Bymeyen bebeim.

asiyah

özer&berke
Kayıtlı Üye
1 Mart 2008
1.886
15
merhaba arkadaşlar 22 eylül 1994 yılında bir oğlum oldu başta herşey çok güzeldi ilk defa anne baba olmanın keyfini sürüyorduk taki bebeyimizde bir problem olduğunu öğrenene kadar evet benim 14 yaşında zihinsel engelli bir oğlum var adı özer önce kabullenemedik neden biz sorusunu sorduk kendimize ama çok şükür artık aştık bu konuyu onu çok seviyoruz önce biz kabullendik durumu sonra çevremizdeki herkese kabul ettirdik oğlum 9 yaşına gelene kadar başka bebek istemedik şimdi 5 yaşında bir oğlum daha var çok şükür sağlıklı abisinin hem arkadaşı hem en büyük yardımcısı bir yıl önce zorunlu bir ameliyat geçirdim kist ameliyatı çocuklarımda sezeryanla olduğu için bu üçüncü ameliyatımdı eşimle birlikte ilgiye sevgiye ve sağlıklı anne babaya ihtiyacı olan oğlumuzu düşünerek bir karar verdik ve kordonlarımı bağlattım hiç pişman değilim biz dört kişilik mutlu bir aileyiz hayattan zevk almayı biliyoruz bardağın boş tarafına bakıp üzülmektense dolu tarafına bakıp mutlu oluyoruz şimdi belki özürlü bir çocuğun var nasıl mutlu oluyorsun diye düşünenler olabilir hani her insan çocuğunu en güzel yerlerde görmek ister ( belki hakim ,doktor mühendis v.b) bende çocuğumun öbür dünyada melek olacağını düşünüyorum birde bu dünyadaki kötülüklerden bihaber çok mutlu sürekli gülümseyen sevgi dolu bir çocuk laf aramızda çokta yakışıklı beyazıt öztürke benziyor işte buda benim hikayem iyiki varsın iyiki bizimlesin canım oğlum
:nazar::nazar::nazar:

ne guzel herkes sizin gibi olabilse evet o obur dunyada bu kotu dunyada ne guzel anlamasin obur dunyada guzel yerde olur elbet allahim ailenizde mutlu huzurlu bi aile hayati yasatsin insallah

Ne kadar duygulandım anlatamam
keşke herkes sizler gibi duyarlı olabilse
Rabbim bu mutluluğunuzu bozmasın işallah

ne mutlu size ki bu olayı güzel bi şekilde aşmışsınız.allah evinizden sağlık ve mutluluğu eksik etmesin inşallah.

Sana sevgilerimin en en güzelini yolluyorum Ailenle birlikte sağlıklı,huzurlu bir ömür diliyorum.Herşey gönlünce olsun. Allaha emanet olun

Sana sevgilerimin en en güzelini yolluyorum Ailenle birlikte sağlıklı,huzurlu bir ömür diliyorum.Herşey gönlünce olsun. Allaha emanet olun

hepinize çok teşekkür ederim allah sizide en az benim kadar mutlu etsin

selam seni anca ben anlarım çünkü bende özrü olan biriyim önceleri probem yktu sanırım nazar değdi uan 23 yaşındayım boy kısalığı ve yürüme problemim var benden küçük 2 kardeşim var şükür onarda sorun yok annem 2.ye hamieyken hep zmşlar ilkte sorun var akıllanmadınm diye şimdi iisde bana arkadaş hem yardımcı

selam seni anca ben anlarım çünkü bende özrü olan biriyim önceleri probem yktu sanırım nazar değdi uan 23 yaşındayım boy kısalığı ve yürüme problemim var benden küçük 2 kardeşim var şükür onarda sorun yok annem 2.ye hamieyken hep zmşlar ilkte sorun var akıllanmadınm diye şimdi iisde bana arkadaş hem yardımcı

canım annene dediklerini banada söylediler ama ben ve eşim doğru bildiğimizi yaptık kararlarımızı kendimiz verdik ve hiç pişman olmadık ben ikinci hamileliğimde hep şöyle düşündüm sağlıklı olursa çok mutlu oluruz özürlü olursa bunu daha bilinçli olarak kabulleniriz allah böyle çocukları sevdiği ve güvendiği kullarına emanet edermiş çok şükür sağlıklı bir oğlumda var :nazar: şimdi bizim hedefimiz büyük oğlumu kendi kendine yetebilecek seviyeye getirmek inşallah başarırız

asiyah, toprağım benim,sen Rab katında yüce bir insansın..Özgürü ve seni yanaklarıızdan öpüyorum.ailenle birlike huzurlu ve mutlu olmanda eminimki senin payın daha çok.Allah yardımcınız olsun ve nazarlardan korusun..Şeniz:nazar:

teşekkür ederim canım benim özerde bende seni öpüyoruz sevgiler

Allah mutluluğunuzu daim etsin arkadaşım...Keşke herkes sizin gibi bakabilse hayata....

