oksijenli su ??

S

s3m4

Ziyaretçi
arkadaslar oksijen cildimiz icin ihtiyac ve iyi geliyorya şu pansuman yaparken fln kullandıgımız oksijenli suda cildimize iyi gelmezmi? yada benim mantık hatammı var bu konuda bilgisi , fikri olan arkadaslar yardımcı olabilirmi ?

aman da aman.. yahu insanlar nasıl mantıklar yürütüyorlar. magnesie calcinie yi bile keşfettikten sonra.. kullan gitsin.. zararı olmaz. bir keşif de senden olur :)

şaçmalamayın cildinizi mafedersiniz oksijenli su antiseptik solüsyon olarak yaraların temizliginde kullanılır yarayı köpürterek mikropları temizler kesinlikle yüzüne sürme tahriş edersin :çok üzgünüm::

Yanar Bile yahuu Aman haaa Düzeltiyim derken Devası bulunmaz derde Düşme

şaçmalamayın cildinizi mafedersiniz oksijenli su antiseptik solüsyon olarak yaraların temizliginde kullanılır yarayı köpürterek mikropları temizler kesinlikle yüzüne sürme tahriş edersin :çok üzgünüm::

teşekkür ederim canım bilgilendirdiğin için yerimseniben

saçmalamayın kızlar ya oksijenli su kıllanma yapar Kötü Kazen

:roflol:hiç tartışmayın oksijenli su tedavülen kalktı satılmıyor.

madensuyu kullan tonik yerine mineral deposu içinde oksijende var hem kalanıda içersin ben öyle yapıyorum

ah canım sakın yapma yüzün yanar
düşünsene saçına sürdüğünde bile saçını sarı yapıp yakıyor
ayrıca bazı yara tiplerine sürülmesi de yanlış, iz bırakıyor
oksijen yanıcı bi madde, fazlası yarar değil zarar. hem normal su da oksijen barındırıyor onu sürüyoruz zaten.

s3m4 arkadaşım, oksijenli suyu saf oksijen içeren bir ürün olarak düşünerek bu mantıkta bakmışsın ama yanlış mantık kurmuşsun canım

Oksijenli su, %3'lük hidrojen peroksit (H2O2) çözeltisidir.

Hidrojen peroksit, ilaç ve kozmetik sanayiinde, roket yakıtlarında kullanılır.

Oksijenli suyu bildiğiniz gibi yara pansumanında kullanırız, lunitari arkadaşımın dediği gibi her yaranın temizliğinde kullanılmaz. Yarayı mekanik yoldan temizler, köpürerek doku artıklarını, kirlilikleri uzaklaştırır.

Kozmetikte 2 kullanımı hakkında bilgim var. Kullanım nedeni : Beyazlatıcı özelliği
Saç rengini açıcı ürünlerde : Şampuan boyayla boyayan arkadaşların belki dikkatinden kaçmıştır ama tüp boyayla boyayan arkadaşlar, yanında oksidan alırlar. Genellikle %6'lık alırlar hatta. ÜZerinde sıvı peroksit yazar. İçindekilere bakın : Hydrogen peroxide görürsünüz.

Diş beyazlatıcı ürünlerde de bulunmaktadır. Ancak uzun sürede kullanımı da diş minelerini hassaslaştırıp yıpranmalara neden olabilmektedir.

Oksijenli suyla doğrudan saç rengini açılması, vücudundaki tüylerin rengini açılması uygulanmış, belki hala uygulanmakta olan şeylerdir; ben hiç denemedim, bence pek sağlıklı değil...

O yüzden canım oksijenli suyu cilt temizleyici, tonik, canlandırıcı niyetine kullanma canım, istemediğin sonuçlarla karşılaşabilir, cildinde geri dönülmez hasarlar yaratabilirsin...

Son düzenleme:
yararlımı zararlımı bu tartışılır ama ben oksijenli su kullanmıştım bikaç yıl önce.ergenlik zamanında.sivilcelerin üstüne cass diye sürüyodum.böyle beyaz kabuk bağlıyodu.sonra çok fazla etkisini görmedim bıraktım ama zararını görmedim.dermotologların dediğine bakarsakta şimidi bi şey farketmiyoruz ama yaşlanmaya başlayınca bütün bu yüzümüze sürdüklerimizn etkisini görücekmişiz.benim cildim yağlı belkide o bakımdan pek bi zarar görmedim.

ARKADAŞLAR oksijen suyunu yaralarda nebilim mikropları yok etmede düşünün asitsel birşey yaranın üzerine döküldüğünde kabukları kaldırıyodu bunu birde cildinize sürseniz heralde mahveder

ya ama bi arkadaşıma doktor yüzündeki sivilcelerden kalma izleri geçirmek için oksijenli su kullandırttı ve iz kalmadı bu nasıl oluyor peki

sivilce lekelerini gidermek için bazı karışımlarda bu oksijenli suda var içlerinde :90:

saçın rengini açar oksijenli su.. yaraları temizlerken köpürtür.. sakın yüzüne sürme çünkü cildimiz çok hassas :-)

X