Maske Tarifleri Siyah noktaya acsz zehirsiz zm :) Test edip onayland!

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

decemBer

medeniyet bekarların omuzlarında yükselecek
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2007
5.694
4.079
merhaba bayanlar, aylar önce açtığım bir konuydu, ama istek gelince tekrar açayım dedim.

"Siyah noktalara 3 günde veda" konusunda yazdığım yazımı tekrarlıyorum.

Kabızlık gibi sorunları olanların kullandığı bir mide ilacı var. Magnesie Calcinee adında. Reçetesiz satılan, orta boy şişesi 6 ytl civarında olan toz bir ilaç. Mide ilacı olarak kullanıldığında suyla karıştırılıp ayran gibi içiliyor ama biz böyle yapmıyoruz :)

Yüzünüze süreceğiniz kadar bir miktar tozu ufak bir kaba koyuyoruz. ben şişe kapağında yapıyorum, yüz bölgesi için ufak bir miktar yetiyor. içine yavaş yavaş su katıyoruz, bir taraftan bu karışımı karıştırıyoruz. süzme yoğurt kıvamına gelinceye kadar azıcık su dolduruyoruz, çubuk gibi bir şeyle iyice karıştırıyoruz.

sonra bunu siyah noktalarımızın bulunduğu kısma sürüyoruz. deneyenler bilir, özellikle burundaki siyah noktalar oldukça inatçıdır. ince bir tabaka halinde bu yoğurt kıvamındaki karışımı sürüyoruz. daha sonra kurumaya başlayacak. yüzünüzde ıslaklığı hissetmediğiniz ve toz dökülmeye başladığı zaman ılık suyla iyice, kalıntı kalmayacak şekilde yıkayın, kurulayın.

bu şekilde yapıp bırakırsanız cildiniz çok kuruyor, eğer varsa "su bazlı" nemlendirici sürmenizi tavsiye ederim. ama cildiniz yağlıysa siz bilirsiniz. ama durulamaya özen gösterin, zira bu bir mide ilacı. araştırdığıma göre ciltte fazla kalması zarar veriyormuş.

bu işlemi her akşam tekrarlayın. mümkünse günde 1 defadan fazla bu işlemi tekrarlamayın. çünkü bu işlem cildi kurutuyor ve çok kuruyan cilt kendisini nemlendirmek için inanılmaz yağ salgılıyor.

bir de şöyle bir şey var, yanımda hazır bulunsun diye bütün şişeyi yoğurt kıvamına gelip saklamaya çalışmayın, hemen kuruyor ve ıslanıp kuruyan toz taş gibi oluyor ve nedenini bilmediğim bir şekilde suda artık çözünmüyor. yarısını böyle ziyan ettim ordan biliyorum.

şimdi geleyim bu işlemin etkilerine. bu ilaç cildinizdeki gözenekleri sıkılaştırıyor. üstteki yağı da biraz alıyor. tekrarlarsanız göreceksiniz ki, çoğu siyah nokta ufalıp yokolacak. burundakiler de ufalıyor bazıları da sanki sıkılmış gibi dışarı kurtcuk halinde fırlıyor. (iğrençliğim için özür dilerim :)

asli62 nin isteği üzerine konuyu açtım. deneyelim, etkilerini yazalım, duyuralım diye.
ben bunu internette arama yaparken kutsal bilgi hazinesi Ekşi Sözlük'te buldum. :) buyrun linki

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=6532565
laleps rumuzlu yazara burdan teşekkür ediyoruz paylaştığı için :)

bunu yazan kişi de yabancı bir internet sitesinden bulmuş, denemiş yararını görmüş. ben de geçen yazdan beri düzenli kullanamasam da düzensiz kullandığımda bile çok etkisini gördüm. kullanım hakkında yazdığım ayrıntıların hepsi deneyip görerek vardığım sonuçlardır yani kefil olabilirim :)

ama şunu söylemeliyim, tekrar ediyorum sürekli. cildiniz çok kuruysa zarar verebilir. alerji tipi cildiniz varsa SAKIN SAKIN doktora sormadan kullanmayın. gelecek zararın vebalini taşımak istemem.. kolay gelsin umarım işinize yarar :teytey:
a.s.

