Hamilelikte...........

ficipi

...............
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
5.424
10
Arkadaşlar birşey sourcam sizlere...hanı hamıleyken su yapılmaz bu yapılmaz denılen ve hurafe sayılan seyler var ya..çoğunun sacma olduğunu biliyorum.ama doğru olanlarda var..mesela leke oluşması gibi.annem hamılelıgınde denemiş bunu ve olmuş.bende bir bitkinin yaprağı aynen belimde dövme gibi,kardeşimde ise annem bacağına şeftali sürmüş şimdi kardeşimin bacağında var küçük ama yazgelince rengi koyulaşıyor,kış gelince soluyor belli olmuyor..nelere dokununca oluyor?

oyuzden buna ınanıyorum ben lütfen bıldıklerınızı paylaşırmısınız buna benzer neler var?
birde hani meyve çalarsan gamzeli olur derlerr..bunu biliyorum

ben biraz araştırsım bunları buldum araştırmaya devam edeceğim.
ayva yenirse gamzeli olurmuş
birde çiğ ete dokunup bıryerine sürersen leke olurmuş.

ilginçmiş..bütün yiyecekler için gecerli miki acaba bu elleyip vücuduna sürersek iz kalacağı?

bizim görümcede zeytın yemiş ve belını kaşımış ogluşunun belınde aynı zeytın gıbı siyah biraz büyük ben varr

birde ayva yiyip kendı yanagına parmagınla cukurluk yapıyomuşun cocugun gamzelı oluyomuş ama bunun dogruluk payını bılmıyorum

gecen gun annemler vardı.otururken yerde birşer olduğunu farkedip elimle aldım.küçğk bir kantlı böcekmiş.tabi elime alınca öldü.ama bılerek oldurmedım tabi.annem hamılelıkte iyi değil bcek öldürülmez dedi ama acıklamsını yapmadı neden olduğunun.kafama takılmıştı bu da..

Ayva yiyenin bebeği güzel olurmuş derler...Birde çig eti bir yerine sürersen leke olur derler:) de ben pek inanmam tabi..

Bende cilek vede ciger diye duymustum cigeri cig elletirmedi bana kayinvalidem mesela elleyip bir yerine sürersen aynisi oluyomus.Tanidiklarinin hemde yüzünde olmus sanirinm biraz dikkat etmemiz gerekiyo.

canım o öyle değil saklı gizli birsey yeyip biryerine sürürsen olur leke çiğ et falan değil
öyle olsa hiç yemek yapmayalım o zaman ete sürekli dokunuyoruz yemek falan yaparken
saklı gizli yerseniz olur kızlar tecrübe ile sabit o yüzden canınız nerde ne istiyorsa çekinmeden isteyin
ama ha saklı gizle yemeyin Ok

eşimde ciğer almıştı bana kan yapsın diye..yani ellyipte biryerimize sürmezsek ciğeri birşey olmuyor.dikkatli yapmak lazım ozaman..

canım o öyle değil saklı gizli birsey yeyip biryerine sürürsen olur leke çiğ et falan değil
öyle olsa hiç yemek yapmayalım o zaman ete sürekli dokunuyoruz yemek falan yaparken
saklı gizli yerseniz olur kızlar tecrübe ile sabit o yüzden canınız nerde ne istiyorsa çekinmeden isteyin
ama ha saklı gizle yemeyin Ok

evet semrascım haklısın bende gizli bişey yersen ondan iz kalır biliyorum. birde çocuğunda gamze için daha önce hiç gitmediğin bir evde ayva yemen gerekiyor benim tanıdığım 3 çocuğunada yapmış olmuş. bende istiyorum ama hiç gitmediğim ev bulamıyorum. neyse bunlara ne kadar inanılır bilinmez. bebeklerimiz sağlıklı olsunda en önemlisi bu.

bende hamilelikte saç kestirilmez diye duydum bebeğin ömrü kısa oluyormuş...

bende hamile iken mezarlığa gidilmezmiş diye duymuştum.ordaki maneviyat karnındaki bebeği hisseder ve kötü huylu olanları rahatsız edermiş diye duydum ama nekadarı doğru bilemem.

hamile olduğunu ya da cinsiyeti öğrendiğinde kime bakarsan ona benzermiş. aman dikkat:)

kızlarr ben çiğ ete dokunamıyom zaten dr yasakladııı ......... avyaa yemek istiyommm gamzeli olsunnn eşimin gamzesii çok güzel ona çeksinnnnnnnnnn....

saç kestirmemeyi bende duymuştum kızlar ama kesinlikle hurafe çünkü epey araştırdım diyanetin sitesinde falanda okudum öyle birşeyin olmadığını yazıyor çünkü ben kestirdim saçlarımı hamileyken. zaten mecburdum çok uzamışlardı çok bakımsız oldular mecburen kestirdim.

X