Normal doğum dikişleri ne zaman iyileşir ?

tugbis hiç rahatlamadım çok korkuyordum zaten,bir konu açmıştım son 3-4gündür çok cesaretlenmiştim
ama hepsi uçup gitti

okuduklarımdan içim bi tuhaf oldu ,

ben 3-4günde tamamen normal yaşamına dönülüyor die biliyordum ama öyle değilmiş

yani sonrası dahada zor sanırım,offf ya napıcam bilmiyorum

bide eğer böyleyse uzun süre orayı temizleyemezsinde ağda maydada yapamazsın o şekildede dr nasıl açacağız

tugbis hiç rahatlamadım çok korkuyordum zaten,bir konu açmıştım son 3-4gündür çok cesaretlenmiştim
ama hepsi uçup gitti

okuduklarımdan içim bi tuhaf oldu ,

ben 3-4günde tamamen normal yaşamına dönülüyor die biliyordum ama öyle değilmiş

yani sonrası dahada zor sanırım,offf ya napıcam bilmiyorum

bide eğer böyleyse uzun süre orayı temizleyemezsinde ağda maydada yapamazsın o şekildede dr nasıl açacağız

sedacım ben dogumdan beri yatmadım normal yasantıma devam edıyorum ha tamam eskısı gıbı bı andan olamazsın ama en azından bı sure sonra yaklasık 20 gun sanırım dedıgım gıbı ben cokkorktum ve sımdı bıraz rahatım cunku ıyılesmeye basladı galıba bugun 15 gun oldu ev içinde normal yasantıma devam edıyorum ha agda konusundada zaten doguma bı kac gun kala yaparsan o zmana kadar cıkmaz herhalde eger gec cıkıyorlarsa. farklı bı epilasyon yontemı nasıl olur bılmıorum ama

bide o var ya tamam 40haftam 28haziranda doluyor yani doğum tarihim 28haziran ama ben ağdayı ne zaman yapıcam bilmiyorum sonuçta bebiş bu 10gün önce yada 10gün sonra doğabilir 28haziranda gelmesi zor illki farklı bir tarih olur

bide o var ya tamam 40haftam 28haziranda doluyor yani doğum tarihim 28haziran ama ben ağdayı ne zaman yapıcam bilmiyorum sonuçta bebiş bu 10gün önce yada 10gün sonra doğabilir 28haziranda gelmesi zor illki farklı bir tarih olur

benim tam 40 hafta doldugu gun oldu dogumum umarım senınde oyle olurda kurtulursun agdadan zor iş bunlar :))

:çok üzgünüm:kusura bakmayın ama delirdiniz mi yaa seeryan doğum olur mu ben daha yeni dogum yaptım :CüvCüv:hemde normal ve cok kolaydı sırnaşık şey

bende iki normal dogum yaptim. hiç oyle anlattiginiz gibi dikis acilarim olmadi. iyide hiç mi aci cekmiceniz bebeklerini dunyaya getirirken.. Annelik az fedarlik ister unutmayin. benimde 3-5 dikis oldu ama oda oyle dayanilmicak aci degiildi yane. 5-6 gunde gecdi szeryan dikisin yaninda neki o dikisler. kesinlikle normal dogum!! Kadinin vucudu doguma zaten hazir olarak yaratilmis. bunu normal olmayan yolla yapmak dogru degil bence. bazi hayati tehlikeler haric tabi. ama sirf normal dogumdan korkuyorum diye 7 kat kestiripde onca aci cekecegine normal dogumun acsini dikisi cekmek daha mantikli....

bu dıkısıde nerden ıcat ettıler yaeskıden ne guzelmıs acılınca doguyo ıste ama dr lar acele edıyo kesıyo ben buna karsıyım aslında cunku o acıları sonra kadın cekıyo yazık degılmı yaaa

kızlar ben bir de eczaneden bir şey almıştık . ılık suya 1 kapak atıp onunla teharet yapıyordum yada oturma banyosu yapıyordum. her banyoda onunla o bölgeyi yıkıyordum... lavanta kokulu bir şeydi. ismi neydi z ile başlıyordu. oda çok iyi gelmişti...

