Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Hoşbulduk. Sıcak karşılama için de ben teşekkür ederim :)

Gelişmeleri yazacağım =)

Merhaba

Buralar şenlenmiş, neşelenmiş ne kadar güzel. malum Ramazan dolayısıyla çok düzenli uğrayamıyorum ama büyük bir inatla tibete devam.
bu gece 17.tekrara başlıyorum. hedef 21 az kaldı.:KK76: herşey bir yana, benim bileklerim güçsüz bu yüzden 4.ve 5. harekette zorlanmanın ötesine geçip bileklerimi ağrıttım. geçen akşam bilekten bir kırt sesi eşlik edince hareket yarım kaldı.

Herşeyin bir çaresi vardır deyip. 4. ve 5. hareketlerin alternatiflerini yapıyorum. bir müddet böyle devam edicem.:KK17:

Sıkılaşmakla alakalı yardımcı olabilmek adına. ben tibete başlamadan evvel ölçülerimi almıştım. benim gibi ham, hiç spor yapamamış birisi için kilom aynı kalırken. 1-1.5 cm incelmişim :KK52:

Kedicim, cor ile ilgili henüz araştırmadım. bir şey yazmam doğru olmaz fakat; tibetten arkadaşıma ve yiğenine(kendisi basketbol kulübündedir.) bahsettim. kitaptan harereketleri görünce, abla bu hareketleri antrenörümüz bize yaptırıyor. bunlar Cor hareketleri diye bir yorumda bulundu.

biraz uzun oldu yine, tibetli, sağlıklı günler.
Margu eğer seninde bileklerin benim gibi 4 ve 5. hareketlerde ağrıyorsa ellerini yumruk yapıp devam edersen eğer çok daha rahat yaptığını göreceksin. hadi 4 gene neyse de 5. harekette bilekler daha fazla zorlanıyor, sen yumruk yapıp dene birde istersen :KK55:

arkadaşlar tibet hareketlerine istemeyerek 10 gün ara verdim :KK43: ara verdikten sonra gördüm ki ne rahat oturabiliyorum koltukta nede dik durabiliyorum. resmen kemiklerim ağrımaya başladı. ve sanki kendimi kemiklerimin arasındaki bağı söküp almışlar gibi hissetmeye başladım. 2 gündür yeniden başladım ve şuan öyle rahatım ki size anlatamam piyasadan kısa süreliğine kaldırılan ilacıma yeniden kavuşmuş gibi hissediorumm. 15 den başladım ama :KK30: yeniden 3'e geri dönemezdim :KK53:

arkadaşlar tibet hareketlerine istemeyerek 10 gün ara verdim :KK43: ara verdikten sonra gördüm ki ne rahat oturabiliyorum koltukta nede dik durabiliyorum. resmen kemiklerim ağrımaya başladı. ve sanki kendimi kemiklerimin arasındaki bağı söküp almışlar gibi hissetmeye başladım. 2 gündür yeniden başladım ve şuan öyle rahatım ki size anlatamam piyasadan kısa süreliğine kaldırılan ilacıma yeniden kavuşmuş gibi hissediorumm. 15 den başladım ama :KK30: yeniden 3'e geri dönemezdim :KK53:

Hareketlerin ne kadar yararlı olduğnu anlamış oldun, deneyim oldu. Acaba bendemi 1 hafta ara verip denesem diye düşünüyordum ama 1 yılı geçince deneyemiyorsun, o kadar yapmışım diye düşünüyorum vazgeçiyorum. :KK1:

ben hala 17de dönüp duruyorum . başlayamadım bir türlü yeniden :18:

Hareketlerin ne kadar yararlı olduğnu anlamış oldun, deneyim oldu. Acaba bendemi 1 hafta ara verip denesem diye düşünüyordum ama 1 yılı geçince deneyemiyorsun, o kadar yapmışım diye düşünüyorum vazgeçiyorum. :KK1:

10 gün de yaşadığım acı tecrübe benim yeniden silkinmeme sebep oldu. gerçi başlarda pek bişi farketmemiştim :KK53: ama sonrasında sırt ağrılarım yeniden baş gösterince tutuşmuş bir şekilde yeniden başlayıverdim meğersem hayatımın bir parçası oluvermiş :KK16: 1 yılı hiçe sayıp şeytana uyma sakın kedicim, arada seni yoldan çıkacakmışsın gibi görüorum :KK37: :KK37::KK37:

ben hala 17de dönüp duruyorum . başlayamadım bir türlü yeniden :18:

Önemli değil 3 tekrarda bile çok iyi faydalarını görenler var. Yavaş yavaş kendini zorlamadan git.

10 gün de yaşadığım acı tecrübe benim yeniden silkinmeme sebep oldu. gerçi başlarda pek bişi farketmemiştim :KK53: ama sonrasında sırt ağrılarım yeniden baş gösterince tutuşmuş bir şekilde yeniden başlayıverdim meğersem hayatımın bir parçası oluvermiş :KK16: 1 yılı hiçe sayıp şeytana uyma sakın kedicim, arada seni yoldan çıkacakmışsın gibi görüorum :KK37: :KK37::KK37:

Yoldan çıkmam, ama evet bazen öyle görünüyorum. :KK1: Arada 21 yerine 15 yapabiliyorum. Ama yapamadığım, unuttuğum 1 defa, yanlış hatırlamıyorsam. Her gün yaptım. Bazen 21 fazla geliyor. :KK1: Sadece bende farketmediğim farklar nelermiş onları görmek için birkaç gün bırakayım diye düşündüğüm hatta buraya yazdığım olmuştu. Püsküüt vazgeçirmişti galiba. :KK1:

Neden konuya ilgi az? Bu hareketleri yapan pek kimse yok mu?

