sezeryanla doğum yaptım ama karnım hala kocaman

yaseminsen

rabbım sen evladımı koruu
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2007
1.488
12
37
kızlar cok moralım bozukk senağlamasenağlama
dogum yapalı neredeyse 2 ay olcak benım gobegım hala kocaman :çok üzgünüm:
napıcam ya nasıl ınıcek bu gobek sankı hala 5 aylık hamıleyım gıbı kocaman esım bazen dalga gecıoyo oğlumuz oldu sıradakıde kız 4 ay sonra oda yanımızda dıyo bende sınırlenıyorum cok acayıp kafama takmıs durumdayım fisfisfis
korse taktım bı kac gun ama karnımı cok acıttı sıktıgı ıcın hamılelıgımdede asırı kılo aldım
53 hamıle kaldım 79 doguma gıttım su andada 65 kgyım sımdıye kadar hızla kılo verdım ama artık durdu kılo vermem hatta 62 olmustum 2 gunde tekrar 65 oldum :KK43: napıcam bılmıyorum sızde durumlar nasıl
ozellıkle sezeryanla dogum yapanlar karnınız nasıl ındımı hala kocaman mı benım kı gıbıı senağlama
valla resmımı koysam hamıle sanırsınız benı halaaaaaaaaa :çok üzgünüm:

yaseminsen daha çok erken kafaya takman için
ben 5 ay önce sezeryanla doğum yaptım göbeğim yavaş yavaş azaldı şimdilik egzersiz hareketleri ve diyet yapmıyorum ameliyat yeri bazen sızlıyor çünkü
bende 15 kilo almıştım 56 ile başladım 71 kadar çıktım şuan 60 kilodayım ilk zamanlar çok çabuk vermiştim benimde durdu

neden kimse bişey yazmıyo insal teselli eder dimi aşkolsun kızlar biliyorum çok iğrenç gözüküyorum senağlama senağlama senağlama senağlama senağlama senağlama

selam canım! ya, moralini bozmak istemem ama benim arkadaşımın çocuğu da 1 yaşını doldurdu. yani doğum yapalı 1 sene 1 ay falan oldu. sen beş aylık diyorsun ya, sanırım onunkine 7 aylık falan denilebiliryerimseniben o da sezaryenle yaptı. ama çok hantal kaldı doğumdan sonra.. doğumdan sonra korktuk görünce halini.. ve şimdi iyice saldı kendini. ya, o birde içerde parça falan unutmuş olabileceklerinden de korkuyor çünkü bence de normal değil bu kadarı. öyle vakalar olduğunu duyduk çünkü. bence bir an önce doktoruna bir görün, dedim ya o iyice saldı. çocuğu bahane ediyor ve hala oda doktoruna gitmedi. birde düzensiz beslenme ve cola içiyorsan bırak bence.. egzersizlere de ufak ufak başlayabilirsin sanırım.. bende şu an 8 aylık hamileyim walla arkadaşımla yanyana gezerken 2 hamiş sanıyorlarnaniknanik benim de ondan gözüm korktuğu için epiduralle normal doğumu düşünüyorum. ama herkeste bir olmuyor. başka bir arkadaşımda sezaryenle yapmıştı o gün ayaklandı ve şu an yine 36 beden..
umarım en kısa sürede bizde eski formumuza kavuşuruz.. sevgiler...a.s.

arkadaşım kızma ama saçmalayorsun demek istiyorum daha dur 2 ay olmuş doğum yapalı ve üstelik sezaryanla normal doğum yapan bir kişinin bile göbeğindeki ve vücudundaki şişliği atması nerdeyse bir seneyi buluyor sen doğumla beraber mucuze olsun bebek çıktığı gibi göbek dümdüz olsun istiyorsun herhalde ama sen şuan için kendini paralasanda bu mümkün değil çünkü vücud kimyan buna uygun değil göbeğinde 9 ay boyunca bir bebek vardı ve tabiki şekli bozuldu derin çok esnedi bu zamanla yavaş yavaş toparlanıp eski haline dönecek şuan için senin yapman vucudunu dinlendirmen ve rejim yapacam derken bebeğini aç spor falan yapacam derkende dikişlerini patlatmaman sadece sabırlı olman eşinde çok konuşmasın kolaysa o doğursun bir tanede onu görelim:mymeka:ayy çok kızdım kocana..

