Polikistik overı olupta rahatça kilo verebilenler var mı???

TueKan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2008
20
0
Arkadaşlar bende pko var ve metabolizmam doğal olarak acayip derecede yavaş ve yaklaşık 8 kg fazlam var. Çok çok yavaş veriyorum diyetisyen kontorlünde diyet yapmama rağmen gerçi 21 gün sonra hasta olucam onun için ilaç içiyorum onun ve ödemin yaptığı şişlikte var ama sonuçta 21 gün sonra adet olunca yine pko lu olucam ve bişe değişmicek sadece vücudumda ki androjenin etkisi azalıcak.

Arkadaşlar bana yardımcı olur musunuz? Nasıl daha hızlı kilo verebilirim ? İçinizde eminim vardır pko lu olupta zayıflayabilenler. bende size katılmak istiyooorruuummm:roflol:

şimdiden teşekkür ederima.s.

sevgilerle

herkeste aynı problemleri göstermiyor cnm o yüzdendir. Bende metobolizma yavaşlığı ve androjenin etkisi büyük yani yağ seviyesi yükseliyor yemek yemeyle alakalı değil zaten bu sorunlar. Bazı insanda tüylenme olur bazısında diğer türlü rahatsızlıklar (mide,deri) felan. Bana kötüsü denk geldi sanırım :)

ben 113 kiloydum ilaç tedavisiyle 94 kiloya düştüm ilaç tedavisine ara verdiğin 5 ay içindede 83 kiloya indim... 5 aydırda düzenli regl oluorum

77.6 dan 74.0 a düştüm ama öldüm valla verene kadar bu kiloları.bu glukofen ne zaman etki edecek bilmiyorum.hiç etkisini görmedim.20 gün oldu yaklaşık. nisan 1 ve nisan 13 de adet gördüm hala devam ediyor.havalarda sıcak hiç çekilmiyor.bu ilacı kullanıp kilo veren varsa söylesin ne zaman işe yarayacaksenağlama

Bende pkosluyum.Glukophene'i bi ara 3 ay boyunca falan kullandım ama gözle görülür bi değişiklik olmadı evet midemi çok bulandırdı yemek pek yiyemedim ama görünürde bi değişiklik yoktu.Hatta bırakınca kilo almaya başladım 2 ayda 4 kilo falan aldım.Şimdi kendi kendime bişeyler yapıyorum 1 haftadır yemeyi azalttım ekmeği kahveyi kestim yeşil çay içiyorum bi de şu tarçınlı elmalı bi çay var onu içiyorum.Spor yapıyorum. İştahım çok azaldı ama cesaret edipte tartılamıyorum.Malum metabolizma yavaş belki de gram oynamadı.Bakalım ben kilo verebilirsem söylerim pkosluyum ama kilo verdim diye.İnşallah sizde varirsiniz kızlar

arkadaslar herseyi ilaçtan beklemeyin
dikkat etmezseniz veremessiniz...
şekerden ve hamur işlernden uzak durun
meyvenizi sütle beraber tüketin
kan şekerinizi sabit tutun yani...
ipin ucunu kaçırıp bu ilaç
işe yaramıo demeyin hersey bizde bitio...

bende pkosluyum,
2 sene önce hem günde 1 tablet glukopaj 850 mg kullanarak, hem de 1 saat yürüyerek ve tabi diyet ile beraber ayda 10 kilo vermiştim, tekrar da, uzun bir süre almadım üstelik.
ama o zaman üzerimde kullanmış ve bırakmış olduğum hormon haplarından dolayı baya bir şişlik vardı, çoğunluk ödemdir ama, ödem mödem, 10 kilo vermiştim ya,

kilo problemli pcos olmak çok sıkıntı verici,
tüylenme, adet düzensizliği, kilo v.b. ayrı ayrı ilaçlar kullanıyoruz, tabi hepsi hormon, bunlarda ödem yapıyo, kimisi tüylenme kimisi değişik ruh halleri,
zor işte,
ama allaha şükür, elimiz ayağımız tutuyor,
allah başka dert sıkıntı vermesin, üstesinden gelinmeyecek problemler değil, çaresi var şükür ki ....
a.s.

