Normal doğum dikişleri ne zaman iyileşir ?

Cok sukur ilk oglumda hic dikisim olmadi,ne yirtildi,nede kesildi inshAllah ikinci oglusumdada aynisi gerceklesir inshAllah....

10 günde turp gibiydim ..............................sezeryanlıyım......ancak bebiş 4 kiloydu valla hiç normale cesaret edemezdim................o bölgenin ağrısı ...............dayanamam vallaa:KK69:
I

benim oturup kalkarken az da olsa sızlıyor ama çok ta hareketlerimi engellemiyor şükür.. bugün 5. günüm inş çabuk iyileşir...

benim oturup kalkarken az da olsa sızlıyor ama çok ta hareketlerimi engellemiyor şükür.. bugün 5. günüm inş çabuk iyileşir...

oturduğum zamanlarda rahatsızlık hissediyordum ama 1 haftada tamamen iyileşti...

Benimde dikişlerim çok geç iyileşti normal o zaman demekki canım dikişlerim 3. haftaya girdiğimde attı ama sızlanma ve ağrı vardı bende diyordum bende bir problemmi var diye ama burdaki yorumları okuduğuma demekki normalmiş

selam kızlar ben 29 gün önce normal doğum yaptım dikişlerimin sayısını bilmiyorum bebegim 4200 doğdu sordugumdada doğum kanalın mahvoldu 4 kilo çocuk doğurmak kolay değil var baya dikişin dedi ve bugüne kadar 6 tane dikiş düştü ve haftaya evlilik yıldönümüm eşim günübirlik denize gidip gelelim diyo napcam bilmiyorum doktora gidiyim diyorum ama bu seferde korkuyorum canım acır diye :KK43:

peki doğumdan önce zeytin yağıyla vajinal masaj yapmadiniz mi?
ben korkumdan yapıyorum valla. 3 hafta var daha doğumuna etkisi oldu mu olmadımı doğumdan sonra söylerim. arkadaşlar etkili oluyor diyorlar

peki doğumdan önce zeytin yağıyla vajinal masaj yapmadiniz mi?
ben korkumdan yapıyorum valla. 3 hafta var daha doğumuna etkisi oldu mu olmadımı doğumdan sonra söylerim. arkadaşlar etkili oluyor diyorlar

gerçekten işe yarıyor mu zeytinyağı? sezeryan olmak dikişli olmak hiç istemiyorum , normal doğum da da kesilme hikayesi beni çok korkutuyor :KK43: :26:

gerçekten işe yarıyor mu zeytinyağı? sezeryan olmak dikişli olmak hiç istemiyorum , normal doğum da da kesilme hikayesi beni çok korkutuyor :KK43: :26:

ben 3 cocuk annesıyım.suan bebeğim de 2 aylık oldu.3 doğumumda da normal doğum ve dikişli oldu.fakat bu bırazda sızın doğumunuzun nasıl gectıgıne baglı.ılk bebegımde ılk doğum diye dikişim oldu fakat normal boyutta.ıkıncı bebegımı cok zor dogurdum suyum az oldugu ıcın.zor dogumda tabı daha cok kesıyolar daha zor oldu.2 ay oncekı doğumumda da hersey daha bı yolunda gıttı ve ebeye yalvardım ne olur kesme dıye.oda dedı tamam.kesmeyecem fakat kendı yırtılırsa dıkerım dedı.sonunda 3 dikişle (mecburen 3 dikiş çunku yırtılmıştı)kurtardım.gercekten dikiş azsa daha cabuk unutuyosun doğumun acısını zorlugunu.çok cabuk toparlandım valla..keske kesmeseler daha kolay iyileşiliyor.ama ilk doğumunsa kaçışın yok..

Merhabalar Arkadaşlar siteye yeni üye oldum.

Fakat sürekli okuyordum sizin paylaşımlarınız yararlı oluyor.

1.5 buçuk aylık hamileyim ve normal doğum istiyorum kimi arkadaşların yazdığı gibi çok acılı bir süreçmi?

Sezaryan doğumda karın kalıyormuş normal doğumda kalmıyormus, bu sepepten dolayı normal istiyorum.

Sağlıklı diyorlar normal doğum için ama her normal doğumda dikiş oluyormu? Hangisi öneriliyor.

