Normal doğum dikişleri ne zaman iyileşir ?

Su basliga girmiyecektim ama nedense icinde buldum kendimi akannehir
En korktugum sey bu,bazen bebek fikrinden bile vazgeciyorum dikis konusundan dolayieyvahedigeldismile
Iki yazi okudum devam edemedim,yoksa tamamen vazgecicektimm:1ninca:
Hepinize gecmis olsun..
Ben bu topikten kaciyorum,cevap varmi diye bakarim belki :eek: kaydirigubbakcemile3

valla ben1 hafta içinde rahatça oturmaya başlamıştım..hiç acı ağrı hissetmedim...şanslıyım galiba...

2,5 ay oldu doğum yapalı ama dikiş yerlerim hala acıyor.Oğlum beklenenden iri doğduğu içİn doktor çok kesti sağolsun.Zaten 15.ci günde zar zor ayağa kalktım,dikişlerimde 40. güne yakın düştü,günde 3 defa pansuman yapmamıza rağmen...

kizlar normal dogumdan lutfen korkmayin benim 7 aylik bir kizim var normal dogum yaptim evet bana da kesik attilar ve dikis atılırken aci cektim uyusmamisti cunku popomun ustune oturamiyordum hep oyle kalacak gibi sanki pansumanimi ayna ile hep kendim yaptim sarı su ile yıkadim ic camasirima hep gazli bez koydum 2-3 hafta icinde gecti yara izi yok aci yok hersey normal iyi ki normal olmus biraz sabir iyilesme sureci degisiyor sanirim siz sadece temizligini ve pansumanini iyi yapin oturup kalkarken zorlamayin ben bazen masaya oturmadan yiyordum yemegi :) ama sonra ne aci ne kotu bir goruntu kaliyor hersey coktaaan gecti :)

dikişler 10 gün sonra düşüyor zaten biraz kaşıntı oluyor sonra bişey yok hiç olmamış gibi doğumdan korkmuyorsunuzda dikişten mi korkuyorsunuz doğumdaki sancının yanında dikiş ağrısı tabiri caizse devede kulak derlerya öyle bişey işte

2,5 ay oldu doğum yapalı ama dikiş yerlerim hala acıyor.Oğlum beklenenden iri doğduğu içİn doktor çok kesti sağolsun.Zaten 15.ci günde zar zor ayağa kalktım,dikişlerimde 40. güne yakın düştü,günde 3 defa pansuman yapmamıza rağmen...

Bebişiniz kaç kilo doğdu acaba?? benimde oğlum haftasına göre önden gidiyor ve dr um iri olacak galiba dedi.. o yüzden sordum..ve normal doğum yapmayı isterim tabiiki ama iri olması bebişin korkutuyo benii..gerçi son haftalarda netleşecek henüz belli değil şu an için ama yinede öğrenmek isterim sizden..

Bebişiniz kaç kilo doğdu acaba?? benimde oğlum haftasına göre önden gidiyor ve dr um iri olacak galiba dedi.. o yüzden sordum..ve normal doğum yapmayı isterim tabiiki ama iri olması bebişin korkutuyo benii..gerçi son haftalarda netleşecek henüz belli değil şu an için ama yinede öğrenmek isterim sizden..

4150 doğdu oğlum :) Zamanını bekleseydi 4500 olurdu herhalde...

Son düzenleme:
canım benim 8 dikişim vardı ben de normal doğum yaptım dr beni altıncı gün muayeneye çağırdı düşmeyen dikişleri alıverdi ben o zamana dek oturdum yattım kalktım sadece orda bir gerginlik hissettim o kadar ayrıca batikonla da 40 gün boyunca pansumanımı yaptım hatta egzersiz bile yaptım bir hafta sonra... dikişler alınınca da kuş gibi hafifedim ben anlamadım neden kendisi düşsün diye bekleniyor dikişler? doktora gidin alsın inanın zor bişey deil. ayrıca gelenlerin yanında oturmak zorunda değilsiniz siz loğusasınız uzanın yan oturun herkes doğum yapıyor ayrıca emzirirken yan uzanın ve çocuğu da yan yatırarak emzirin alttan da tutun bebeği o zaman daha az canınız yanar. merak etmeyin düzelecek ama bence bi dr nuzla görüşün.

ayrıca kesi ve dikişi hissetmedim bile dr uyuşturuyor iğne yapıyor iğneden de çok korkuyordum ama onu bile hissetmedim çok ince uçlu bi iğneydi sanırım... inanın zor bişey değil

kızlar ..okuyunca sizi artık kesin sezeryan yapıcam:KK43: valla o daha kolay sanki..

