ya kızlar napıcam!!!

keri34

derinin annesi
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2007
1.718
5
kızlar hergun burdan dogum hıkayelerını ve ıyılesme surecını okuyorum.normal dogum dıkıslerının bu kadar uzun surede ıyılestıgını bılmıyordum mesala.ayın sonunda dogum yapıcam ınsallah fakat kafam o kadar cok karıstıkı!cevremden normal en ıyısı normal yap baskısı var.ıkı ablam var bırı ıkı normal dıgerı ıkı sezeryan dogum yaptı.onlarda normal taraftarı.bense ıkısındende korkuyorum.okudukca goruyorumkı herkes sezeryana yakın gıbı.normal dogumdanda korkuyorum cunku eskı halıne donememesınden korkuyorum asagının.uuufff kafam karısık nasıl dogurucam bılmıyorum:1no2::uhm::a015:

güzelim bence sende benim gibi doğum stresine girmişsin. " Nasıl doğurucam ? Sancılar dayanılmaz mı ? Bu sancı birden nasıl gelecek ? Bu kadar büyümüş bebek nasıl küçücük yerden çıkacak? Çok yıpranacak mıyım ? Doktor bana yardımcı olacak mı Rahatlatacak mı ? VS. bir sürü soru takılıyor aklıma ?? " doğum korkusu yaşadığın için aklın benim gibi gidip gidip geliyor gibi :) ben böyle diye diye yolun sonuna geldim sayılır. sende olduğu gibi benim çevremde de herkes normal doğum taraftarı . kendi kendime diyorum ; analarımız normal doğurmuş nice kadınlar doğurmuş kurtulmuş bende kurtulurum diyorum Allah ' ın izniyle .Motive etmeye çabalıyorum kendimi . Bir de büyüklerimiz Allah O nun yolunu açıyor doğuveriyor birden diyorlar çok duygulanıyorum . Artık kısmetimde ne varsa onu görücem. Son 1 hafta kaldı hafiften bel ağrısı baskılar olmaya başladı..

sorma ya benımde bır hafta kaldı doguma.bende dıyorum normal herkes nasıl yapıyorsa yaparım dıye ama ya yırtılma cok olurda toparlanamazsa asagısı herseyı dusunuyorum ıste.kımıne normal dogumda cok dıkıs atılıyor sezeryan yapsa daha ıyı.bıde benım oglusum bıraz ırı normalde ısrar etmekte hatalımıyım dıyorum.senın doktorun ne dıyor ne tavsıye edıyor

güzelim bence sende benim gibi doğum stresine girmişsin. " Nasıl doğurucam ? Sancılar dayanılmaz mı ? Bu sancı birden nasıl gelecek ? Bu kadar büyümüş bebek nasıl küçücük yerden çıkacak? Çok yıpranacak mıyım ? Doktor bana yardımcı olacak mı Rahatlatacak mı ? VS. bir sürü soru takılıyor aklıma ?? " doğum korkusu yaşadığın için aklın benim gibi gidip gidip geliyor gibi :) ben böyle diye diye yolun sonuna geldim sayılır. sende olduğu gibi benim çevremde de herkes normal doğum taraftarı . kendi kendime diyorum ; analarımız normal doğurmuş nice kadınlar doğurmuş kurtulmuş bende kurtulurum diyorum Allah ' ın izniyle .Motive etmeye çabalıyorum kendimi . Bir de büyüklerimiz Allah O nun yolunu açıyor doğuveriyor birden diyorlar çok duygulanıyorum . Artık kısmetimde ne varsa onu görücem. Son 1 hafta kaldı hafiften bel ağrısı baskılar olmaya başladı..

sorma bende gecelerı uyuyamaz oldum stresten.kımısı ne kadar rahat oluyor ımrenıyorum onlara.artık kısmetımızde ne varsa o olacak hayırlısı neyse o olsun.

