normal doğum hakkında sorusu olanlar

mavia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2007
69
1
39
arkadaşlar normal doğumla bir kız bebek dünyaya getirdim.normal doğum hakkında sormak istediğiniz şeyler varsa elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım...:hooray:

selam

geçenlerde rahatsızlığım nedeniyle 3 gün hstanede yattım aman Allahım o da ne her doğum yapan sezeryan 3 günde sadece 1 tane normal doğum geldi bana da hep aklında olsun 5 dk da bir sancıların gelince hstaneye git dediler sence ne yapmalıyım senden de bir fikir almak isterim sezeryan tamam acısız ama doğumdan sonrası çok kötü kaç gün acı çekiyorsun ondan sonra tavsiyelerini bekliyorum

benim direk sancılarım 5 dakikada bir ile başladı.ama sancı derecesi giderek arttı.saat sabah 8 de başladı sancılarım saat 3 te kanamam oldu öylelikle gittim hastaneye.doğumdan sonra eğer dikişliysen 1 hafta rahat hareket edemiyosun biraz ağrıların oluyo.buda dikiş sayına göre değişir.dikişin azsa daha rahat hareket ediyosun.normal doğumda karnın fazla kalmıyor.ama sezeryanlıysan korsede kullanamıyosun ve karnın olduğu gibi kalabiliyor.normal doğumun en başta bu avantajı var.ben hep şunu düşündüm sancı çekerken.dünyadaki herkesin yapabildiği bir şeyi ben neden yapmayım dedim bu insanı gerçekten rahatlatıyor.umarım yardımcı olmuşumdur.inşallah sağlıkla alırsın bebişini kucağına.buarada kaç ayın kaldı cinsiyeti ne

ayy ben evli filan değilim ama hamilelere annelere ve bebişlere dayanamıyorm....önce allah bebeğini hayrlı etsn sağlık huzurla inş....eminim çok şeker bi anne olmuşsundur...ya cahil bi insan olmadığım halde bnm aklımda hep bir soru işareti var doğumdan sonra vajina nasıl eski haline dönüyor?yani tamamen dönüyormu?bununla ilgili bilgin varmı sevgiler....

teşekkür ediyorum inşallah evlenince allah sanada nasip eder.vallaha vajina pek eski haline dönmüyor.biraz genişliyor.ikinci çocukta biraz daha genişliyormuş.normal haline dönmüyor.

Canım oncelıkle gecmıs olsun dıyor senı tebrık edıyorum .rabbım umarım bızlerede bebeklerımızı saglıklı bır sekılde kucagımıza almamızı nasıp eder.bebeqınle bırlıkte bır omur boyu mutluluklar dılıyorum

benim bir sorum olacak ben evliyim cocugum yok bir tane vardi 7 haftalikken dusuk yaptim.her zaman dogumdan cok ama cok korkmusumdur acaba sancilar cok mu giriyor ve normal dogumda bu sancilari gidermek icin birsey yapmiyorlar mi bunu cok merak ediyorum.

bir de her normal dogumda alt tarafi cocugun cikmasi icin kesiyorlar mi eger kesiyorlarsa bu aciya nasil danayiniliyor ben anlamyiroum ya !!! ve cocuk nasil doguyor o kucucuk yerden pes vallahi yaaaa!!

benim bir sorum olacak ben evliyim cocugum yok bir tane vardi 7 haftalikken dusuk yaptim.her zaman dogumdan cok ama cok korkmusumdur acaba sancilar cok mu giriyor ve normal dogumda bu sancilari gidermek icin birsey yapmiyorlar mi bunu cok merak ediyorum.

bir de her normal dogumda alt tarafi cocugun cikmasi icin kesiyorlar mi eger kesiyorlarsa bu aciya nasil danayiniliyor ben anlamyiroum ya !!! ve cocuk nasil doguyor o kucucuk yerden pes vallahi yaaaa!!