hiç heveslenme canım sezeryan en zoru.dogum yaparken agrı hıssetmıyorsun bısey gormuyorsun fakat dogumdan sonra ve omur boyu agrı cekeceksın.ne fazla sıcakta durabılceksın ne cok sogukta herseyın normalı olcak sezeryan dusunursen tabı benım annem sezeryanla dogum yapmak zorunda kaldı bın pısman halbukı kendı ıstegıde degıl bebegımız ters geldıgı ıcın sezeryana aldılar.annem dogum yapalı nerdeyse 15sene oldu ama daha gecenlerde yemek yaparken dıkıslerım agrıyor dedı gerısını sen dusun ben ılk dogumumu normal dogum yaptım bıde bana içli dışlı dıkıs attılar cok acı cektım ama cok saglıklı bır dogum yasadım allahım herkese nasıp etsın ama sana tavsıyem normal dogum yap agrısını canlı olarak yasarsın bebegını dogarken gorme ıhtımalınde varken kacırma bu fırsatı derım canım genede sen bılırsın ama bır dusun derım :)

arkadaşlar ben 23 gün önce normal doğum yaptım.ve hem içte hemde dıştan çok fazla dikişim var.hala çok acı çekiyorum.doktorum üzerine oturma dedi ama buda pek mümkün olmuyor.bebeği görmek için misafirler geliyor,oğlumu emzirirken ... gibi zamanlarda mecburen oturuyorum.hele gece emzirmeye kalkmalarımda birazda zorluyorum.daha düşmeyen dikişlerimde var. nezaman geçecek bu ağrılar? doktorum 1 ay kadar sürebilir dedi,23 gün oldu hala bi değişme yok bende.herkestemi böyle yoksa benim yaramdamı sorun anlamadım.ben çabuk iyileşeyim diye sezeryan istemedim, nerdeyse sezeryanlılar kadar sıkıntı çekiyorum. normal doğum yapan anneler dikişleriniz nekadar sürede düzeldi?

dikişe göre değişir çok olmamıssa 15 gün buluyo benim ilk kızımda 15 gün popo üstü oturamadm berbat bişi.
oğlumda dikişsiz doğum yaptım cok rahat oldum gerçekten.
dikiş olmadan daha iyi oluyo
bayanlar sabredin ve dikişsiz yapın doğumu:emir_bebek:

artık dişsiz doğum yapan pek duymuyorum ben . heralde doktorların ve ebelerin aceleciliğinden böyle oluyor.
bu durumda da madem her ikisind de dikiş var o zaman neden sezeryan olmıyim diye düşünüyor insan

Arkadaşlar,normal doğum yapanlar,dikiş atılanlar,hangi hastanelerde doğum yaptınız ? Devlet hastanelerinde doğu myapan ve memnun kalan var mı ?

bende 8 ay önce normal doğum yaptım. iiçte yoktu ama dış dikişim vardı baya. ama her tuvalet sonrası pansuman yaptım. acısı var mutlaka ama dayanılmıcak kafaya takılcak bir acı değil kesinlikle. 22 yada 23.gün düşmeye başladı dikişlerim. hiç problem olmadı. yine doğurursam normal doğururum....

40 gün lohusasın dinlen, yat dikkat et kendine 40. gün hiç birşeyin kalmaz

ben hamileliğimin başından beri normal doğurucam diyodum taaki bu alttan kesme biçme işlemini duyana kadar :S
sezeryanın dikişinden korkarken alt dikişi düşünmek bile istemiyorum ve sırf bu nedenle sezeryana karar verdim en azından daha kolay iyileşeceğini düşünüyorum bu dikiş olayı birazda doktora kalmış bişey sanırım beklememek için kesiyolar eskiden kesi mesi hiçbişi olmadan doğuruyolarmış sadece yırtılma olursa dikiş atıyolarmış :S ama bu olay beni çok korkuttu normal doğum yapanları gerçekten tebrik ediorum

2.5 ay önce doğum yaptım normal doğumdan çok korkuyordum ilk hamileliğim o kesmek dikişten falan son zamanlarda gerildim ama allahıma şükürler normal doğum yaptım iyikide yapmışım diyorum.zorunlu sezeryanım vardı 30.haftagaya kadar çocugun eşi aşagıdaydı hiç istemedim sezeryanı kişisine göre hersey değişiyor ama sezeryanla doğum yapanların gördüğüm kadarıyla kg kalıyor.Normal doğum o anlık çekilmicek gibi birşey değil.Bende kendimi son zamanlarda normal doğum çok zor olsa kimse 1 tane cocuktan başka yapmaz diye avuttum dogumumda güzel geçti.Benim dikişlerim 1hafta konturulumde alındı.ilk 15 gün insan kendine tam gelemiyor.

dikişlerin iyileşmesi bir ayı buluyo demiş çoğu arkadaş.. ee sezeryanda da aynı. normal doğumdan korkmaya başladım yine..
keşke kesilmeden gerçekleşse doğumum ama doktor ve ebeler beklemek istemiyorlar sanırım cart kesiveriyorlar :18:

X