epıduralle dogum yapan anneler

keri34

derinin annesi
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2007
1.718
5
epıdural normal dogum yada epıdural sezeryan yapan anneler memnun kaldınızmı.yan etkılerını yasayan varmı aranızda.doktorum banada tavsıye ettı ama korkuyorum cok yaygın olmadıgı ıcın.sız tavsıye edermısınız

epidural anestezi oldukça yaygın canım bende epidural sezeryan oldum ama ben ameliyatta uyudum ameliyathaneden çıkarken uyandım 3-4saat hiç sncı hissetmedim sonra sancılar başladı ağrı kesici iğne yaptılar yatarken hiç acı hissetmedim ama ayağa kalkmakta çok zorlandım yürüyemedim kalkınca tekrar yatmasıda çok zordu 4gün sonra hiçbişeyim kalmadı ama ben hastanedeyken benimle aynı gün sezeryan olan kadınlar çatır çatır yürüyordu hayret etmiştim

amelıyatta nasıl uyudun anlayamadım canım.bolgesel uyusturunca nasıl uyuyabıldın.kımısnde gec yan etkıler oluyormus sıddetlı basagrısı yada bel agrısı gıbı sende oldumu

Ben de öyle bir şey mümkün mü diye düşünüyordum,kesilirken uyanık olamktansa uyumak daha iyidir herhalde.

baş ağrısı falan yaşamadım ameliyatta kendimi biraz kasmışım bana ilaç vermişler ama ilacı bile ne zaman verdiler bilmiyorum serum iğnesinin olduğu yerden vermişler farketmemişim

bende epidural normal dğom isityorum ama eşim korkuyor. aslında bende korkuyorum

X