Bu arada bu akşam 5 tekrara geçiyorum. Henüz bir değişiklik olmadı bende. İlk hafta için normal tabii.

bende 7 ye geçtim cumartesii

3 ne kadar az 2 dk da bitiyor diyordum

7 ye geçtim özellikle 2. harekette çok zorlanıyorum bilmiyorum yanlış bişimi yapıyorum

bacaklarımı kaldırmak sorun değil ama aşağı indirirken karın -bel bölgeme ağırlık verişyorum sanırım zorluyo baya

e hareket arttıkça zorlama daha da artıyor

zamanla geçicek belki de, bugün regl in ilk günü 2 gün ara vermeyi planlıyorum

ama ağrım olmazsa akşam ara vermeden devam edicem

bende 7 ye geçtim cumartesii

3 ne kadar az 2 dk da bitiyor diyordum

7 ye geçtim özellikle 2. harekette çok zorlanıyorum bilmiyorum yanlış bişimi yapıyorum

bacaklarımı kaldırmak sorun değil ama aşağı indirirken karın -bel bölgeme ağırlık verişyorum sanırım zorluyo baya

e hareket arttıkça zorlama daha da artıyor

zamanla geçicek belki de, bugün regl in ilk günü 2 gün ara vermeyi planlıyorum

ama ağrım olmazsa akşam ara vermeden devam edicem

Ara vermek dışında benim konuda verdiğim ek hareketleri yada sadece 2. ve 4. hareketleri yapma, diğerlerine devam et, ağrı olursa sayıyı azalt, benim önerim. :KK1:

Neden konuya ilgi az? Bu hareketleri yapan pek kimse yok mu?

Bu arada bu akşam 5 tekrara geçiyorum. Henüz bir değişiklik olmadı bende. İlk hafta için normal tabii.

Belki üşeniyorlardır insanlar belkide inanmıyorlardır. :)

Ara vermek dışında benim konuda verdiğim ek hareketleri yada sadece 2. ve 4. hareketleri yapma, diğerlerine devam et, ağrı olursa sayıyı azalt, benim önerim. :KK1:

peki öyle yapimm, gerçi ilaç içmediğim halde ağrım yok buna da şaşırıyorum :KK16: :nazar:

akşamda böyle olursam aynı rutinle yaparım , yada en fazla sayısını azaltarak

peki öyle yapimm, gerçi ilaç içmediğim halde ağrım yok buna da şaşırıyorum :KK16: :nazar:

akşamda böyle olursam aynı rutinle yaparım , yada en fazla sayısını azaltarak

Bende de ağrı sorunu var, ilaç kullanmamaya çalışıyorum. Eğer ağrı fazla olursa sayıları azaltıyorum ilk 3 günü 2. ve 4. hareket yerine paylaştığım hareketleri yapıyorum.

ben aslında bir süre bırakıp etkisi var mıymış yok muymuş onu görmek istiyorum :KK53: sonra 3ten başlayacağımı düşünüp üşüm üşüm üşeniyorum :KK9:

ben aslında bir süre bırakıp etkisi var mıymış yok muymuş onu görmek istiyorum :KK53: sonra 3ten başlayacağımı düşünüp üşüm üşüm üşeniyorum :KK9:

Bende çok düşündüm ama vazgeçtim, :KK1: 1 yılı geçti hareketleri yapalı, kıyamıyorum ama merak ediyorum, benim anlamadığım ne etkileri varmış diye. Bazen 21'de fazla geliyor bana. :) Sonra diyorum 10 dk. cık sürüyor yap hadi. Kendimiz için 10 dk çokmu. Belki birgün denerim. :) Özellikle istediğim varisli damarlarımda düzelme olsun. Şu an herhangi birşey yok.

$Screen shot 2013-08-05 at 11.57.48 AM.jpg $Screen shot 2013-08-05 at 11.57.32 AM.jpg

Birinci kitapta yazılan uyarıları tekrar gözden geçiriyordum. Bilmeyen arkadaşlar mutlaka okusun.

Bende de ağrı sorunu var, ilaç kullanmamaya çalışıyorum. Eğer ağrı fazla olursa sayıları azaltıyorum ilk 3 günü 2. ve 4. hareket yerine paylaştığım hareketleri yapıyorum.

Belki yüz sefer göstermişsindir ama o hareketler kaçıncı sayfada :KK1:

Adet oldum da bugün :KK70:

Hareketlerde 2 haftami doldurdum ve 7 tekrara geciyorum bugun. Henuz adet sirasinda her zamankine gore az kan gelmesi disinda bir degisiklik yok.

Zaten birkac yil once denedigimde de normalde olmadigi halde feci adet sanci olmust ve bu yuzden birakmistim :KK70: demek ki bende ilk once adete etki ediyor hehe

Ben de bir ara yapmaya başlamış çok da faydasını görmüştüm. Özellikle sabahları erken saatte kalkma konusunda zorlanan biri olarak dinç uyandığımı söyleyebilirim. Bugün akşam tekrar başlıcam inşallah.

X