Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

tibetin gençlik pınarı gurubuna merhaba : )

selam vermek babında daha öncede bu topiğe yazmıştım. yaklaşık yaz başından beri tibet egzersizlerini yapıyorum bir ara memlekete gitiğimde bırakmak zorunda kaldım, döndüğümde 3 tekrardan yeniden başladım. neyseki tatilde tibeti bırakmak zorunda kalmadım sabah 6,7 gibi önce yüzüp sonrasında tibet yapmak harikaydı.. uzun zamandır hareketleri yapan arkadaşlar var. hala nefesleri doğru yerde mi alıp veriyorum emin değilim. daha çok 5. hareketde zorlanıyorum bu egzersilerin bana ne kadar iyi geldiğini anlatamam!!! zannedersem artık hayatımın geri kaanında yapabileceğim kadar yapıcam yalnız en büyük sorunum sayıları artıramamam uzun zamandır 8. tekrardaydım bu gün 9. tekrara geçtim bir uzun zaman daha 9 tekrarda kalacağım gibi...

herkese selamlar

bugun 19. tekrarıma gectım ama cok kotu bogaz ,bas agrım var dunden berı yatmadan bı ara yapacam ama 19. tekrar yapacak gucum yok 8 yapsam bısey olmaz heralde

herkese selamlar

bugun 19. tekrarıma gectım ama cok kotu bogaz ,bas agrım var dunden berı yatmadan bı ara yapacam ama 19. tekrar yapacak gucum yok 8 yapsam bısey olmaz heralde
geçmiş olsun :) benim çok acil durumlarda bir gün yapmadığım oldu, yada üçer tekrar yaptığımda olduu ....

Merhaba, size de geçmiş olsun. Bu kitabı görmüştüm, merak ediyorum ben de. Not aldım, arada uygulayacağım, çok teşekkür ederim. :KK68::KK68:Daha tam iyileşmedi, onun için tibette yapmıyorum, zorlamak istemiyorum, düzelmeye başlasa da. Çünkü olduktan 1 gün sonra aa birşey yok deyip, kaçırdığım 2 günün sporunu yaptım, onun için düzeleceği varsa da düzelmedi. Ben de bu sürede yerde karın pilates hareketleri yapıyorum, Ebru Şallı ile. Biraz sabır gerektiriyor, Ebru Şallı ile yaparken. :KK48:

Teşekkür ederim.

Bir yerimde bir sorun olduğunda şöyle bir yaklaşımım var; pek üzerinde düşünmemeye çalışıyorum. Düşününce, üzerine gidince sanki ona “Ha gayret aslanım, ne güzel sorun çıkarıp, ağrıyorsun, kim tutar seni” tarzında destekliyor ve ağrının aşka gelip coşmasına neden oluyorum diye düşünüyorum. Hiçbir şey olmamış gibi de davranmıyorum, bırakıyorum kendi haline. En fazla kendini toplarlaması için gereken tedaviyi yapıyorum ama aklıma takmadan.

Reiki verebilirsiniz, reiki uyumlaması yapılmamış olsa da, Tibet’in 1. hareketiyle sağlanan çakraların dönüş hızının ayarlanması, enerjinin bedendeki akışının uyarılması nedeniyle evrensel yaşam enerjisinin gücünü ağrının olduğu yere elinizi koyarak aktarabilirsiniz diye düşünüyorum.

Köpeğinize geçmiş olsun.. Dilerim düzelmiştir.. :nazar:
Benim de kuyruklu meleğim ağır bir hastalık süreci atlattı yakın zamanda..
Çok iyi bilirim; onların başına bi'şey geldiğinde dünyanın nasıl da durduğunu..
İyi olsunlar hep.. Onlara bahşedilen o kısacık ömrü sağlıkla yaşasınlar.

Teşekkür ederim. Şanslıyız, doğru teşhisle acilen ameliyat oldu, riskli zamanları atlattık, dün sargıları açıldı, iyiye gidiyor, sanırım oynayacağımız günler yakındır.

Size köpeğinize de geçmiş olsun, umarım şu an hiçbir şey olmamış gibi iyidir.

Kuyruklu melek; güzel tanımlama, gerçekten öyleler. Bu kadar temiz ve art niyetsiz bir sevginin nasıl olabildiğini kısıtlı insan beynim bazen anlamakta zorlanıyor.

Evde-dışarıda köpek, kedi ya da diğer canlılar, umarım her zaman iyi olurlar ve özellikle dışardakiler hırslarımızla kısıtladığımız doğal yaşam alanları ve koşulları nedeniyle bizi affederler.