Ya ben bişeyi çok merak ettimfisfisfis... Magnesie' nin siyah noktalara tesiri olduğunu ilk öğrenen o yabancı şahsiyet acaba kabızlık için kullanılan bu ilacı burnuna sürmeyi nerden akıl etmiş olabilirtatlicadiarzu....Acaaaaaaaaayip merak ettim...Yani ne biliym benim aklıma mesela hiç çilek reçelini yemek haricinde bi yerime sürm:uhm:ek falan gelmiyo da...

Kadınlarda çare tükenmez tatlım.

Birara da basur ilacının gözaltı morlukları için kullanılma durumu vardı.kafamçokkarıştı
Milletin nerden aklına geliyorsa?jeyyar

:çok üzgünüm:benim cildim hemen alerji oluyo yapsammı acaba bişey olurmu?çünkü siyah noktalarım çok var.

basur ilacındaki mantık yani düz mantık söyleki.. basur şişkin bir kitle siz trahsızlık vermesin diye onu indirmek küçültmek daha zararsız hale getirmek istiyorsunuz.. ee göz torbalarıda şişkin bişey ve onu indirmek istiyosunuz
şakkıdı şakkıdı :roflol:

harikasınız kızlar ya valla denemediğimiz şey kalmadı, mide ilacından da bunun olmasını bulanlara da tebrikleri cidden.paylaştığın için çok teşekkürler december:)

hemoroıt kremı ordakı damarsal sorun ve olusan sıslıgın gecmesı ıcın kullanılır.goz altı morlukları da damarsal olusur.herkes kullandı bır ara.bende suruyordum.cıldım harıka olmustu.sımdılerde unuttum.surmuyorum bayagıdır.

benımde ılgımı cektı acıkcası kremın yan etkısı oldumu ve ne kadar zamanda etkı ettı bılgı verırsenız su morluklardan kurtulalım bızde :p

lunetka canım sormuşsun ya nerden aklına gelmiş diye bunu yazanın.. o kişi değil de ekşi sözlükteki yazar şöyle yazmış bak:

"bu yöntem kesinlikle yazarın kabızlıktan kırılarak laksatifi artık neresine süreceğini şaşırdığı bir noktada icat edilmiş olmayıp, ecnebi bir web sitesinde okunup öğrenilmiştir. yazarın hayatına bir ‘önce sonra fotoğrafı’ tadı katmış, öyle bir etkili olmuştur..."

:))))))))))))) sanırım çok iyi bir cevap :))) ama o yabancı sitedeki kişinin nerden aklına geldi bilmiyorum valla. anacım yabancıların bilmediği yok ya neyse.

göz altı morlukları için hemoroid kremini ben de duymuştum kızlar, iyi gelmesinin sebebi hemoroid kreminin deriyi inceltip tedavi etmesiymiş, göz altındaki deriyi de incelterek morluk azalıyor gibi görünüyormuş. ama iyi bir yöntem değil diyorlardı.

bu magnesie de bir bakıma müshil ilacı. bu ilaçlar da nihayetinde bitkilerden yapılıyordur, demek ki içinde bulunan bir şey gözenekleri sıkılaştırıyor. doktor arkadaşlar keşke bizi aydınlatsa. işine yarayanlar yazsın bir işe yaradığıma sevineyim ben de :) aslıcım senin de işine yaramasına çok sevindim. alerjisi olan arkadaşım dogged, bence kullanma derim canım yakabilir falan da yazıyor çünkü bir şey olmasını istemem. doktora veya eczacıya danış istersen..

yaşasın siyah noktasız ciltler :)

lunetka canım sormuşsun ya nerden aklına gelmiş diye bunu yazanın.. o kişi değil de ekşi sözlükteki yazar şöyle yazmış bak:

"bu yöntem kesinlikle yazarın kabızlıktan kırılarak laksatifi artık neresine süreceğini şaşırdığı bir noktada icat edilmiş olmayıp, ecnebi bir web sitesinde okunup öğrenilmiştir. yazarın hayatına bir ‘önce sonra fotoğrafı’ tadı katmış, öyle bir etkili olmuştur..."

