Yara yakma..

toramini

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2007
186
3
40
Merhaba arkadaşlar rahimdeki yara yakma işlemi yaptıranlar fikir verebilirler mi?:1no2:
1,5 yıllık evliyim.Henüz çocuğum yok.Rahimde hafif bir yara tespit edilmişti geçen yıl..Doktor doğum yapmadığım için ve yara hafif olduğundan ilaç tedavisini tercih etti..
Ancak ilaç tedavisiyle geçmedi.Şimdi mecburen yakılması gerekli diyorlar..
Bende yaktırıcam bu hafta.Acaba bana bir zararı yada yan etkisi olur mu?:sm_confused:Önerilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim..a.s
.

canım bendede yara var ilaç tedavisiyle geçmedi ama ben yaktırmıyorum çünkü hamile kalmayı zorlaştırıyormuş bebk isteyen hanımlara tavsiye edilmiyor seni rahatsız eden bir rahatsızlığın varmı yaradan dolayı yani seni rahatsız etmiyorsa bekle derim ama tercih senin tabi ayrıca birçok kadında görülüyormuş bu yara ama doktora gitmedikleri için bilemiyorlarmış benimde 1 yıl sonra çıktı ortaya yaradan dolayı rahatsızlığım yok şuan ilerde ne olur bilemem ama bebek için yaktırmayı göze alamıyorum geçmiş olsun canım

Arkadaşlar derdime bir çare.:çok üzgünüm:.Fikir sahibi olan yok mu?:sm_confused:

canım bendede yara var ilaç tedavisiyle geçmedi ama ben yaktırmıyorum çünkü hamile kalmayı zorlaştırıyormuş bebk isteyen hanımlara tavsiye edilmiyor seni rahatsız eden bir rahatsızlığın varmı yaradan dolayı yani seni rahatsız etmiyorsa bekle derim ama tercih senin tabi ayrıca birçok kadında görülüyormuş bu yara ama doktora gitmedikleri için bilemiyorlarmış benimde 1 yıl sonra çıktı ortaya yaradan dolayı rahatsızlığım yok şuan ilerde ne olur bilemem ama bebek için yaktırmayı göze alamıyorum geçmiş olsun canım

İşte bende muallakta kalıyorum.Yara yakma işlemi doğum yapmayanlara tercih edilmiyor.Yara olduğunda da ilerleme ihtimali varmış,yara akıntıya sebep oluyormuş,akıntı yarayı azdırıyormuş.Yara varken rahimde hamile kalmayı engellediğini de söyleyen var..Açıkçası herkes bir şey söylüyor..Ben de korkuyorum.Profösör ve ayrıca iki doktora gittim hepsi yakılması gerektiğini söyledi..Smear testi yaptırdım temiz çıktı.Sende smear testi yaptırmayı ihmal etme belli aralıklarla ..İlerleme falan olmasın.a.sAyrıca dediğin gibi bunun kişiye çok belirgin bir zararı dokunmuyor.Kadınların bir çoğunda oluyormuş,bir çoğunun haberi bile olmuyormuş..Bilemiyorum ki..Şu an çocuk düşünmüyorum..a.sDaha yeni evliyim.:sm_confused:Hayırlısı..Teşekkürler yorumun için.Sana da geçmiş olsun..Sevgiler..a.s.

Arkadaşlar bendede aynı sorun çıktı.Benimde henüz çocuğum yok.2 aydır düşünüyoruz
Bunun için gebelik öncesi muayeneye gittim.Doktor bana rahimde yara olduğunu söyledi.
Yaktırmamı tavsiye etti.Benimde henüz çocuğum olmadığı için tedirginim ve doğum yapmamış kadınlara uygun almadığını duydum ve bunu paylaştım.Doktor bana böyle birşey olmadığını söyledi.
Ama ben yinede tedirginim yaktırmayı düşünmüyorum...

bende de aynı durum vardı.gebelik öncesi dr gittim. dr bana yakmayalı dedi. doğumda sonra dedi. bende sonra hamile kaldım ve 9 haftalık iken bebeğimin kalbi durmuş ve kürtaj oldum.yaktırmayı düşünmüyorum şimdilik....

kızlar ben şimdi soğan suyu içiyorum hem zayıflamak için hemde iltihabı içindeki pislikleri temizliyormuş bakarsınız yarayada iyi gelir

kızlar ben şimdi soğan suyu içiyorum hem zayıflamak için hemde iltihabı içindeki pislikleri temizliyormuş bakarsınız yarayada iyi gelir

Kimbilir belki de faydalı olabilir..Bende sarımsak çayı içiyorum yada sarımsak yutuyorum..Hem zayıflamak,hemde sarımsak doğal antibiyotik vücudumuza çok faydalıa.sAma yara da bir iyileşme yok..:çok üzgünüm:

Merhaba arkadaşlar rahimdeki yara yakma işlemi yaptıranlar fikir verebilirler mi?:1no2:
1,5 yıllık evliyim.Henüz çocuğum yok.Rahimde hafif bir yara tespit edilmişti geçen yıl..Doktor doğum yapmadığım için ve yara hafif olduğundan ilaç tedavisini tercih etti..
Ancak ilaç tedavisiyle geçmedi.Şimdi mecburen yakılması gerekli diyorlar..
Bende yaktırıcam bu hafta.Acaba bana bir zararı yada yan etkisi olur mu?:sm_confused:Önerilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim..a.s
.

