Popüler Konu Progesteron - Gebelik İlişkisi

Merhaba arkadaslar adetımın 21. gununde yaptırdıgım progesteron testınde sonucum 5.12 cıkmıstı ve adetımın gecıkmesınden 5 gun sonra sonunda mutlu haberi aldık çok sukur.Bundan once 1 asılama yaptırmıstık fakat sonuc alamadık bu ay ıse kendılıgınden bebegımız geldı.Allah dıleyen herkeze nasıp etsın.

kızlar yumurtlamadan sonra doktor progestan verdi.5. güne kadar ilacın hiçbişeyini görmedim 5.günü ilacı aldıktan 5 saat sonra yemek yerken aniden halsizlik ve tansiyon düşmesi gibi bişe oldu tansiyonum normaldi.aynı şey bugünde oldu acayip halsizim başımı elimi kaldıramıyorum.bu normal mi yoksa gebelik belirtisi mi anlamdım şuan tam 1 hafta var adet tarihinelütfen cevap verinn:KK43:

kızlar yumurtlamadan sonra doktor progestan verdi.5. güne kadar ilacın hiçbişeyini görmedim 5.günü ilacı aldıktan 5 saat sonra yemek yerken aniden halsizlik ve tansiyon düşmesi gibi bişe oldu tansiyonum normaldi.aynı şey bugünde oldu acayip halsizim başımı elimi kaldıramıyorum.bu normal mi yoksa gebelik belirtisi mi anlamdım şuan tam 1 hafta var adet tarihinelütfen cevap verinn:KK43:

doktor bana bu ilacın uyku ve halsizlik yaptığını söylemişti,sanıyorum bu sebeptendir halsizlik vs.

Merhaba arkadaslar adetımın 21. gununde yaptırdıgım progesteron testınde sonucum 5.12 cıkmıstı ve adetımın gecıkmesınden 5 gun sonra sonunda mutlu haberi aldık çok sukur.Bundan once 1 asılama yaptırmıstık fakat sonuc alamadık bu ay ıse kendılıgınden bebegımız geldı.Allah dıleyen herkeze nasıp etsın.

merhaba papatya çok sevindim bebek isteyen herkesin olsun inşallah bende aşılama yaptırdım ve doktor bana progestan verdi.bugün 8. gün aşılamadan sonra göğüs sancısı halsizlik sık idrara çıkma ve ara ara kasık ağrılarım oluyo noluyo anlamadım bu ilacın yan etkisi olurmu?

aynı sorun bendede var ve sol kasığıma ağrı giriyo ama benim adetime 10 gün var ve göğüslerim fena acıyo sonucun ne olrsa bana haber verirmisin elendil

merhaba arkadaşlar,
ben yeni üyeyim. şu ara yaşadığım sıkıntıları araştırırken buldum burayı ve kocaman bi deniz gibi geldi..
sıkıntım benim kırmızılar 12 gün gecikti beta hcg ler negatif, doktor ultrasonda baktı (karından) rahim duvarında biraz kalınlaşma var dedi ve progestan verdi. 16 aydır bebek için uğraşıyorum bu ay gecikince çok sevinmiştim ama şimdi kafam çok karışık ve umudum kalmadı :KK43: böyle durumda olan var mı??

merhaba arkadaşlar,
ben yeni üyeyim. şu ara yaşadığım sıkıntıları araştırırken buldum burayı ve kocaman bi deniz gibi geldi..
sıkıntım benim kırmızılar 12 gün gecikti beta hcg ler negatif, doktor ultrasonda baktı (karından) rahim duvarında biraz kalınlaşma var dedi ve progestan verdi. 16 aydır bebek için uğraşıyorum bu ay gecikince çok sevinmiştim ama şimdi kafam çok karışık ve umudum kalmadı :KK43: böyle durumda olan var mı??

Merhaba,aynı durumdan muzdaribim..16 aydır biz de uğraşıyoruz. Senin başına gelen benim başıma da gelmişti. tıkır tıkır her ay düzenli adet görürken bir ay adetim tam 8 gün gecikti. Bunu ben çok kafaya takmaya bağlıyorum. herkes soyluyor rahat bırakın dıye ama maalesef rahat da bırakmak cok kolay değil.

Benim de bir sorum var. bu ay asılama oldum. 2-3 gun sonra kasık sızıları basladı. hatta ilk olan benı yerımden zıplattı. Bunun aşılama sonrası kullanmaya basladıgım progestan hapı ile ilgisi olabılır mı? gebelık belirtsi olabılır mı? benzer tecrubesı olan arkaaslar yardımcı olabılır mı?

merhaba;

Bende bu tahlili yaptırdım değerim 0.39 çıktı bu nedemek oluyor anlamadım korktum açıkçası.Allah bebek isteyen herkese nasip etsin inşallah.

merhaba;

Bende bu tahlili yaptırdım değerim 0.39 çıktı bu nedemek oluyor anlamadım korktum açıkçası.Allah bebek isteyen herkese nasip etsin inşallah.

canım üzgünüm ama yumurtlama olmamış demek.
tabi bu değişken bir test bu ay böyle çıkar diğer ay yumurtlaman olur yüksek çıkar.
ayrıca testi ne zaman yaptırdığında çok önemli.eğer adetin 21 22.günlerindeyse yumurtlama yok malesef.