bende doğum yapalı 2hafta oldu benimde göbeğim duruyor sanırım yarısıda yağ kolay kolay incek gibi değil 40ım çıkınca mekek çekeceğim başka türlü eski 0 göbek halime dönebileceğimi düşünmüyorum

selam canım! ya, moralini bozmak istemem ama benim arkadaşımın çocuğu da 1 yaşını doldurdu. yani doğum yapalı 1 sene 1 ay falan oldu. sen beş aylık diyorsun ya, sanırım onunkine 7 aylık falan denilebiliryerimseniben o da sezaryenle yaptı. ama çok hantal kaldı doğumdan sonra.. doğumdan sonra korktuk görünce halini.. ve şimdi iyice saldı kendini. ya, o birde içerde parça falan unutmuş olabileceklerinden de korkuyor çünkü bence de normal değil bu kadarı. öyle vakalar olduğunu duyduk çünkü. bence bir an önce doktoruna bir görün, dedim ya o iyice saldı. çocuğu bahane ediyor ve hala oda doktoruna gitmedi. birde düzensiz beslenme ve cola içiyorsan bırak bence.. egzersizlere de ufak ufak başlayabilirsin sanırım.. bende şu an 8 aylık hamileyim walla arkadaşımla yanyana gezerken 2 hamiş sanıyorlarnaniknanik benim de ondan gözüm korktuğu için epiduralle normal doğumu düşünüyorum. ama herkeste bir olmuyor. başka bir arkadaşımda sezaryenle yapmıştı o gün ayaklandı ve şu an yine 36 beden..
umarım en kısa sürede bizde eski formumuza kavuşuruz.. sevgiler...a.s.

canım sakın aklınıza içerde parca kalmış falan die düşünmeyin bu imkansız içerde parça olsa yigenin bu durumda olmazdı parça kalmışsa eger kendini belli eder aşırı kanaması olaması lazımdı ve kontrole gitmişse eger orada rahim küçülmüşmü die bakılıyor ve oradada muhakkak görünürdü yai anlayacagınız parça kalması mümkün değill en azından ben bir sağlıkçı olarak böyle düşünüyorum a.s.

ama tabi tekrar bir kadındoğum uzmanına görünürse içi daha rahat olacaktır

canım bebeğini emziriyorsan korkma yavaş yavaş kilolar gidecektir ama sütten kestikten sonra çok dikkat et asıl o zaman çok kilo alınıyor

canım sen herhalinle güzelsin yasemincim:)
moraklini bozma canım oğluşun sağolsun inecek zamanla o göbiş

canım oncelıkle esıne soyle o gobek keyfınden olmadı.ona verdıgın cocuktanm dolayı oldu:)))))))))))
ıkıncısı cok kafana takma 1yıl normal nerdeyse
ben ılkınde nprmal dogum yaptım hemen gıttı:)))))
sımdı kızım 8aylık oldu su an yuruyus ve mekıkle kasa cevırebıldım.netten sezeryan amelıyatını bı ızlettır esınede kac kat kesılıp ne hale geldıgını gorup anlasın:KK43:(((((
canını sıkma sen.ancak 7 8ay sonra mekık yapabılırsın.ben oyle yaptım:)))))
canını sıkıp zorlama kendını ALLAH korusun bı zarar verırsın dıkıslerıne falan
bebegınıde gule gule buyut bu arada canım:))))))

