Saç Uzatma Yöntemleri Saçinizi Uzatmak için Zeytin Yagi Ve Yumurta Aki Karisimi

Yaptım bunu bu akşam, birkaç saat önce kadar kızlar.

Benim malzemelerim şöyleydi..

* 1 çay bardağı saf zeytinyağı,

* 1 adet sarı yumurta (yumurta sarısı değil-kabuk rengi)

* 1 çay kaşığı iyi bal

* 1 kapak tatlı bademyağı

$badem-yagi-ile-cilt-bakimi.jpg $bal.jpg $yumurta.jpg $zeytin2.jpg

Tarifim:

İlk önce zeytinyağın tamamını cezveye döküp 1 dakika kadar ateşte tuttum, yani ılık olması yeterli.. :KK34:

Yumurtayı akının %25i, sarısının tamamı gelecek sekilde ufak bir kaseye koydum,
Zeytin yağı, badem yağını da aynı kaseye koyup bir dakika kadar çırpar gibi karıştırdım çatalla.

Ardından balı ekledim, bir dakika kadar karıştırdım.

Karışım gözüme çok gibi, sanki akıp gidecekmiş gibi geldi ama saça yedirirken tuhaf bir şekilde yapış yapış, biraz sert kremsi bir hale geldi, kazık gibi yapmasın şimdi saçı diye şüpheler içinde zorla parmak uclarımı saclarımın arasına sokmayı basararak güzelce masaj yaptım 2 dakika kadar diplerime. :18:

Saçımı strechleyip, üzerine sıcak havlu sardım banyodan cıkar gibi. (sıcak havlu dediysem kaynar sularla haslamadım, sobanın önünde tuttup bir süre ısınınca da sardım.)

Tam 1 saat beklettikten sonra gidip kendimi haşlamayacak kadar ama ılık da denmeyecek sıcak bir suyla avuç dolusu şampuanla tek seferde köpürterek masaj yaparak güzelce duruladım.

SONUÇ: :KK9:

Tek sefer yapmama rağmen saçlarımın dolgunluğu iki belki üç katına çıktı ve sanki saçlarım altın tozunu batırılmış da güneşte parlıyor, narsist gibi okşayıp duruyorum yumuşaklığna hayran kaldım.. :KK52::KK52: :nazar:

En az ayda 2 kez bu bakımı uygulamayı düşünüyorum, uzatsın ya da uzatmasın, avuç avuç parislere, ingilterelere para döktüm, böyle bir bakım görmedim ben.. :KK54: :KK9:

Yapmadım.Yapamadım daha doğrusu.
Yumurta akının içine ısıtılmış zeytinyağı&badem yağı ikilisini koydugum anda yumurta pişerek beni hayal kırıklığına uğrattı. =)
Halbuki fazla da koymamıştım yumurta akını.
En iyisimi sinameki kürü. =)

Canımm süpersin çok teşekkürler bilgi için.
Bende gidip yapmayı düşünüyorum bu bakımı.

Rica ederim tatlım, ya sinameki kürü baş tacımız zatenn..:KK9:

Ama ayda bir dolgunluğu en azından yumuşaklığı ya da parlaklığı için öylesine yapacağım bir bakım bu. Ayda bir sefer de olsa zararı olmaz , yararı olur diye düşünüyorum.. :KK54:

Yapmadım.Yapamadım daha doğrusu.
Yumurta akının içine ısıtılmış zeytinyağı&badem yağı ikilisini koydugum anda yumurta pişerek beni hayal kırıklığına uğrattı. =)
Halbuki fazla da koymamıştım yumurta akını.
En iyisimi sinameki kürü. =)

Ama o yumurta akından değil canım benim, :KK53: zeytinyağını cok ısıtmıssın, bence bir kez daha dene, cezveye koyduğun zeytinyağının icine işaret parmağını sok, bir iki derece daha ilk döktüğün halinden ılık olsa yeterli, yani 3o saniye falan tut sen sanırım harlı ateste yaptın, ben kısık ateste uygulamıstım :KK34:

Ama o yumurta akından değil canım benim, :KK53: zeytinyağını cok ısıtmıssın, bence bir kez daha dene, cezveye koyduğun zeytinyağının icine işaret parmağını sok, bir iki derece daha ilk döktüğün halinden ılık olsa yeterli, yani 3o saniye falan tut sen sanırım harlı ateste yaptın, ben kısık ateste uygulamıstım :KK34:

Yumurta akından değil mi "zeytın yagi ve yumurta akını karıştırıp..." boyle yazıyor ilk sayfada ama.Bende yumurta akı denildiği için öyle yaptım ama sonuç kötü oldu =) Yumurtanın sarısıyla yapıyoruz yanii? Zeytinyağını da 2 dk kadar kısıkk ateşte ısıtmıştım çok sıcak olmamıştı =)

Yumurta akından değil mi "zeytın yagi ve yumurta akını karıştırıp..." boyle yazıyor ilk sayfada ama.Bende yumurta akı denildiği için öyle yaptım ama sonuç kötü oldu =) Yumurtanın sarısıyla yapıyoruz yanii? Zeytinyağını da 2 dk kadar kısıkk ateşte ısıtmıştım çok sıcak olmamıştı =)

Yok canım ben akının % 25 ini koydum yani bir kac damla gelse beyazından yeter, geri kalan sarısını koysaydın, zeytinyağına da iki dakika cok ayırmıssın ben hemen bir dakika tuttum, sıcak değil ılık bile olmıcak böyle 1-2 derece oynaması yeterli sıcaklığının..

Böylece pişmez yumurtan, balını de ekle sür sacına, yumusacık oluyor.. :KK16:

Yok canım ben akının % 25 ini koydum yani bir kac damla gelse beyazından yeter, geri kalan sarısını koysaydın, zeytinyağına da iki dakika cok ayırmıssın ben hemen bir dakika tuttum, sıcak değil ılık bile olmıcak böyle 1-2 derece oynaması yeterli sıcaklığının..

Böylece pişmez yumurtan, balını de ekle sür sacına, yumusacık oluyor.. :KK16:

Canım ben şimdi sinamekinin 2 haftalık arasına girdim 2 hafta sonra doğru bir şekilde yapıp deneyeceğim artık kısmetse :KK1:

X