Ebru öğrenmek istiyorum

RAPUNZELL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2007
59
2
Ebru öğrenmek istiyorum ama bulunduğum yerde gidebileceğim bir kurs yok yardımcı olabilecek daha önce bu işi yapmış biri varmı?:sm_confused:

Merhaba Canım nerede olursan ol eğer yaşadığın yerde Belediyenin açmış olduğu bir halk eğitim merkezi varsa mutlaka el sanatları kursları da vardır ve bu kursların içinde çok yüksek ihtimalle Ebru da vardır. Orada yoksa bile belki seni yönlendirebilirler.

Bunlar da olmassa google dan arama yapabilirsin, şu anda Bursa'da mısın? orada Ebru kursu olmamasının imkanı yok mutlaka bulursun iyi şanslar. :nazar:

nemidacım tabiki burda halk eğitim kursu var ama ebru yok malesef :çok üzgünüm: şehir merkezinden de uzak oturuyorum 1 saat yol sürüyor çalıştığım için bu beni yormaktan başka işe yaramazkafamçokkarıştı oysa ben dinlenmek için ebru yapmak istiyorum a.syinede ilgin için teşekkür çok teşekkür ediyorum.a.s.

bursa da var mı bilmiyorum ama aktarda belki bulabilirsin kitre hazırlayıp basit ebrular yapabilirsin
ama bir bilenden öğrensen tam anlamıyla tadını alırsın bursa da güzel sanatlar fakültesi yada eğitim fakültesinin resim öğretmenliği bölümü vardır oralarda akşam kursaları olabilir bir sor istersen

bursa da var mı bilmiyorum ama aktarda belki bulabilirsin kitre hazırlayıp basit ebrular yapabilirsin
ama bir bilenden öğrensen tam anlamıyla tadını alırsın bursa da güzel sanatlar fakültesi yada eğitim fakültesinin resim öğretmenliği bölümü vardır oralarda akşam kursaları olabilir bir sor istersen

kitre şu sabuna benzer suyun üzerinde biriken maddemi? su çeşme suyumu kullanıyor ? birde guaş boyayla bile oluyor diye duymuştum malzemeler konusunda bilgi verebilirmisin teşekkür ederim.:dance:

Sen de sağol canım inşallah güzel işler yaparsın buraya da koyarsın :KK70: sevgiler.

canım ebru kursunu bursada bulamıyorsan hıcbıryerde bulamazsın
sehır merkezıne uzagım dedın gercı ama bıraz fedakarlık edeceksın cok ıstıyorsan
ılahıyatta verıyorlar bur suru vakıf var arastır enkotu ıhtımal ırgandı koprusune gıt orada sor
bursa sanat merkezı derım ebruyada soyleyecek bır sey yok zatenn...

arkadaşlar biz lisede yapmiştik. bir süreliğine amatör bir çalışma yapmak istersen yağlıboya tiner bir leğen dolusu su ve resim kağıtları işini görür.

leğene suyu doldur. yağlı boyaları plastik kaba(biz su şişesi toplamıştık çöpten:) dök resim fırçesı ve tinerle incelt boyayı be yavaş yavaş leğene dök.suyu fırçayla yavaş yavaş hareket ettir ve şelkini oluşturunca kağıdın iki ucundan tutup suyun üstüne koy. tek taraftan yavaşça kaldır. çok hoş desenler oluyor.

kitre şu sabuna benzer suyun üzerinde biriken maddemi? su çeşme suyumu kullanıyor ? birde guaş boyayla bile oluyor diye duymuştum malzemeler konusunda bilgi verebilirmisin teşekkür ederim.:dance:

kitre özel bir ağaç akıntısı reçinedir ...
aktarlarda bulabilirsin. içme suyu ile belli oranda karıştırılıp özel teknesine süzülerek konulur ..
boyada özel toprak boyadır sığır ödüyle karıştırılarak kullanılır..
fırça da özeldir gülağacının dalından ve atın kılından yapılır.

X