Eşlerinizi Çoçuk yapmaya nasıl ikna ettiniz?

derooo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2007
57
0
43
Arkadaşlar merhaba ,

Ben 2,5 yıllık evliyim , anne olmayı çok istiyorum fakat eşim bebek istemiyor , siz eşlerinizi nasıl ikna ettiniz? ben hamile kalmayı nasıl başarabilirim? onu buna nasıl ikna ederim , fikirlerinizi paylaşın lütfen???

Merhaba Derooo.ben Yedi Senelik Evliyim Hep Bir çoçuğumuz Olsun Istedim Ben Ama Eşim Biraz Daha Biraz Daha Bekleyelim Derken Yaş 35 Oldu Canim Geç Kaldik.benim Eşimin Geciktirme Sebebleri Bebeğe Maddi Açidan çok Iyi Bakabilmek Ve Gelecek Sağlamak Diğer Sebebse Keyfine çok Düşkün Olmasi.ama Hayat öyle Bir şekilde Bunu çikardiki Karşimiza Geçen Yil Sonu Bir Kist Oluştu Bende şimdi Bir An önce Bebek Yapmamiz Gerekiyor.çok Konuştuk Hala Pek Niyeti Yok Bebek Için.ama Sadece Ben Istiyorum Diye Istiyor.daha 27 Yaşindasin Ama Benden Tavsiye 30 Yaşini Geçirme Bebek Için.

ahhh canım benim yaaaaaa... önce bilmek lazım niye istemiyo çocuk ona göre zayıf noktasını yakalamak lazım......

bana sorarsan iknaya gerek kalmadı..eşim benden çok meraklı baba olmaya...nişanlıyken söz verdik birbirimize 4-5 ay koruncaz diye....nerde?????? 1 hafta sonra boşverdik......o gün bugündür 5 ay oldu çalışıyoz....kısmet artık ne zaman......

senin gibi bir arkadaşım daha var..28 yaşında onunda eşi nuh diyo peygamber demiyo bide kendisi korunuyo..işi sağlama aldı anlıycağın...bizde her görüştüğümüzde bebek konusunu açıyoruz bilerek...lafı hep değiştirmeye çalışıyor..ama sürekli konu bu...değişik yönünden anlatıyoruz...şuan yumuşadı bile..arkadaşıma yazın çalışalım bizde demiş. inanamadık.....sende arkadaşlarından yardım isteyebilirsin canım....

eşim beni inka etti desem daha doğru olacak...evlendik hemen çocuk istemeue başladı..bende biraz
zaman geçsin gezelim tozalım dedim..1 sene zamanın var ondan sonra çocuk istiyorum dedi ben..
1 sene sonra tam evlilik yıldönümümüzde süren doldu dedi ve 1 kaç ay sonra hamile kaldım...
iyikide kalmışım allah şükür dünya tatlısı bi kızım oldu..hayatımızın akışı değişti önceliklerimiz değişti..
iyiki yapmışım diyorum...

erkeği ikna etmek daha zor sanki..herşey ellerinde olduğu için...
ama çocuğu olanlarda görüşün derim ben etkili olabilir...

benımde ıkna etmek gibi bir çabam olmadı çok istiyor çünkü anlaşmıştık 1 sene dolunca bırakcaktık korunmayı o bani caydırdı 10 aydır uğraşıyoruz ama taktırı ılahı olmuyor.
bır arkadaşım vardı eşi hiç istemıyordu ama bıgün kendısı gelip çocuk istedğini söylemiş galiba bıraz zamana ihtiyaçları oluyo babalık için sen etrafında bebek falan varsa onlara gidin vakıt geçirin falan belkı işe yarar arkadaşımın eşi öyle özenmişti.

çok doğru erkek korununca işler daha da zor oluyor , çünkü herşey onların elinde :KK43:( benim eşimde o kadar dikkatli ki , ödü kopuyor birşey olacak diye
benim bütün arkadaşlarımın bebeği oldu ya da hamile kaldılar , hepsini örnek veriyorum ama konuyu değiştiriyor
istememe sebebi biraz maddi , biraz manevi ama , bunun bencillik olduğunu bana da haksızlık olduğunu düşünüyorum
çünkü yaşım ilerliyor , hem anne olmak her kadının hakkı , bunu elimden alıyor , inanın her gece rüyamda ya bebek görüyorum , ya hamile kadın :KK43:(
bazen öyle şeyler geliyor ki aklıma , bayıltayım şunu falan gibi :)))

valla benım akrabam dr a gitmişti düzensiz kanamaları vardı kendı 35 yaşında hastalığının geçmesi için çocuk yapmamız lazım,hem zaten gebelık şansım çok az olmaz korkma falan demiş kocasına o da ikna olmuş 2.çocuğu hiç istemiyordu ama öyle ikna olmuş :))

