üçlü test sonuçlarım?????????

brn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2007
230
2
dün etst sonuçlarımı aldım: TR21:1/369 TR18:1/10000 YAŞ RİSKİ 1/723 NÖRAL TÜP DEFEKTİ RİSK YOK.TR21 İÇİN AMNİYOSENTEZ ÖNERİLDİ DİYE ÇOK ÜZÜLDÜM.DİĞER ARKADAŞLARDA SONUÇLARINI YAZMIŞLAR OKUDUM AMA İNSANI TEDİRGİN EDİYOR BENDE AÇIKCASI RİSK ALMAK İSTEMİYORUM YAPTIRMAK İSTEMİYORUM YARIN BAŞKA BİR LAB.DA YENİDEN TEST YAPTIRCAM SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ FİKİRLERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.LÜTFEN?:uhm: tekiçimi rahatlatan şu ana kadarki ultrason ölçümlerinde yada ense kalınlığı normal dendi.ama ya bu test :uhm:

dün etst sonuçlarımı aldım: TR21:1/369 TR18:1/10000 YAŞ RİSKİ 1/723 NÖRAL TÜP DEFEKTİ RİSK YOK.TR21 İÇİN AMNİYOSENTEZ ÖNERİLDİ DİYE ÇOK ÜZÜLDÜM.DİĞER ARKADAŞLARDA SONUÇLARINI YAZMIŞLAR OKUDUM AMA İNSANI TEDİRGİN EDİYOR BENDE AÇIKCASI RİSK ALMAK İSTEMİYORUM YAPTIRMAK İSTEMİYORUM YARIN BAŞKA BİR LAB.DA YENİDEN TEST YAPTIRCAM SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ FİKİRLERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.LÜTFEN?:uhm: tekiçimi rahatlatan şu ana kadarki ultrason ölçümlerinde yada ense kalınlığı normal dendi.ama ya bu test :uhm:

demek sanada amniyosentez önerdiler... bende dün aldım sonuçlarımı benimde riskli çıktı senağlamasenağlama. ikili taramamda riskliydi zaten... kafayı yemek üzereyim. doktorun dediği sonuçların gayet iyi ama estriol seviyen yüksek dedi... ona göre bebeğin sakat olabilir dedi. amniyosentez yap dediler... bende senin gibi başka bi lab.da tekrar yaptırmayı düşündüm ama içimde şüphe kalıcaktı hep. o yüzden amniyosentez yaptırmaya karar verdim :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

kalachakra canım benim çok üzüldüm Allah yardımcın olsun canım benimya üzülme dicem ama elde değil biliyorum ne diyebilirimki İnşallah herşey yoluna girer

kalachakra canım benim çok üzüldüm Allah yardımcın olsun canım benimya üzülme dicem ama elde değil biliyorum ne diyebilirimki İnşallah herşey yoluna girer

saolasın canım... biraz biraz kendime geliyorum artık. dünden beri çok ağladım... Ağlamaktan başka elimden gelen bişey yok. Çaresiz kalmak ne kötü bişeymiş Allah kimseyi çaresiz bırakmadın senağlama

saolasın canım... biraz biraz kendime geliyorum artık. dünden beri çok ağladım... Ağlamaktan başka elimden gelen bişey yok. Çaresiz kalmak ne kötü bişeymiş Allah kimseyi çaresiz bırakmadın senağlama

ah canımm inşallah amniyosentez de içini rahatlatacak sonuçlar alırsın. kıyamam sana. umarım herşey yolundadır.

kalachakra düzen lab.da tavsiye üzerine tekraryaptırdım böylece amniyosentezden de vazgeçtim riskli grupda olmadığı dendi gerçi ALLAH bilir .ben amniyosentez yaptırmayacağım .Hayırlısı olsun üzülmemeye çalış güzel sonuçlarını paylaşman dileğimle...

