yenidoğan sarılığı

E

EU1

Ziyaretçi
kızlar bebeğime 3.gününde sarılık testı yaptırdık..bilurbin düzeyi 13 çıktı..doktor fototerapi dedi..bende doçentt bir akrabamız var çocuk doktoru..ona sordum..13te hastaneye yatırılmaz her çocuk olur bu kadaer sarılık dedi..hastnede birde mikrop kapabilir diye yatırmadık..3 gün sonra tekrar test yaptırdık 12.5 çıktı..düşmeye başlamıştı..30 günlük oldu bebişim ama gözlerinde ve burnunda sarılık var..ne yapıym bilmiyorum..tekrar test yaptırıymmı?ama bebişin ağlamasına dayanamıyorum kan alınırken..değerin kaç olması gerekiyo acaba..ne diyosunuz kızlar...üff çok canım sıkılıyoo..

bende bebeğime 4. gününde yaptırdım12.9 çıktı doktor yarın tekrar test yapalım dedı kan alcaklar dıye bıraz daha zaman gecsin dedim götürmedım ama geçti sarılığı sık sık emzir atsın sarılığı üzerinden

kızlarrrrrrrrr ne kadar dogrudur bilmem ama all basmaması içinn kırmızı eşarppp sarılık olmaması içinde sarı eşarp örterler 40 gün boryunda bebeğin beşigine ana kucagına yani bebek uyudugunda bunu yüzüne kapatırlar.. eltim yaptı sarı ve kırmızı eşarpp allah izin ederse nisan annesi oda.. bende yaptıracam anneme.....deneyin istersenizzzzzz..... antalyada pek çok köyde kullanıyorlar.

benimde bebeğim sarılık geçirdi.sarılığı fark ettiğimizde 7günlüktü.ve bilirubin değeri 17 çıkmıştı:KK43: (ve en yüksek ve tehlikeli değer 20, 10 ve aşağısı normal )
hast.ye yatırmadık.eşim, fototerapi cihazını kiraladı(çocuk doktorunda varmış çok şükür.bir gece cihazda tuttuk.ertesi gün12ye düştü.en son 7ye düştü.yani toplamda 5kez topuktan kan aldırmış olduk bebeğimden:KK43:( canı yandı ama neyapalım kontrol altınta tutmalıydık. sarılık olan bebekler bol bol idrar yaparak biliruminleri vücutlarından atıyorlar fototerapi cihazındayken ve sonrasında bol bol emzirdim ve serum içirdim damla damla..sabaha kadar uyumadım..Allaha çok şükür ki sarılığı geçti.
size tavsiyem her bebekte olabiliyor.endişelenmeyin kontrollerini aksatmayın.bebeğinizin canı yanacak ama bu kontroller onun sağlığı için..bir de bol bol emzirin,serum ya da kaynamış su verin.
çok geçmiş olsun

canım geçmediyse götür dra derim ne olur olmaz için rahat olur en azından

kızlar bebeğime 3.gününde sarılık testı yaptırdık..bilurbin düzeyi 13 çıktı..doktor fototerapi dedi..bende doçentt bir akrabamız var çocuk doktoru..ona sordum..13te hastaneye yatırılmaz her çocuk olur bu kadaer sarılık dedi..hastnede birde mikrop kapabilir diye yatırmadık..3 gün sonra tekrar test yaptırdık 12.5 çıktı..düşmeye başlamıştı..30 günlük oldu bebişim ama gözlerinde ve burnunda sarılık var..ne yapıym bilmiyorum..tekrar test yaptırıymmı?ama bebişin ağlamasına dayanamıyorum kan alınırken..değerin kaç olması gerekiyo acaba..ne diyosunuz kızlar...üff çok canım sıkılıyoo..

canım benim kızımda 1 haftalıkken sarılıktan dolayı yattı sarılık değerimiz 17,5 di...24 saat çift fototerapi gördü 12 ye düştü taburcu olduk 15 den yukarısı tehlikeli....

canım çok geçmiş olsun benim kızçenin de sarılığı cuma günü 11.3 çıktı. doktoru takibe alalım dedi.bu gün yine doktorundaydık şükür gerilemeye başlamış. sarılık gözde başlayıp yüze ve en son bacaklara iner biterkende bacaklardan yukarı doğru bittiğini fakat yüzün ve gözün zaman aldığını tedirgin olmamamı söyledii.

bebeğim şuan 2 aylık,doğduktan 1 gün sonra kan tahlilinde sarılık 13,5 çıktı.Doktor hastaneye yatıralım dedi,1 gece fototerapi gördü,dört gün gündüz fototerapi gördü yatmadan ve ayrıca 5 gün hap kullandık.En son tahlilde 5,5 çıktı sonuç.Doktor bizi telaşlandırdı,Başka bir doktora gitmedik ve doktor ne dediyse yaptık şuan çok şükür birşey yok.

