Bilgi Verirmisiniz Bana

ranam1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
34
0
39
pazartesi doktora gittim.32.haftalık ve bebeğimin kilosu 1.800gr mış.doktor iyi ama meyve suyu ve komposto iç dedi.ne alaka ile söyledi anlamadım onun yanında bişey demedim daha sonra aklıma takıldı niye böyle bişey demiş olabilir sizce.meyve suyunda katkı maddesi falan vardır bide ben pek içmiyodum onun yerine bol bol meyve yiyorum.bu arada bebeğimde doğum pozisyonuna girmiş.herkese hayırlı doğumlar ilginizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

kafana takma canım sulu gıdalar yemeni istemiştir belkide bebeğin suyuyla alakalıdır.

canım benim, bu konuda bir fikrim yok. benim doktorum meyve suyu yerine bol bol meyve tüketmemi söylemişti. Doktorun başka bir konuda sana yardımcı olmak için bunları söylemiş olabilir mi diye geldi aklıma...
bizim de şu an 32. hafta bitmiş durumda 33.haftaya geldik..oğluşum hala ters yarın tekrar gidicem bakalım..ama tabi ki senin gözün aydın canımmm :KK66:)

32.haftayken kaç kiloydu canım bebeğin acaba.çevremdekilerde endişelenme falan diyo belki sütün olsun diye doğuma hazırlık için demiş olabilir diyenler oluyo.kafam karıştı benimde inş.herşey yolundadır

pazartesi doktora gittim.32.haftalık ve bebeğimin kilosu 1.800gr mış.doktor iyi ama meyve suyu ve komposto iç dedi.ne alaka ile söyledi anlamadım onun yanında bişey demedim daha sonra aklıma takıldı niye böyle bişey demiş olabilir sizce.meyve suyunda katkı maddesi falan vardır bide ben pek içmiyodum onun yerine bol bol meyve yiyorum.bu arada bebeğimde doğum pozisyonuna girmiş.herkese hayırlı doğumlar ilginizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Ranamcım bebeğin bu haftalarda ağırlığı 1300-2500 gr arasında olmalıdır..Bu bebekten bebeğe değişir..Doktorun meyve suyu iç dediyse sakın marketlerde satılan hazır meyve sularından alma (çünkü benim doktorum beni bu konuda özellikle uyardı ) Evde kendin portakal falan sıkabilirsin..Belki doktor suyu az tükettiğini düşündüğünden (bazen amnion sıvısı az gelebiliyor doktorlara ) bu yolla sıvı gıda almanı tavsiye etmiştir..Böylece hem vitamin alır hemde sindirim sorunları yaşamazsın diye düşünmüştür.. Ama böyle şeyler kafana takıldığında hiç düşünmeden doktoruna sorman en iyisi..Sonuçta her şeyi bilemeyebiliyoruz ve sormak ayıp değil..Böylece sonradan kuruntu yapmana da gerek kalmaz..Günde 2 litre suyunu da eksik etmemelisin..Merak etme bebişinin kilo sorunu olsa doktorun mutlaka sana söylerdi..

canım kafaya takma önemli bişiy değildir sadece tavsiye vermiştir bence
diğer gittiğndede sor canım

önemli birşey değildir canım...düşünme bence...marketlerdeki meyvesularını cok sağlıklı bulmuyorum...meyve suyunu kendin sıkabilirsin ....bebişinin kilosu bu aylarda normal..dönmüşte maşallah..:nazar: güzelşeyler düşün:)

günde yaklaşık 2 litre su kesin içiyorum işyerinde yanımda pet şişe var su içmeyi ihmal etmedim hiç.bende hazır meyve sularını sağlıklı bulmuyorum.komposto içiyorum bol bol meyve yiyorum.ilginiz için teşekkür ederim.

X