selam kızlar;
canım hıcbırınız canınızı sıkmayın.banada onerdı? hatta daum sendromlu dogabılır dedı.16.hafta da yenıden yaptırdım testı.degerler yıne ıstedıgı gıbı cıkmadı.daha neler neler.en sonunda amnıyosentez yapalım dedı.ama tehlıkelerı vardı.ve sonuclar 2 3haftada bellı oluyordu.esımın bı arkadasınında basına geldı.amnıyosentez den ertesı gun dusuk yaptı.2hafta sonra saglam erkek bebek denıldı.
neyse ben butun tanıdıklarıma doktorlara hatta amerıkadakı arkadaslarıma faks cektım.oradakı doktorlarda hepsı normal dedı.
para ıcın ınsanlar neler yapıyor.malıyetını once goze alıyosun saglık ıcın.ama bu somuru resmen.
500ytl amnıyosentez sıvısı ıcın
250ytl labaratuvarda tahlıl
parayla olculmez stresınız.
sonuc saglıklı sapasaglam akıllı dunyalar tatlısı 8aylık bebegım var.ve ben 4,5ay kımselelere soyleyemedım hamılelıgımı.aılelere dahıl.baskı yapacakalr sakat cocuk dogurulurmu dıye.ama ben kararlıydım bu bebegı ıstedım.rabbım bana hayırlısını nasıp edecek dıye.nıtekımde oyle oldu.saglıklı verdıgını kabul ettım sakatı ıstemem oldururum aldırırım nasıl derdım?
bılıyorum zor bı durum ama;sakın olun hıcbısey cıkamyacak.bunları bılen kımse yoktu.sızınle paylastım.cunku anlayabılıyorum.tadını cıkarın ve asla tek doktorla kalmayın.paralı oldugunuzu hıssettıklerı an somuruyorlar.boyle kutsal bır meslegı kullananlara soyleyecek bır sozum yok.ALLAHa havale edıyorum oylelerını.
bırde sıgara kullanıyorsanız bırakın.tahlıllerde etkısı oluyor.hepınıze gecmıs olsun canlarım

Son düzenleme:
canım benim bence hiç kafana takma eminim bebeğin çok sağlıklıdır kendini üzme unutmaki sen üzüldüğünde bu bebiişinide etkiliyor. Allah çok büyük hayırlısıyla bebeğini sağlıklı bi şekilde kucağına alırsın tatlım........

merhaba arkadaslar,ben üclü testimi yaptirdim gecen hafta dr.um aradi,neticenin kötü oldugunu,cocugumun down syndrom olma imkaninin yüksek oldugunu acikladi 29.12ta karnimdan su alinacak insallah temiz cikar:KK43:

inşallah hepimiz sağlıklı bebişlere kavuşuruz.çoğu kişi boştan yere sıkıntı yaşıyo.üzülmemek lazım.

Arkadaslar risk ufakda olsa aminosentezi yaptirin derim benimde basima geldi.2 li iyi dedi 3 lude risk cikdi. 3 lu testi tekrar yaptirsam bu sefer sonuc iyide ciksa gene ikilemde kalmakdan sa aminosentezi yaptirmaya kara verdim.tabii bu benim kararim di.

evet kara vermek gercekden zor artilari ve eksileri var tabiiki. ben doc.dr secdim bu islem icin.aminosentezin en kotu sonucu yani dusuk cok erken haftalarda yapilan testler icin olabilirmis.ben tam 16 haftanin icinde yaptirmisdim.
umarim Allah in izni ile herkesin bebisi saglikli olur.
:1hug:a.s.

Arkadaşlar;
özel hastaneler sonuçta ticari kurumlar,bu yüzden mümkün olduğunca insanı şüpheye yönlendiriyorlar.Benim test sonuçlarım normal fakat 35,5 yaşında olduğumdan yaş riskim ile down riskim neredeyse eşit çıkıyor,Dr sürekli kara senin diyor ama konuşmalarıyla beni amniyosenteze yönlendirmeye çalışıyor,görüyorum.Oysa test sonuçlarımı Haseki'den birkaç doçente gösterdim,hepsi normal dedi,amniyosentez uzmanı şimdiye kadar bu sonuçlarla kimseye yapmadık neden istediğinizi de anlamadım dedi.
Öte yandan da şunu eklemek isterim,şayet yaptırmam gerekiyor olsaydı riski göze alır yaptırırdım,düşük yaparsam tekrar hamile kalabilirim fakat çocuğum downlı olusa hem benim hem de onun hayatı mahvolur.İleriye dönük bu kadar ciddi sonuçları olan bir durumda insanların biraz daha aklı başında karar vermesi gerek bence.

X