geçmiş olsun canım allah inşallah bidaha nasip eder çünkü acısına rağmen çok güzel bişey.sancılar artarak ilerliyor ve acısını hafifletmek için hiçbişey yapmıyorlar.sancılar gelirken anlıyosun zaten hafif hafif gelirken doktorlar ıkınmanı söylüyorlar.eğer sancılar hafifken ıkınmaya başlarsan sonuna kadar gidebiliyorsun ama ortalarında ıkınmaya çalışırsan başaramıyosun.nekadar ıkınırsan okadar iyi doğumun hızlanır yani herşey senin elinde .sancın gelince ıkın.
benim doğumumda alt tarafı kestiler.kesmeden önce iğne yapıyorlar.ne iğneyi nede kestiklerini anlıyosun dikerkende biraz acıyor.ama doğumdan sonra okadar rahatlıyosunki
başka ağrıları okadar hissetmiyosun.benim bildiğim 10 cm açılmayla bebek doğuyor.her sancı ve ıkınma açılma demek ne kadar kuvvetli ıkınırsan okadar çabuk açılman olur.herkes doğum yapıyor sende yaparsın.

Arkadaşlar Ben Bir Uzman Yada Doktor Değilim Sadece Normal Yolla Doğum Yaptim.yaşadiklarimdan Yola çikarak Anlatmaya çalişiyorum Doğumu.tabiki Doğum Kolay Bişey Değil.kolay Olsa Erkekler Doğum Yapardi:)bütün Gerçekleriyle Yaziyorum.tabiki Herkesin Doğumu Birbirinden Farklidir.tekrar Söylüyorum Ben Doktor Değilim.sadece Akliniza Bişey Takilmasin Istiyorum.bu Olayi Yaşayan Biri Olarak Yardimci Olmaya çalişiyorum.umarim Işe Yariyordur Sevgilerle

Merhaba mavia;

"teşekkür ediyorum inşallah evlenince allah sanada nasip eder.vallaha vajina pek eski haline dönmüyor.biraz genişliyor.ikinci çocukta biraz daha genişliyormuş.normal haline dönmüyor. " yazmışsın.
Bunu çok kişiden de duydum.Benim vücut yapım kemikli ve kalça,bacaklarımda yapılı.Vajina genişliyor yazmışsın biraz kafama takıldı zaten benim çok da dar değildi sanki.Kendimce yorumluyorum tabiiki..Bu yüzdende genişleme olursa ileride eşimle ssorun yaşamak istemem.Halk arasında derler ya ,başaka birine gider falan bu yüzden diye...
Ne bileyim saçmalıyorum belkide ama...Ben şu anda 3.5 aylık hamileyim.Eşimde normal olsun diyor çevreden normal iyi dedikleri için.Ama ben düşünüyorum bu konuyu, sezaryen mi olsun diye..Doktora falan da erken olduğu için soramadım. Gerçekten bu konuda samimice bilgi verirmisiniz.

Teşekkürler..

merhaba mavia;
cnm yaa çok süper bir konu açmışsın yaşayan birinin
ağzından dinlemek daha sağlıklıdır tabikkkiii.
bende nomal doğum düşünenlerdenim tabiki allah kısmet
ederse ve herşey yolunda giderse ama bağzı korkularımda yok değil?
ben istiyorum ama çok fazla acı çekmektende korkuyorum açıkçası.
böyle söyleyince canı tatlı biri olduğumu düşünmeyin aksine biraz fazla rahatım
böyele konularda .nebileyim şu acı olayı olmasa çok süper olacak.
sağlık ve ağrı bakımından normal doğumu tavsiye ediyorlar ama günüm
üzdede dr hepsi ki özellikle özel hastaneler sezeryan olalım diye bize bunu empoze
ediyorlar insan dahada irkiliyor cnm.
arkadaşım banada bir iki cümle birşey yazarsan çokkkkkkkkkkkkkkkk sevinirim.
şimdiden teşekkğürler.allah bebeğini analı babalı büyütmeyi nasip etsin .
bizleride kurtarsın sağlıklı doğumlar nasip etsinnnnnnnnnnnn

merhaba mavia;
üzdede dr hepsi ki özellikle özel hastaneler sezeryan olalım diye bize bunu empoze

