Bebeğimin tekmeleri Kızlar bakın..

19KasimBhr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2007
574
6
Merhaba kızlar ben geçen hafta bebeğimin hareketlerini hissetmeye başlamıştım sabah ve akşamları özellikle çok belirgindi 3 gün aynı sürdü ama 3 günden sonra hiç hissedemiyorum:uhm:
Sırf içim rahat etsin diye cmt günü doktora gittim.Doktor herşey normal dedi ama ben hala hissedemiyorum ..

Bu normalmidir neden geçen hafta başları hareketler çok belirginlen şimdi hiç yok..

yaşayanlar lütfen yazın..

Bende 17 +2 günlüğüm ama ben hissetmiyorum sen tam 17 haftada mı hissetin?merak ettim ben neden hissetmiyoum acaba neyse ki yarın dr a gideceğim inş bişey yoktur geçen hafta dr gittiğim de herşey normal bi sıkıntı yok demişti.Cinsiyeti kesinleştirmek için çağırdı beni bunu da soracağım inş.Bence bizim ilk gebelik o yüzden tam anlamıyoruz ben öğle düşünüyorum dr a da gitmişsin merak etme bence...

Ben seyirme şeklinde hissediyorum..Aklınıza kötü birşey getirmeyin ne olur..Daha ilerki haftalarda hop hop hoplatıcak bizi bebişlerimiz...

baharcım aynı şeyi bende yaşadım halada yaşıyorum.18 haftalıkken hissetmiştim ilk hareketlerini.ama arada 2-3 gün hiç hissetmiyorum sonra hafif bi seyirme oluyor,oda saniyelik bekliyorum devamı gelmiyor.yani bi iki hafta önce daha güçlü hareketlerini hissetmiştim ama şimdi neredeyse yok denecek kadar az bi iki gündür.sitede sordum sağolsun bi kaç kişi cevap yazmış ve normal olduğunu söylemişler.ama insan yinede endişe ediyor.sanırım sende benim gibi ilk bebeğin kaybetmiştin yanlışmı hatırlıyorum.

canım çok normal bende 15. haftadan beri hissediyorum, ama en güçlü hareketleri hissederiz..
mesela 2 gün hissetmediğim oluyo bende hemen dr'a giderdim ama artık alıştım.
bebişin en güçlü vuruşlarını hissediyoruz ama aslında onlar yerlerinde kıpır kıpırlar:))

geçen hafta çok korktum, amniyosentez oldum ilk gün bebişimin hareketlei vardı sonraki iki gün hissedemedim bugun dr'a gidecektm ki patır patır burdayım dedi bebişim:))

baharcım aynı şeyi bende yaşadım halada yaşıyorum.18 haftalıkken hissetmiştim ilk hareketlerini.ama arada 2-3 gün hiç hissetmiyorum sonra hafif bi seyirme oluyor,oda saniyelik bekliyorum devamı gelmiyor.yani bi iki hafta önce daha güçlü hareketlerini hissetmiştim ama şimdi neredeyse yok denecek kadar az bi iki gündür.sitede sordum sağolsun bi kaç kişi cevap yazmış ve normal olduğunu söylemişler.ama insan yinede endişe ediyor.sanırım sende benim gibi ilk bebeğin kaybetmiştin yanlışmı hatırlıyorum.

evet canım benimde ilk bebeğim ölmüştü belki de o yüzden bu kadar tedirginizdir, geçen hafta kıpır kıpır resmen fokurduyordu karnım ama şimdi sadece seyrime oluyor eşimden habersiz gittim birde doktora o çok kızıyor ultrasona fazla girmemi istemiyor.Dünde çantamdan evrak çıkartırken faturasını görmüş hastaneninkafamçokkarıştı sordu bana ne diyeceğim merak ettim gitttim dedim..Artık hissetmek istiyorum yaa o bana bir destek olmuştu..Şimdi hareketler yokken çok yalnız hissediyorum kendimi.....:nazar::emir_bebek::nazar:

Bende 17 +2 günlüğüm ama ben hissetmiyorum sen tam 17 haftada mı hissetin?merak ettim ben neden hissetmiyoum acaba neyse ki yarın dr a gideceğim inş bişey yoktur geçen hafta dr gittiğim de herşey normal bi sıkıntı yok demişti.Cinsiyeti kesinleştirmek için çağırdı beni bunu da soracağım inş.Bence bizim ilk gebelik o yüzden tam anlamıyoruz ben öğle düşünüyorum dr a da gitmişsin merak etme bence...

