kadın çalışmalı mı çalışmamalı mı?

Çalışmalı evine katkıda bulunmalı..Eve tek maaş girmesi başka 2 maaş girmesi başka

Kadinlarin calismasi taraftariyim normalde ama;cocuk olduktan sonra kadin bir hayli yipraniyor,hem is,hem ev,hemde cocuk bakimi kadini mahvediyor resmen,bunun yaninda(istisnalar haric)erkekler maalesefki kadina hic yardimci olmuyorlar ev islerinde ve cocuk bakiminda,ben calisiyorum mantigina siginip eslerininde calistigini gozardi ediyorlar,birsey soylendigindede cevaplari hazir;benim isim daha yorucu,yada ben erkegim.ekonomik ozgurluk yerini tam anlamiyla kolelige birakiyor(uzgunum ama gercek bu)kadin hem iste,hem evde,hemde cocuk bakiminda calisirken kendini unutuyor,sonra baska problemler cikiyor,erkek karim benimle ilgilenmiyor diye kendinde bazi seyleri yapma hakkini goruyor,eger ekonomik ozgurluk diye gordugumuz bu olay karsilikli anlayisla yuruseydi hersey cok guzel olabilirdi ama maalesef erkekler herseyin kolayina kactigi surece bizim ekonomik ozgurlugumuz lafta kaliyor,iki tarafli yipranmadan baska birsey olmuyor maalesef.

bence de çalışmalı hem insan çalıştığı zaman psikolojik yönden de rahatlıyo kafası dağilıyo diğer türlü hep evde hem günümüzün yaşam şartları iice zorlaşmakta karı koca çalışmak gerek

Bir kadın ister bekar ister evli olsun ekonomik özgürlüğünü kazanmalı diye düşünüyorum.
çalışan kadın daha hür ve kendine her anlamda güven duyar bunun yanında kendine saygıda duyar çalışmayanlar beni sakın yanlış anlamasınlar onlarda çalışan bayanlardan daha çok yoruluyorlardır ama çalışan bayan olarak söylüyorum biazlerde çalışmayanlar kadar yoruluyoruz belkide daha fazla sabahtan akşama kadar iş yerinde yorul eve gel evin bütün işini kendin yap çocukların ödevleri ve dersleriyle ilgilen kendinidinleyecek ve dinlenecek zaman bile bulamıyorsun

vallaha ihtiyacı yoksa çalışmasada olur..ben şahsen çalışmam ne gerek var?kendi paramı kazanma gibi bi huyum yok..kocamın parasıda benim kazandığım bi paradır..hem eve kocam yorgun gelsin hemde ben oldu canım başka?valla çalışmak zorunda değilsem çalışmam kocam eve gelsin ben onla ilgileneyim agucuk gugucuk yapayım şımartayım onu Şeniz aşığımda ben oyy kurban olurum ben onu veren rabbime..napiiim çok seviyorum:eek:

vallaha ihtiyacı yoksa çalışmasada olur..ben şahsen çalışmam ne gerek var?kendi paramı kazanma gibi bi huyum yok..kocamın parasıda benim kazandığım bi paradır..hem eve kocam yorgun gelsin hemde ben oldu canım başka?valla çalışmak zorunda değilsem çalışmam kocam eve gelsin ben onla ilgileneyim agucuk gugucuk yapayım şımartayım onu Şeniz aşığımda ben oyy kurban olurum ben onu veren rabbime..napiiim çok seviyorum:eek:

melek5353 yazıncok hosuma gitti çok sevimli yazmıssın yerimseniben Allah mutlulugunuzu arttırsın daim olsun inşallah..

Canım Allah mutluluğunu daim etsin.Ama birde madalyonun öteki yüzü var,çalışan kadın çalışmayan kadına göre hayatta 1-0 öndedir.Forumda okuduğumuz yüzlerce hikayeye eşinden şiddet,aldatılma gören arkadaşlarımızın yaşadıklarına bakarsak çalışmak maddi,manevi özgürlüğünü kazanmak gibisi yok derim ben.a.s.

canseli calisan kadin siddet ve aldatilmaya maruz kalmiyomu?
bunun calisip calismamayla bi alakasi oldugunu dusunmuyorum
optum canim

Bence şartlar uygunsa çalışmasada olur.
Yoksa kadının yükü çok ağır. Özellikle çocuk-çocuklar olunca.
Ama her zaman için kendi ayakları üstünde durabileceği
bir mesleği olmalı.