ben doktoruma danışmıştım doğum şekli nasıl olur diye bana gülmüştü. yani tercih benim değilmiş. sezeryanı acil müdehale gerekirse yapıyorlarmış. benim kinin herşeyi şu an için normal görünüyor. Sancılandığım da çatı darlığım var mı yok mu belli olur.. atılacak dikişleri bence fazla kafana takma , arkadaşımın doğumu zor olmuş taa poposunun neresine kadar kesmişler anla yani :) 1 ayda ancak dikişleri iyileşmiş. ama kimisi de 3 - 5 dikişle atlatıyor. kimisini düşün öyle güzel açılıyor ki alt tarafı dikişsiz doğuruyor.. Kötü şeyler düşünmek istemiyorum.. Uyku düzenim alt üst oldu çok alınganlaştım düşünmekten daha doğurmadan yıprandım .. Artık kısmetimde ne varsa o olsun diyorum..

keri34 sana bişey sorucam , idrarımı yaparken yanma oluyor çok canım acıyor. hiç böyle olmadım bu zamana kadar bekarlığımda bile. sende de böyle bir durum var mı ? bide korkunç su içme hissim var. Sanki içim yanıyor. beni damacanaya hortumla bağlasalar ne iyi olur..

bende cok su ıcıyorum.su ıcmek faydalı onu kafaya takma bence.ama yanma konusunu doktorunla konus sıstıt yada enfeksıyon kapmıs olabılır.hamılelıkte mıkrop kapmaya acık oluyormus asagısı.doktorum bana haftada bır kullanmam ıcın fıtıl vermıstı.herhangı bır enfeksıyon kapmıyım dıye cok sukur bu gune kadar olmadı bısey.sen bunu ıhmal etme doktoruna danıs bence

keri34 sana bişey sorucam , idrarımı yaparken yanma oluyor çok canım acıyor. hiç böyle olmadım bu zamana kadar bekarlığımda bile. sende de böyle bir durum var mı ? bide korkunç su içme hissim var. Sanki içim yanıyor. beni damacanaya hortumla bağlasalar ne iyi olur..

kızlar hergun burdan dogum hıkayelerını ve ıyılesme surecını okuyorum.normal dogum dıkıslerının bu kadar uzun surede ıyılestıgını bılmıyordum mesala.ayın sonunda dogum yapıcam ınsallah fakat kafam o kadar cok karıstıkı!cevremden normal en ıyısı normal yap baskısı var.ıkı ablam var bırı ıkı normal dıgerı ıkı sezeryan dogum yaptı.onlarda normal taraftarı.bense ıkısındende korkuyorum.okudukca goruyorumkı herkes sezeryana yakın gıbı.normal dogumdanda korkuyorum cunku eskı halıne donememesınden korkuyorum asagının.uuufff kafam karısık nasıl dogurucam bılmıyorum:1no2::uhm::a015:

merhaba canim ben subat annesiyim kizimi 11 subatta sezeryanla dunyaya geldi guzelim canim goz gezdirirken siteye yanizi okudum canim ben yarin dogum yapali 40 gun olucak halen agrilarim var guzelim .benim uc bucuk yasinda bi oglum var normal dogumla dunyaya geldi toparlanmam bir haftayi buldu eskisi gibiydim uc ay sonrada tamamen fizigim eski haline dondu .canim bunu yazmamin amaci sana canim imkanin varsa normal dogum yap ben dokuz saat normal dogum sancisi cektim ve bebeyimin kalbi durmak uzereyken sezeryana alindim ve soz verdim kendime tum hamilelere sakin sezeryan olayin diyeceyim diye canim sakin istekli sezeryan olma .bak sonucunda ameliyat riski var cok zor toparlaniyosun .asaginin eskisi gibi olmayacagindan korkma eski haline donuyo canim .bide asagi icin egzersizler var oda bayabi yardimci olyo allah kurtarsin insallah sag saglim bebeyini kucagina alirsin

