Doğuma Hazırlık hastane çantası

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Gkcn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2007
1.720
14
hastane çantasını ne zaman hazırlayalım?kaçıncı ayda? bebeğin hastane çıkışında neler olmalı?

hastane çantasını ne zaman hazırlayalım?kaçıncı ayda? bebeğin hastane çıkışında neler olmalı?

valla anneanneme göre 7.aydan itibaren tıkıştıkış olmasada bir hastane çantası bulundurmakta fayda var..
a.s

bence de artık hazır bulundursak iii olur çünkü ne zaman ne olacağı belli olmaz 7.aydan sonra en azından genel ve mutlaka olması gereken şeyleri hazırlasak iii olur kızlar..mesela bebek için hastane çıkışı,kendimiz için iç çamaşırları,gecelik flnn..

Selamlar kızlar 2.bebeğine 28 haftalık hamiş deneyimli bir anne olarak dikkate alırsanız bende size hastane cantası konusunda birkac tavsiyede bulunmak istiyorum...
kendiniz için(her iki dogumda da) gecelik pijamaya nazaran cok cok daha ii oluyor gecelik ve sabahlık takımı olarak alın derim.ben kasımda dogum yapmıştım uzun kollu gecelikte sıcaktan patlamıştım sabahlıgın içine kısa kol ya da kolsuz bir gecelik öneririm.. kanama olacagından 2 takım iç çamaşırı bulundurun,terlik,sac tokası tarak,diş fırcası vs..
bunun yanı sıra özel hastanelerde bicok sey bulunuyor özelde olacaksa cok fazla sey doldurmayın derim cantanıza.. bebek giyim için gerekli olanlarda 10 lu hastane cıkısı ve battaniye yeterli oluyor (ben ilkinde abartmıstım birazda)..yenidogan emzik,biberon ve uni yenidogan ıslak mendili (hem kendiniz hem bebeğiniz için)..şimdilik aklıma gelen, ilk etapta önemli olanlar bunlar normal yatışlarda tabi..7.aydan itibaren cantalarımız kenarda hazır olsun derim bende..
Allah hepimize hayırlı saglıklı dogumlar ve bebişler nasip etsin arkadaşlar..

bana göre de 7. aydan sonra hazırda bulunması gerekli hastane çantasının ama doktorum çantayı erken hazırlamamamı önerdi psikolojk olarak kendimi erken doğuma da hazırlamış olurmuşum.. bilmiyorum ne kadar doğru ben yinede ufak bir çanta hazırda bulundaracağım sanırım

ben çantamı hazırladım bile,dayanamadım napiim! :)))))))))))
24 hafta 5 günlüğüm bu arada. hızlıyım dimi :)

bazı şeyler abartıllı olmuş evet ama olsun işe yarar bazılarıda eksik onlarıda biz halederiz artık :)

bu arada ben de 1 saat önce kalktım hazırladım çantamızı
kendim için:
2 adet gecelik
1 adet sabahlık
terlik
2 tane külot (2 tane daha ekleyeceğim)
1 emzirme sütyeni(1 tane daha koyacağım)
3 çift çorap
2 adet yüz havlusu
1 adet lif
tarak-toka (kırmızı kurdela eklenecek)
ruj- allık-kalem-ayna
şampuan-saç kremi-vucüt şampuanı(bunların hepsi otellerden çarptığım minik şişelerden:)))
diş fırçası-macunu
sabun
kulak pamuğu-normal pamuk
hasta bezi(4 tane koydum ama bazı arkadaşlarımız yetmez demiş sanırım hepsini koycam)
göğüs pedi(10 tane aldım)
kutu mendil-ıslak mendil
meme ucu kremini son anda koycam çünkü kullanıyorum şuan
kirli torbası alcam en yakın zamanda
oda spreyi koydum çantaya
bir de yüz kremi alınacak

bebek için:
4 tek alt(ayaklı şeylerden)
4 body
3 tulum
3 tek üst (yelek gibi oluyor ya)
2 çift çorap
2 önlük
3 şapka
6 ağız bezi
pişik kremi
ıslak mendili
vucüt termometresi
2 adet eldiven
bebek bezi
emzik
biberon
battaniye
Eksik var mı kızlar???