Canım cevabın için çok teşekkür ederim.Ben doktora adet günümünden sonra 13.gün gidip muayene olmuştum doktor baktı yumurtan çatlamış dedi herşey normal dedi daha sonra 18 günümde benden bu testi prolaktin ve tsh baktırmamı söyledi ben de yaptırdım bu değer çok düşük çıkınca korktum açıkcası prolaktinimde çok yüksek çıktı.Doktorumu aradım yumurtlama bu ay olmamış dedi.Benim anlamadığım önce yumurtan çatlamış herşey normal demişti, sonra bu tahlil sonucuna bakarak ta yumurtlama olmamış dedi kafam çok karıştı açıkçası.

benimde pzt günü progesterona bakılacak kontolümde 10 milim yumurtan var denildi 18. gün gittiğimde hiçbirşey göremedi ya erken çatladı yada bilemiyorum yaaaa pzt çatlayıp çatlamdığı belli olacak sabırsızlıkla bekliyorum buradaki değerleri okudumda bakalım benimki kaç olacak....

Progesteron ne zaman yapılıyor? Doktorum bana demedi ama benm adet günüm 30unda o zamana kadr bekleyemicem bi yaptırayım diyorum.. Bilgilendirirseniz çok sevinirmm ..

Progesteron ne zaman yapılıyor? Doktorum bana demedi ama benm adet günüm 30unda o zamana kadr bekleyemicem bi yaptırayım diyorum.. Bilgilendirirseniz çok sevinirmm ..

benim doktorum 21. gün istedi .netten de baktım genelde 21. gün isteyenler çoğunluktaydı

Cnm sen bu değerle nasıl hamile kaldın? Benmde 8.96 çıktı. Kadın yumurtlama sorunun var dedi. Demekki hamile değilim diye ben şuan herşeyi içiyorum. Sen o değerle hamile kaldığına göre benmde şuan hamile olma ihtimalim var mı acaba?

Cnm sen bu değerle nasıl hamile kaldın? Benmde 8.96 çıktı. Kadın yumurtlama sorunun var dedi. Demekki hamile değilim diye ben şuan herşeyi içiyorum. Sen o değerle hamile kaldığına göre benmde şuan hamile olma ihtimalim var mı acaba?

ben artık neye inancağıma şaşırdım gecen ay klomen çatlatma iğnesi değer 30.96 gebelik olmadı bu ay klomen çatlatma iğnesi adetin 24. günü pgn değer 6.34 aşılamada yaptırdım nasıl yumurtlamadım anlamıyorum doğal halimle 20 lerde çıkan pgn çatlatma iğnesine bile tepki vermemiş şimdi ben yumurtlamamış oluyorsam adet nasıl görcem benim adetlerim hiç şaşmazki....

kızlar yarın dördüncü haftam bitiyo. 5 haftalık gebeyım yanı.. progestanım 13.28 cıktı. bhcg 1000 . düşük degıl mı her ıkısı de. bana mı öle geloyo. lütfen tecrübelerınızı paylasın

mrb arkadaşlar ben bu ay klomen kullandım ama çatlatma iğnesi olmadım bugünde 21.gün progesteron testi yaptırdım 13.86 çıktı doktorum yumoşun çatlamış dedi.Hayırlısı olsun insallah en kısa zamanda hamile kalırız .:KK1:

mrb kızlar bende adetimn 23 24 günü progestron yaptrdım 0,20 çıktı bu ne normal değeri ne ki bunun doktor çok düşük dedi adetimin 3. günü test istedi adet olmam gerekiyordu bugün 34 gün hala olmadım kullandığm ilaçlardanmı bilemyrm geçikti ofofofofo

merhaba kızlar bende 6 aydır ugrasıyorum bebıs ıcın daha once gebe kaldım fakat dustu tabı bızım esımle kan uyusmazlıgım vardı ılk gebelıgı beklıyorduk . benım dr 4 aydır klomen kullandırıyor bana ılk ay 1 adet gunluk ıkıncı ayda 1 adet gunluk ucuncu ayda 2adet aldım gunluk 3 ayda 3 tane aldım gunluk 2 ayda cok dusuk cıktı progestronum 6,2 gıbı bu ayda sogon kuru denedım dun tahlıl yaptırdım 10,7 cıktı cok sevındım dr yumurtlamsısın dedı gun asırı ılıskı dedı bakalım ksımet ama sogan kurunu onerıyorum daha oncede oyle gebe kalmıstım . dr dedıgıne gore progestron 10 nun ustunde cıkması kalıtelı yumurtlama belırtısı ımıs

X