evet.adı zefiran bayağı rahatlatıyor ama 1 ay sürebilir.allah analı babalı büyütsün canım.:nazar:

hıh bu yazıları okuduğum iyi oldu.ben şimdi bir ay sonra normal doğum düşünüyorum.ama çok korktum.ben normal doğumu böyle bilmiyordum.dikişler acı yapıyor, yatamıyorsun kalkamıyorsun, tuvalette acıyor, kimi diyor bir sene de geçiyor, ilaçlar, pansumanlar off yaaa ben ne yapıcamm.allahım sen yardım et yarabbim hepimize.

valla benim doğumum çok zor oldu rahmim darmıi bunu çok geç anladılar doktora kaç dikiş attınız diye sorduğumda iç kendiiğinden yırtıldı dışıda biz kestik ama attığımız dikişi saymaktan yorulduk bilmiyoruz dediler bende 3 ay üzerine oturamamıştım
benim bir arkadaşımda hiç dikiş atılmamış o yüzden bence kişiden kişiye değişiyor

içe kesik atıyorlar mı bilmiyorum çünkü benimki kendiliğinden yırtılmış ama dışı doktor uyuşturduktan sonra makasla kesiyor

slm kızlar ben daha 12 gün önce normal doğum ettim benimde dikişim var ben doğum anında hiç zorlanmadım biraz dikiş atılırken canım candı tabiki o kadar da olacak ama bence herkes normal doğum yapsın mümkünse adı üstünde normal her açıdan iyi fiziki görünümden sağlık açısından

kızlar bende 4 gün oldu normal doğum yapalı ilki sunni sancıyla çok dikişli oldu 5 yıl sonra tekrar normal doğum yaptım ilki kadar zorlanmıyorum 6 dikişim var ilkinde daha çoktu fakat bişey soracam öle bi dkiş atılmış ki şerit kalinde sanki sökülen bişeyi tutturursun ya öle garip duruyo düzelirmikiii afedersiniz tipi kaymış resmen canım sıkıldı bu ne yaa kadınlarda akılmı var hemen unutup doğuruyoz tekrar off off

kızlar bende 4 gün oldu normal doğum yapalı ilki sunni sancıyla çok dikişli oldu 5 yıl sonra tekrar normal doğum yaptım ilki kadar zorlanmıyorum 6 dikişim var ilkinde daha çoktu fakat bişey soracam öle bi dkiş atılmış ki şerit kalinde sanki sökülen bişeyi tutturursun ya öle garip duruyo düzelirmikiii afedersiniz tipi kaymış resmen canım sıkıldı bu ne yaa kadınlarda akılmı var hemen unutup doğuruyoz tekrar off off

canım düzelir benimkide öyleydi hatta sert ve kaba kabaydı hiç yumuşamıcak gibiydi...bugün 23 gün oldu doğum yapalı çok az hissedilio dokununca sanırım oda geçer daha..buyrunnnnnnnnn

canım düzelir benimkide öyleydi hatta sert ve kaba kabaydı hiç yumuşamıcak gibiydi...bugün 23 gün oldu doğum yapalı çok az hissedilio dokununca sanırım oda geçer daha..buyrunnnnnnnnn

inşallah ya bide pet sıcakta rahatsız ediyoo oda alerji yapıyo sanırımm

WALLA BENIM BERBATTI.SANKI ÖYLE KALACAKMIS GIBI GELIYO AMA DÜZELİYOR.2.5 AY OLDU BEN DOGUM YAPALI.COK SUKUR BİŞİ KALMADI.ÇOK GEÇMİŞ OLSUN...yerimseniben

kızlar ben doğum yapalı 15gün oldu vve halen dıştaki dikiş acıyor çok oturamıyorum doğru dürüst ne zaman nasıl geçer bu dikiş off zor yahu

yazılanları okurken korktum ben ya...:gitme:
herkesin acıyor,geçmiyor.bilmiyorumkismile
napıcaz ya...
illa kesmek ve dikmek zorundalar mı ???
senağlama

benimde acıyo cok ayakta durunca acıyo ve sisiyo dinlenmeye bak

bende de dışta 4 dikiş var. dıştakilerin bir kısmı düştü 10 gün içinde. 24.gündeyiz iç dikişler de düşmeye başladı.
2 gün önce o bölgeyi dikişsiz kısmı ağdayla temizledim(dayanamadım). iç dikişler ondan sonra düşmeye başladı. ben mi bişey yaptım yoksa düşeceği mi vardı ondan mı düşüyor kafama takıldı çok fena. şiddetli ağrım sızım da yok. yalnızca ara ara olan ağrılarım devam ediyor.

dikişin patladığını nasıl anlarız bilen var mı?bilmiyorumkismile

X