Yazmadan geçemeyeceğim, avatardaki fotoğrafa bayıldım. Çok doğal, enerji dolu ve çocuk saflığında duru bir hali var, uzun zamandır insanın içini bu kadar ısıtan bir fotoğraf görmemiştim.

ben dün 7tekrara geçicektim nedense 5 yaptım
birde egzersizlerden sonra viparita karani
asanasını yapıyorum her gün 1 dakkşka artırarak 3saate ulaşmaya çalışıyorum
dün 10 dakikka duracaktım çok fena baş ağrısı geldi bütün gece sürdü tibetin de etkisi var gerçi...ne zamandır başımı ağrıtmıyordu :)birde 2 gündür gözde ağrı ve batma oluştu
bu tibete her yeniden yapmaya başladığımda oluşuyor gerçi...

tibetin gençlik pınarı gurubuna merhaba : )

selam vermek babında daha öncede bu topiğe yazmıştım. yaklaşık yaz başından beri tibet egzersizlerini yapıyorum bir ara memlekete gitiğimde bırakmak zorunda kaldım, döndüğümde 3 tekrardan yeniden başladım. neyseki tatilde tibeti bırakmak zorunda kalmadım sabah 6,7 gibi önce yüzüp sonrasında tibet yapmak harikaydı.. uzun zamandır hareketleri yapan arkadaşlar var. hala nefesleri doğru yerde mi alıp veriyorum emin değilim. daha çok 5. hareketde zorlanıyorum bu egzersilerin bana ne kadar iyi geldiğini anlatamam!!! zannedersem artık hayatımın geri kaanında yapabileceğim kadar yapıcam yalnız en büyük sorunum sayıları artıramamam uzun zamandır 8. tekrardaydım bu gün 9. tekrara geçtim bir uzun zaman daha 9 tekrarda kalacağım gibi...
Sayıları arttırarak 21 tekrara ulaşmak nihai hedef olsa da, bu arttırımı nasıl yapacağını sana bedenin söyleyecek..
Zorlanmadan, sakin sakin..

herkese selamlar

Geçmiş olsun.. :nazar:
19 dan 8 e yi anlamadım ben.. Yarı yarıya olsun diye mi?

ben dün 7tekrara geçicektim nedense 5 yaptım
birde egzersizlerden sonra viparita karani
asanasını yapıyorum her gün 1 dakkşka artırarak 3saate ulaşmaya çalışıyorum
dün 10 dakikka duracaktım çok fena baş ağrısı geldi bütün gece sürdü tibetin de etkisi var gerçi...ne zamandır başımı ağrıtmıyordu :)birde 2 gündür gözde ağrı ve batma oluştu
bu tibete her yeniden yapmaya başladığımda oluşuyor gerçi...
Baş ağrısı en sık karşılaştığımız olumsuz etkilerden biri..
Ancak iyi tarafı şu ki kalıcı değil.. Bi'kaç gün beklersen geçecektir..

Teşekkür ederim.

Bir yerimde bir sorun olduğunda şöyle bir yaklaşımım var; pek üzerinde düşünmemeye çalışıyorum. Düşününce, üzerine gidince sanki ona “Ha gayret aslanım, ne güzel sorun çıkarıp, ağrıyorsun, kim tutar seni” tarzında destekliyor ve ağrının aşka gelip coşmasına neden oluyorum diye düşünüyorum. Hiçbir şey olmamış gibi de davranmıyorum, bırakıyorum kendi haline. En fazla kendini toplarlaması için gereken tedaviyi yapıyorum ama aklıma takmadan.

Reiki verebilirsiniz, reiki uyumlaması yapılmamış olsa da, Tibet’in 1. hareketiyle sağlanan çakraların dönüş hızının ayarlanması, enerjinin bedendeki akışının uyarılması nedeniyle evrensel yaşam enerjisinin gücünü ağrının olduğu yere elinizi koyarak aktarabilirsiniz diye düşünüyorum.
Bende de ilave olarak şöyle bir yaklaşım var. Kötü bir şey yaşadığımda kimseyle paylaşmamak.. Her şey yoluna girince söylüyorum gerekiyorsa.. Kötüyü büyütmemek için, içimde küçülsün diye.. Çünkü kötünün şahidi ne kadar çoksa sanki o kadar can topluyor dünyadan, gibi geliyor..
Reikiyle bir ilgim yok, ancak anlatması uzun sürecek olan geçmiş bir hikaye nedeniyle aynen dediğiniz gibi elimi gezdiriyorum ağrılı yerlerinde..

Teşekkür ederim. Şanslıyız, doğru teşhisle acilen ameliyat oldu, riskli zamanları atlattık, dün sargıları açıldı, iyiye gidiyor, sanırım oynayacağımız günler yakındır.

Size köpeğinize de geçmiş olsun, umarım şu an hiçbir şey olmamış gibi iyidir.

Kuyruklu melek; güzel tanımlama, gerçekten öyleler. Bu kadar temiz ve art niyetsiz bir sevginin nasıl olabildiğini kısıtlı insan beynim bazen anlamakta zorlanıyor.

Evde-dışarıda köpek, kedi ya da diğer canlılar, umarım her zaman iyi olurlar ve özellikle dışardakiler hırslarımızla kısıtladığımız doğal yaşam alanları ve koşulları nedeniyle bizi affederler.