asiyah, seni cani gönülden kutlarim .a.s.
keske,
bütün toplum olarak herkes senin gibi düsünebilse,
keske,
yoldan gecen bir özürlüye uzayliymis gibi dönüp dönüp bakilmasa.
birkac ay öncesi bir olay oldu kizimin ana okulunda, onu yazmadan gecmeyeyim.
kizimla ayni anaokuluna gelen özürlü bir cocuk da var.
tek basina yürüyemedigi icin yardim ediyo, bazen cocuklar, bazen ögretmenler.
birgün ellerimize birer kagit verdiler doldurun diye.
-COCUGUNUZUN ENGELLILERLE BIR ARADA OLMASINI NASIL KARSILARSINIZ?
o güne kadar, cok insan biri olarak tanidigim annelerden birinin cevabi beni hayretler icinde birakti.
cevap söyleydi;
-ben asla cocugumu bir engelliyle ayni yerde istemem.:1shok:

diyecegim su,
engellilerinde birer insan oldugunu kabul ettigimiz gün,
gercek insanlar olacagiz insallah. sevgiler...

Son düzenleme:
asiyah, seni cani gönülden kutlarim .a.s.
keske,
bütün toplum olarak herkes senin gibi düsünebilse,
keske,
yoldan gecen bir özürlüye uzayliymis gibi dönüp dönüp bakilmasa.
birkac ay öncesi bir olay oldu kizimin ana okulunda, onu yazmadan gecmeyeyim.
kizimla ayni anaokuluna gelen özürlü bir cocuk da var.
tek basina yürüyemedigi icin yardim ediyo, bazen cocuklar, bazen ögretmenler.
birgün ellerimize birer kagit verdiler doldurun diye.
-COCUGUNUZUN ENGELLILERLE BIR ARADA OLMASINI NASIL KARSILARSINIZ?
o güne kadar, cok insan biri olarak tanidigim annelerden birinin cevabi beni hayretler icinde birakti.
cevap söyleydi;
-ben asla cocugumu bir engelliyle ayni yerde istemem.:1shok:

diyecegim su,
engellilerinde birer insan oldugunu kabul ettigimiz gün,
gercek insanlar olacagiz insallah. sevgiler...

canım ben her gün karşılaşıyorum bunlarla doğrusu o kadar da umursamıyorum ama unutmamak gerekir ki herkes birer engelli adayıdır onlara acıyarak değilde sevgiyle bakmak horgörmemek gerekir özer sayesinde insanları o kadar çabuk tanıyorumki yeni bir insanla tanıştığımızda onun özere bakışı tavırları insan olarak karakterini yansıtıyor ve bugüne kadar hiç yanılmadım ben 32 yaşındayım ama hala özerden bişeyler öğreniyorum

]canım yazını okudum ve dugulandım allah bu mutluluğunuzu herdaim etsin hiç bozmasın tatlım
diyecek başka söz bulamıyorum elbetteki bir yavru o şekilde asla red edilemez edenleride kınıyorum
işte lafın kısa ve söz lafını yolluyorum sevginiz bu şekilde olsun güzel
arkadaşım

503268bmx1.jpg

Canim sizler gibi ana babayi ben ayakta alkislarim:nazar:, Allah yavrun Ozer'e sizler gibi ozel anne baba kismet etmis, sizede Ozer gibi ozel bir evlat, mutlulugunuz daimi olsun:nazar: her doagn yeni gunun yuvaniza saglik huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum, kucak dolusu sevgilerimlea.s.a.s.

Canim sizler gibi ana babayi ben ayakta alkislarim:nazar:, Allah yavrun Ozer'e sizler gibi ozel anne baba kismet etmis, sizede Ozer gibi ozel bir evlat, mutlulugunuz daimi olsun:nazar: her doagn yeni gunun yuvaniza saglik huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum, kucak dolusu sevgilerimlea.s.a.s.

teşekkürler ama asıl şanslı olan bizleriz özer gibi sevgi dolu bir çocuğumuz var:nazar:

ne mutlu sana böyle güzel bir yüreğe sahipsin.ne mutlu oğluna böyle güzel ebeveyn leri var.insan asla evladından dolayı mutlu olamaz.özürlüde olsa o bir evlat

X