arkadaşım kızma ama saçmalayorsun demek istiyorum daha dur 2 ay olmuş doğum yapalı ve üstelik sezaryanla normal doğum yapan bir kişinin bile göbeğindeki ve vücudundaki şişliği atması nerdeyse bir seneyi buluyor sen doğumla beraber mucuze olsun bebek çıktığı gibi göbek dümdüz olsun istiyorsun herhalde ama sen şuan için kendini paralasanda bu mümkün değil çünkü vücud kimyan buna uygun değil göbeğinde 9 ay boyunca bir bebek vardı ve tabiki şekli bozuldu derin çok esnedi bu zamanla yavaş yavaş toparlanıp eski haline dönecek şuan için senin yapman vucudunu dinlendirmen ve rejim yapacam derken bebeğini aç spor falan yapacam derkende dikişlerini patlatmaman sadece sabırlı olman eşinde çok konuşmasın kolaysa o doğursun bir tanede onu görelim:mymeka:ayy çok kızdım kocana..

canım sende kusura bakma ama hayatımda ılk kez dogum yaptım nerden bılıyım gobegın 1 seneye yakın bı9 zaman da ındıgını
ama kolaysa esın dogursun bolumde cok haklısın canım benımmmm

kızlar bakın bende korkmaya basladım 6 aylık hamişim ve dogumu sezeryanla olacak normalde cok zayıftım o yüzden kilo korkum olmuyordu ama yazdıklarınızı okuyunca söyle bir düşündüm de ya verdiğim kiloları veremezsem şimdi her türlü seyi yiyorum acaba biraz kıssam mı ne?

canım kesınlıkle kılo yapar dıye kesme yedıklerını cunku bn herseyı yedım ve oglum su anda maşşallahı var kıloları sorun etme bende etmıycem artık gıdıcek omur boyubenımle kalmıycaklar ya

canım bebeğini emziriyorsan korkma yavaş yavaş kilolar gidecektir ama sütten kestikten sonra çok dikkat et asıl o zaman çok kilo alınıyor

cok sagol canım herkes ole dıyor umarım gıder kılolarım bugun tartıldım evdekı baskuolle ve 62 kg ye dusmusum cok zevındım korsemı tekrar gıymeye basladım ve haftaya spora baslıycam umarım gıder bu koca gobegım

canım sen herhalinle güzelsin yasemincim:)
moraklini bozma canım oğluşun sağolsun inecek zamanla o göbiş

ahh cnaım benım cok tesekkur ederım cok moral oldu valla umarım senınde gobısın dogumdan sonra hemencecık ınerde sorun etmezsın canım yaaa

canım oncelıkle esıne soyle o gobek keyfınden olmadı.ona verdıgın cocuktanm dolayı oldu:)))))))))))
ıkıncısı cok kafana takma 1yıl normal nerdeyse
ben ılkınde nprmal dogum yaptım hemen gıttı:)))))
sımdı kızım 8aylık oldu su an yuruyus ve mekıkle kasa cevırebıldım.netten sezeryan amelıyatını bı ızlettır esınede kac kat kesılıp ne hale geldıgını gorup anlasın:KK43:(((((
canını sıkma sen.ancak 7 8ay sonra mekık yapabılırsın.ben oyle yaptım:)))))
canını sıkıp zorlama kendını ALLAH korusun bı zarar verırsın dıkıslerıne falan
bebegınıde gule gule buyut bu arada canım:))))))

tesekkur ederım canım bende baslamayı dusunuyorum mekık hareketlerıne haftaya umarım yapabılrım cok sagol

canım nıye uzuluyosun kolay degıl anne olmak zamanla gıder herkez dıyo 6ayda falan anca eskı halıne donuyomus bılıyosun bende sezeryan oldum 10gun oldu bende suan cok az var eskı halıne dondu gıbı bısey ama sen baya kılo aldınya zamanla duzelır korseyle sıkma kendını sadece atkıyla sar sarkmasın dıye ben ole yapıyorum yaza kadar formda olursun merak etme zaten bu bebısler kılo falan bırakmaz ınsanda :)