bence bir kadın evli de olsa bekar da olsa çalışmalı. tabi bazı istisnai durumlar söz konusu. özellikle doğum sonrası gerçekten bebeğin anne sevgisine ve bakımına çok ihtiyacı oluyor. ama bir süre ara verilip tekrar işe devam edilmesi taraftarıyım ben. en azında ben öyle yaptım. çünkü çalışınca kendi masraflarımı kendim karşılıyabiliyorum. eşimden para istemek zorunda kalmıyorum. eşim serbest meslek sahibi olduğu için yeri geliyor ona yardım edebiliyorum. arkadaş çevrem genişliyor. yeniliklerden haberdar oluyorum. çalışan insan daha sosyal ve çocuğuna aktarabilecekleri daha fazla.

veee yaşlılığımda kimseye ama kimseye muhtaç olmak istemiyorum. hayatın ne getireceği hiç bellli olmuyor.

Kendi adıma konuşmak istiyorum.
12 senedir iş hayatındayım.
Evle işi bir arada götüremediğim ve bu yüzden sinirlerim yıprandığı zamanlar oluyor. O an işi bırakmayı düşünüyorum.Ama sonra sakinleşince yapamayacağımı anlıyorum. Çalışmadığım zaman kendimi iyi hissetmiyorum çünkü.
Ama ileride Allah izin verirde bir bebeğim olursa ve maddi konuda durumumuz iyi olursa çocuğuma kendim bakmak için işi bırakırım.Tabi eşimin sigortamı dışarıdan ödenmesi koşuluyla.

bende tam yerine geldim sanırım.işte benim bu durumdan biraz kafam karışık.ben senelik evliyim ve çalışıyorum ama bugünlerde o kadar sıkıldım ki işi baksam ev kalıyor eve baksam işim aksıyor eşime fazlada zaman ayırsmıyorum eve git yemek iş fln derken yatma saati geliyor bu günlerde işten ayrılmayı ama tamamen işi bırak mayı düşünüyorum ama karar veremiyorum.mesleğim var allaha şükür istediğim zamanda çalışırım kimse karışamaziş tama çalışmakta tamam ama bi kadın için e önemli şey mesleğim var demek .mesleğin olduktan sonra zaten ister çalış ister çalışma zor durumdamı kaldım bi işe girer çalışrım bu kadar mesleği olunca kendine güveni oluyor sonuçta..benim çocuğum yok ama çocuklu bayanların evde olmasından yanayım ben çocukları ile fazla vakit geçirmeleri için oda tabii.çalışmaya alışık olduğum içinde evde yapabilicekmiyim bilmiyorum kendi paranı harcamak bi başka oluyor offf kafam karışık benimde işte..

kadın birzaman sonra yıpranıo dinlenmek istio
yani bi ömür çalışamaz bence
çünkü ev işi çoluk çocuk derken bide çalışıosa
kendine ayırıcak vakti bile kalmaz sanırım
kadının çalışması biyere kadar die düşünüorum

bence de calismalidir gunumuz sartlari giderek zorlasiyor hele bir de bebek olunca daha da artiyor masraflar meslek edinmek daha iyi tabi ama meslek yoksa da bir kadin tek basina kendi ayaklari uzerinde durabilmelidir!!!!

bencede kadın çalışmalı ama bütün işleri kadınlar yaptığı içinçok yıpranıyorbir de çocuk varsa işler iyice karışır bunları kaldırabileceksek çalışmalıyız

Bir bayan aslında çalışmalı, eşine az da olsa destek olabılır.Hele Lisans mezunu ise kesınlıkle çalışmalı o kadar ömrün okumakla geçmiş neden hakkını almayasın ki.1 elin nesi 2 elin sesi vardır.Her kadın kendı ayaklarının üzerinde durmalıdır.kocaya pek muhtaç kalmamak en güzeli.Kendin çalış kendin harca harika.

Ben her daim kadının ekonomik özgürlüğünün olması taraftarıyım..Ekonomik özgürlüğü olan kadının sırtı hiç bir zaman yere gelmez.Niye bir kadın erkeğin eline baksın ki.?Nİye özgürlüğü olmasın?Niye kendi ayakları üstünde sapasağlam durmasın?Bir kadının sahip olması gereken en önemli şeyi ekonomik özgürlüğü olmalı.

X