Son düzenleme:
ya hasta bezi dediğiniz ped deil mi?
bilgilendirirseniz sevinirim

yok değil normal büyüklere hani yatan hastalarda kullanılan bezler varya yetişkin bezleri onladan.kullanışlı olyomuş özelllikle doğumdan çıkar çıkmaz ama şöyle bir durum var mesela ben haziranda doğum yapıcam havalar sıcak olack pişik yapmazmı bezler zaten dikişlerde oolacak mikrop kapma riski yokmu?arkadaşım geçen sene haziranda dğum yapmıştı bana yetişkin bezi değil de gazlı bez kullanmamı söyledi ama onuda çok sık değiştirmek lasım dimi ??:uhm::uhm:

kendim için:
2 adet gecelik
1 adet sabahlık
terlik
3 çift çorap
2 adet yüz havlusu
1 adet lif
ruj- allık-kalem-ayna
şampuan-saç kremi-vucüt şampuanı(bunların hepsi otellerden çarptığım minik şişelerden:)))
diş fırçası-macunu
sabun
hasta bezi(4 tane koydum ama bazı arkadaşlarımız yetmez demiş sanırım hepsini koycam)
kutu mendil-ıslak mendil

bebek için:
4 body
3 tulum
2 çift çorap
2 önlük
3 şapka
6 ağız bezi
pişik kremi
ıslak mendili
vucüt termometresi
2 adet eldiven
bebek bezi
emzik
biberon
battaniye
Eksik var mı kızlar???

cnm bebek için biraz abartmışsın sanki ama sezeryan olacaksan normal tabi çünkü normal doğumda o kadar uzun kalınmıyor.ben yalnızca zıbın takım koydum bebişim için geri kalan ihtiyaçları zaten hastane karşılıyor hoş çok kalmayı da düşünmüyorum hastanede normal olursa tabii inşallah...

cnm bebek için biraz abartmışsın sanki ama sezeryan olacaksan normal tabi çünkü normal doğumda o kadar uzun kalınmıyor.ben yalnızca zıbın takım koydum bebişim için geri kalan ihtiyaçları zaten hastane karşılıyor hoş çok kalmayı da düşünmüyorum hastanede normal olursa tabii inşallah...

tatlım bence de abartı ama walla millet gözümü korkuttu benim, 1hastane çıkışı asla
yetmez,bebek çok kusacak falan dediler,ben de koydum napiim:)

dün emzirme sütyeni aldım 2 tane farklı model ve bedenlerde aldım çünkü doğumdan sonra boyutlar ne durumda olacak hiç bir fikrim yok .özellikle 1-2 beden büyük aldım sütle birlikte şişerler sanırım iyice siz aldınızmı,herzaman ki ölçünüzde mi aldınız? bir de gecelik sabahlık takım yazlık gecelikler yeni yeni çıkıyor gerçi ama hastane ortamı sıcak olacaktır penye ve yarım kollu ,önden düğmeli veya emzirime özel modeller var bakalım hala beğenip alamadım gecelik. Bir arkadaşım 3 tane gecelik koy çantana biri doğum anında gözden çıkardığın gecelik ikincisi doğumdan sonra giyebileceğin ve üçüncüsü de herhangi bir ihtimale karşı kirlenebilir düşüncesiyle yedek (kanama vs olunca gerekli oluyormuş üçüncü gerçekten)

kendim için:
2 adet gecelik
1 adet sabahlık
terlik
3 çift çorap
2 adet yüz havlusu
1 adet lif
ruj- allık-kalem-ayna
diş fırçası-macunu
sabun
kutu mendil-ıslak mendil

bebek için:
4 body
3 tulum
2 çift çorap
2 önlük
3 şapka
6 ağız bezi
pişik kremi
ıslak mendili
vucüt termometresi
2 adet eldiven
bebek bezi
emzik
biberon
battaniye
Eksik var mı kızlar???

canım deodorant, parfüm ,fotoğraf mak.,kamera,kamera kaseti ve şarj aletleri aklıma gelen eksikler

canım bebeğin anne kokusunu alabilmesi için ilk etapta parfüm gibi şeyleri tavsiye etmiolar...

X