kızlar cok moralım bozukk senağlamasenağlama
dogum yapalı neredeyse 2 ay olcak benım gobegım hala kocaman :çok üzgünüm:
napıcam ya nasıl ınıcek bu gobek sankı hala 5 aylık hamıleyım gıbı kocaman esım bazen dalga gecıoyo oğlumuz oldu sıradakıde kız 4 ay sonra oda yanımızda dıyo bende sınırlenıyorum cok acayıp kafama takmıs durumdayım fisfisfis
korse taktım bı kac gun ama karnımı cok acıttı sıktıgı ıcın hamılelıgımdede asırı kılo aldım
53 hamıle kaldım 79 doguma gıttım su andada 65 kgyım sımdıye kadar hızla kılo verdım ama artık durdu kılo vermem hatta 62 olmustum 2 gunde tekrar 65 oldum :KK43: napıcam bılmıyorum sızde durumlar nasıl
ozellıkle sezeryanla dogum yapanlar karnınız nasıl ındımı hala kocaman mı benım kı gıbıı senağlama
valla resmımı koysam hamıle sanırsınız benı halaaaaaaaaa :çok üzgünüm:
bizim aramızda 10 gün var yasemincim..benimde öyleydi..bi haftadır indi..ben çok zayıfladım..doğuma 58 gittim.52 geldim..şimdi 48 kiloyum..ama küçük bi göbek kaldı..ilk başta çoktu..herkes ikinci bebek geliyo diye dalga geçiyodu..bide karnım çok esmer...gebelikte kararmıştı..göbek deliğim kapkara...göğüslerimde çatlıyo..eşimde dalga geçiyo sürekli..üüfff...naapalım...ama yazın bol bol yüz erir gider göbeğin...bi de internette sezeryan sonrası göbek hareketleri var ben bi ara bulmuştum..şimdi sitenin adını unuttum..bakiym yazarım sana adını.sıkma canını..doğum öncesi gibi asla olamıycaz kabullenmek zorundayız..ve bu halimizi sevicez..elimizden geleni yapalım..düzeldiği kadar artık...
eşime diyorum ki bak anne hakkı ödenmez neler çekiyoruz biz..o da dalga geçiyo..tabii yazık estetiğiniz bozuluyo ödenmez canım ödenmez diye..işte erkekler ... :):):)

merak etme arkadasım bende sezeryanla dogum yaptım aynan benımde karnım bı sure senın gıbı ınmedı.hele resımlerıme bakıyoruma o ne dıyorm bende taktım cook.herkes korse gıy dedı karın toparlasın dıye ben bı ıkı kere gıydım cok sıcaklara den geldıgı ıcın yapamadım.sen bı dene derım.ama 2 ay bısey degıl erken yanı vucudun kendını anca toparlıyo zaten benım 8 ay oldu karnım baya ındıı.vucut 2 senede anca kendıne gelırmıs ben bıde spora basladım ve cok faydasını gordum kılo verdıkce karnınnda duzlesır sporu tavsıye edrım

canım sıkma canını benimde 5 buçuk aylık 2, oğlum dünyaya geldi,1,65 boyundayım ilk oğlumda 60 kiloyla hamile kaldım 95 kilo iile doğum yaptım.büyük oğlum 3,5 yaşında ben 60 kiloyken 2. bebeğimin haberini aldım ve 83 kiloyla doğum yaptım ve şuan 68 kiloyum zamanla.kafana takarsan omaz.emzirmeye devam tek çare vücuddaki yağlar süt olarak çocuğumuza yarıyor.emzirmeye devam diyorum...........

arkdsım sıkıntımız aynı doğum yapalı 3ay oldu.karnım çok büyük üstelik cıvık da değil sert .kocaman görünüyor altı aylık gibi ya..belki daha da büyük.bütün gün aynada kendime baktım sinirlendim ağladım neden inmiyor ya neden ..hiç göbeğim yoktu hadi biraz göbek gibi dursa anlayacağım ..bence inmeyecek hep böyle kalacak..herkesin 3 ayda inmiş.benim inmiyor çok kilo aldım sanırım bu yüzden..

X