Taşikardisi olupta hamile olanlar nerede doğum yapacaksınız?

nerde

Nirvana
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2007
326
0
Taşikardisi olupta hamile olanlar nerede doğum yapacaksınız?

Arkadaşlar,umarım aranızda benim gibi olan yoktur ama varsa eğer nerede doğum yapacağınız bellimi?Ben 4 aydır bu sorundan dolayı hala bulamadım hangi hastanede doğum yapacağıma.Beyoğlu nda yaşıyan biri olarak önce Şişli de bir özel hastanede kontrollerime başladım ,doktorumdan pek memnun kalmadım.Beyoğlu Eğitim Araştırma ya gitmeye başladım orada Yenidoğan ünitesi olmadığı için vazgeçmek zorunda kaldım.Bakırköy kadın doğum diyenler oldu şuan orada çalışan özel bir doktora gidiyorum çok memnunum ama oda hastanede kardiyoloji yetişkin yoğun bakım ünitesi olmadığından burada doğum yapmamın uygun olmayacağına karar verdi.
2 Ay içerisinde bana uygun hastaneyi bulmam gerekiyor,Doğurmadan daha şimdiden dokuz doğurdum diyebilirim..Benim gii kalp rahatsızlığı olan varsa aranızda benide bilgilendirirse sevinirim...
Sevgiyle kalın arkadaşlarım...

arkadasim bahsettigin sey ritm bozukluguysa bende de var hemde hamilelikten once bile
ve benim erken dogum riskim oldugu icin bi ilac kullanıyorum
o iyice arttırıyor
oyle ozel olarak bir hastane falanda arastırmak gerekmiyor bildigim kadarıyla
yani cok cok ciddi bir sorun degil

Ben hamileliğimin 13.haftasında ritim bozukluğundan dolayı 2 gün yoğun bakımda kaldım.Düzenli kullanmam gereken ilacım var.Bende 8 yaşında farkedildi bu hastalık.
Bende normalde çok önemsiyomurdum,çarpıntı başladığında ilacımı alıyor ve biraz dinlenip geçmesini bekliyordum.Hamileliğimin 13.haftasında çarpıntım 160-180 i buldu ve tam 28 saat sinüse dönmedi.gebelik bu çarpıntıları depreştiryormuş aslında.Problem taşikardi krizinde bebeğe yeterli oksijen gitmemesinden kaynaklı aslında.
Peki sen doğum uzmanına bu hastalığından bahsettinde doktorun önemsizmi dedi anlamadım??
Benide bilgilendirirsen sevinirim...
Çok geçmiş olsun...

Canim cok gecmis olsun bendede var ama benimki kisa sureli oluyor ve kalbimden gelmiyormus sinirselmis benimki.O yuzden ilacta kullanmadim hic.Hamileliktede bir kac kere oldu ama dedigim gibi cabuk geciyordu benimkisi.Umarim seninde gecerde saglikla bebegini kucagina alirsin.Allah yardimcin olsun canim.

Canim Benimde Hamilleliğimde Taşikardi Sorunum Ve Kalp Yetmezliği Olmuştu. Hatta Yemek Yiyip Su Bile Içemiyordum Felaket çarpinrim Oluyordu Ama Ben Farkedince Kalp Doktoruma Sürekli Gittim Ve Doğuma Kadar Ilaç Kullandim. çok şükür Oğluma Bişi Olmadi Yani çok Endişe Edince Insan Daha Kötü Oluyo . Ben Hep Kendimi ölüme Hazirlanmiştim Ama çok şükür Yaşiyorum Oğlumda 4.5 Yaşinda Oldu. şimdi Ikinci Için Uğraşiyorum Ve Kendimi Iyi Hissediyorum. Fazla Uzatmiyim Ben Haznedarda özel Bir Hastanede Doğum Yaptim Ama Kalp Doktorumdan Durumumla Ilgili Ayrintili Rapor Getirdim.istersen Hastanenin Ismini Verebilirim Canini Sikma Herşeyi Iyi Düşün Iyi Olsun Inşallah Sağlikla Bebişini Kucağina Alirsin.

Canim cok gecmis olsun bendede var ama benimki kisa sureli oluyor ve kalbimden gelmiyormus sinirselmis benimki.O yuzden ilacta kullanmadim hic.Hamileliktede bir kac kere oldu ama dedigim gibi cabuk geciyordu benimkisi.Umarim seninde gecerde saglikla bebegini kucagina alirsin.Allah yardimcin olsun canim.

