Normal doğum dikişleri ne zaman iyileşir ?

xsxekercim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2007
157
0
arkadaşlar ben 23 gün önce normal doğum yaptım.ve hem içte hemde dıştan çok fazla dikişim var.hala çok acı çekiyorum.doktorum üzerine oturma dedi ama buda pek mümkün olmuyor.bebeği görmek için misafirler geliyor,oğlumu emzirirken ... gibi zamanlarda mecburen oturuyorum.hele gece emzirmeye kalkmalarımda birazda zorluyorum.daha düşmeyen dikişlerimde var. nezaman geçecek bu ağrılar? doktorum 1 ay kadar sürebilir dedi,23 gün oldu hala bi değişme yok bende.herkestemi böyle yoksa benim yaramdamı sorun anlamadım.ben çabuk iyileşeyim diye sezeryan istemedim, nerdeyse sezeryanlılar kadar sıkıntı çekiyorum. normal doğum yapan anneler dikişleriniz nekadar sürede düzeldi?

allah analı babalı büyütsün, gözünüz aydın.a.s.

canım benimde dikişlerin atması 1 hafta -10 gün sürdü ama tam oturmam ve tam anlamıyla acımın geçmesi 1 ayı bulmuştu...

canım benim kide dikişli normal dogumdu,cok ayakta durman ve üzerine oturman iyileşmeyi geciktirir haklı olarak bunları yapmamak ta mümkün degil diyeceksin
benim ücüncü haftada dikişler ancak d
düşütü dördüncü haftada iyileşmeye başladım yani bir ayı buluyor
arkadaşın dediği gibi her tuvaletten sonra fön makinasını cok yaklaştırmadan kurut birde baticonla pansuman yap üzerine ama pamuga degil gazlı beze sürerek pansuman yapacaksın iyileşmeyi hızlandırır

kızlar ben bir de eczaneden bir şey almıştık . ılık suya 1 kapak atıp onunla teharet yapıyordum yada oturma banyosu yapıyordum. her banyoda onunla o bölgeyi yıkıyordum... lavanta kokulu bir şeydi. ismi neydi z ile başlıyordu. oda çok iyi gelmişti...

benimde 5 dışta 1 içte 6 dikişim vardı ve doğum yapalı 82 gün oldu, benim dikişlerimde 17. gün tama anlamıyla düşmüştü fakat ,hala sızlama yapıyor hatta ayıptır söylemesi eşimle birlikte olurken çok acıyor çoğu kez bu yüzden yarıda bıraktık.... heralde bu bir yıl sürer bence yaranın iyileşmesi bünyeye göre değişir diye düşünüyorum

canim öncelikle bebegi emziriyorsan uzanarak elini kafasinin altina alarak emzir.boylece dikislerin uzerine oturmamis olursun.benimde 1ay surdu.acil sifalar canim

benimde 5 dışta 1 içte 6 dikişim vardı ve doğum yapalı 82 gün oldu, benim dikişlerimde 17. gün tama anlamıyla düşmüştü fakat ,hala sızlama yapıyor hatta ayıptır söylemesi eşimle birlikte olurken çok acıyor çoğu kez bu yüzden yarıda bıraktık.... heralde bu bir yıl sürer bence yaranın iyileşmesi bünyeye göre değişir diye düşünüyorum

canim bende senin gibiydim.ama bi yazida okudum 40den sonra iliski icin bir problem kalmiyor.ama kadinlarin cogu acidan korktugu icin iliskiye giremiyormus.psikolojik yani.bende psikolojik olduguna inandirdim kendimi.daha sonra bikac sefer agridi.ama kendimi oyle inandirdim ki simdi hic agri yok.sende kendini inandir,gececektir

ben 11 gün önce normal doğum yaptım oturup kalkarken ağrım sızım yok son derece rahat hareket edıyorum doktorum antibiyotik minoset vede vagisil diye bir jel verdi çabucak dikişlerimde döküldü

ya kızlar ben sezeryanın dikişinden korkarken
normal doğumun dikiş problemi çıktı bir de
allah bizi sağlıkla kurtarsın
sizin de bir an önce acılarınızı dindirsin inşallahhh...

başlık normal doğum için ama bende nacizane fikrimi söylemek istiyorum.Allah izin verirse 2 ay sonra mecburen sezeryanla doğum yapıcam.2 ablamda sezeryanla doğum yaptı ve inanın doğumdan 3 gün sonra ayaktaydılar ve hiçbir problem yaşamadılar.ama öyle şeyler okuyorumki sezeryanla ilgili insan çok korkuyor normal doğumda öyle sanırım.tamamen kişinin yapısıyla ve ağrı eşiğiyle ilgili.yengemi hatırlıyorum normal doğumda toplam 16 dikişi vardı ve aylarca oturamadı bile.bazısında ise hiç dikiş olmuyor. Allah herkesin yardımcısı olsun. Anne olmak gerçekten çooooook zormuş.