Yardımcı olursanız sevinirim :)

acil cevap bekliyorum yardım lütfen...:18::18::KK43:

arkadaşlar dikişlere pansumanı ne ile yaptınız aczane eşime bonnicon vermiş dr başka bişey demişti gibi hatırlıyorum birde üzerinde genital bölgeye uygulamayın yazıyo aklım karıştı yardım ederseniz sevinirim ayrıca benim dişiklerim açıldı o yüzden vermişti doktor

:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

arkadaşlar dikişlere pansumanı ne ile yaptınız aczane eşime bonnicon vermiş dr başka bişey demişti gibi hatırlıyorum birde üzerinde genital bölgeye uygulamayın yazıyo aklım karıştı yardım ederseniz sevinirim ayrıca benim dişiklerim açıldı o yüzden vermişti doktor

merhaba arkadaşım; Banada doktor baticon verdi wc den sonra gazlı beze döküp dikişlerime sürdüm hiçte bir şey olmadı bu arada ben hastahaneden çıktıktan sonra kendime çok iyi bakmadım galiba ve 1 hafta sonra dikişlerim açıldı sonra tekrar hastahaneye yattım be dikiş attılar ama mahvoldum ikinci kez diktiklerinde çok kötüydüm . bana baticon verdi dikişlerime uyguladım gazlı beze döküp . şimdi dikişlerim iyi ama çok az açıklık var ve oyle kaldı kontrole gittim dün doktora o açıklık oyle kalacak dediler.. :KK43: :KK43: hala ağrım var ama sen dikkat et lütfen :KK43::2:

Allah tüm doğum yapacaklara yardım etsin çok korkuyorum... İnşallah dikiş olmadan doğum yaparım... :'(

bu ne yaa? hani normal doğumdan saatler sonra normal hayata dönülüyordu? en erken iyileşen bile 4 ay acısını çekmiş:KK25::18::KK19:

Cnm ben 3 tane krem kullandım biri ağrı kesici 2 side doku yenileyiciydi. Maalesef isimlerini hatırlamıyorum ama bulmaya çalışırım. Günde 2 kez gazlı beze 3 ünude bocaliyodum bide zafran diye bı dezenfektan verdi Dr.um oda 1lt suya bı kapakti. Zafranida sık sık kullanıyordum 1ayda hiç bişeyim kalmadı çok şükür gecmis olsun

Merhabalar Arkadaşlar siteye yeni üye oldum.

Fakat sürekli okuyordum sizin paylaşımlarınız yararlı oluyor.

1.5 buçuk aylık hamileyim ve normal doğum istiyorum kimi arkadaşların yazdığı gibi çok acılı bir süreçmi?

Sezaryan doğumda karın kalıyormuş normal doğumda kalmıyormus, bu sepepten dolayı normal istiyorum.

Sağlıklı diyorlar normal doğum için ama her normal doğumda dikiş oluyormu? Hangisi öneriliyor.

Yardımcı olursanız sevinirim :)

Cnm korkacak hiç bişey yok herkesin dogumu farklı oluyo. Kimseyi duyma sen ve hersey yolunda giderse mutlaka normal dogum yap. Bnm Dr.um dogum spontane bişey ben sadece yardimciyim sen tutmak istenende o zamanı geldiginde çıkacak derdi. Ben çok kolay bı dogum yaptım. Darısı basına ins.

merhaba 3 hafta oldu bende normal doğum yaptım kafama takılan bişey var ama, normal epizyo denilen dikişlerime baktığımda dikişlerin iplerin rengi beyaz gibi, yani eriyen iple dikilmiş ama vajinamın içinde koyu renkli siyah ip gibi bişey var aynayla bakınca dikiş mi değil mi tam göremiyorum beni çok endişelendiriyor. bu konuda bir bilgisi olan var mı?

kızlar 15 gün önce normal doğum yaptım herkesin dediği gibi çok kolay falan olmadı bende kısa sürede toparlanıcam diye normal doğum tercih ettim ama içte 6 dışta 7 dikişle sonuçlandı doğum.ilk bir hafta ne oturabildim ne hareket edebildim şimdi nispeten daha iiyim ama yine otururken falan acıyo.ama ne kilo ne göbek hiç bişey kalmadı hamile kalmadan önceki halimden dahada zayıfladım.ama ayakta duramıyorum hala dikişlerim ağrıyo valla.

X