Bahar Temizliği

Yaa benim evide şey götürüyo valla. :1no2:
Off bir sürü iş var yapılacak ama başlayamıyorum maalesef.
Kayınvalidem oğluma benim evde baktığı için bütün gün. (Kayınpederimle beraber )
Bugün yapsam ertesi gün hiç yapılmamış gibi bende bıraktım iyice valla.
Neyse bir ay daha sabretmeliyimm.
Camlar, perdeler, mutfak fayansları, mutfak dolapları, banyo dip köşe, halılar, ooo say say bitmez benim işim yaa kafamçokkarıştı

Perdelerimi yıkamıştım zati. E pis cama takamayacağım için camlarıda sildim.
Salonun ve mutfağın duvarları silindi.
Çocuk odası boyandı.
Koltuk yüzlerimi 1 ay öncesinden mecbur yıkamıştım. Sadece sırtları makine ile yıkanacak.
Dün çocuk odasının halısı yıkandı. Salondaki biraz daha ısınınca olur.
Bahçe bakımınıda dün yaptım.
Henüz daha kışlık yazlık değişimim olmadı. Ama onlarda benim gözümü korkutmuyor.
Dolap içleride bir akşamımı alır.
Yanlız çarşaf ütüleme işini hiç sevmiyom ben:çok üzgünüm:

Son düzenleme:
tam da bahar geldi,
icim kipir kipir olmaya, bana da biraz nese gelmeye basladi,
cok seviyorum bu baharda hayatin yeniden canlanisini :sm_cool:derken,
3 gündür yagan karin icinde kaldik. kis boyunca bir kez bile dogru düzgün yagmayan kar 3 gündür ara ara hala devam ediyo:çok üzgünüm:
her yer bembeyaz.
dolaysiyla temizlik filan hak getire.bakalim ne zaman yapariz.
hele bi isinsinda havalar.
ama evimin icindeki esyalarin yerini degistirmeyi cok severim:dance:

camlarımı sildim ama tekrar silmeli...
halılar yıkamaya verilecek...
mutfak dolapları vitrinler içi dışı silinecek...
kışlık kıyafetlerin arasına elimle yaptığım lavanta paketleri konulup kaldırılacak...
yazlık kıyafetler çıkarılacak...
tüller perdeler yıkanacak...
ama biraz daha zamanı var..
ben mayıs başında yapmayı planlıyorum şu an hava hem soğuk hemde yağışlı...
malum eskişehirin ayazı....

Henüz başlamadım..Tüm perdeler yıkanacak,camlar avizeler silinecek,halılar temizlenip kalkacak,dip bucak dolaplar elden geçecek (Yazlıklar çıkacak,kışlıklar kalkacak) Kışlıklar temizlenip,dolaplara yerleşecek lavanta torbaları ile bir yaz yaşayacaklar:):) Yazlıklar temizlenip elden geçecek
Verilecekler ,dar olanlar,bol olanlar ayıklanacak Ayakabılar ,terlikler aynen ayıklanacak..Kalkacaklar,verilecekler,boyanacaklar
Aman işte rutin işler sağlıkla yavaş yavaş ..Burası bir günde ısınıyor,yaz geliyor onun için bu günlerde olacak bitecek bu işler .
Sıcaklara kalırsak feciiii

ben de nisan geldi bahar geldi diye temizliğe kalkıştım.. ilk camlardan başladım, perdelerimi yıkayıp astım.. ama dün çok yağmur yağdı :çok üzgünüm: balkonlar camlar mahvoldu, yorganları filan havalandırcaktım, o yüzden bahar temizliğini erteledim.. bence bi hafta daha beklemek lazım en azından..şakkıdı

nisan ayı bitmeden temizliğe başlamam çünkü badana yapıcam yazın ev temiz kalsın kış pisliği çok bende battım iycene ama yaparız kkden vakit kalırsa

Benim de şu anda bütün ev ayakta, evin 4/3'ünü attım, dağıttım, ihtiyacı olanlara verdim, evden 2 evlik eşya çıktı ne kadar çok gereksiz eşya varmış meğer evin içinde, hepsi birgün lazım olur denilerek aman bunun başka rengi olsun başka modeli olsun bir tane daha olsun diye edinilmiş eşyalar tüketim canavarı olup çıkmışım da haberim yokmuş, önce fazlalılardan kurtulup dip köşe temizliğe giriştim, yavaş yavaş sindire sindire, oh rahatladım...........

bende bu cumartesi pazar mutfağı dolapları , beyaz eşyaları, bunların altlarını fayansları baştan sona sildim yağçöz ve porçözle, yine çamaşır suyu ile camların beyaz yerlerini, kalorifer peteklerini sildim, banyo ve koridoru ne varsa baştan aşağıya yıkadım. küçük kiler olarak kullandığım odayı baştan aşağı temizledim. Salonum, antrem ve yatak odam ile onların camları kaldı. Oralarıda halıları yıkamaya verince temizleyip, yazlıkları çıkartacağım birde yağmurlar kesilir kesilmez camları silip perdeleri ve tülleri yıkayacağım ondan sonra işim bitecek.

Bizim bahar temizliği bitti nihayet
DArısı sizin başınıza
Günlerce uğraştık Ve "noolur ev batmasın artık" dedim :icecream:
Ama cumaya misafir var bile:dance:

kızlar microfiberli bezlerle temizlik yapıyorum. çok zevkli oluyor.. tavsiye ederim........

ben dün biraz yaptım, tatildi ya hani mahvettim tatilimi.
ama daha salonun camları ve halısı ayrıca çalışması odası ve mutafağın halıları silinecek.
mutfak dolapları da silindi mi tamamdır,
ayyyy ne çok iş var ya, yap yap bitmiyor :1no2:

çok yorgunum çooookkk.

off ya benimdi işler çokkkk.ama bende şu mikrofiber bezlerden kullanıyorum ço güzel tavsiye ederim valla.hepimize kolay gelsin hanımlar

Peki elyaf yorganı olupta yıkayan yokmu?Ben küvette çiğneyerek yıkadım mis gibi yumoş koktu.Yalnız yastıklar biçimsiz oldu makinada yıkandıktan sonra.Sizler yastıklarınızı nasıl yıkıyorsunuz,yastıklarınızın içeriği ne canlarım?

bende şu mıkrı fıber bezlerden aldım ama hiç memnun değilim cam bezine 20 halı koltuk bezine ise 30 ytl verdim cam bezini kullanıyorum üstünden tekrar bezle kurulamam gerekiyor çünkü iz bırakıyor ben bu küçük toz zerrecikleri için almıştım ama bi faydasını göremedim tekrar aynı yeri başka bi bezle kuruladıktan sona niye bu kadar para verilsinki

loc yada zoom yerine sadece su ile temizlik yapan mikrofiber bezleri öneririm
hem sağlıklı hemde deterjan masrafı yok

bende şu mıkrı fıber bezlerden aldım ama hiç memnun değilim cam bezine 20 halı koltuk bezine ise 30 ytl verdim cam bezini kullanıyorum üstünden tekrar bezle kurulamam gerekiyor çünkü iz bırakıyor ben bu küçük toz zerrecikleri için almıştım ama bi faydasını göremedim tekrar aynı yeri başka bi bezle kuruladıktan sona niye bu kadar para verilsinki
sevgili arkadaşım belkide kullandığın mikrofiberden kaynaklanıyordur.zira ben bu ürünleri yıllardır kullanıyorum..şimdi de satmaya başladım.çünkü etrafımdaki insanlar sürekli nereden aldığımı soruyordu..isimleri mikrofiber ama bakalım kendileri de öylemi??

X