AÖF Okul Öncesi Öğretmenliği Okuyan

rxuxyanaz

KOCALARI AZDIRMA BAKANI:)
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2007
4.864
15
40
nazey ne sorcaktın canım ben açık ögretim okumadım ama yardımcı olabilim liseden sonra çocuk gelişimi okudum sorunu merak ettim canım

Kızlar aranızda aöf okul öncesi okuyan varmı?Varsa eğer birkaç sorum olacak.

Bu yıl aöf okul öncesi için sınava hazırlanıyorum.yerleşen arkadaşlara kaç puanla ve hangi puan türünden yerleştiklerini soracaktım.Bilmiyorum bu konuda bilgin varmı

canım sözelden alıyo geçen yıl 310 falan öle girmişti arkadaşlarım ama bu yıl sınav sistemi degişti ve söelden alınmış olabilir şimdiki durumu bilmiorum yani sen ne okudun lise de mi çocuk gelişimi okudun

Benim ablam Açıköğretim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği 2.sınıfta okuyor.Çok yüksek puan alıp yerleşmişti.Bu yıl puanların arttığını söyledi.Ama ne kadar arttı bilmiyorum.Bu okulu bitirince MEB öğretmenlik hakkı veriyormuş:)

Evet ben çocuk gelişimi mezunuyum.İnşallah bende bu bölüme yerleşebilirim.Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Benim ablam Açıköğretim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği 2.sınıfta okuyor.Çok yüksek puan alıp yerleşmişti.Bu yıl puanların arttığını söyledi.Ama ne kadar arttı bilmiyorum.Bu okulu bitirince MEB öğretmenlik hakkı veriyormuş:)

Nurem ablan kaç puan almıştı hatırlıyormusun?

bende yükseldigini duydum ama kaçtan alıo bilmiyorum ya ben de bu bölümü okudum liseden sonra 2 yıl bize ek puanda veriolar kızım 2 yaşında onunla çalışmak çok zor girmiorum şuanda sınava seneye inşallah

Kızlar bende AÖF Okul Öncesi Öğretmenliği Okuyorum Sorularınız Olursa elimden geldiğince cvplarım ..

Kızlar bende AÖF Okul Öncesi Öğretmenliği Okuyorum Sorularınız Olursa elimden geldiğince cvplarım ..

merhaba.bikaç sorum var aslında.Öncelikle okulu hangi yıl kazandın?Kaç netin vardı?Birde kaç puanla hangi puan türünden yerleştin bunları merak ediyorum.Bende bu yıl sınava hazırlanıyorum okul öncesi için.İnşallah kazanırım

bende okuyorum 3.sınıftayım,322 puanla gırdım ama puanlar daha cok yukseldı suan san ırım ve cok populer bı boılum oldugu ıcın gıtgıde yukselıyor cunku hem calısıp hem okumak cok avantajlı gelıyor bıcok ınsana..

merhaba.bikaç sorum var aslında.Öncelikle okulu hangi yıl kazandın?Kaç netin vardı?Birde kaç puanla hangi puan türünden yerleştin bunları merak ediyorum.Bende bu yıl sınava hazırlanıyorum okul öncesi için.İnşallah kazanırım

2006 da kazandm netlerimi hatrlamıorm ama 318 le girdm ama şu an çok yükseldi puanlar arkadaşm bu yıll 330 la yerleştirildi.

yav o kadar üksek olmaması lazım yaa aöf nin.. ben 327 yi aldıktan sora örgün okurum..
bi ilginçlik var bu işte ben bi araştıriim bu işi yaa..

327 aldktan sonra örgün okul öncesi okuyamazsn bu bölüm böyle kontenjanlı fazla tercih eden olduğu içinde puanlar yükseldi..

şimdi baktım. 2007 yılında EA-1 den taban puanı 324.427 .
2050 kişi kontenjanı var.

Ewet puanalr böyle kıslar 360 civarı bir ea puanlada arkadaşm ege üniversitesi örgüne yerleşti 2007 de .

sadece ea dan mı alıyo mesela kardeşim için soruyorum sayısal mezunu aöf okul öncesi istiyo ea tan puanı kırılırmı acaba hani bazı bölümler ortak bölüm oluyo ya yardımcı olurmusunuz

sadece ea dan mı alıyo mesela kardeşim için soruyorum sayısal mezunu aöf okul öncesi istiyo ea tan puanı kırılırmı acaba hani bazı bölümler ortak bölüm oluyo ya yardımcı olurmusunuz

Okul Öncesi Öğretmenliği Yalnızca ea aLIR. Konya Selçuk ünv ve gazi ünv anaokulu öğretmenliği ismi altında açılmş bölüm war bunlar sözelden alıyor bunlarında puanları baya yüksekti. Puan Meslek Lİselerinde Alan dışı tercih yapıldığında kırılır. Meslek Lisesi çıkışlılar kendi alanlarını seçtiklerinde ise ek puan gelir kız meslek lisesi çocuk gelişimi bitirenler zihinsel engelliler, işitme engelliler ve görme engellileri OrtaK bölümler oluyor bunları seçebilir puan kırılmaz ek puan gelir. Sayısal bitiren biri ne kadar puan kaybına uğrar bu konuda bi bilgim yoq..

X