merhaba canim ben subat annesiyim kizimi 11 subatta sezeryanla dunyaya geldi guzelim canim goz gezdirirken siteye yanizi okudum canim ben yarin dogum yapali 40 gun olucak halen agrilarim var guzelim .benim uc bucuk yasinda bi oglum var normal dogumla dunyaya geldi toparlanmam bir haftayi buldu eskisi gibiydim uc ay sonrada tamamen fizigim eski haline dondu .canim bunu yazmamin amaci sana canim imkanin varsa normal dogum yap ben dokuz saat normal dogum sancisi cektim ve bebeyimin kalbi durmak uzereyken sezeryana alindim ve soz verdim kendime tum hamilelere sakin sezeryan olayin diyeceyim diye canim sakin istekli sezeryan olma .bak sonucunda ameliyat riski var cok zor toparlaniyosun .asaginin eskisi gibi olmayacagindan korkma eski haline donuyo canim .bide asagi icin egzersizler var oda bayabi yardimci olyo allah kurtarsin insallah sag saglim bebeyini kucagina alirsin

tesekkur ederım allah cocuklarını bagıslasın.analı babalı buyutsun.bende normal dogum taraftarıyım ama bır taraftanda korkuyorum ıste.bır hafta ıcınde dogum yapıcam.yarın doktor kontrolum var herhalde bellı olur artık dogum seklım.

tesekkur ederım allah cocuklarını bagıslasın.analı babalı buyutsun.bende normal dogum taraftarıyım ama bır taraftanda korkuyorum ıste.bır hafta ıcınde dogum yapıcam.yarın doktor kontrolum var herhalde bellı olur artık dogum seklım.

bak her zahmetin bir rqahmeti vardir dogumda kolay deyil tabiki ama o anda allah sabrini veriyo bide meleyini gorunce tum acilarini o an unutuyosun dusun ben dogum yaptim ogluma iki saat sonra dus alip eski hayatimi dondum.sezeryanda ise bebeyini gordugun anda acilarin basliyo bebeyinin keyfini suremiyosun acilardan canim.bebeyinin sagligi yada seninki tehlikedeyse tabiki yapacaklarda istekli sezeryan olma sakin canim .simdiden sana kolay dogumlar dilerim .canim saglikla bebeyini kucagina alirsin canim

keri34 cüm bende sana çok soru sorar oldum kusuruma bakma , aynı hafta içinde olduğumuz için bende olanlar sende de oluyor mu diye merak ediyorum. Son 3 gündür akşam saatleri kabus gibi olmaya başladı. sanki tansiyonum düşüyormuş gibi oluyor kalp çarpıntım başlıyor. Bir anda elim ayağım boşalıyormuş gibi oluyor midem bulanıyor, valla şu an ağlıyorum. gündüz de kendimi yormuyorum zaten annemlerde kalıyorum. uzanıp yan yatıp dinleneyim geçer diyorum bebeğim çook hareketli olduğu için bunu da yapamıyorum. Çok sinirim bozuldu

keri34 cüm bende sana çok soru sorar oldum kusuruma bakma , aynı hafta içinde olduğumuz için bende olanlar sende de oluyor mu diye merak ediyorum. Son 3 gündür akşam saatleri kabus gibi olmaya başladı. sanki tansiyonum düşüyormuş gibi oluyor kalp çarpıntım başlıyor. Bir anda elim ayağım boşalıyormuş gibi oluyor midem bulanıyor, valla şu an ağlıyorum. gündüz de kendimi yormuyorum zaten annemlerde kalıyorum. uzanıp yan yatıp dinleneyim geçer diyorum bebeğim çook hareketli olduğu için bunu da yapamıyorum. Çok sinirim bozuldu

yok canım bnde onlar olmuyor.benım bu aralar anlık bas donmelerım oluyor.sankı dusecekmısım gıbı.arada bendede mıde bulantısı oluyor.sana catı muayenesı yapıldımı.ben bugun yaptırdım.daha acılma olmamıs,moralım bozuldu.hıc gelmeye nıyetı yok bu cocugun.bu arada canım cok sıkkın cok kararsızım.bebısım kılolu ben normal ıstıyorum doktorum bebek kılolu oldugu ıcın ben olsam rıske atmazdım dıyor.kafam cok karıstı.normal ıstıyorum ama deformasyondan da cok korkuyorum.sen normalmı yapacaksın.sende dogum belırtılerı yokmu hala.senın bebegının cınsıyetı ne benımkı erkek.erkek gec gelır dıyorlar ama.

