kadın çalışmalı mı çalışmamalı mı?

bence okumalı....eline mesleğini almalı.
sonra ister çalışsın ister çalışmasın.
altın bileziği olsun kolunda.

Peki ben ne yapıcam? annem bbam beni en iyi eğitimi almam için çalışmş didnmş. bu yaşıma getrmş. nişanlımla 5 yıllık flörtün üstne evleneceğiz.uluslararası ilşkler mezunuyum. nşanlımla üniversitede tanştk. çok gzel bi aşk var aramızda. :nazar:asigim:ancak kayınpederim ve babamn inatlaşmaları birbrlernden nefret etmeleri yüzünden en sonunda kayınpederim bana evlenince çalışmıcaksın dedi. daha önce bunu nşanlıma söölediğinde nşanlım "bukonu eşimle beni ilgilendirir, kimse karışamaz" demiş. ama babamın nişanlımı ve ailesini bir türlü kabul etmediği için bir de onları bu işten caydırmaya çalıştığı için en sonun koz olarak iş hayatm kullanılmaya başlandı. ve artık nşanlımda babasına söz geçiremez hale geldi. :çok üzgünüm: çalışmak istiorm. nşanlıma aşığım ama ekonomk açıdan eve katkım olması, aldğım eğitimin karşlığını almak, başarılı olmak istiorm. ve adım gibi eminim ööle evimi ihmal etmem. çünkü kariyer hırslarıma yenilip kuracağım yuvamı yok saymam. ama birilerinin bir inat intikam uğruna bunu kullanması çok canımı acıtıyor. duvardaki diplomam evde kös kös oturup sabahları eşime avcumu açıp bana para ver demek için verilmedi bana.kayınpederim nşanlıma en son "seni seviosa herşeyi kabul eder" demş.nşanlım çok duygusal ve çokçabuk gaza gelebvilen insan. biri ona bunu sööledimi tmm dır onu sevbiosam işimi bırakırmışm. bu bukdr zor olmamalıymş benm için??? napıcam??? :1no2:yardım???

Geçenlerde nişanlımla tam 4 gün görüşemedik,sebebi de o nöbetteyken benim evde olmam,o nöbetten gelince de benim çok geç saatlere kadar çekim yapmam..Yani şöyle bir düşündüm de biz evli olsak pzartesiden cumaya kadar birbirimizi görmeden 1 hafta geçmiş olacak..Adam işten gelecek yemek yok,ütülü doktor önlüğü yok,ev karmakarışık..Ben işten geleceğim ve o yorgunlukla hiçbirşey yapmak istemeyeceğim..Eşim de yardım edemeyecek çünkü çok yoğun,yoksa her konuda çok yardımcıdır..Hal böyleyken tanımadığım bilmediğim yardımcı bayanlara evimi emanet edeceğim kazandığımı ben değil temizlik yapan bayan yiyecek..O değil de temizliği ben yapsam kendime asla vakit ayıramayacağım..Zira geçen hafta saat 2 ye kadar montaj vardı..Nişanlımın maaşı çok iyi,birkaç aileye birden bakacak kadar hamdolsun..Onun dışında maddi durumu da çok çok iyi..Kendi televizyonumu kurabilecek kadar..Eğer öğretmen olsaydım hiç düzenimi bozmadan çalışmak isterdim evet,yarım gün genellikle boş,hafta sonu tatil,bayram,hele de yaz tatilleri..Bu arada da maaş işlemeye devam ediyor..Siz gecenin bir yarısı koca göbekli pos bıyıklı kurum şöförüyle ıssız cadddelerde yapayalnız evinize geldiniz mi?Be işimi seviyorum ama bıktım,inanın çok sıkıldım..İş temposuyla birlikte ev işlerimi de aksatmadan yapsam,aynı zamanda koşturarak çalışmaya devam etsem emekli olduğumda ayrı bir maaş mı bağlanacak?Yoksa birileri bana madalya mı takacak?O yüzde evlendikten sonra işi askıya almayı düşünüyorum,3 günlük dünyada tatlı canımı hiiiiç dara sokamam..İhtiyacım olsa başımla beraber ama hamdolsun..Bu yaşlarımı ve bu bedenimi bana bir daha kimse vermeyecek...

Calismali ama evine de zaman ayirmali. Benim dusuncem yarim gun veya haftada birkac gun calismak. Evime de zaman ayirmaliyim, esime de...altin bilerzigi kolunda bulunsun, calisacksa calismayakasada...

X