Popüler Konu Progesteron - Gebelik İlişkisi

Jesille

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2007
46
2
Arkadaşlar merhaba,
Gebelik bekliyorum, bir yandan da kontrollerim tahlillerim filan devam ediyor. Doktorum 21. gün progesteron tahlili istedi. Netice 4,6. Araştırdığım kadarı ile biraz düşük galiba, henüz doktoruma gitmedim 1 hafta sonra gideceğim. Şimdi bu seviyede çıkan bir progesteron değeri gebelik olmadığı anlamına gelir mi? Çünkü herhangibir gebelik testi yaptırmadım. Ya da progesteronu o ay bu kadar düşük çıkıp da yine aynı ay içinde gebe olduğunu öğrenen var mı? Yahu ne karışık konularmış bunlar :KK43: Bu arada ayın 14'ünde regl olmam gerekir (eğer olacaksam tabii)
Konuyla ilgili bilgili arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa çoooooooooooook sevinirim.

Bu arada epeydir bu forumu takip ediyorum, hepiniz çok cicisiniz :)

Teşekkürler

merhaba canım dr bendende 21.progesteron tahlili istedi ama ben daha yaptırmadım benim progesteron tahlilini yumurtlama olup olmadığına bakıcakmış canım ben tam bilmiyorum ama diğer formlarda okuduğuma göre gebelik için 10 un üstünde olması gerekiyomuş umarım yaedımcı olabilmişimdir

Teşekkür ederim, inşaallah daha önce tecrübe etmiş arkadaşlar da yardımcı olurlar :)

Arkadaşlar merhaba,
Gebelik bekliyorum, bir yandan da kontrollerim tahlillerim filan devam ediyor. Doktorum 21. gün progesteron tahlili istedi. Netice 4,6. Araştırdığım kadarı ile biraz düşük galiba, henüz doktoruma gitmedim 1 hafta sonra gideceğim. Şimdi bu seviyede çıkan bir progesteron değeri gebelik olmadığı anlamına gelir mi? Çünkü herhangibir gebelik testi yaptırmadım. Ya da progesteronu o ay bu kadar düşük çıkıp da yine aynı ay içinde gebe olduğunu öğrenen var mı? Yahu ne karışık konularmış bunlar :KK43: Bu arada ayın 14'ünde regl olmam gerekir (eğer olacaksam tabii)
Konuyla ilgili bilgili arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa çoooooooooooook sevinirim.

Bu arada epeydir bu forumu takip ediyorum, hepiniz çok cicisiniz :)

Teşekkürler

sende çok cicisin tatlım...a.s.

benden de dr tahili istemişti,bende yaptırmıştım ... ama dr biliyo bana pek bişi sölemedi... zaten dr ma da sinir oluyorum ya o ayrı.. doğru dürüst bişi sölemiyodu... ama bildiğim kadarıyla 10 un üzeri gibi olmalıymış....

Merhaba canim ben Hamileyim gerci 9 haftalik ama dr bana daha ilk haftalarda progesteron tahlili yaptirdi yani 4 haftalik hamisken 12,84 cikti bana progestan diye bi ilac verdi progesteron hormonu eksikligi icin onu kullaniyorum normal deger 18 falan saniyorum canim

Bende Bugün Yaptirdim Progesteron Tahlili. Benimde 10'un üstünde Bişi çikti. Acaba Gebelik Varmiki?? Ama Olsa Doktor Söylerdi Heralde Dimi? çünkü Oda Bakti Bugün, Yumurtlama Olmuş Dedi Bi Tek. Off Off!!

kızlar ben ilk yaptırdığımda 10. 89 ve 12.45 gibi birşeyler çıkmıştı bu ay klomen kullandım günde 21 tane ve 16. 35 gibi bir değer çıktı hamile kaldım. demekki günde 1 klomenin bana yaradığını gördük. 10un üzerinde olursa yumurtlama olduğunu gösteriyo değer büyüdükçe yumurtanın geliştiğini gösteriyo
progesteronla kesin hamile denemiyor o sadece yumurtlama olduğunu gösteriyor değer büyük olabilir ama bakalım biz dölleyebildikmi ama değeri yüksek olanların bebek şansları aertıyor tabi .

