBEĞİM ORDAYDI DOKTORUM BUNUN NORMAL OLDUĞUNU SÖYLEDİ SENİNDE İÇİN RAHAT OLSUN...

olabilir bazen hiç atmadıkları oluyor.. kerataların keyıflerıne kalmış sanırım :) bence kötu duşunmee her an her gun atacak dıye bır şey yok. hem daha çok minik annesi yorulabilir

Kızlar merak etmeyin ben 38 haftalık hamileyim ilk hareketlerini 17 hafatada hissetmiştim daha sonrada hissetmedim doktor 20 haftadan önce hissetmek mümkün değil demişti aslı hareketler 22 haftadan sonra hissediliyo ve sonraları inanın yerinde durmıycaklar içinizi rahat tutun herşey çok güzel olucak hepimiz o dönemlerde hareketlerini hissetmediğimiz zamanlar oldu bikaç hafta sonra düzene girer.

eveeeeeeeeeeeeeet bilgen16 sana katılıyorummmm.
bak ben 19+3 daha hiçççççççççç hissetmedim. benim doktorum da aynı şeyi söledi. "napıyosun daha dur 23. haftadan evvel hissedemezsin, bağırsak hareketleri ile karıştırmayın" dedi. sen de diyince daha bi iyi oldu bak.
korkmayın sakin çok telaşlısınız yaaaa. bebekleri etkiliyo direkt lütfen annecikler

bilgen 16 bu arada allah eline koluna kavuştursun bebeğinin inşallah.....azzzzıcık kalmış:)

X