slm canım bence geç kalmadan yaranı yaktır...çoğu kadında olan bişi bende yok ama annem benden sonra yarasını yaktırıp kardeşime hamile kalmış...15 gün önce eltimde -ki 9 yıldır bebişi olmuyor- olması için laparoskopi oldu ve yarası bu ay sonnu yakılacak...burdaki tanıdığım herkes bebbek sahibi olmak için yara varsa tedavi oldular...görümcemde 8 sene önce gitmiş dr.a yara küçük demişler...geçen hafta gittik beraber zorla götürdüm valla yarası çok büyümüş nerdeyse tüm rahmi kaplamış...dr kızdı ihmal etme derim ben...anneme sordum acımıyormuş ki annem 22 sene önce yaktırmış düşün tıpın geriliğini....bide yara dondurma diye bişi var bak...dr.una sor bi istersen...geçmiş olsun...

slm canım bence geç kalmadan yaranı yaktır...çoğu kadında olan bişi bende yok ama annem benden sonra yarasını yaktırıp kardeşime hamile kalmış...15 gün önce eltimde -ki 9 yıldır bebişi olmuyor- olması için laparoskopi oldu ve yarası bu ay sonnu yakılacak...burdaki tanıdığım herkes bebbek sahibi olmak için yara varsa tedavi oldular...görümcemde 8 sene önce gitmiş dr.a yara küçük demişler...geçen hafta gittik beraber zorla götürdüm valla yarası çok büyümüş nerdeyse tüm rahmi kaplamış...dr kızdı ihmal etme derim ben...anneme sordum acımıyormuş ki annem 22 sene önce yaktırmış düşün tıpın geriliğini....bide yara dondurma diye bişi var bak...dr.una sor bi istersen...geçmiş olsun...
Çok teşekkür ederim Sezen.İçimi rahatlattın.Bende ilaç tedavisiyle iyileşmesini umdum ama iileşmedi..İnsan yok gibi rahat da davranamıyor..Bu konudaki endişelerle ilgili iyi bi üniversite hastanesindeki bir profösör bunun yakılmasının iyi olacağını,ve hamilelikle ilgili bir zararı olmayacağını söyledi ama insan yinede bir şüphe duyuyor..Dondurma işlemini tercih etmiyorlar yada daha maliyetli yada cihaz olarakk mümkün değil..Bilemiyorum..İhmal edince büyüyebilir bende bundan korkuyorum.:1shok:Yaktırıcam artık hayırlısı..İyi akşamlar.Tekrar sağol canım..a.s.

bacım ALLAH ŞİFANI VERSİN... ihmal etme derim, herşeyin başı sağlık iş işten geçdimi çok şey kaybedersin, yol yakınken doktora git tedavin neyse uygula, sağlıklı günler dilerim...

Arkadaşlar herkese günaydın.Dün yara yakma işlemi için doktora gittim.Yaranın iyileştiğini çok küçüldüğünü,yakmayacağını söyledi..İlaç tedavisiyle devam edicez kesin geçer dedi.:sm_confused:Bu bir senelik bir sorun.Çok hafif bir yara ama geçen sene ilaçla geçmemişti,yakılacak falan derken şimdi yine başa döndük.fisfisfisParonayak oldum.Ben hep bunu mu düşünücem hem sevindim,geçtiğine,yakılmayacağına,hemde her zaman aynı sorun devam eder diye korkuyorum.Sürekli doktora gitmeler,işten izin almalar beni çok yoruyor:çok üzgünüm:.Bu şekilde ilaç tedavisiyle yarası geçen var mı?:sm_confused:fisfisfisTeşekküra.s.

yaranın yakılması kötü bir durum değil...ama hamile olmamış çocuk düşünen birilerine doktor önermiyordu bundan 19 sene önce...şimdi tıp ilerledi herşeyin tedavisi var...hem yara yakmak korkulacak bir durum da değil...ben 2 kez yaktırdım...doğumlardan sonra olabiliyormuş...ama korkulacak bir durum değil...gene olsa vakit kaybetmeden yaktırmaya giderim...

benimde ilişki sonrası az bi kanamam oluyodu ve akıntım sarı ve leke yapıyo azda kokusu var doğumumu yaptıran dktruma gitttim yara var ve tahlil yapıcaz dedi sanırım smear testi bi fitil verdi gece onu koyucakmışım sabah tahlil ona göre yakıcaz dedi lazerle dedi korkuyorum ya canım cok tatlı nasıl doğurdum ona bile sasıyorum yani yaktırınmı diyosunuz kızlar

merhaba arkadaşlar bende yara yakma tedavisi görecem ama cok acır diye cok korkuyorum acaba bana yardım edecek biri var mı cok sevinirim:1shok:

yara yakarken neye dıkkat etmem lazım kesın 5-10 dakkıka sürüyor mu ben doktor az kötü de bağrıyor kızıyor ay bile desem lütfen yardımcı olun arkadaşlar cok korkuyorum acıcak diye

X