Geçmiş olsun canım benim oğlumda yattı doğduğundan 2 gün sonra yattı 15 çıkmıştı değer 4 gün yattı düşmek bilmemişti en son gün 12 ye düştü bir ayda zor attı tamamen sarılığı en son gözlerinde bitti ama sarılık bitti oğlum büyümeye başladı günden güne değişiyor şimdi oğlum 2 ay 9 gün oldu doğalı.

saolun kızlar..gözden en son gidiyormuş sarılık...yani 2 aylıkken tamamen gidermiş..12.5 e düşmüştü..yani başka yerinde sarılık yok..kan aldırma diyo o tanıdığımız doktor..2 aya kadar geçer dedi...ya bilmiyorum..düşen sarılık geri çıkarmı ki...yaptırıp yaptırmama konusunda kararsızım

canım sarılık olmaması için 1 tatlı kaşığı günlük serum içiriyoruz.çok şükür sarılık olmuyor çocuklarımız.eltim tüm çevresindeki herkese tavsiye ediyor.sonuçta iyi çok şükür.küçük bir şişe serum alıyoruz 1 hafta veriyoruz.

canım benim bebeğimde de vardı 3üncü haftanın ortalarında gecti bol bol emzirmen gerekiyor özellikle o ilk 3 gün sütündn benimkini hastaneye filan almadılar 2 hafta sonra kontrole götürdüm geciyordu yavaş yavaş

bence sarılık önemsenmeli
ve kontrol edilmeli.bizde değer düşüyor diye gitmedik doktora
sonra 14 günlükken birgün boyunca uyanmadı bebeğim.
hastaneye götürdük değer 15di 1 saat içinde 19 falan oldu.
doktor acilen yatırdı bizi.çünkü beyinde kalıcı hasarlara sebep olabilecek bir hastalık.ve 2,5 ayına kadar çektik biz.
enson gözlerinde kalıyo oda yavaş yavaş geçiyor.
size tavsiyem sağdan soldan duymaşeylerle değil direk doktor ile çözün bu işi.
ilerde vicdan azabı çekmekten çok iyidir bebişten birkaç kez fazla kan alınması.
çok geçmiş olsun.

benim bebeyim 2 yaşında ve cok sağlıklı yeni doğdunda sarılık 29 lara çikmıştı hastaanede hemen
tedaviye aldılar benim de cok canım sıkılıyordu hatta bi ara kanını değiştirmek istediler ama sonra vaz gectiler ve doğdu 4 gün eve geldik 3 gün sonra test yaptık ve 9 düştü.
herşey bitti bol bol emzir bebeğini herşe gecer.
adım:Larisa Ünser yaş35

evet canım haftaya kadar bekliicem geçmezse tekrar baktırıcam..ama bi artış yok sarılıkta şimdilik..ama artmasından enddişeliyim..evde kimseye bişey diyemiyorum ki pimpirikli koydular adımı...kaynanamlara anlatamıyosun..bizde çocuk büyüttük diyorlar..yok bişeyi çocuğun senin tedavi görmen lazım psikolojik olarak diyip duruyorlar...ne yapıcam bilmiyorum

Öncelikle geçmiş olsun değeri düşmeye başlamış.....o yüzdeki sarılık 1-1,5 ay devam ediyor..meraklanmayın arkadaşların dediği gibi bol bol emzirin...Bu tür.sarılık olan çocuklar uzun süreli uyuyabiliyor özellikle geceleri 2 saatte bir kaldırıp emebildiği kadar emdirin.en iyi ilaç enne sütü....bizimde değerlerimiz aşağı yukarı aynı idi 1 gece hastanede kaldık ama sonra danıştığımız doktorlar hiç gerek yok bu değerlerle fototerapiye bebeğin iyileşmesii için annesi ile birlikte olması gerekli dediler.Sağlıklı mutlu günler.(şu anda oğlum 3 yaşında hayli sağlıklı.inşallah sendende yaramazlığı ile başedemiyorum napiim yazıları okuruz)

Ya erken doğum olduğundan sarılık için fototerapi aldık kızım. şimdi 21 günlük yine sarılık yükselmiş. Emzirmen lazım dedi doktor ama uyanmıyo. Nolur ya ne yapmalıyım. 2 saatte bir emzirmeliyim ama gözünü açamıyo uykudan.

benim kız omuzlarından huylanıyo biraz oynadımmı uyanıyodu.onuda hatta bu forumdaki bi arkadaşın sayesinde keşfettim.bide ıslak pamukla yüzünü siliyodum tabi bi yarım saat uğraşıoduk bunlar içinde.

benim oglumda sarilik oldu ve hastane de degerimiz 24 tu :KK14: acil fototerapi ye alindi ve serum verildi 4 saat sonra 18 e dustu
7 saat sonra da 13 e dustu taburcu olduk ama yine yukselecek diye korkuyorm icim hic rahat degil :KK43:

benim bebeyim 2 yaşında ve cok sağlıklı yeni doğdunda sarılık 29 lara çikmıştı hastaanede hemen
tedaviye aldılar benim de cok canım sıkılıyordu hatta bi ara kanını değiştirmek istediler ama sonra vaz gectiler ve doğdu 4 gün eve geldik 3 gün sonra test yaptık ve 9 düştü.
herşey bitti bol bol emzir bebeğini herşe gecer.
adım:Larisa Ünser yaş35

merhaba,
sarılık tedavisi görenlere daha sonra daha ayrıntılı bir işitme testi yapılıyormuş. sizin bebeğiniz Allah a şükür sarılıktan dolayı anladığım kadarıyla bir zarar görmemiş. işitme testinizin sonucu nasıldı. benim bebeğimin de sarılık düzeyi maalesef cok yüksekti hastaneye gittiğimizde

X