açılma mı var?

inciboncuk

Guru
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2007
923
16
43
Arkadaşlar bazılarının açılması sancı olmadan da oluyor muş bunun bi belirtisi var mıdır? Biz anlayabilir miyiz?Yoksa sadece dr ve ebelerin muayenesiyle mi belli oluyor?Bilen var mı?

Arkadaşlar bazılarının açılması sancı olmadan da oluyor muş bunun bi belirtisi var mıdır? Biz anlayabilir miyiz?Yoksa sadece dr ve ebelerin muayenesiyle mi belli oluyor?Bilen var mı?

canım ben 3 hafta önce muayene oldum.doktor 1 cm açılma var dedi.hiç sancım yoktu hiç...herkes hareketlendi.memleketten ailem geldi.fln fln...
ve doktorum kongreye gitti.yerine bakan doktora beni verdi.yerine bakan doktor iki gün önce hiç açılman yok dedi.hem de hiç.yani düşün öteki doktor bana heran doğurabilirsin dedi,bu biraz bekleyelim dedi..

sancı açılmanın belirtisi olmayabiliyor,bazen 5-6 cm acıklık hiç sancı gelmeden olabiliyor.bu yuzden muhakkak bakılması lazım.ama bakan kişi de çok önemli.

sen kaçıncı haftadasın?

bu konuyu bende merak ediyordum. mesela bugün bişey ilgimi çekti , vajinanın girişini saran hamilelikte oluşan beyaz sümüksü yer kaybolmuş !! çocuk doğum kanalına indiğinde biz anlayabiliyor muyuz merak ediyorum ??

kızlar biz anlayamıyoruz birşey.ancak doktor anlıyor.siz görünün mutlaka.hele 40 dolunca hiç ihmal etmeyin...

X