e bu ilacın bana bi faydası dokunmayacaksa iştahımı azaltmayacaksa herşey bende bitiyorsa bırakalım gitsin.karaciğerimize yazık bu kadar ilaca ne desin.

ben yemekte yıyorum ama kıloda verıyorumyavas verıyorum ama genede verıyorum 80 den 70 düştüm 6 ay içinde glifor kullandım bende cok faydalı oluyor

ben de pko hastasıyım benim adet görememme problemim yok.düzenli adetlerim..ama 5 kg fazlam var.ama boğazımı tutnca spor yapınca gayet de kolay verebiliyorum..şu anda pko düzelmiş durumda.dr un dediği şu anda benim polikistikoverim yokmuş.

BENDE PKO'LUYUM VE KILOLUYUM. Diyet yapıyorum ama gıgım gıdım kilo veriyorum nerdeyse metabolizma denen şey bende sıfır tabi boyle olunca da insanda moral fln kalmıyor. Ne diyim Allah yardımcımız olsun arkadaşlar

ben de pko'luyum . 2 senedir dogum kontrol hapı kullanıyorum . ilk baslarda cok dikkat ediyordum 2kilo bile vermistim . tabi ilk kullanırken mide bulantısı filan yapıor bu haplar onun da etkisi oldu. sonra hoop 10kilo aldım 2 sene sonunda. bi ara spor salonuna gidiyordum 1 ayda 4kilo civarında vermiştim ama yediklerime çok çok dikkat ediyordum. gece spordan gelince acımdan ölsem de kıvransamda meyveden baska bisi yemiyordum. acllıktan uyuyamadıgımı biliyourm . yine spora baslıcam evde bu sefer cunku kocam kostek oluyor spor salonuna giderken. inşallah evde yapabilirim. bugunden itibarn de yediklerimi kontrol latına almaya basladım. kolestrolum sınırdaydı zaten daha uztune kilo bile aldım. artık ciddi olmanın zamanı geldi. bu arada konuyu acan arkadasım sen test yaptırmış mıydın?şeker vs. eger bunlarda anormallik varsa ilac veriyro sanirim doktorunla bi konuşmalısın.

merhaba bende pko luymuşum 21 yaşındayım bende duyduğum andan itibaren 1 haftada hem yürüyerek hemde akşam yemek yemeyerek 4 kilo verdim testlerim yapılmadı henüz tedaviye başlıcam ama çok umutsuzum geçmiyor diyen çok bu kistler hiç iyileşmiyormu
senağlama

pende pcoluyum ayrıcada insülin direnci ve troid var o yüzden kilo veremıyorum ne yapacagımı şaşırdım. bu sorundan kurtulan arkadaşlar yok mu kılo verebılen bıze nasıl bi yol izlememız gerekdiğini anlatır mı

Bende de PKO var; çok çabuk kilo alıp zor kilo veriyorum. Herkeste aynı etkileri olmuyor sendromun. Zayıf olup PKO sendromu olanlar da var, bizim gibi PKO yüzünden kilo sorunu yaşayanlar da. İlacı bazen kullanıyorum, bazen bırakıyorum; dolayısıyla ilacın bir etkisi oldu mu, pek bilemiyorum ama az yemek ve yürüyüş sayesinde yavaş da olsa veriyorum.

çok rahat kilo veriliyor tabi dkkat edilmesi lazım yenilip içilenleree :KK3: 1 ayda 7 kilo verdim .

1.5 ayda 10 kilo verdim. 6-7 yıl önce PKO teşhisi konulmuştu, doktorlar kilo almamı PKOya bağlamıştı. Gerçekten azmedince veriliyor arkadaşlar, sakın "veremem" diye şartlamayın kendinizi.

Son düzenleme:
X