Göz altı,burun kenarları ve yanaklarımda kılcal damarlar belli olmaya başladı..

berzu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2008
52
1
arkadaslar
göz altlarimda,burun kenarlarimda birde hafif yanaklarimda ince kilcal damarlarim belli olmaya basladi,bunun icin ne iyi geliyor ne yapmaliyiz??yardimci olursaniz sevinirim...

at kestanesi yağı sürmelisin kılcal damar çatlamasına çok iyi gelir ama mevsimi değil aktarcılarda bulabilirsin sor yinede ve onun yarın evde hazırlanısınıda veririm evde kendin hazırlarsın yağını

at kestanesi yağı sürmelisin kılcal damar çatlamasına çok iyi gelir ama mevsimi değil aktarcılarda bulabilirsin sor yinede ve onun yarın evde hazırlanısınıda veririm evde kendin hazırlarsın yağını

Yabaz ciddi misin Gel seni bi öpiima.s. Valla süper haber ben de aynı dertten muzdaribim. Doktor yemeğin buharına dahi tutmayacaksın dedi. Sıcak ve soğuktan korumak lazım

Peki bu yağı ne kadar süreyle kullanmalıyız sürdükten sonra ne kadar bekletmeliyiz yani yapmamız gereken başka neler var rica etsem yazar mısın

doktor doğru sölemiş kılcal damar çatlaması olan kişilerde buhar iyi değil bunu sonbahar zamanı bulabilirsiniz ancak taze taze ben yarın dediğim gibi tarifnide veririm parmak uclarına sürerek yüzünüze sürersiniz hafif dokunuslar yapın parmaklarınızla cilt daha cabuk emsin ve yüzünüzde kalsın nekadar süre kullanıcaksınız bilmiomki ben yarın hocama iyicene sorarım geçirmese bile ilerlemesini engelliyordur arkası yarın artık yerimseniben

yüzünden silmicen yağı kalcak keske yardım etsemde bende çok sevinirim

cevabin icin cok tesekkür ederim canim
at kestanesini duymustun ama hic arastirip bakmadim.mutlaka izine gittigimde alip denicem.sen daha ayrintili anlatirsan sevinirim canim.cevabini bekliyoruz.sen kullandinmi peki?

az önce arastirip bi kac faydali bilgiler okudum,sizlerlede paylasmak istedim

At Kestanesi Yağı Doğal Kırışıklık Giderici
AT KESTANESI YAĞI DOĞAL KIRIŞIKLIK GIDERICI

'Atkestanesi' kırışık giderici kremlerde ana etken madde, Kırışık giderici kreminizi kendiniz yapın. Atkestanesi cilt bakımında mucize gibi etkileriyle tam bir şifa kaynağı olarak görülüyor. Atkestanesi ile yapılan krem ve yağlar birçok cilt sorununa kesin çözüm getiriyor.

Yaz aylarında pembe ve beyaz çiçekleriyle yol kenarlarını süsleyen atkestanesi ağaçlarından, sonbaharda yollara iri iri taneler dökülür.

Özellikle kadınların daha genç görünmek için ilgi gösterdiği kırışık giderici kremlerde ana etken madde olarak atkestanesi kullanılıyor. Ciltteki genişlemiş gözenekleri kapatıyor, yüzdeki kırmızı görünen kılcal damarları yok ediyor. Bu özellikler atkestanesinin damar büzücü oluşundan kaynaklanıyor.

Günümüzde birçok botox etkisi yapan krem, vücut bakım ürünü ve sıkıştırıcılarda atkestanesi bulunuyor. Romatizmal ağrılar, kas ağrıları, saç dökülmesi, yüzdeki güneş lekeleri, damar ağrıları ve göğüslerin toparlanmasında son derece etkili olan atkestanesi, hemoroit tedavisinde kullanılır; bacaklardaki variste dolaşımı düzenler, ağrıları dindirir, gevşemiş boyun derisini sıkıştırır.

Evde atkestanesi yağı yapmak için sonbaharda olgunlaşan tohumlar kabuğundan çıkarılıp rendelenir. Bir kavanozun üçte biri atkestanesi ile doldurulur, geri kalanına saf sızma zeytinyağı konulur ve kızgın güneşte 45 gün bekletilir. Her akşam çalkalanır. Daha sonra süzülür, bir cam şişeye doldurulup serin yerde saklanır. İhtiyaç hissedilen her durumda şikayet edilen tüm vücut bölgelerinde bu yağ rahatlıkla kullanılabilir. Göz çevresi kırışıkları, kılcal damar çatlamaları ve gevşemiş boyun derisinin düzeltilmesi için her akşam yatmadan birkaç damla yağ ile yüze ve boyuna masaj yapmak faydalıdır.