kızlar bu normal dogumda dikişlerin tuvaletini yaparken bi etkisi olmuyomu ben normal dogum istiyorum sezaryan istemiyorum onun dikişleri kötü d,ie ama normal dogum nasıl yaaa

ben 11 gün önce normal doğum yaptım oturup kalkarken ağrım sızım yok son derece rahat hareket edıyorum doktorum antibiyotik minoset vede vagisil diye bir jel verdi çabucak dikişlerimde döküldü

ne kadar güzel maşallah yaaa bebişlerde pek bi şeker Allah Analı Babalı büyütsün:nazar::nazar:

oy oy oy oy, bide daha çabuk toparlanıyorsun derler normal doğum yapınca.Ben kesin sezaryan diyorum arkadaş.bu ne yaaaaa

sanki normal doğum eskiden çok kolaymış gibi geliyor bana şimdiki insanların gidipte kısa sürede dikişsiz doğurdum dediğine pek rastlayamıyorum.var ama azınlıktalar gibi. ben zaten normal doğum yaptığımı hiç düşünemiyorum gerçi belimden problemli olduğum için sezeryan olucam ama olmasada sanırım benim tercihim öyle olurdu.normal doğum yapan anneleride sonsuz kere kutluyorum.Allah herkesin yardımcısı olsun.vede gönlüne göre versin...

bende normal dogum yaptım catala alındıktan sonra 10 dk'da dogum yaptım ama yarım saat dıkıslerım surdu coktu yanı, cok agrı yaptı ve 5 ay oturup kalkarken acı cektım cok gec ıyılestı pansumanını da yapmıstım ama fon makınesını denememıstım... ben de dıkısler tutmayacak korkusu vardı neysekı atlattım ama tamamen ıyılesmesı 9-10 ayı buluyor sımdı ne agrı var ne sızı... eskıden ıkı taraftan kesıyorlarmıs sımdı ıse tek bır yerden ve makata dogru kesıyorlar, yaranın oldugu yer hep kapalı kaldıgı ıcın ıyılesme de uzun suruyor halıyle... Allah hepınızı ve butun hamıslerı kurtarsın, Rabbım kolay dogumlar, saglıklı bebekler nasıp etsın...

oooo kızlar ben sürekli normal dogum diyordum ama bu dikiş ve acı olayı beni korkutu acıkcası bu kadarını beklemiyodum hicde düşünmemiştim şaşırdım şimdi kafam gine karıştı yaa sezeryanmı normal dogumu ?

tabiki en doğrusu normal doğum, ben normal doğum yaptım doğum masasından kalktığım an normal bir şekilde yürüyebiliyordum,sadece uyuşturcunun etkisi geçince hafif bir gerilme hissettim okadar bir de yan yatamadım ama sezeryan bir ömür geçmeyecek bir sızı biraz üşüseniz gaz yapacak ağrı yapacak ağır kaldırsa dikiş patlama riski var üşüttünmü dikiş yerlerin sızlayacak çok yakın tanıdıklarımdan biliyorum, iki ıkın normal doğur kurtul hem çocuğun solunum alması daha kolaylaşıyormuş normalde doğumhanede bana ebe söylemişti. çünkü normalden çok korkuyordum suni sancı verildiği halde sezeryan yapın beni diyordum.

zor günler Allah şifa versin tez elden.benim dikişlerim bir haftada iyileşti.10 gün sonra işlerimi yemeğimi rahatlıkla yapabilecek durumdaydım.Tuvalet temizliği çok önemli mikrop kaparsa zor iyileşir diyorlar.ben ılık su ve sarı su (adını hatırlayamdım) kullandım.ve kabız olmamak da çok önemli fazla ıkınınca dikişler zarar görebilirmiş

benimde 1 hafta 10 gibi bir sürede geçmişti
kızımın kilosu yüzünden çok dikişim vardı(kaç diye korkumdan sormadım)
ağrı kesici kullandım sürekli birde küçük sarı haplar vardı.misafir gelincede oturmak için uyuşturucu bir merhemim vardı isimlerini unuttum ama....her lavobaya gittikten sonra steril ediyordum.dikişlerimi kuruluyordum çok zor ya
inşallah en kısa sürede atlatırsın.inan sezeryandan daha kolay bu dikişler.1 ay sonra vücudunda hiç bir şey kalmayacaka.s.

X