valla benım akrabam dr a gitmişti düzensiz kanamaları vardı kendı 35 yaşında hastalığının geçmesi için çocuk yapmamız lazım,hem zaten gebelık şansım çok az olmaz korkma falan demiş kocasına o da ikna olmuş 2.çocuğu hiç istemiyordu ama öyle ikna olmuş :))

onu denedim ama eşim de benimle geldiği için sonuç hüsran :KK43:(

Benimkide Istemiyordu Ağladim Sizladim Yok Ikna Olmadi Ama Pes Etmedim Her Seferinde Söledim Sinirlendi Kizdi... Sonra Beni Yalvarmalarima Dayanamadi şimdi O Benden çok Istiyor Belime Yastik Koymalar Ayaklarimi Tutmalar... Istediklerimi Yapmalar... Harika Bişey Ama Bence Zamani Var ... Tattli Tatli Anlat.. çokm üstüne Gidince Kiziyorlar Yav :)

Merhaba Derooo.ben Yedi Senelik Evliyim Hep Bir çoçuğumuz Olsun Istedim Ben Ama Eşim Biraz Daha Biraz Daha Bekleyelim Derken Yaş 35 Oldu Canim Geç Kaldik.benim Eşimin Geciktirme Sebebleri Bebeğe Maddi Açidan çok Iyi Bakabilmek Ve Gelecek Sağlamak Diğer Sebebse Keyfine çok Düşkün Olmasi.ama Hayat öyle Bir şekilde Bunu çikardiki Karşimiza Geçen Yil Sonu Bir Kist Oluştu Bende şimdi Bir An önce Bebek Yapmamiz Gerekiyor.çok Konuştuk Hala Pek Niyeti Yok Bebek Için.ama Sadece Ben Istiyorum Diye Istiyor.daha 27 Yaşindasin Ama Benden Tavsiye 30 Yaşini Geçirme Bebek Için.

seni sabrından dolayı tebrik ediyorum , ben bebek konusunu açınca tartışma çıkıyor , bende çok zorlamıyorum sinirlerimiz gerilmesin diye , sen bu süre boyunca hiç mi konuşmadın eşinle ?

erkekler biraz daha mantıklı yaklaşıyolar bu işe biz çok duygusalız benim eşimde 1 sene sonra diyordu 4 yıllık evliyiz önceden ben istemedim hemen hamile kalamyacağımı bu işin okadar basit olmadığını anlattım hem nekadar ertelersek sürekli sorunlar çıkıyo ve hiçbi zaman işte zamanı diyemiyoruz birde benim adetim hem sorunluydu doktorun söylediklerini onada anlatınca ikna oldu tabi çevremizde bebeği olan arkadaşlarımızla görüşünce heveslendi şimdi benden çok sabırsız

seni sabrından dolayı tebrik ediyorum , ben bebek konusunu açınca tartışma çıkıyor , bende çok zorlamıyorum sinirlerimiz gerilmesin diye , sen bu süre boyunca hiç mi konuşmadın eşinle ?

konuştum canım konuşmazmıyım hiç.sürekli her yıl sonuna yada yılbaşına erteledi söz verdi o zaman gelince yaparız diye.hep zamanı gelince biraz daha bekleyelim şu olsun bu olsun.bu kistle karşılaşmasam hala niyeti yoktu.ama bak benim eşimin söylediklerinden örnek vereyim sana.benimle mutlu olduğunu çoçuk olunca bu mutluluğun bozulmasından korktuğunu söylüyor hep ya hamilelikde bana yada bebeğe bişey olursa diye söylüyor sonra ona nasıl güzel bir gelecek sağlarım diyor.bu bazı düşünceleri.sende eşinin istememe nedenlerini öğren önce.benim eşimde bu konu açıldımı hep yüzü bozulur ifadesi değişirdi ilk zamanlar.bu konuşmayı onun sevdiği ortamı hazırla ve ondan sonra aç.öğren bakalım neden istemiyor.sonra nedenine göre tekrar düşünürsün.şunuda söyleyeyim çoğu arkadaş çoçuklu ortama gir onlarla görüşün falan yazmış ama bu benim eşimde hep ters etki yaptı.

o beni ikna etti.benim pek niyetim yoktu ama eşim isteyince bir de arkadaşlarımın hep bebeği olunca ikna oldum işte.yaş da geçmesin istedik.

Bence ne söyleseniz boş... İstemeyen adam konuşmayla ikna olmaz.

Ben diyorumki önce onun korunmasını bişekilde elinden al. Ayy canım acıyo falan filan deee. Korunma şeklinizi değiştir. Sonra kendin ilaca başlıyomuş gibi yap bi müddet sonrada ona çaktırmadan bırakırsın ilaç içmeyi :))) Biraz sinsice ama o da bencillik yapıyo sonuçta.