SENİ ÇOK SEVİYORUMMMMMMMMMMMMMMMMMM
çok tatlısın sen yaaa
sen çok kolay çok rahat ve de çok güzel bi anne olucaksın bitanem benim :1hug:

Teşekürler mavia.Yaşamış biri olarak bize yardımcı olacağını biliyorum.
6.5 aylık hamileyim.ilk doğumum olacak.ben de herzaman normal doğumu tercih ediyorum.Fakat normal doğumda vajinada sarkmalar oluyormuş doğrumu.ayrıca normal doğumda bebek çıkarken baskı görüp hasar görebiliyormuş.bu konuda bana yardımcı olabilirmisin?
Teşekürler.

geçmiş olsun canım allah inşallah bidaha nasip eder çünkü acısına rağmen çok güzel bişey.sancılar artarak ilerliyor ve acısını hafifletmek için hiçbişey yapmıyorlar.sancılar gelirken anlıyosun zaten hafif hafif gelirken doktorlar ıkınmanı söylüyorlar.eğer sancılar hafifken ıkınmaya başlarsan sonuna kadar gidebiliyorsun ama ortalarında ıkınmaya çalışırsan başaramıyosun.nekadar ıkınırsan okadar iyi doğumun hızlanır yani herşey senin elinde .sancın gelince ıkın.
benim doğumumda alt tarafı kestiler.kesmeden önce iğne yapıyorlar.ne iğneyi nede kestiklerini anlıyosun dikerkende biraz acıyor.ama doğumdan sonra okadar rahatlıyosunki
başka ağrıları okadar hissetmiyosun.benim bildiğim 10 cm açılmayla bebek doğuyor.her sancı ve ıkınma açılma demek ne kadar kuvvetli ıkınırsan okadar çabuk açılman olur.herkes doğum yapıyor sende yaparsın.

Tesekkur ederim canim bir anneden,dogum olayini yasamis birinden bunlari duymak cok guzel ve icim biraz olsun rahatladi artik korkmadan bebek yapabilirim hayallerim gercek olur insallah,ilgin icin ayrica tesekkurler iyi ki varsiniz...ve ben iyi ki bu sitedeyim,,,,:teytey:

Merhaba mavia;

"teşekkür ediyorum inşallah evlenince allah sanada nasip eder.vallaha vajina pek eski haline dönmüyor.biraz genişliyor.ikinci çocukta biraz daha genişliyormuş.normal haline dönmüyor. " yazmışsın.
Bunu çok kişiden de duydum.Benim vücut yapım kemikli ve kalça,bacaklarımda yapılı.Vajina genişliyor yazmışsın biraz kafama takıldı zaten benim çok da dar değildi sanki.Kendimce yorumluyorum tabiiki..Bu yüzdende genişleme olursa ileride eşimle ssorun yaşamak istemem.Halk arasında derler ya ,başaka birine gider falan bu yüzden diye...
Ne bileyim saçmalıyorum belkide ama...Ben şu anda 3.5 aylık hamileyim.Eşimde normal olsun diyor çevreden normal iyi dedikleri için.Ama ben düşünüyorum bu konuyu, sezaryen mi olsun diye..Doktora falan da erken olduğu için soramadım. Gerçekten bu konuda samimice bilgi verirmisiniz.