:))))))))))))) sanırım çok iyi bir cevap :))) ama o yabancı sitedeki kişinin nerden aklına geldi bilmiyorum valla. anacım yabancıların bilmediği yok ya neyse.

göz altı morlukları için hemoroid kremini ben de duymuştum kızlar, iyi gelmesinin sebebi hemoroid kreminin deriyi inceltip tedavi etmesiymiş, göz altındaki deriyi de incelterek morluk azalıyor gibi görünüyormuş. ama iyi bir yöntem değil diyorlardı.

bu magnesie de bir bakıma müshil ilacı. bu ilaçlar da nihayetinde bitkilerden yapılıyordur, demek ki içinde bulunan bir şey gözenekleri sıkılaştırıyor. doktor arkadaşlar keşke bizi aydınlatsa. işine yarayanlar yazsın bir işe yaradığıma sevineyim ben de :) aslıcım senin de işine yaramasına çok sevindim. alerjisi olan arkadaşım dogged, bence kullanma derim canım yakabilir falan da yazıyor çünkü bir şey olmasını istemem. doktora veya eczacıya danış istersen..

yaşasın siyah noktasız ciltler :)
arkadaşım nolur banada söyleyın şu yabancı cilt le ilgili sitelere nasıl giriyosunuz adresleri falan varsa verıın tesekkurler

süzgün ilk sayfada yazdığım ilk mesajı okursan anlarsın canım. ben de bilmiyorum hangi yabancı siteden alındığını, türk birisi bahsettiğim sitede yazmış ben de paylaştım.... denk geldikçe paylaşıyoruz şahsen benim de bildiğim en kapsamlı kaynak kadınlar kulubü.

Ya ben bişeyi çok merak ettimfisfisfis... Magnesie' nin siyah noktalara tesiri olduğunu ilk öğrenen o yabancı şahsiyet acaba kabızlık için kullanılan bu ilacı burnuna sürmeyi nerden akıl etmiş olabilirtatlicadiarzu....Acaaaaaaaaayip merak ettim...Yani ne biliym benim aklıma mesela hiç çilek reçelini yemek haricinde bi yerime sürm:uhm:ek falan gelmiyo da...

:içelim:bende onu düşünüp duruyorum.hakkaten nereden esmiş burnuna denemek.ben bu ilacı hastalara çok veriyorum ilaç elimin altında ama hiç burnuma sürmek aklıma gelmemişti:emir_bebek:

ben denedim neden bende işe yaramadı ya offfffffffff

daisy canım nasıl yaramadı işlemde bir farklılık olmasın? işe yaramadı derken yüzünü yıkadıktan sonra siyah noktalarının en azından rengi açılmadı mı?

daisy canım nasıl yaramadı işlemde bir farklılık olmasın? işe yaramadı derken yüzünü yıkadıktan sonra siyah noktalarının en azından rengi açılmadı mı?

valla canım dedigin gibi yaptım yogurt kıvamına gelicek sekkilde karıstırdım. sonra burnuma surup katılasınca yıkadım ama gitmedi rengi falanda acılmadı herkese ne guzel yaramıs bana yaramadı :1no2:

çok ilginç daha neler duyacağım bakalım.:)
siz bi deneyin tatmin olursam bende deneyeceğim

asli temam deniorum simdi yuzumu yikiorum vay be geçmis dıorum sankı sora gene aynı renk oluyo anlamadım ben ya:KK43:

ama ekşisözlükte bide böyle diyoo

etken maddesi magnezyum hidroksit'tir, suyla karistirinca baz olur, yognu cozeltisinin deriye uzun sureli tatbikinde yaniklara neden olabilir... dikkat etmek gerekir...
(zack, 14.11.2007 07:20)

:uhm:

Nedir durum ???
Kullananlar varmi???
Siyah nokatalar gidince birakiyormuyuz yoksa deavmmi ediyoruz???

ama ekşisözlükte bide böyle diyoo

etken maddesi magnezyum hidroksit'tir, suyla karistirinca baz olur, yognu cozeltisinin deriye uzun sureli tatbikinde yaniklara neden olabilir... dikkat etmek gerekir...
(zack, 14.11.2007 07:20)

:uhm:

evet kimyager olara bunu ben de söyleyebilirim ki Mg(OH)2 yani magnezyum hidroksit bir bazdır eğr mide için kullnaılıosa mide asidini yok etmek içindir. amabaz cilde zarar verir bu fazla ya da az kullanılmasına da bağlı yoksa sivilce ilaçları da asidiktir ozaman onlarda zararlı nie sürüoruz dimi. eğr işe yarıorsa az miktarlarda deneyin ama olayı abartmayın çünkü kimyasallar şakaya gelmez herşey dozunda iyidir.a.s

X