hamileliğin son 3 ayında kaç kilo aldınız?

u2rem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
2.749
1
hamileliğin sona ayına girenler veya doğum yapanlar son 3 ayda 6. aydan sonra yani kaç kilo aldınız?
gerçekten bahsedildiği kadar çok mu kilo alınıyor?

canım ben son aydayım,normalde 7. aya kadar ayda 1,5 kılo alıyordum.7 ve 8. aylarda ayda 4 kılo aldım.Toplamda 18 oldu su an

ben tüm kilomu 6. aydan itibaren aldım.ilk 5 ay 4-5 kilo almıştım. 6. aydan sonrada 15 kilo kadar aldım.kabus gibiydi.kafamçokkarıştı doktora her gidişte 3-4 kilo fazla görünce bunalıma giriyordum resmen. ama herkes aynı olmaz,çokta kafana takma.napalım bu yola girince kiloda alınıyor,çatlakta oluyor... bunlara kendimizi alıştırıp,bunlarla mutlu olmak lazım.bebeğimiz oluyor kolaymı.en fazla bikaç ay diyet yapar eski halimize döneriz.ben oğlumu kucağıma alınca inan tüm bunlar 2.planda kaldı.tuğra'm 6 aylık olsun tüm bu problemlerle ozaman ilgileneceğim inşallah.

Kizlar Bu Konuyu Bende Merak Ediyorum. 5. Ayim Bitti Sayilir. Bundan Sonra Daha Kaç Kilo Alirim
Siz Ne Kadar Aldiniz Son Aylar...

ilk 20 haftada 5-6 kilo almıştım...
son 12 haftada 9-10 kg arası kilo aldım..
33 haftada toplam 15 kg almış bulunuyorum... 33.haftadayım 6 haftam kaldı her on günde 1 kg alıyorum neredeyse
bu demek oluyor ki yaklaşık 3-4 kg daha alabilecek kapasitem var ama bu kişiden kişiye değişir...

canım ya kısısınden kısısıne bebekten bebege bıle degısıyor
ılkınde 16kılo aldım toplamda son 3ayda aldım 6kılosunu
ıkıncısınde 22kılo aldım:))))))))son 3ayda 10kılo aldım
havalar sartlar bebekler hersey etkılıyo ve degıstırebılıyor durumu kımsenınkı tutmuyor bırbırını
doktorun ne dıyorsa ona bak vucut ayarlıyor onu
rıdanın dedıgı gıbı kapasıte meselesı:)))))
ben cok zayıfım normalde
40kgle hamıle kalıdım 16kılo aldım 56yla doguma gıttım
40a dustum daha sonra ıkıncıye kadar
yıne 40kgyle hamıle kaldım22kg aldım 62yle gıttım
10u gıttı.52ı kaldım su an
8ay oldu dogum yapalı ama su kesın kızlar;
normal dogumda kılolar kesınlıkle kalmıyor, ıkıncılerde hele hıc gıtmıyor kılolar
ılkı normal dogumdu ve kılolarım kalmadı.hem ıkıncı dogum hem sezeryan olması nedenıyle ancak 10kılosunu verebıldım onuda 8ayda ancak yanı
cok yazdım bılıyorum ama hamılelıkte herseyı bılmek ıstıyo ınsan dıye dusundugumden bıldıklerımı paylasmak ıstedım kızlar
sızlere sısko gobuslu guzel gunler dılerım :)))))))))))))))

ilk 3 ay kılo almadıım.daha sonra bırer kılo we 2 derken son aylaraa dogru 3 4 gıttı yanı gercı benım hepsı kılo degıldı vucudum su topladı yanı.çunku hamılelıgımın son ayları cok sıcaklara gelmıstı.