Teşekkür ederim sanada çok geçmiş olsun.Benimde genelde 30 dk.-1 saat arası olur geçerdi.Sebepsiz başlar ve biterdi.Son yıllarda 5-6 saat sürmeye ve sinüse dönme aralığım uzamaya başlamıştı.Korkum bebeğe bir zarar gelmesinden:KK43:((
Çok sağol ilgin için,sevgiyle kal...

Canim Benimde Hamilleliğimde Taşikardi Sorunum Ve Kalp Yetmezliği Olmuştu. Hatta Yemek Yiyip Su Bile Içemiyordum Felaket çarpinrim Oluyordu Ama Ben Farkedince Kalp Doktoruma Sürekli Gittim Ve Doğuma Kadar Ilaç Kullandim. çok şükür Oğluma Bişi Olmadi Yani çok Endişe Edince Insan Daha Kötü Oluyo . Ben Hep Kendimi ölüme Hazirlanmiştim Ama çok şükür Yaşiyorum Oğlumda 4.5 Yaşinda Oldu. şimdi Ikinci Için Uğraşiyorum Ve Kendimi Iyi Hissediyorum. Fazla Uzatmiyim Ben Haznedarda özel Bir Hastanede Doğum Yaptim Ama Kalp Doktorumdan Durumumla Ilgili Ayrintili Rapor Getirdim.istersen Hastanenin Ismini Verebilirim Canini Sikma Herşeyi Iyi Düşün Iyi Olsun Inşallah Sağlikla Bebişini Kucağina Alirsin.

Çok teşekkür ederim Zeynep,mümkünse senden özelden alabilirmiyim hastane ismini.Müsait olduğunda bana yazarsan sevinirim.Ben aslında bu güne kadar çok endişe etmiyordum taşikardiden hatta panikatak olabilir diye düşünüyordum.Dediğim gibi 13 .haftamda yoğun bakıma kaldırıldım ve elektriki kardiyoversiyon ile sinüse dönebildim ancak:KK43:((Tek korkum bebeğime birşey olması,sağlık açısından bir problemi olması.
Sanada çok geçmiş olsun canım,dediğin gibi ben canımı sıkmamaya çalışıyorum ama sonuçta artık düzenli kontrollerim için güvenebildiğim içime sinen bir hastane ve doktorum olsun istiyorum.
Umarım sende sağlıcakla kavuşursun 2.çocuğuna.Allah uzun ve sağlıklı ömürler versin sana ve oğluşuna...
Sevgyle kal...

Merhabalar,benim hamileliğimin 23. haftası doldu ve extrasistol ve (vt) ventriküler taşikardilerim var.Aynı şekilde bende su bile içsem ritim tamamiyle bozuluyor.Çok canım sıkkın:KK43: Sormak istediğim acaba belocmu kullandın doğuma kadar? Ve de doğumdan sonra ablasyon bile olmadan kendiliğindenmi geçti taşikardilerin ? Benim doktorum kalbimin sağlam olduğunu ama sezaryenden hemen sonra ablasyon olmam gerektiğini söyledi kiii ben ilk doğumdan sonra ablasyon olmuştum ama başarılı olmamıştı maaalesef.. Şimdi çok çok iyi bir doktora gidiyorum ona güveniyorum bakalım ???? Bana en kısa zamanda cevap yazarsan çok sevinirim... Baya endişe etmeye başladım hatta bu panik atağa cevirmesin diye çoook uğraşıyorum kafamı dağıtmaya çalışıyorum... :KK43:((

Kızlar aynı sorun bendede var.benim doğuştan kalbim delikti ve 20 yil önce ameliyat oldun.sonraları bu tasikardiler çıktı ve ablasyon oldum ama işe yaramadı.hala devam ediyor.şu anda 19 haftalık hamileyim ve tasikardi ataklarım gebeliginde etkisiyle baya arttı.doktoruma bu konuyu açmadım.bana bu konuda yardımcı olabileceğini sanmıyorum.izmire daha yeni taşındık.benim durumda olan kızlar.izmirde bana tavsiye edebileceğiniz bir kardiyolog varmı? Birde bizim gibi sorunları olanlar sezeryanmi yoksa normal doğummu yaptınız???

ARkadaslar meraba ya ben 4 aylık hamileyim ve son birkaç gündür hissediyorum tasikardi var bende de neden olabilir bilen varsa yardımcı olabilir mi

X