Ablamın bir arkadaşınında eşi istemiyordu bu yöntemle hamile kaldı.

Bide bizleri örnek göster istersen.
Başta istemeyip sonrada çocuğu olmayanları.. senağlama

bende 7 aylık evliyim başta ben erteledim...hep korundum şimdi ben istiyorum eşim istemiyor bikaç ay daha devam et diyor korunmaya..birkaç haftadır doktora gidiyorum akıntı şikayetindne dolayı...bak dedim yumurtalıklara bulaşma ihtimali varmış yaşımda ilerliyor bırakayım dedim korunmayı devam et diyor..önce sen istemiyordun şimdi ben istemiyorum diyor nispet yaparcasına neyse bu ayda korunayımda ilerleyen zamanda bakıcaz artık bi yoluna.....

BENCE ÇOK KONUŞMAK, DURUMU DAHA DA ZORLAŞTIRIYOR.
VE BENCE BÜYÜSÜ KALMIYOR.

BiZDE EVLENDİĞİMiZDE ÇOCUK iSTEMİYORDUK.( Kredi borcumuz vardı )
DAHA SONRA KORUNUYORKEN, HAMİLE KALDIM ve ZORUNLU SAĞLIK SEBEPLERİNDEN KÜRTAJ OLDUM.
O ANDAN SONRA HİÇ ÇOCUK İSTEMEYEN BEN DELİ GİBİ ÇOCUK İSTEMEYE BAŞLADIM.
SÜREKLİ GÜNDEME GETİRDİM, BİRGÜN EŞİM BANA SEN ÇOK İSTİYORSAN TAMAM...
AMA BEN ŞU ANDA HAZIR DEĞiLİM DEDİ.
O AN DANK ETTİ BENDE BİRŞEYLER, BENİM EŞİM HİÇMİ ÇOCUK SEVMİYORDU.
HAYIR SEVİYORDU...
DEMEKKİ ONUNDA HAYALLERİ VARDI, HEM ONA SAYGI DUYMALI HEMDE İKİMİZİN İÇİNDE
TAMAM DENEN ZAMANI BEKLEMELİYİDİM.
HAMİLELİK ÇOK ÖZEL, İKİ TARAFTA İSTEDİĞİ ANDA O MUTLULUĞU PAYLAŞAMAK BAMBAŞKA...
DÜŞÜNÜN HAMİLESİNİZ, EŞİNİZDE SİZİN ZORUNUZLA BIRAKTI KORUNMAYI.
BU DURUMDA O MUTLU HABERİ VERMENİN BİLE HEYECANI OLMAZ.

SONRASINDA ( 9 ay kadar ) EŞİMDE BABA OLMAK İSTEDİ ve BEN O AY HAMİLE KALDIM.
MAALESEF O BEBEĞİMİ KAYBETTİM.
3 AY KORUNDUK, SONRASINDA YİNE HAMİLEYİM ( Şükürler olsun )
BU ARADA KARŞIMDA BABA OLMAYA HAZIR OLGUN, DÜŞÜNCELİ ve ÖZVERİLİ BİR ADAM VARDI.
EŞLERİMİZİ NASIL İKNA EDECEĞİMİZDEN ÇOK,
HAMİLELİKTE ve SONRASINDA NASIL BİR AİLE OLMAK İSTİYORUZ BU ÖNEMLİ.
GERÇEKTEN TEK TARAFIN İSTEMESİYLE, HERŞEYİN TADI YARIM YAŞANIR.

ALLAH SENİN ve İSTEYEN TÜM ARKADAŞLARIMIN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN.

babalık için kendisini hazır hissetmiyo olabilir.ama sen ona babalığn güzel yanlarını göster .nebileyim youtube girip bebeklerin komik vidtolarını falan seyrettir.eninde sonunda kabül edecektir..İİNŞALLAH tez zamanda bebişine kavuşursun.a.s.

benim ikna etmeme gerek yok,esim evlendigimiz gun bana 3 tane 2 erkek bir kiz cocuk istiyorum dedi biz de hic korunmadik.bir dusuk yaptim simdi yeni bebege hazirlaniyoruz

Biz de yeni evlendigimizde istemedik, aslinda ikimiz de cok severiz cocuklari. Ama o doktora yapiyordu, ben yuksek lisans, hem ogrenci, hem anne baba olmak cok zor olacakti. Ama keske ertelemeseymisiz. Cunku 1,5 yildir olmuyor.Biz onu istemedik diye o da bizi istemiyor sanirim:KK43: Esini umarim ikna edersin. Yoksa ilerde insan bosa gecen gunler icin pisman olabiliyor..

X