akşamları değilde sabahları mide bulantılarım oluyor ve gün içinde bi çok defada çarpıntım akşam saatlerinde daha da artıyor bende açılma 1 cm ama ne sancı var ne su benim bebeğim kız 39 haftayı bitirmek üzereyix kızlar erken olurmuş yalan oldu bende yada ben çok sabırsızım CADIARZU bugün nasılsınız kızlar

akşamları değilde sabahları mide bulantılarım oluyor ve gün içinde bi çok defada çarpıntım akşam saatlerinde daha da artıyor bende açılma 1 cm ama ne sancı var ne su benim bebeğim kız 39 haftayı bitirmek üzereyix kızlar erken olurmuş yalan oldu bende yada ben çok sabırsızım CADIARZU bugün nasılsınız kızlar

sana bısey sorabılırmıyım?catı muayenesı yaptırdınmı sonrasında hafıf bır kanama oldumu.ben dun muayene oldum doktorum aksam camasırında bıraz kan olursa muayenedendır telaslanma dedı.gercı eldıvenımde kan bulasırsa oluyor sende bısey olmadı temız dedı.dun gece bısey olmadı ama bu sabah karamel rengı acık kahvemsı bır akıntı oldu bende acaba bu nısanmıdır.yoksa doktorun bahsettıgı seymıdır.anlayamadım.

Ben bugün de kendimi iyi hissetmiyorum. gözlerim hiç uyumamışım gibi duruyor çok sinirliyim bitkinim. Karnımın her tarafı ağrıyor. Zor yürüyorum .Dokunsalar ağlayacağım. Canım Ben hiç çatı muayenesi olmadım. ben en son geçen hafta salı günü kontrole gitmiştim az önce hesapladım 40. haftanın içindeyim. Son ayımın böyle zor geçeceğini hiç düşünmemiştim. keri34 cüm eğer doktorun sezeryanı uygun görüyorsa sezeryan ol. Normal doğum istiyorsun ama bebeğin madem kiloluymuş Allah korusun olur ya bir terslik çıkmasın sonunda.

merhaba kizlar ya ben ne yapiyim 40+6dayim yani 41.hafta bekliyorum birde kizlar erken gelir diyolar hic alakasi yok bence birazdan kontrole gidicem artik her 2 günde bir kontrol oluyorum saliya kadar olmadi dokktor hastaneye gönderecek hayirlisi bakalim

canım drun önersini dinle sezeryasn yap bak zaten bebiş kiloluymuş
ve ikincisi sende daha açılma yok riske atma kendinide daha fazla germe canım

canım çatı muayenesi oldum ve koyu kırmızı kan geldi ilk gün ve ikinci gün ama asıl nişan denilen şey benimde ilk hamileliğim tam bilmiyorum ama bi ik gün önce akıntıyla birlikde açık kırmızı pembemsi şeklinde geldi sanırım nişan bu.inş yardımcı olabilmişimdir muayenedendir ama şüphelerin varsa dr sor en azından şüphelerinden kurtulursun

Arkadaslar öncelikle Allah hepimize kolay doğumlar versin.. Hepimiz doğumdan korkar durumdayız ama normal ama sezeryan. Su da var ki herkesin sözüne bakıp da moralinizi bozmayın derim. Sonucta herkesin ağrı eşiği farklı..Kimisi hic problemsiz atlatırken ya bu muydu derken kimisi de cok beterdi diyebiliyor.İnsallah hersey umduğunuzdan daha güzel gecsin. Sevgiler.

slm.. kızlar.. ben 36. haftaya kadar normal istedim ..şimdi ise vaz geçtim ..korkudan:)..sezeryan olcam..riske atmıcam vallaa...

X