Vücuttaki deri çatlaklarına ve varislere aynı şekilde muntazam olarak kullanıldığı zaman şikâyetler ortadan kalkacaktır. At kestanesinden losyon hazırlamak için ise 4-5 tane atkestanesini rendeleyin. 2 tane atkestanesi yaprağı ile birlikte 2 su bardağı suyun içinde bir taşım kaynatın. 15–20 dakika demlendirin, soğuduktan sonra süzün. Hazırlanan losyon, ödem yapmış ayak ve bacaklarda, ağrıyan eklemlerde rahatlıkla kullanılabilir.

(Alıntıdır.)

hayır benim cildimde kılcal damar çatlaması yok ama suan cilt bakımı lazer gibi bir eğitim alıyorum hocamız bize öneriyor kursta bu sorunu yasayan arkadaşlarımız var bu sekilde öğrendim hocamın tavsiyesi bugün görüsemedim ama tarifi yukarıda verdiğin gibi doğru :)

evde yukarıda yazılan tarif seklinde ama ben tam tarifini alıcam size bugün yanına gidemedim hocamın yarın kısmetse gidicem insallah size muhakkak yazarım

merhaba arkadaşlar aynı dertten bende muzdaripim malesef yüzümde bariz görünen kılcal damarlarım var internetten çok araştırdım bende önce sizin gibi at kestanesini buldum daha sonra kara üzüm çekirdeği yağını buldum.devamlı gittiğim bir aktar var sordum at kestanesi yağı var mı diye var dedi ama ben sana üzüm çekirdeği yağını öneriyorum dedi kullanan ve memnun kalan müşterilerim var dedi bende aldım henüz birkaç gün oldu kullanalı ama bu tür yağlar biraz istikrar gerektiriyor en az 2 ay kullanmadan sonuç alacağımı zannetmiyorum ama hırslıyım denicem çünkü başka çarem yok lazer diyor doktorlar ama ekonomik zorluklar izin vermiyor buna malesef. bugünde başka bir aktara tekrar sordum bu konuyu evet üzüm çekirdeği iyi gelir dedi yalnız kızlar alacaklar için tavsiyem bu tarz yağlar göz çevresinde küçük beyaz yağ butoncukları yapıyormuş aktardaki bayanada sordum evet doğru dedi ama bu her türlü yağ için geçerli değil esansiyel yağlar yapıyormuş bu yağ butonlarını üzüm çekirdeğide biraz olgun bir yağ yapabilir dedi dikkat et göz çevrene dedi ayrıca buğday özlü bir kremde kullanabilirsin kılcal damarların için dedi ben önce üzüm çekirdeği yağını denicem sevgiyle kalın.

Aynı sorun bendede var.Bunu böyle kendimiz mi yapmamız gerekiyor.Aktarlardan hazır at kestanesi yağı alsak olmazmı.Yaz da geliyo.Sıcakta daha fazla oluyo.Verdiğin bilgiler için teşekkürler canım.

kızlar bu yağları deneyip memnun kalanınız varmı bende alıcam ama ben bacaklarımdaki kılcal damarlar için düşünüyorum faydası olurmu acaba?

ya şu sitede en uyuz oldugum şey şu.
birileri bişiler dio yazıp gidio denedikleri zaman geri dönüp sonucu paylaşmıyorlar veya o şeyı uygulamıyorlar.
at kestanesi diyip gitmiş bayanlar. işe yarıyormu yaramıyormu anlayamadım :eek:lmaz:

evet arkadaşlar aynı sorundan bende muzdaribim ama ben öyle uzun zaman uğraşamam lazerede güvenemiyorum bunlar aileden gelen problemlermiş yani ırsi.öyle kesin çözümü olan varsa sonuç alan LÜTFEN aşamaları belirtirse çok sevinirim benimde yüzümde var

Benim annem at kestanesi yağını kullanıyor ve iyi de geliyor gerçekten=) at kestanesi aldık hatta geçen.Rendeleyecekti onları.bikaç gün bekletiyor,hazır olunca sürüyor ama formülü var tabi.Ben bilmiyorum:/

X