gonal f kilo yapar mı?

neshe1976

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
168
2
Arkadaşlar merhaba,
Tüp bebek tedavisi aşamasında kullandığınız lucrin ve gonal f sizde kilo yaptı mı?
Ben 3 ya da 4 kilo falan aldım.Doktora sorduğumda kilo yapmaz dedi ama ben bi anda bukadar kilo almaya da akıl erdiremiyorum.Sevgiler

slm canım aynı sorun bend esen dr dedigine bakma bal gibide nasıl kilo yapıyor ayy ben nasıl oldum anlatamam bu ilaca basladıgımda 65 kiloydum şimdi 75 gecmişim oda 2 ay kullandım ama varya ben bi ara ilaclara ara vermiştim 5 ay kullanmadıydım varya tıg gibi olmustum yani bu ilac hem kilo hem vucutta şişkinlik yapıyor vucut su topluyor ben geceleri belirli bi saaten sonra ellirim ayaklarım şişiyor sabah kalktıgımda bacakalrım ve parmaklarım cok agrıyor inan allahım bize acı yarabbim ne our bize evlatlar nasip et bizi bu acılardan kurtar yarabbim canım seninde bu yolculugun cok iyi sonuclar versin hayırlısından inş....

Merhaba Angelbaby,
Canım şükür ki benim ilk tüp bebk denememdi ve sonuç olumlu oldu.Şu an 17 günlük hamileyim.Ama malesef biraz kilolu başladım hamileliğe.Sonra veririz artık aldığımız kiloları.Senin de herşey gönlüne göre olsun inşallah,Allahım en kısa sürede sana da bir bebek nasip etsin.Moralini yüksek tut,herşeyin bir zamanı var.Benim 3 negatif aşılamadan sonra tuttu.Sevgiler:emir_bebek:

canım hayırlı olsun allah analı babalı büyütsün sag salim kucagına almayı nasip etsin evet herseyin bi zamnaı var işte insan oglu istiyoki hersey istedigi zaman olsun hayırlısı canım bende carsamba veya persembe günü asılamam olucak inş. hayırlısından bende ve diger canım arkadaslarımda cok güzel sonuclar alırız kendine cok ama cok iyi bak canımm...

a.s.canım inşalllah şans meleklerin yanında olsun o gün.bu sitede çok okudum aşılamayla bebek sahibi olanları.inşallah sen de hamileliğini müjdelersin bu siteden.Yüce rabbim yardımcın olsun.:nazar:

saol canım saol mevlam senin dualarını kabul eder inş. allahım cümlemize nasip eder inş. canım benim hamiş olanlarında evlatlarını sag salim kucaklarına almayı nasip etsin...

aynen ellerim ayaklarım şiş kilo aşırı karnım 4aylık gibi allah yüzümüze baksın yarabbim hayırlı haberlerle sevindirsin bizi

Arkadaslar yazılmış olan kilo alımını ben tamamen psikolojik oldugunu düşünüyorum .. bu platforma cok kez yanlıs bilgilerin paylaşıldıgı bir gerrcek .. cogu kez form yazılarınızı aglayarak okudgum da ayrı bir gercek soyleki ;
gerek gonal - f , gerek cetrotite ignesini vurulmak gercekten sinir bozucu ama doktorunuzun da dedigi gibi hic bir sekilde kilo aldırmıyor. yaızlarınızı okuduugmda cok paniklemistim ..cuku 3 aydır veridigim 9 kilonun bir igne ile birlikte kolayca alınabilecegini okumak sinirlerimi cok bozdu . doktoruma danıstıgımda bu tur formlara girmememi yasakaldı bile .. ama ben tam tersine size olumlu anılarımı yazmak icin son ana kadar bekledim ... bu tedaviye basladıgımda 67 kiloydum . su an tum igneleri vurulup i transferim yapıldı . 4 gun sonra kısmet olursa testimi yaptırcam .. ve su an itibariyle 60 a yakın igneyi yememe ragmen 66.5 kiloyum .. bu ornegin sizlere guzel bir ornek olusturmasını ve size moral vermesini umarım ..

yapacagınız tek sey proteyin agırlılklı beslenmek . hayatınızdan pirinc , un , patates, makarna ,ve tatlı pastaları cıkartıp helede 7 den sonra yemek yemediginiz surece kilo almıyacagınıza eminim .. yok eger horman ilacı alıyorum istahım acıldı bahanelerinin ardına sıgınırsanız degil 7 kilo 17 kilo bile alırsınız ...

proteyin agırlıklı ve karbonhidratlardan uzak durarak besleneceginiz her besin sizi inanın cok mutlu edicektir. benim yaptıgım bir bakıma karatay beslenme sekli ..

sizlerden ricam hep pozitif dusunun , gebe kalma ihtimalimiz ardına sıgınıp stresliyim , yok cok kilo alıyorum , gibi yargılardan kurtulup bu platformda birazda olumlu seylerle olumlu olayları cagırabilecegimizi unutmayalım ..