canım ya senin karnın büyüdü mü?bana karnım ufalmış gibi geliyor ayyyy artık iyice paranoyak oldum ben ya herşeyden birşey çıkarıyorummm Bebeğim sağlıkla doğ alıyım kucağımada rahat ediyimmmm yaakafamçokkarıştı

rabbim hepimize bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin..:nazar:

canım korkma hemen daha çok küçük son aylarda 24 saat oynamazsa tehlikelidir bu aylarda değil bu aylarda her zaman oynamaz.. oynarda sen hissetmezsin.. hissetmek için hemen tatlı bişiler ye çikolata falan sessiz bir odada sırt üstü yat ve karnının üzerine elini koy hemen hissetceksin..

bu haftalarda o kadar sık ve kuvvetli tekmeler beklemeyin canım benim. henüz çok büyük olmadığı için içindeki biçok hareketini sen henüz hissetmiyosun. bazılarını hisediyosun. büyüdükçe her hareketini hissetmeye başlıcaksın. yani endişelenme.

Benim karnım biraz büyüdü ama fazla değil normalde düz olduğu için kimse anlayamıyor kıyafetten anlamıyorlar. zayıfım bide ondan herhalde bende üzülüp telaş ediyorum ama çıktı yani dr bebek sağlıklı normal dedi ama ben hareketleri niye hissetmiyorum anlamadım bende telaşlandım yarın sorarım senin için de merak etme inş bişey yoktur.İnş sağlıklı sıhatli hayırlısıyla doğarlar canım içini ferah tut yoksa bebeğin de etkilenir...

canım bende aynen senin gibiyim.çok pinpirikliyim.ultrasona girdiğim ilk bi iki gün güzel hissediyorum ama sonra başlıyor korkularım.acaba bişeymi oldu.neden karnım büyümedi neden hiç kımıldamıyor acaba kordonamı dolandı v.s. v.s. bi sürü şey.birde burda kötü şeyleri okuyup iyice kafayı yiyorum.zavallı kocam benden çok çekiyor.heralde ancak kucağımıza aldığımızda korkularımız geçecek.

Benim karnım biraz büyüdü ama fazla değil normalde düz olduğu için kimse anlayamıyor kıyafetten anlamıyorlar. zayıfım bide ondan herhalde bende üzülüp telaş ediyorum ama çıktı yani dr bebek sağlıklı normal dedi ama ben hareketleri niye hissetmiyorum anlamadım bende telaşlandım yarın sorarım senin için de merak etme inş bişey yoktur.İnş sağlıklı sıhatli hayırlısıyla doğarlar canım içini ferah tut yoksa bebeğin de etkilenir...

canım için (karın boşluğun) şuan çok geniş onun minicik boyutları için benimde o aylarda hiç yoktu ama 7. aydan sonra görsen korkardın:)) oynamayabilir hiç korkmayın.. yukarı uzanmayın,gerinmeyin,belinize yük ağırlık verecek şeylerle uğraşmayın taze yiyecekler yiyin etlere,yumurtaya elinizle temas etmeyin eldiven kullanın ,herşeyi mutlaka mevsimiyse yiyin anne karnında beslenme çok önemli cola içmeyin.. gerisi ALLAHa emanet..

ah kızlar ah siz bide 21-22.haftadan sonra görün 35. haftamdayım uyuyamıyorum şimdiden sabaha kadar gezmeye başladım

kızlar amma panik yapmışsınız ya bu yaşadıklarınızın hepsi çok normal daha ufacık bebek koca rahim bomboş bazen sizin hissedeceğiniz şekilde yukarılarda oynuyor bazen de daha derinlerde daha bu haftalarda bunları beklemeyin yok oynuyor yok oynamıyor stres yapmayın boşuna anca 20.haftadan sonra hatta 22.haftadan sonra adam gibi hissedersiniz her gün.bu kadar velveleye vermeyin allahaşkına elinizin altında internet denen bir bilgi deryası var biraz da bilgi edinmek için kullanın şı bilgisayarı..ama başkalarına sorarak değil gebelik sitelerine girerek ve okuyarak..allah hepinize sağlıklı hamilelikler ve doğumlar nasip etsin.

ben 16. haftadan beri hissediyorum bebeişimi.yemek yediken sonra uzanıyorum sırt üstü elimide koyuyorum karnıma pıt pıt oynuyo ama çok az.özellikle tatlı bişeyler yiyince daha da fark ediliyor.
telaş etcek bişi yok hergün hissetmiyorum ben bazen oluyo.bir aya kalmaz deli gibi hoplamaya başlar nasılsa.

X