Aile Planlaması Doğumdan sonra spiral için ne düşünüyosunuz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

meraklxix

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2006
1.534
154
çevremde çok taktıran oldu ama rahatsızlık verdiğini duymuştum.bu konuda bir bilgisi olan varmı??

Canim Herkezde Ayni şey Olmaz.bazisinda çok Güzel Hiç Bi Rahatsizlik Vermez Bazisinda Düzensiz Kanama Ağri Ve Olduğu Yerden Kayma Gibi Olumsuzlklar Olur Ama Bunu Denemeden öğrenemezsin

ayyy ben taktıramam yaa cevremde benimde var taktıran igrenc bişi icine sokup şemsiye gibi acıyolar demişlerdi istemem anacım kalsın..

çevremde çok taktıran oldu ama rahatsızlık verdiğini duymuştum.bu konuda bir bilgisi olan varmı??

MERAKLICIM BEN DAHA ÖNCE KADIN DOĞUM DOKTORUNUN YANINDA ÇALIŞMIŞTIM 1 SENE KADAR. SPİRAL TAKARKEN GÖRDÜĞÜM İÇİN BEN ASLA TAKTIRAMAM. BAZILARI ÇOK ACI ÇEKİYO BAZILARINDADA HİÇ ACI YOK BENDE ANLAMADIM. AMA KULLANAN ARKADAŞLARIM VAR ÇOK FAZLA MEMNUN DEĞİLLER CANIM. BİRDE TAKAN DOKTORADA BAĞLI İPİNİ ÇOK UZUN BIRAKIRSA RAHATSIZLIK VERİYO. MESALA İLİŞKİYE GİRERKEN EŞLERİ RAHATSIZ OLANDA VARMIŞ.a.s

kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı tercih etmem gibi geliyotatlicadiarzu

Bu Arada Ben Doğum Kontrol Hapi Kullaniyodum Yasmin çokda Memnundum. Hamilelik Sonrasi Tekrar Ona Dönerim Heralde.

canım hamilelik sonrası bebeğini emzireceğin için doğum kontrol hapı kullanamayacaksın maalesef.bende gebelik öncesinde kullanıyordum artık başka şekilde korunucaz napalım ..:sm_confused:

canım hamilelik sonrası bebeğini emzireceğin için doğum kontrol hapı kullanamayacaksın maalesef.bende gebelik öncesinde kullanıyordum artık başka şekilde korunucaz napalım ..:sm_confused:

EVET YA HAKLISIN BEN ONU HEP UNUTTUM. NEYSE BAKARIZ ARTIK Bİ ÇARESİNE.

evet ya hapla korunamayız bi süre benimde aklımdan spiral geçiyo ama bende emin değilim yaaa
sipral kullananlar yardımmmmmmmmmmmmm

altın yada gümüş kaplamalılarda daha az yan etkiye rastlanmış.
ama yinede pek cazip gelmiyor banaCADIARZU

yorumlarınız için çok saolun arkadaşlar bende taktırmayı düşünmüyodum ama hap bir süre olmayacağı için,olsa diye yorumlarınızı öğreniyim dedim

ben kırkım çıkar cıkmaz takdırdım ama yan etkisini görmedim 6 sene oldu ama her bünyeye uygun olmuyor zaten bunun için taktırıp deneiyorsun baktın rahatsızlık var hemen cıkarırlar 2 dakikalık iş taktırmak için adetin 3 ncü günü en uygun zaman

benim bir arkadasim taktirdi ilk dogumundan sonra.. taktirdiktan bir ay sonra hamile kaldi ... spirale güvenip korunmamislar dogal olarak ve hemen ikinci bebegi oldu .. :1shok: :uhm:

evet ya hapla korunamayız bi süre benimde aklımdan spiral geçiyo ama bende emin değilim yaaa
sipral kullananlar yardımmmmmmmmmmmmm

ben evlendigimden beri hic hapla korunmadim.. genelde hep esim korundu.. yani kizlar bu kadar stres yapmayin kendinize.esiniz korunur olur biter :teselli:

walla ben bunu doğurduktan 2 sene sonra tekrar düşünüyorum nasipse:)onun için doğumdan sonra taktırmayacağım ötekinide doğurayım bidaha doğurmaya karar vermezsem o zaman taktırıcam taktır çıkarla uğraşamam walla bide doktora açmak var ondan çok çekişniyorum zaten bakalım doğumda nasıl acıcaz allah yardımcımız olsun...

walla ben bunu doğurduktan 2 sene sonra tekrar düşünüyorum nasipse:)onun için doğumdan sonra taktırmayacağım ötekinide doğurayım bidaha doğurmaya karar vermezsem o zaman taktırıcam taktır çıkarla uğraşamam walla bide doktora açmak var ondan çok çekişniyorum zaten bakalım doğumda nasıl acıcaz allah yardımcımız olsun...

amaann be canım açmakta ne var. valla öyle bi açıyosunki. ilk bende çok çekiniyodum sonra sonra alıştım. şimdi çatır çatır açıyorum.a.s

amaann be canım açmakta ne var. valla öyle bi açıyosunki. ilk bende çok çekiniyodum sonra sonra alıştım. şimdi çatır çatır açıyorum.a.s

ay canım ne bileyim yaa hiç açmadım ben daha :asigim:çok çekiniyorum o yüzden allahta doğumdan başka açtırmasın:)bir kere açsam belki bu kadar tedirgin olmazdım ama ne bileyimtatlicadiarzu işte

Ben doğumdan sonra taktırıcam.
Geçen gün aşı iiçin gittiğim ebeyle görüştük bu konuyu.Hatta eşim bile yanımdaydı.
Normal doğum yaparsan 42.gün veya 43.gün takılıcak, eğer sezeryanla doğurursan 2 ay sonra dedi.
Hap veya iğne kullanma sakın dedi. Sütün koruduğuna da inanma dedi.
E eşimde korunmaz biliyorum bunu hemen ikinci çocuğu isteyecek. (Ama ben buna hazır değilim.) Bu durumda tek çözüm spiral oluyor...

bende taktırmayı düşünüyorumm :KK43: ama korkuyorumda ya eşimde korunmam diyor :KK43:bilmiyorum bende 2 ciye hazır değilim daha :KK43:

X