Teşekkürler..

ben bu genişlemenin vücut yapısıyla alakalı olduğunu sanmıyorum.ama tabiki eski hali gibi olmuyor.ama öyle abartılı bir genişlemede olmuyor.eşim başkasına gider diyede düşünme.sadece evlilik bunla sınırllı bişey değil bence.bunları düşünüpte kendini yıpratma bak hamileymişsin bunun keyfini çıkar.doktora sorduğun zaman bile eğer bir problem yoksa normal doğum dicektir.benimle aynı anda doğum yapcak bir arkadaş vardı hastanede 3 gündür sancı çekiyormuş bebek gelmemiş ama yinede sezeryana almamışlar.normal yolla doğsun diye.benimde açılmam çok geç oluyodu.banada sezeryan yapmak istemiyorum seni bekleyelim normal yolla doğum yap dedi.demekki pek iyi bişey değil.yoksa doktor için ne değişir`;onun için sezeryan işi daha kolay.benim duyduğum kadarıyla sezeryanda dikişlerin hemen iyileşmiyor bebeğini bile başkasının yardımı olmadan kucağına alıp emziremiyosun.eğer doğumdan sonra yalnızsan senin için çok zor olur.tuvalete bile zor gidiyosun sezeryanlıyken.yani normal doğum........

merhaba mavia;

acı olmadan olmaaaz.o acıyı çekeceksin ve doğum yapınca sanki hiç o acıyı çekmemiş gibi anlatacaksın bu işin zevkide burda.ya sana bişey söyleyimmi doktorlar için sezeryan olayı daha kolay.bayıltıyorlar kesiyorlar ve alıyorlar.kim bekleyecek okadar doğum yapsın diye saatlerce.tam emin değilim ama sezeryan masrafları daha çok sanırım.ne kadar çok sezeryan o kadar çok para.yani normal doğumda hemen bebişini kucağına alıyorsun.o acıyı çekmeye değer inan bana.hastanede ciddi bişey olmadığı sürece benim gördüğüm kadarıyla kimseyi sezeryana almadılar.bir bildikleri vardır eminim.bende teşekkür ediyorum yardımcı olabiliyosam ne mutlu bana.allah herkese sağlıkla hayırlı bebekler nasip etsin.

Tesekkur ederim canim bir anneden,dogum olayini yasamis birinden bunlari duymak cok guzel ve icim biraz olsun rahatladi artik korkmadan bebek yapabilirim hayallerim gercek olur insallah,ilgin icin ayrica tesekkurler iyi ki varsiniz...ve ben iyi ki bu sitedeyim,,,,:teytey:

inşallah canım hayallerin gerçek olur..bu doğumu herkes yapıyor sen niye yapamayacaksın demi yani

Teşekürler mavia.Yaşamış biri olarak bize yardımcı olacağını biliyorum.
6.5 aylık hamileyim.ilk doğumum olacak.ben de herzaman normal doğumu tercih ediyorum.Fakat normal doğumda vajinada sarkmalar oluyormuş doğrumu.ayrıca normal doğumda bebek çıkarken baskı görüp hasar görebiliyormuş.bu konuda bana yardımcı olabilirmisin?
Teşekürler.

vajinada sarkma olmuyor sadece biraz genişliyor.evet bu hasarlanmaları bende duymuştum.ama milyonda bir ihtimalle.allah inş.sağlıklı bir bebek nasip eder...

teşekürler mavia.peki normal doğumdan dolayı vajina genişleyince eşinle birlikteliğinde,vajinanın genişliğini eşin sorun ediyormu.bazı şeyler eskisi gibi olmuyor mu.

genişleme olayından niçin korkuyorsunuz ki kızlar.yıllarca,hatta ömür boyu karnınızda dikiş iziyle gezmek daha mı iyi.ki ağır kaldıramazsın,eğilip,kalkamazsın vb.....
bırakın genişlesin ama sağlıklı olun ve bebeğinizi anında kucağınıza alın.hiç olmadı doğum işleriniz bitince gidin daraltın:)bende şuanda 2 aylık hamileyim.ilk doğumum olacak ve inşallah hiç bir aksilik çıkmazda normal doğum yapabilirim.sevgiler,saygılar...

X