24. haftama girerken 9-10 kilo almıştım
32. haftama 13.5 kilo ile girdim
bende bundan sonra ne kadar alacağımı merak ediyorum

canım haöılelıgım suresınce toplam 14 kılo almıştım ve 2ay içerısınde eskı kıloma gerı dondum,son aylarda bıraz şişkinlik oluyor ama dendıgı gıbı aşırı kılo alımı falan yok,tabı bıraz bunyeylede alaklı vecde yedıklerıne dıkkat etmelisin ,kılo yapan seyler degılde bebegı ve senı ıyı beslıycek vıtamın içerklı yıyecekler tulketmelisin ve bol su.

canım ben 45 ile hamile kalmıştım..doğumda 58 oldum..doğumda bi hafta sonra 52 ye düştüm.şimdi bi ay oldu doğum yapalı..48 kiloyum..yine34 beden oldum maleseff...minicik bi göbişim hala var :):)..kırkımdansonra mekik falan çekicem..gider belki..gitmesede olur az kilolu gösteriyo beninegüzelll işte..

Canım ben ilk 4 ay hiç kilo almadım çünkü çok bulantım oldu hatta 5 kilo filan verdim şuan 30. haftamdayım 5. ayın sonunda 3 kilo 6. ayın sonunda 4 kilo aldım 7. ayın sonunda ise hiç kilo almamışım ama bebeğin durumu ve kilosu gayet iyi çok şükür bakalım bu ay ne yapcam herkesin bünyesine göre değişiyor bence doğumda kiloların yarısından fazlasınında verildiği söyleniyor Allah yardımcımız olsun arkadaşlar
selamlar

..........................................................

Son düzenleme:
ben de 6.-7. aylardan sonra çok kilo aldım ilk başlarda internetteki hesaplayıcılara uygun gidiyordu sonra birden hızlanmaya başladı.toplam 18 kilo aldım

canım haöılelıgım suresınce toplam 14 kılo almıştım ve 2ay içerısınde eskı kıloma gerı dondum,son aylarda bıraz şişkinlik oluyor ama dendıgı gıbı aşırı kılo alımı falan yok,tabı bıraz bunyeylede alaklı vecde yedıklerıne dıkkat etmelisin ,kılo yapan seyler degılde bebegı ve senı ıyı beslıycek vıtamın içerklı yıyecekler tulketmelisin ve bol su.

canım bende 24+5 haftalık hamileyim bu zamana kadar 3,5 kilo aldım. şimdi önümde yaklaşık 14 hafta var ve merak ediyorum bundan sonra kilo alımında bi hızlanma olcak mı die.umarım bende senin gibi doğumdan sonra veririm fazlalıklarımı çünkü zaten kilolu başlamıştım hamileliğimeyerimseniben

kızlar bu konuya devam etmek istiyorum,26 haftalık hamileyim 7 kilo fln aldım bundan sonra kaç kilo daha alırım acaba................................

ben ılk 5-6 ayda 7 kılo almıstım.doguma 26 kılo almıs olarak gırdım.yanı son 3 ayda 19 kılo almısım.ınsan once dıkkat edıyor fakat zaman gectıkce o ozenı gosteremıyor.ustelık son aylar zaten her sekılde fazla kılo alınıyor

ben ilk 6 ay 7 kilo, son 3 ay 10 kilo aldım, toplam 17 kilo. O 10 kilonun belki yarısı şişti temmuzda doğum yaptım sıcaktı. 10 kilo 40 günde gitti. Şu an 7 kiloyu vermeyi uğraşıyorum. 60'la hamile kalmıştım, şimdi 64,5 kiloyum az kaldı kıyafetlerime girmeme.

ben 7 kilo aldım toplam.4.aya kadar hiç kilo almadım.son haftalarda bir alıp bir verdim.
7.ayda bebek bir atak yapıyor karın birden şişiyor sanırım en çok kilo o zaman alınıyor.en azından benim öyle oldu iki hamileliğimde de.(ilkinde de 8 kilo almıştım son haftalar hep kilo vermiştim)

ilk 6 ay 7 kilo aldım..şuan 8 in içindeyim 7.5 aylık tam olarak ve 1.5 ayda 4 kilo aldım yaaaa

X