düşük olanlarda kafanıza takmayın klomen günde 1 yada 2 hapla bunu yükseltebilirsiniz . çaresi olmayan birşey değil yani sıkmayın canınızı sakın

kızlar benimde değerim 14,16 çıktı ama dr hamilelik falan demedi...sadece hamile kalmaman için hiçbir neden yok ii dedi güldü bu ne şimdi..????27 kasım adet tarihimdi ama 30 kasımda düşük yaptım..yani kaçıncı gündeyim onuda bilmiom????????????????
yardımcı olursanız sevinirim...

bu konuda bilgisi olanlar lütfen yardımcı olsun aşılamadan sonra progesteron değerim 2,68 çıktı düşük çıkınca değeri yükseltmek için ilaç verdi ama bu değerle hamile kaınabilirmi?

bir bilen yokmu cok merak ediyorum bnm degerimde 80 cıktı bu ne anlama geliyor

kızlar ben ilk yaptırdığımda 10. 89 ve 12.45 gibi birşeyler çıkmıştı bu ay klomen kullandım günde 21 tane ve 16. 35 gibi bir değer çıktı hamile kaldım. demekki günde 1 klomenin bana yaradığını gördük. 10un üzerinde olursa yumurtlama olduğunu gösteriyo değer büyüdükçe yumurtanın geliştiğini gösteriyo
progesteronla kesin hamile denemiyor o sadece yumurtlama olduğunu gösteriyor değer büyük olabilir ama bakalım biz dölleyebildikmi ama değeri yüksek olanların bebek şansları aertıyor tabi .

düşük olanlarda kafanıza takmayın klomen günde 1 yada 2 hapla bunu yükseltebilirsiniz . çaresi olmayan birşey değil yani sıkmayın canınızı sakın

slm birşey sormak istiyorum bende buğün progeston ilacına başladım canm yumurtalıjlarım çatlamıyormuş ama dok bana hiç değerlermi falan söylemedi ultrasyona baktı sonra o ilacı verdi hemen öyle alışılan b,rşey mi bu

progestan hapı bebek varsa tutunmasına yardımcı olur yoksa yanlış hatırlıyo olabilirim bunu adet olmayı sağlr
sana da böyle düşünerk vermiştir belki şu zma gel falan bişey dedimi

meraba arkadaşlar ben 8 aylık evliyim çocuk istiyorum dün doktora gittim addetimin 21. günü progesteron testi yaptırdım 20.7 çıktı daha doktora gitmedim adetimede 9 gün var ama gebelik testi yaptırdımnegatif çıktı kafam çok karıştı yardım edin

gebelik testleri addet günü gelmeden kolay kolay çıkmaz adet oldukta 3-4 gün sonra çıkmaya bşlar
prıgetseron değerin çok güzel
inşallah bebeğin gelir canım bu ay
ama kesşlikle bu değer hamilesin demek değildir ssenin yumurtlamanın güzwel olduğunu gösterir 10 üzerindeki değer

adetini bekle canım birkaç gün sabır

progesteron değerim 22.gün 0,6 çıktı..23.gün tekrar baktırdım bu seferde 0,7 çıktı..çok düşük olduğunu biliyorum..bunun anlamı yumurtammı yok...yoksa yumurta mı çatlamıyor..Allahım yardım ett!

bunca zaman uğraştım yaklaşık 4 ay hamile kalamadım tabii bu ay dr.um 21 gün progesteron testi verdi bana oda hayli sukut 3,5 çıktı çok moralsiz ve gerginim bu ayda bir şey yok demekki adetin 3. günü fsh ile e2 bakacakmış ona göre tedavimi şekillendirecekmiş hadi hayırlısı bilmiyorumkismile

yumurtanın kaliteli güzel olduğunu gösteriyor eğer uygun zamanlarda ilişkiye girdiysen hamile kalma olasılığın yüksek olabilir

kızlar hepinize slm bende bugün progesteronuma baktırdım 46 çıktı 21.günümdü bu arada bu konuda bilginiz varmı ben meraktan çatlamak üzereyim bildiğim kadarıyla gebelikte bu kadar yüksek çıkıyomuş ama ben geçen ay klomen kullanmıştım acaba onun etkisinden dolayı bu kadar yükselme olmuşmudur?bilgisi olanlardan destek bekliyorum

X