Yazmadan geçemeyeceğim, avatardaki fotoğrafa bayıldım. Çok doğal, enerji dolu ve çocuk saflığında duru bir hali var, uzun zamandır insanın içini bu kadar ısıtan bir fotoğraf görmemiştim.
Çok sevindim iyi olmasına.. ve teşekkür ederim biz de iyiyiz.. Tabii kalp hastası ve bacağındaki protez nedeniyle çok hoplayıp zıplayıp oyun oynayamıyoruz artık ama okşamak bile yetiyor ona.. küçük dünyalı koca kalpli varlıklar bunlar..

Dört ayaklıların iki ayaklıları affedeceğini hiç sanmıyorum.. Affetmesinler de zaten..
Fotoğraf yorumunuz için teşekkür ediyorum.. Sahiden de o gün tanımladığınız enerjiye sahip olduğum bir gündü.. Denize girince sıyrılıyorum bu toplumda, özellikle de son bir yılda yüzüme yapışmış olan maskeden..

Sayıları arttırarak 21 tekrara ulaşmak nihai hedef olsa da, bu arttırımı nasıl yapacağını sana bedenin söyleyecek..
Zorlanmadan, sakin sakin..

Geçmiş olsun.. :nazar:
19 dan 8 e yi anlamadım ben.. Yarı yarıya olsun diye mi?
canım ya bende sımdı farkettım guldum kendıme 8 ne alaka,hasta olunca ne yazdıgını bıle goremıyo demek insan 9 dıyecegıme :KK48: bugun ınsallah 19 tekrarımı yapıcam ayrıca esımde bugun 19. tekrarına gecıyo

esle beraber yapmak cok daha zevklı bırbırımıze fıkır verıyoruz yanlış yaptıgımız yerler varsa uyarıyoruz vs. ama tıbette sevmedıgım tek sey var özellıkle hafta sonu uyumak ısteyıpte sabahın korunde uyanmak. hafta ıcı bı sıkayetım yok tıbetı yapanlar sızler ne dusunuyorsunuz ?

canım ya bende sımdı farkettım guldum kendıme 8 ne alaka,hasta olunca ne yazdıgını bıle goremıyo demek insan 9 dıyecegıme :KK48: bugun ınsallah 19 tekrarımı yapıcam ayrıca esımde bugun 19. tekrarına gecıyo

esle beraber yapmak cok daha zevklı bırbırımıze fıkır verıyoruz yanlış yaptıgımız yerler varsa uyarıyoruz vs. ama tıbette sevmedıgım tek sey var özellıkle hafta sonu uyumak ısteyıpte sabahın korunde uyanmak. hafta ıcı bı sıkayetım yok tıbetı yapanlar sızler ne dusunuyorsunuz ?
:KK48: Böylece cevabı almış oldum..
Kendini iyi hissetmene ve kaldığın yerden devam edecek olmana sevindim..
Uyku konusunda ben yorum yapmayayım.. uykuyu seven arkadaşlar yazsın bu konuda..

arkadaslar aklıma gelmısken sormak ıstıyorum 4. hareketın popoya ve selulıte bı faydası var sankı popom bıraz toparlanmıs gıbı gelıyo selulıt zaten cok yoktu ama hafıf dalgalanma vardı onlarda azalmıs gıbı gledı bende tıbete bagladım ???

arkadaslar aklıma gelmısken sormak ıstıyorum 4. hareketın popoya ve selulıte bı faydası var sankı popom bıraz toparlanmıs gıbı gelıyo selulıt zaten cok yoktu ama hafıf dalgalanma vardı onlarda azalmıs gıbı gledı bende tıbete bagladım ???
popo üzerindeki etkiyi bende hissettim
hafif şekillendi birde bende popo bitiminde
ufak bir çizgilenme ve yağ dokusu var kesinlikle azaldı

ayyy
ayy ınsallah ya suan kacıncı tekrardasın sen ılerıkı zamanlarda degısımı dusunemıyorum bıle

merhaba arkadaşlar 19 tekrarın ilk gününe başladım başlarda 2.hareket kolay geliyordu tekrarlar artınca zor gelmeye zor olanlar kolay gelmeye başladı kızlar şöyle bir etki oldu ama tibetten mi bilemiyorum herşeye olumlu yaklaşma hali sakinlik ,aşırı unutkanlık.Şehirdışına düğüne gidip düğün kıyafetlerini unutmak ama bunada gülüp geçmek mesala Ağlancak halime çok güldüm kızlar:KK45:

4. hareket ve benzerleri popo hareketi olarak pilates ve fitness videoların da çok var, onun için tibetten kaynaklanıyor. :KK9::KK9: Benzeri dediğim de yine tibetin 2. kitabında 4. harekette zorlananlara verilen alternatif hareket.

Eklentiler

• 5024210_orig.jpg
    5024210_orig.jpg
    91 KB · Görüntüleme: 106
X