Arkadaslar yazılmış olan kilo alımını ben tamamen psikolojik oldugunu düşünüyorum .. bu platforma cok kez yanlıs bilgilerin paylaşıldıgı bir gerrcek .. cogu kez form yazılarınızı aglayarak okudgum da ayrı bir gercek soyleki ;
gerek gonal - f , gerek cetrotite ignesini vurulmak gercekten sinir bozucu ama doktorunuzun da dedigi gibi hic bir sekilde kilo aldırmıyor. yaızlarınızı okuduugmda cok paniklemistim ..cuku 3 aydır veridigim 9 kilonun bir igne ile birlikte kolayca alınabilecegini okumak sinirlerimi cok bozdu . doktoruma danıstıgımda bu tur formlara girmememi yasakaldı bile .. ama ben tam tersine size olumlu anılarımı yazmak icin son ana kadar bekledim ... bu tedaviye basladıgımda 67 kiloydum . su an tum igneleri vurulup i transferim yapıldı . 4 gun sonra kısmet olursa testimi yaptırcam .. ve su an itibariyle 60 a yakın igneyi yememe ragmen 66.5 kiloyum .. bu ornegin sizlere guzel bir ornek olusturmasını ve size moral vermesini umarım ..

yapacagınız tek sey proteyin agırlılklı beslenmek . hayatınızdan pirinc , un , patates, makarna ,ve tatlı pastaları cıkartıp helede 7 den sonra yemek yemediginiz surece kilo almıyacagınıza eminim .. yok eger horman ilacı alıyorum istahım acıldı bahanelerinin ardına sıgınırsanız degil 7 kilo 17 kilo bile alırsınız ...

proteyin agırlıklı ve karbonhidratlardan uzak durarak besleneceginiz her besin sizi inanın cok mutlu edicektir. benim yaptıgım bir bakıma karatay beslenme sekli ..

sizlerden ricam hep pozitif dusunun , gebe kalma ihtimalimiz ardına sıgınıp stresliyim , yok cok kilo alıyorum , gibi yargılardan kurtulup bu platformda birazda olumlu seylerle olumlu olayları cagırabilecegimizi unutmayalım ..
Canım insallah tedavin guzel gecer ve hamile kalırsın!
İyi ki yazmışsın. Ben de şimdi iğnelere başlıyacağım ve kilo almaktan korkuyorum. Son bir içinde çok kilo verdim ve 1-2 hafta içerisinde onları hiç geri almak istemiyorum

İşallah canım burdan seninde iyi haberlerini duyarız...dedigim gibi bol sıvı ve protein agırlıklı beslen . fındık , fıstık ve cevizi bol bol yemeyi unutmaa.. kilo almıyacagına eminim . bol sanslarr

bu gonal-f den doolayı kilo alan varmı başka? ben 6 kiloya yakın aldım ve malesef spor yapmama rağmen kilo veremiyorum. çok aman aman yemek yiyen bir insanda değilim. ilaçtan sonra kilo verimi çok zor diyolar. o kadar dikkat ediyorum 1 kilo bile bile gitmedi sinir oluyorum artık.bu konuda bilgisi olan var mı?

Merhaba , bende gonal f 900 75 2 aylık tedavi Sürecinde kullandım. 7 kg bende aldım, hayırlı artık, sonuç inşaalah olumlu olurda, aldığım kilolar umrumda değil, bende bu iğnelerin kilo aldırdığını düşünüyorum

Merhaba , bende gonal f 900 75 2 aylık tedavi Sürecinde kullandım. 7 kg bende aldım, hayırlı artık, sonuç inşaalah olumlu olurda, aldığım kilolar umrumda değil, bende bu iğnelerin kilo aldırdığını düşünüyorum
Bende aksine tüp bebek serüvenine 5 yıl önce başladım 51,kiloydum o zaman 2 aşılama yaptirdim (ondada gonal f kullanılıyor) 8 de tüp bebek şu an 52 kilo falanım öyle yememe icmeme dikkat eden biri de değilim makarnaya pilava bayılırım ama hiç kilo almadim tedavi sırasında hafif bir karın sisligi oluyor ve sonra geçiyor

Zaten bu tür bir beslenme ile kilo alamazsın doğru, ama sorun iğneler iştah açıyor, hiç bir ilaç kendi başına kilo aldırmaz , iştah açıyor ve farkına varmadan yiyoruz

Özellikle yediklerime çok dikkat ettim bu süreçte. Hareketsiz kalmadim. Ama maalesef kocaman bir göbeğim var şu anda. Kendimi ilk defa böyle görüyorum. İlaçlar ile kesinlikle alakalı. :KK43:

Özellikle yediklerime çok dikkat ettim bu süreçte. Hareketsiz kalmadim. Ama maalesef kocaman bir göbeğim var şu anda. Kendimi ilk defa böyle görüyorum. İlaçlar ile kesinlikle alakalı. :KK43:
Ben 6 kilo aldım şu an olduğum suruma bı turku alisamiyrm
Pskolojim yerlerde

[/QUOTE

İstahimda hiç açılma olmadı çok yeme gibi bı durumda olmadı ama gonal f,genetropin ,menepor ve diğerleri bir araya gelince bana tam tamına 6 kilo aldırdı. Belki kilo değil odemdir bilemiyrm.

X